،

بهترین دوره سئو چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

بهترین دوره سئو
4.9
(36)

اهمیت سئو و تأثیر آن در بهبود جایگاه سایت در بین نتایج گوگل، بر کسی پوشیده نیست. چون سئو در واقع ترفندی برای همگام‌سازی محتوای سایت با الگوریتم‌هایی است که موتور‌های جستجوگر برای رتبه‌بندی سایت‌ها در نظر می‌گیرند. این موضوع باعث شده تا مدیران سایت و کسب و کار‌های اینترنتی، اهمیت ویژه‌ای برای سئو قائل بوده و به دنبال استخدام افرادی متخصص برای انجام این کار باشند. پس اهمیت سئو و نقش آن در موفقیت سایت را نمی توان انکار کرد. البته یادگیری چنین تخصصی به این راحتی نبوده و لازم است تا در یکی از بهترین دوره‌های آموزش سئو شرکت کنیم. اما سوال اینجاست که چگونه می‌توان از بین ده‌ها دوره آموزشی موجود در سایت‌های اینترنتی، بهترین دوره سئو را شناسایی کرد؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال مهم، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. چون قصد داریم تا در کنار لیست کردن خصوصیات دوره سئو، یکی از بهترین‌های این دوره را به شما معرفی کنیم.

 

بهترین دوره سئو

 

 

چرا شرکت در دوره‌های سئو لازم است؟

الگوریتم‌های موتور‌های جستجوگر پیوسته در حال تغییر و به روز‌رسانی هستند. مثلاً شاید معیار‌های مد نظر گوگل برای رتبه‌بندی سایت‌ها، پس از مدتی تغییر کند. پس برای اطلاع از معیار‌های جدید گوگل و همگام‌سازی همیشگی محتوای سایت با آن‌ها، نیاز به یادگیری سئو و شرکت در این دوره‌ها را داریم. که البته می‌توان به سئو کاری، به دید یک شغل پردرآمد نگاه کرد. چون معمولاً مدیران سایت‌های اینترنتی برای کنترل سئو، افرادی متخصص را استخدام می‌کنند.

برای حرفه‌ای بودن هم نیاز به انتخاب بهترین دوره سئو و شرکت در کلاس‌های آموزشی آن است. چون اگر قرار به آزمون و خطا و خودفراگیری چنین تخصصی باشد، کلی زمان از دست خواهید داد. پس بهترین گزینه برای کسب درآمد از چنین تخصصی و رسیدن به درآمد‌های مناسب، شرکت در دور‌های آموزش سئو اساتید حرفه‌ای و صرفه‌جویی در زمان است.

البته در بین شرکت‌کنندگان دوره سئو، هستند افرادی که خود مالک سایت بوده و ترجیح می‌دهند تا در عوض استخدام یک فرد سئوکار، خودشان چنین تخصصی را یاد گرفته و کار‌های مربوط به سئو را انجام دهند. که البته اگر از نظر زمانی مشکل نداشته باشید، این کار بسیار به صرفه‌تر از استخدام یک فرد سئوکار است. مثلاً یک باربرای همیشه در دوره جادوی سئو شرکت کرده و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌های اضافی نخواهید داشت.

 

 

بهترین دوره سئو

 

بهترین دوره سئو چه خصوصیاتی دارد؟

انواع مختلفی از دوره‌های آموزشی سئو در بستر اینترنت وجود دارد که هر کدام شرایط و ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند. هر کدام از این مدرسین مدعی برگزاری بهترین دوره سئو هستند. اما وظیفه ما به عنوان یک فردی که قصد یادگیری سئو را دارد، مقایسه شرایط دوره‌ها و رزومه کاری مدرس این دوره است. علاوه بر این موارد، در نظر گرفتن نکات زیر نیز می‌تواند راهنمای شما در چنین انتخابی باشد.

1 – تحقیق درباره مدرس دوره و نتایج عملکرد وی

نکته مهم در انتخاب بهترین دوره سئو، بررسی سوابق مدرس آن است. چون افراد زیادی هستند که صرفاً با داشتن یک سری اطلاعات پایه‌ای در خصوص سئو، تصمیم به ضبط ویدیو و فروش آن می‌گیرند. اما سئو یک مهارت با پیچیدگی‌های مخصوص به خود است. پس تا زمانی که فرد مدرس به طور عملی وارد کار نشده و با چالش‌های این کار روبرو نشود، نمی‌توان او را یک مدرس حرفه‌ای دانست.
چون یک مدرس حرفه‌ای به خوبی با جزئیات کار‌های سئو و تاثیر مستقیم آن در پیشرفت سایت آشنا است. اغلب مدرسان حرفه‌ای تجربه راه‌اندازی یک سایت اینترنتی و بهینه کردن آن را دارند. پس به طور خلاصه، زمانی یک مدرس سئو را می‌توان حرفه‌ای دانست که سرد و گرم این کار را چشیده و آن‌ها را تجربه کرده باشد. پس اگر به دنبال بهترین دوره آموزش سئو هستید، حتماً سوابق مدرس و دستاورد‌های او را بررسی کنید.

 

تحقیق درباره مدرس بهترین دوره جامع سئو

2 – کامل و جامع بودن سرفصل‌های دوره

اولین و مهم‌ترین فاکتور در انتخاب بهترین دوره سئو، توجه به سرفصل‌های آموزشی آن است. چون چندین مدل مختلف از دوره‌های سئو وجود دارد که شما باید متناسب با نیاز خود، یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. در برخی از این دوره‌ها صرفا مفاهیم سئو تدریس می‌شود. در نوعی دیگرهدف اصلی، آموزش سئو محتوا است که به بهینه سازی محتوای سایت می‌پردازد.
اما بهترین دوره سئو دوره ای است که جامع بوده و بهینه سازی مربوط به تمامی بخش‌های سایت را پوشش می‌دهد. یعنی شرکت کننده در پایان دوره، توانایی چیدن استراتژی سئو، اجرای آن، کار کردن با ابزارهای سئو و اندازه گیری عملکرد نهایی را خواهد داشت. در یک دوره جامع از آموزش سئو، معمولا تمامی سرفصل‌های زیر تدریس می شود:

● آموزش تحقیق کلمات کلیدی
● بهینه سازی فنی سایت و سئو تکنیکال
● تکنیک‌های سئو خارجی سایت و لینک بیلدینگ
● آموزش اصول سئو پایه و مفاهیم اصلی آن
سئوی داخلی سایت و بهینه سازی محتوا

 

جامع بودن سرفصل‌های بهترین دوره آموزشی سئو

 

تفاوت دوره‌های تخصصی با جامع

شاید با خود فکر کنید که نیازی به یادگیری این همه تخصص نیست و دوره جامع به درد شما نمی‌خورد. اما این کار باعث افزایش هزینه‌های دوره و طولانی شدن دوره آموزشی شما می‌شود. چون هزینه شرکت در یک دوره جامع به مراتب کمتر از مجموع دوره‌های تخصصی جداگانه است. از طرفی دیگر شاید در ابتدا فقط به دنبال یادگیری سئو داخلی و بهینه سازی سایت باشید. اما پس از کمی کار کردن در حوزه سئو، متوجه خواهید شد که سئو سایت فقط در بهینه سازی محتوای داخلی خلاصه نمی‌شود. پس باید به ناچار دنبال دوره‌های دیگر سئو خارجی و غیره باشید. پس یک بار هزینه کردن کلی و متخصص شدن، به مراتب بهتر از دوره‌های تخصصی جداگانه سئو است. «دوره جادو سئو»، یک نمونه از دوره های جامع و در دسترس برای شرکت کنندگان است.

3 – ارائه مثال‌های عینی از پروژه

تاثیر آموزش‌های توام با مثال، به مراتب بیشتر از تدریس‌های تئوری است. به همین خاطر برخی از اساتید در حین آموزش، از مثال‌های عینی برای انتقال مفهوم استفاده می‌کنند. این ترفند در برخی از دوره‌های آموزش سئو هم وجود دارد. یعنی مدرس پس از توضیح هر مبحث و سرفصل جدید، مثالی عینی برای آن می‌آورد. یا همزمان با شروع کلاس های آموزشی، یک پروژه جدید را استارت زده و هر مرحله از آن را با شاگردان خود پیش می‌برد. یا مدرس تمامی اصول سئو را روی سایت خود اجرا کرده و رتبه سایت را بهبود می‌بخشد.
بی شک تاثیرگذاری این روش از آموزش، بهتر از کلاس‌های تئوری و استاد محور است. پس قبل از هزینه کردن برای دوره آموزشی، مطمئن شوید که تدریس توام با ارائه مثال‌های عینی باشد.

 

 

4 – توجه به حضوری یا آنلاین بودن دوره

معمولا کلاس‌های آموزشی دوره سئو را به دو شیوه حضوری و آنلاین برگزار می‌کنند. دوره آنلاین به دو شیوه برگزاری وبینار و یا ارائه فیلم‌های آموزشی برگزار می شود. هر کدام از این شیوه‌های آموزشی، معایب و مزایای مخصوص به خود را دارند. مثلا برای هر کسی مقدور نیست که در کلاس‌های حضوری شرکت کند. مخصوصا اگر شما ساکن شهری دیگر باشید و کلاس‌ها در تهران برگزار شوند، این مشکلات دو برابر خواهند شد. جزوه نویسی و تنظیم برنامه روزانه با زمان و مکان تعیین شده از سوی موسسه، جزو دیگر مشکلات روش حضوری هستند.
اما روش‌های آنلاین این مشکلات را ندارند. مثلا دوره‌هایی که به صورت فیلم آموزشی هستند، دیگر محدودیت زمانی و مکانی معنا ندارد. یا اگر استاد جلسات را به صورت وبینار برگزار کند، نیاز به حضور فیزیکی نخواهد بود. شما به عنوان فراگیر باید قبل از انتخاب بهترین دوره سئو و پرداخت هرگونه هزینه، به شیوه آموزشی آن دقت کنید.

 

 

حضوری یا آنلاین بودن بهترین دوره سئو

 

5 – نظر شرکت کنندگان قبلی دوره سئو

شاید بتوان به جرات گفت که مهم‌ترین روش برای پیدا کردن یک دوره سئو خوب، پرسش از افرادی است که قبلا در این جلسات آموزشی شرکت کرده‌اند. این موضوع مانند همان نظرات کاربران در هنگام خرید محصول از سایت معتبری چون دیجی کالا است. چون یک خریدار باتجربه باید قبل از نهایی کردن خرید خود، توجهی به نظرات کاربران داشته باشد. مثلا اینکه تا چه اندازه از محصول خریداری شده راضی بوده و کیفیت آن را تضمین می کند؟
در خصوص دوره‌های سئو نیز داستان به همین روال است. چون کسی که قبلا در کلاس‌های آموزشی فلان استاد شرکت کرده، به خوبی از کیفیت دوره مطلع است. یعنی می‌داند که مدرس تا چه اندازه بر موضوع تسلط داشته و قدرت انتقال آن چقدر است؟ یا شیوه آموزشی آن مدرس بیشتر بر پایه تئوری است یا انجام کارهای عملی. این اطلاعات را می‌توان با پرس و جو درباره دوره‌های قبلی و خواندن نظرات دوره‌های قبلی مدرس مربوطه کسب کرد.

 

نظر شرکت کنندگان قبلی بهترین دوره سئو

 

6 – مقایسه هزینه دوره‌ها

سئو یک مهارت ارزشمند و کلیدی است که اجرای اصولی آن، می‌تواند درآمد سایت را چندین برابر کند. بنابراین برای یادگیری چنین مهارت با ارزش و شرکت در دوره‌های یک استاد کاربلد، باید هزینه کرد. چون دسترسی به سال‌ها علم و تجربه یک استاد سئوکار حرفه‌ای به این راحتی نیست. حتی یکی از اصول فعالیت حرفه‌ای، پرداخت هزینه بابت تخصصی است که قصد یادگیری آن را دارید.

البته بخش زیادی از ارزش یک دوره سئو، توسط خود مدرس تعیین می‌شود. یعنی زمانی می‌توان از شاگردان خود انتظار ارزش‌گذاری برای دوره را داشت که برای حرفه خود ارزش قائل باشیم. اینکه با ارزان فروشی دوره‌های خود سعی در جذب مشتری داشته باشیم، خیلی جالب به نظر نمی‌رسد. البته حالت برعکسی هم برای این موضوع وجود دارد. یعنی زیاد بودن هزینه شرکت در دوره سئو، نمی‌تواند تضمینی برای کیفیت محتوای آموزشی آن باشد. پس قبل از خرید و شرکت در بهترین دوره سئو، هزینه آن را با دوره‌های دیگر مقایسه کنید. به طور کلی دقت کنید که در ازای پرداخت هزینه، قرار است چه خدماتی را دریافت کنید.

هزینه دوره جادو سئو به نسبت محتوای آموزشی آن بسیار مناسب است. چون شما با شرکت در این دوره‌، به یک سری آموزش‌های حرفه‌ای دسترسی خواهید داشت که ماحصل سال‌ها تجربه کاری و فعالیت حرفه‌ای آقای منصوری فر، به عنوان سئو کار است. البته برای افرادی هم که توان خرید نقدی را ندارند، شرایط اقساطی وجود دارد.

 

مقایسه هزینه بهترین دوره سئو

 

7 – در نظر گرفتن طول دوره

شاید مقایسه کیفیت یک آموزش با تعداد ساعت‌های دوره سئو، خیلی منطقی نباشد. چون شیوه بیان و قدرت آن‌ها در انتقال مفاهیم با یکدیگر یکسان نیست. اما با در نظر گرفتن تعداد سرفصل‌های یک دوره جامع سئو، به سادگی می‌توان فهمید که آموزش تمامی این مفاهیم در 15 الی 20 ساعت منطقی نیست.
هر چند که طولانی بودن دوره آموزش را هم نمی‌توان دلیل بر خوب بودن آن دانست. اما بهرحال واضح است که برای آموزش مفاهیم پایه‌ای و کار کردن عملی با ابزارهای مخصوص سئو، باید حداقل 30 الی 50 ساعت وقت گذاشت. چون اگر تعداد ساعت‌های آموزشی بیش از اندازه کم شود، یا جزئیات حذف شده یا سرفصل‌ها کامل نیستند.

طول دوره برای انتخاب دوره جامع سئو

8 – در انتهای دوره مدرک رسمی داده خواهد شد؟

شرایط برخی از دوره‌های سئو به گونه‌ای است که پس از اتمام ساعت‌های آموزشی، یک مدرک رسمی برای فراگیران خود صادر می‌کنند. البته داشتن مدرک برای چنین تخصصی خیلی مهم نیست. چون مدرک داشتن و حرفه‌ای بودن دو مفهوم جداگانه هستند. افراد زیادی هستند که با وجود داشتن مدرک رسمی، اما تخصص لازم برای انجام کار را ندارند. از طرفی دیگر، آنچه برای وب مستران اهمیت دارد، تخصص شماست نه داشتن یک مدرک رسمی.
حتی برای برخی از شرکت‌ها که به دنبال استخدام سئوکار هستند، مهم نیست که شما در بهترین دوره سئو شرکت کردید یا نه. یا اینکه مدرس دوره شما چه شخصیت مهم و سرشناسی بوده است. اولین سوالی که از شما پرسیده می‌شود این است که چه چیزی بلد هستید؟ توانایی و تخصص شما در سئو سایت تا چه میزان است؟ پس به جای اهمیت دادن به اخذ مدرک رسمی برای سئو، به دنبال کیفیت کار باشید. چون یک سری از دوره‌ها از این تجربه برای بازاریابی و جذب مخاطب استفاده می‌کنند.

 

مدرک رسمی یکی از ویژگی بهترین دوره سئو

 

9 – میزان پشتیبانی از دوره و ارتباط با مدرس

شما پس از اتمام دوره و شروع به سئوکاری، با یک سری چالش روبرو خواهید شد. پس برای عبور از چنین چالش‌هایی، باید یک راهنمای با تجربه داشته باشید. این موضوع باعث شده تا اساتید سئو حتی پس از اتمام دوره، خدمات پشتیبانی به فراگیران خود ارائه دهند. این پشتیبانی به شیوه‌های مختلفی همچون پاسخگویی آنلاین، برگزاری وبینار‌های دوره‌ای، در نظر گرفتن ساعت‌های مشاوره و غیره انجام می‌شود.

پشتیبانی دوره جادو سئو به صورت مکالمات فرد به فرد در تلگرام انجام می‌شود. این پشتیبانی از روز ثبت نام شروع شده و تا ۶ ماه ادامه دارد. فرد شرکت‌کننده می‌تواند در طول این مدت، سؤالات خود را به صورت ویس یا چت در تلگرام بپرسد. این ارتباط باعث دلگرمی شرکت‌کننده شده و خیال او را از بابت مشکلات احتمالی راحت می‌کند. چون می‌داند که کسی هست تا در صورت بروز مشکل، راهنمای او باشد. این یکی دیگر از نکات مهم در هنگام انتخاب دوره‌های سئو برای یادگیری است.

 

پشتیبانی یکی از ویژگی‌های بهترین دوره سئو

 

چرا دوره جادوی سئو؟

اولین دلیل برای انتخاب این دوره، رزومه قوی مدرس آن است. مهران منصوری فر جزو سرشناس‌ترین مدرسان سئو در ایران است که سابقه تدریس در انواع کلاس‌های حضوری و آنلاین را دارد. آمار بازدید از سرچ کنسول این مدرس، خود گواهی بر تجربه و سابقه درخشان کاری او است.

 

دوره جادوی سئو

 

بخش زیادی از فراگیران قبلی این دوره از شیوه آموزشی رضایت داشته و موفق به بهبود رتبه سایت خود شده‌اند. آموزش‌های دوره جادوی سئو علی رغم قدیمی بودن خود، کاملا به روز رسانی شده و تمامی سرفصل‌های اصلی سئو را شامل می‌شود. ارائه خدمات پشتیبانی به فراگیران، کاربردی بودن دوره و تعداد ساعت آموزشی مناسب از دیگر ویژگی‌های مثبت در خصوص دوره جادوی سئو است. یعنی به زبانی ساده و خودمانی، دوره جادوی سئو دقیقا همان آموزشی است که شما به دنبال آن هستید.

 

کلام آخر

در این مقاله نکاتی را به شما معرفی کردیم که برای انتخاب بهترین دوره سئو لازم است. البته این لیست صرفا در حد پیشنهاد بوده و می‌تواند با نظرات سازنده شما تکمیل شود. حتی شاید دوره‌ای که تمامی این ویژگی‌های ارزشمند را داشته باشد، اصلا پیدا نشود. پس شما باید با یک گشت و گذار در اینترنت و مقایسه شرایط دوره‌های آموزشی سئو، بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. گزینه‌ای که به لحاظ قیمتی و متد آموزشی، بهترین انتخاب در بین دوره‌های مشابه باشد. ما بر اساس تجربه و فعالیت چند ساله خود در فضای مجازی، دوره جادو سئو را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

میانگین امتیاز 4.9 / 5. تعداد آرا: 36

2 دیدگاه برای “بهترین دوره سئو چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

    • مدیروب گفته:

      برای اطلاع از زمان تخفیف ها ما رو در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
      با سپاس از همراهی شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *