مدیر وب طراحی سایت | طراحی وب سایت حرفه ای برای جذب مخاطب

طراحی سایت | طراحی وب سایت حرفه ای برای جذب مخاطب

طراحی سایت چیست؟

 

طراحی سایت واژه‌ای نام آشنا بوده که طی چندین سال اخیر اهمیت و کاربرد آن افزایش یافته است. البته تا چندین سال پیش، تنها افرادی که در حوزه کامپیوتر فعالیت می‌کردند؛ با این واژه آشنایی داشتند. مثلا برنامه ‌نویس‌ها، طراحان سایت و مهندسان کامپیوتر. 
اما امروزه حجم زیادی از افرادی را می‌بینیم که سایتی برای خود راه‌اندازی کرده و مشغول درآمد زایی از آن هستند که یکی از عوامل آن، پیشرفت چشمگیر کسب‌و‌کارهای آنلاین بوده است.
از این جهت خیلی از افراد زیادی وجود دارند که قصد داشته از این فرصت به دست آمده (کسب درآمد از اینترنت) استفاده کنند. اما از آنجایی که همه اشخاص دانش برنامه نویسی و علوم کامپیوتر را ندارند؛ سوال‌هایی ذهن آن‌ها را درگیر کرده است. مانند اینکه:
طراحی سایت چیست؟ انواع وب سایت‌ها کدامند؟ مراحل ساخت یک سایت به چه صورت است؟ و خیلی سوال های دیگر که در این مطلب به طور مفصل بررسی خواهد شد. 


طراحی سایت چیست ؟

حال باید به یک سوال مهم جواب دهیم: طراحی وب سایت چیست ؟ طراحی سایت که به آن Web Design نیز می‌گویند؛ در واقع استفاده از تمامی ابزارهای است که با استفاده از آن‌ها بتوانم چارچوب سایت خود را راه‌اندازی کرده و آن را زیباتر کنیم. برای مثال یک مغازه را در نظر بگیرید. 
مغازه باید ویترین داشته و از دکوراسیون داخلی زیبایی نیز برخوردار باشد. در واقع طراحی سایت یک پروسه است که کارهای ایجاد صفحات مختلف، تولید محتوا، طراحی گرافیکی و سئو نیز باید در ادامه آن انجام شود تا وب سایت بتواند به هدف خود یعنی فروش و ارائه خدمات برسد.  

 

تفاوت طراحی سایت با برنامه نویسی

در علوم کامپیوتر، برنامه‌نویسی و طراحی سایت به عنوان دو مهارت جداگانه تعریف می‌شوند. زمانی که وارد یک سایت می‌شوید؛ تمام آن چیزهایی که مشاهده می‌کنید و به زیبا شدن سایت کمک کرده است؛ مربوط به طراحی سایت می‌شود. 
اما برنامه نویسی مربوط به قسمت‌هایی از وب سایت می‌شود که کاربران آن‌ها را نمی‌بینند. در واقع منظور عملیاتی است که در پشت صفحه مانیتور اجرا شده تا کاربران در استفاده از سایت، دچار مشکل نشوند. 

 

تفاوت برنامه نویسی و طراحی سایت

 

طراح سایت کیست ؟

طراح وب سایت یا Front End Disigner به شخصی گفته می‌شود که با استفاده از دانش، مهارت و خلاقیت خود، این توانایی را دارد که طراحی سایت انجام دهد. در واقع او وظیفه دارد که به ظاهر و زیبایی سایت رسیدگی کرده و آن را مخاطب پسند کند. طراحان سایت، معمولا به صورت تمام وقت در شرکت‌ها یا به صورت فریلنسری به کسب درآمد می‌پردازند. 


دلایل اهمیت طراحی سایت

زمانی که سوال طراحی سایت چیست به میان می‌آید؛ به دنبال آن پرسش هدف از طراحی سایت چیست هم مطرح می‌شود. در ادامه قصد داریم که به این سوال پاسخ دهیم. در مورد اهمیت و مزیت‌های استفاده از وب سایت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:


یکی از بهترین روش های بازاریابی

نیازهای بازار و مخاطبان به مرور زمان تغییر می‌کند و این تغییرات زود به زود اتفاق می‌افتد. شاید تا چندین سال پیش، روش‌های بازاریابی و تبلیغات سنتی، به خوبی جواب می‌داد؛ اما الان بازار آنلاین گوی سبقت را ربوده است. بنابراین استفاده از فضای اینترنت، یک روش بسیار عالی برای موفقیت در برند‌سازی و فروش است.

 

بازاریابی


شما یک ویترین جذاب در فضای آنلاین دارید

تمامی مغازه‌های سنتی در مغازه خود ویترین دارند که می‌تواند مشتری‌ها را به درون مغازه آن‌ها بکشاند. اما در زمان‌هایی که مغازه شما بسته است و کرکره را پایین کشده‌اید؛ چطور؟ با طراحی سایت و راه‌اندازی کسب‌و‌کار خود در فضای اینترنت، شما یک ویترین دارید که جوابگوی مخاطبان در هر ساعت از شبانه روز خواهد بود.


راضی کردن مشتریان تنبل!

گوگل شرایطی را به وجود آورده است که شما می‌توانید محصول مورد نظر خود را در آن سرچ کرده و در ادامه منتظرِ نمایشِ صدها سایت باشید که آن محصول خاص را می‌فروشند. این موقعیت باعث تنبل شدن مخاطبان شده و شما باید با طراحی وب سایت، آن‌ها را با شعبه مجازی خود آشنا کنید. 


افزایش دایره مشتریان شما

زمانی که مغازه فیزیکی در سطح شهر دارید؛ مشتریان شما، از شهر و محله‌ای هستند که مغازه شما در آن وجود دارد. اما زمانی که وب سایت دارید؛ افرادی از شما خرید می‌کنند که احتمال دارد در شهرهای دیگر زندگی کنند. حتی ممکن است آنقدر در کار خود پیشرفت کنید که آوازه شما در کشورهای دیگر نیز پیچیده و فروش‌های بین المللی داشته باشید.


کسب درآمد در خواب

مگر می‌شود در خواب پول پارو کرد قطعا بله، چرا که نه؟! داشتنِ سایت به شما این امکان را می‌دهد که در هر ساعت از شبانه روز، فروش داشته و کسب درآمد کنید. وارن بافت در یکی از معروف‌ترین جملات خود اینطور می‌گوید:
اگر راهی برای پول درآوردن در زمان خواب پیدا نکنید؛ تا لحظه مرگ باید بیگاری بدهید! 

 

کسب درامد در خواب


برتری نسبت به رقبا

فرقی نمی‌کند که صاحب چه کسب‌و‌کاری هستید؛ شما همیشه رقبایی خواهید داشت. یکی  از بهترین روش‌ها برای افزایش فروش و تصاحب بازار، این است که در فضای اینترنت نیز حضور داشته باشید و اولین گام برای انجام این کار، داشتنِ یک وب سایت است.

از دیگر نکاتی که هنگام طراحی سایت باید به آن دقت کرد؛ تقسیم‌ بندی انواع سایت‌ها است که می‌توان از دو جنبه عملکرد و فنی به آن اشاره کرد.

 

انواع طراحی سایت از لحاظ فنی   

سایت‌ها را از لحاظ فنی می‌توان به دو دسته استاتیک و دینامیک دسته‌ بندی کرد. سایت‌هایی که حالت استاتیک دارند؛ فقط روی بخش Front End  آن‌ها کار شده و جنبه اطلاع رسانی دارند. یعنی مطالبی که باید در اینگونه سایت‌ها قرار بگیرد، یک بار جمع آوری شده و در سایت قرار داده شده است. 
این نوع سایت زمانی استفاده می‌شود که محتویات سایت قرار نیست برای مدت طولانی تغییرات داشته باشد. در ضمن استفاده از این نوع وب سایت‌ها نیز منسوخ شده است.
سایت‌های دینامیک، آن‌هایی هستند که به هر دو بخش  Front End و Back End آن‌ها، توسط کارشناسان مربوطه توجه شده است. این سایت‌ها، راحت‌تر امکان تغییرات داشته و پویایی بهتری نسبت به سایت‌های استاتیک دارند.

 

انواع طراحی سایت از لحاظ فنی   

 

انواع سایت از لحاظ عملکرد

سایت‌ها را از لحاظ عملکرد نیز به انواع مختلفی تقسیم بندی کرده‌اند که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم کرد:


وب سایت های خبری

در هر ثانیه کلی خبر در سراسر جهان پخش می‌شود و این ذهن آدمی است که دوست دارد از اخبار اطرافش آگاه شود. از این رو سایت های خبری بسیار پرطرفدار بوده و قابلیت زیادی برای ایجاد کسب درآمدهای بالا از طریق تبلیغات دارند. البته به شرط تولید محتوای با کیفیت و جذاب و همچنین توجه به سئو سایت. 


فروشگاه های اینترنتی

فروشگاه های اینترنتی، امکان خرید در فضای آنلاین را برای کاربران فراهم می‌کند. تمام ویژگی‌های محصولات، به همراه راهنمای استفاده از آن‌ها در فروشگاه های آنلاین وجود داشته و به کاربران کمک می‌کند تا بهترین تصمیم را برای خرید بگیرند. 
با توجه به راحتی خرید آنلاین و افزایش مشغله‌های مردم، استفاده از فروشگاه های اینترنتی ، از محبوبیت بیشتری برخوردار شده است.


سایت های شرکتی

وقتی بعضی مغازه‌ها برای خود سایت طراحی کرده‌اند؛ نمی‌توان شرکتی را تصور کرد که سایت نداشته باشد. من خودم به شخصه زمانی که می‌خواهم از خدمات شرکتی استفاده کنم؛ در وهله اول سعی می‌کنم سایت آن‌ها را بررسی کنم. 
به عنوان مثال شرکت مدیروب، سایت www.modireweb.com  را برای خود راه‌اندازی کرده و با قدرت مشغول تولید محتوا برای کاربران و ارائه خدمات است. 


سایت های آموزشی

آموزش یکی از حوزه‌های بسیار پولساز است که اگر به صورت مجازی انجام شود؛ درآمد‌های به مراتب بهتری نیزدارد. به عنوان مثال یکی از خدمات اصلی مدیر وب، جنبه آموزشی آن است. 
در این راستا محتواهای آموزشی زیادی در سایت بارگذاری شده و شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. اما در کنار ارائه مقالات، محصولات آموزشی خوبی نیز ساخته شده و در مدیر وب به فروش می‎‌رسد.

 

طراحی سایت از نظر عملکرد

 

آشنایی با مراحل طراحی سایت 

طراحی وب سایت هم دارای مراحلی است که به صورت گام به گام طی می‌شود و در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت:


مرحله 1: طراحی وایرفریم

یک خانه را تصور کنید که قرار است ساخته شود؛ اولین مرحله برای انجام این کار، تهیه یک نقشه است. این نقشه توسط یک مهندس حرفه‌ای ترسیم شده و نمای کلی آن خانه را نشان می‌دهد. برای طراحی سایت نیز این مرحله را ساخت وایرفریم می‌نامند. 
این نقشه طراحی سایت باید با توجه به پرسونای مخاطب و هدف سایت طراحی شود و نحوه چیدمان المان‌ها و عناصر مختلف سایت را نشان می‌دهد. 


مرحله 2: طراحی گرافیک

در این مرحله از طراحی سایت ، باید وب سایت خود را رنگ و لعاب داده و زیبا کنیم. همانند یک خانه که کارهای بازسازی آن تمام شده و باید با رنگ کردن دیوارها و کارهایی از این قبیل، به آن زیبایی ببخشیم. 
طراح گرافیک با نرم افزارهایی که در اختیار دارد و با توجه به هدف کسب‌و‌کار و البته روانشناسی رنگ‌ها، سایت را جذاب و مخاطب پسند می‌کند.

 


مرحله 3: برنامه نویسی سایت

برای راه‌اندازی سایت روش‌های مختلفی وجود دارد که با توجه به بودجه و نوع کسب‌و‌کار، باید مناسب‌ترین را انتخاب کرد. یکی از روش‌ها استفاده از سیستم‌ های مدیریت محتوا مانند وردپرس است یا اینکه طراحی سایت را از صفر تا صد با برنامه نویسی پیش برد. 


مرحله 4: راه‌اندازی سایت

در مرحله آخر باید هاست و دامنه مناسب خود را تهیه کرده و سایت روی دامنه اصلی اجرا شود. سپس محتوای خود را در سایت بارگذاری کرده و منتظر ورود بازدید کنندگان باشید. 

 

زبان های طراحی وب

برای طراحی می‌توان از زبان‌های برنامه نویسی گوناگونی استفاده کرده که در ادامه به آن‌ها به صورت موردی اشاره خواهیم کرد:

  • Html
  • Css
  • Javascript
  • Jquery
  • Php
  • Asp

چهار مورد اول، حداقل زبان‌هایی است که یک طراح سایت باید بر آن‌ها اشراف داشته باشد. هر چند با دو زبان html و Css نیز می‌توان طراحی وب سایت انجام داد؛ اما زبان‌هایی مانند Javascript امکانات بیشتری به طراح خواهد داد. در ضمن html و Css را به عنوان زبان برنامه نویسی نمی‌شناسند؛ بلکه از آن‌ها به عنوان زبان‌های نشانه‌گذاری یا تک‌گذاری یاد می‌کنند.

 

زبان های برنامه نویسی

 

انواع روش های طراحی سایت 

به صورت کلی 2 روش برای طراحی سایت وجود دارد:


 طراحی سایت با برنامه نویسی

در این روش طراح وب سایت، با استفاده از دانش برنامه نویسی کامپیوتر و همچنین نرم افزارهای مربوطه، طراحی سایت را انجام می‌دهد. از جمله نرم افزارهای طراحی که طراحان سایت از آن‌ها استفاده می‌کنند؛ می‌توان به google web، dreamweaver، net object اشاره کرد.

 

طراحی سایت بدون برنامه نویسی

در این روش می‌توان از سیستم های مدیریت محتوا یا cms برای طراحی سایت استفاده کرد. با استفاده از سیستم مدیریت محتوا، کارهای نوشتن، ویرایش، انتشار و مدیریت محتواهای سایت، به سادگی قابل انجام است. بعد از تهیه هاست و دامنه کافی است که قالب مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی هاست آپلود کنید.
جوملا (joomla) و وردپرس (wordpress) دو نمونه از پرکاربرد‌ترین سیستم های مدیریت محتوا هستند که البته محبوبیت و کاربرد وردپرس از جوملا به مراتب بیشتر است.

 

طراحی سایت با وردپرس

 

قیمت  طراحی سایت

معمولا یکی سوالاتی که در مورد طراحی سایت مطرح می‌شود؛ بحث قیمت آن است. در ادامه به مهم‌ترین عواملی که نقشی مهم در قیمت طراحی سایت دارند؛ اشاره می‌کنیم. 


دامنه سایت

دامنه‌ها انواع متفاوتی داشته و قیمت آن‌ها نیز در بازه‌های مختلفی قرار می‌گیرد. به طور معمول سایت‌های ایرانی از دو دامنه ir و com بیشتر استفاده می‌کنند. حدود قیمت دامنه ir از 7 هزار تومان شروع می‌شود و این قیمت برای دامنه com حدود 300 هزار تومان است. 

بیشتر بدانید:انتخاب دامنه؛ 10 نکته‌ای که قبل از انتخاب یک دامنه مناسب باید بدانید

 

دامنه

 

هاست وب سایت

هاست که از آن با نام میزبانی وب سایت نیز یاد می‌کنند؛ یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت است. هزینه هاست سایت به طور میانگین از 800 هزار تومان شروع شده که به صورت سالانه تمدید می‌شود. 
اگر در اوایل کار هستید و سایت شما بازدید خیلی زیادی ندارد؛ پیشنهاد می‌شود که از هاست اشتراکی استفاده کنید. زمانی که سایت شما به اندازه‌ای پربازدید شود که روزانه تعداد زیادی کاربر به آن وارد می‌شوند؛ باید از هاست اختصاصی استفاده کنید.
دقت داشته باشید که هاست شما باید از امنیت بالایی برخوردار باشد تا بعدا توسط هکرها مورد سوء استفاده قرار نگیرد. خرید هاست‌های کم هزینه یا بعضا رایگان، شاید برای شما توجیه مالی داشته باشد؛ اما غیرقابل‌اعتماد هستند. بنابراین پیشنهاد می‌شود که از شرکت‌های معروف و قابل اعتماد هاست تهیه فرمایید.

مطالعه بیشتر:انتخاب هاست مناسب؛ نکاتی که قبل از خرید هاست حتما باید بخوانید

 

روش طراحی وب سایت

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم؛ برای طراحی سایت دو روش کلی وجود دارد. یکی کد نویسی و دیگری استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوا مانند وردپرس. دقت داشته باشید که سایت‌هایی که از طریق برنامه نویسی ساخته می‌شوند؛ هزینه بیشتری دارند. 
هر چند ممکن است سایتی که با وردپرس ساخته شده است؛ همان امکانات سایتی را داشته باشد که با کد نویسی ایجاد شده است. اما در هر صورت سایت‌های کد نویسی شده، قیمت‌های بیشتر خواهند داشت. 
به طور میانگین هزینه شرکت‌ها برای نصب و راه‌اندازی سیستم‌های مدیریت محتوا، از 1 میلیون تومان شروع می‌شود.

 

طراحی سایت

 

چند زبانه بودن سایت

بیشتر تاجران به این دلیل که فعالیت‌های بین المللی دارند؛ از سایت‌های چند زبانه استفاده می‌کنند. سایت‌هایی که چند زبانه هستند؛ قیمت به مراتب بیشتری نسبت به سایت‌های معمولی دارند.


امکانات سایت

هر سایتی باید امکانات خاص خود را داشته باشد تا بتوان بهترین نتیجه را از آن گرفت. به عنوان مثال سایت‌های فروشگاهی باید درگاه پرداخت و دسته‌بندی مناسبی برای محصولات داشته باشند. همچنین سایت‌های شرکتی که باید صفحه درباره ما داشته و اطلاعات دقیقی در آن وجود داشته باشد تا مخاطب به آن شرکت اعتماد کند.
غیر از این موارد هزینه خدمات گرافیکی و قالب سایت نیز در قیمت طراحی سایت تأثیر دارند. هزینه‌های خدمات گرافیکی از 10 میلیون تومان  و قالب‌های آماده نیز از 1 میلیون تومان شروع می‌شود. 


بهینه سازی وب سایت

سایت شما اگر در رتبه‌های برتر گوگل نشان داده نشود؛ شما را به موفقیت نخواهند رساند. بنابراین حتما باید برای بهینه سازی سایت خودتان هم هزینه کنید. اگر این کار را به شرکت طراحی سایت بسپارید؛ مسلما قیمت آن افزایش پیدا خواهد کرد.

بیشتر بدانید: سئو چیست؟ هرآنچه لازم است از سئو بدانید [به همراه ویدئو]

 

بهینه ساری سایت

 

ویژگی‌های شرکت طراحی سایت قابل اعتماد

معمولا زمانی که صاحبین کسب‌و‌کار به این نتیجه می‌رسند که باید یک سایت برای خود داشته باشند؛ معمولا سوال بعدی مطرح می‌شود: کدام شرکت طراحی سایت را باید انتخاب کنم؟ در ادامه به شما معیارهایی ارائه می‌دهیم که بتوانید بهترین شرکت طراحی سایت را انتخاب کرده و با خیال راحت کار خود را به آن بسپارید.


سابقه فعالیت در زمینه طراحی سایت

زمانی که قصد انتخاب شرکت برای طراحی سایت دارید؛ حتما بررسی کنید که چند سال در آن زمینه فعالیت دارد. البته سابقه فعالیت را نمی‌توان به عنوان یک معیار کلی در نظر گرفت. به این دلیل که خیلی از شرکت‌ها به تازگی در این زمینه ورود پیدا کرده‌اند؛ اما توانسته‌اند که رضایت مشتریان زیادی را به دست آورند.


تخصص لازم وجود داشته باشد

طراحی سایت خود را به دست شرکتی بسپارید که نیروهای زبده و آموزش‌دیده‌ای را در خود جای داده است. در واقع آن شرکت باید از آخرین دانش این حوزه برخوردار بوده و بتواند همان چیزی را به شما تحویل دهد که مورد انتظار شماست.


تعهد، مهم‌ترین ویژگی یک شرکت طراحی سایت عالی

اینکه شرکت طراحی سایت پروژه شما را به موقع تحویل دهد؛ بسیار مهم است. همچنین اگر بعد از مدتی به مشکل خاصی برخورد کردید؛ باید پاسخگوی سوالات شما باشد. در ضمن باید سایت شما را مطابق با نیازها و خواسته‌های شما طراحی کند. تمام این موارد جزو تعهد آن شرکت بوده و در قبال انجام آن‌ها مسئولیت دارند.


راه‌های ارتباطی زیاد با مشتریان

شرکت‌های طراحی سایت خوب، راه‌های ارتباطی متعددی برای مشتریان خود ایجاد می‌کنند. به عنوان مثال ایمیل، تلفن، چت در سایت، شبکه‌های اجتماعی و …  از جمله راه‌های ارتباطی شما خواهند بود.


نمونه کار قوی

شرکتی که در زمینه طراحی سایت با قدرت کار کرده باشد؛ اسامی مشتریان راضی خود را در سایت به نمایش می‌گذارد. دقت کنید که سایت‌هایی وجود دارند که از این کار طفره می‌روند. نباید به هیچ عنوان به این شرکت‌های طراحی سایت اعتماد کنید. 


مشاوره دلسوزانه

بعضی از شرکت‌ها فقط به دنبال منافع مادی خود بوده و کمتر به رضایت مشتریان توجه می‌کنند. یک شرکت طراحی سایت قوی، در ابتدای کار یک جلسه مشاوره برای مشتریان در نظر می‌گیرد. فارغ از اینکه آن مشتری به این شرکت اعتماد کند یا خیر. 


خدمات پشتیبانی

با طراحی سایت و تحویل آن به مشتری، همه چیز تمام نمی‌شود. زمانی که سایت را تحویل می‌گیرید؛ به احتمال زیاد همه چیز خوب است. اما ممکن است سایت شما دچار مشکلاتی شود و نیاز به کمک داشته باشید. وظیفه شرکت طراحی سایت این است که دلسوزانه به سوالات شما جواب داده و خطاهای سایت را رفع نماید.


ارائه خدمات عالی

اگر شما به یک سایت اعتماد کرده و پروژه خود را به آن‌ها واگذار کرده‌اید؛ باید خدمات عالی نیز دریافت کنید. مثلا خدمات گرافیکی، امنیت سایت و سرعت بالای سایت، باید مورد رضایت شما باشد.

 

طراحی سایت


عقد قرارداد

زمانی که تصمیم قطعی گرفتید که با یک شرکت طراحی سایت کار کنید؛ باید یک قرارداد محکم بین شما و شرکت بسته شود. این قرارداد شامل موضوعات و بند‌های زیر خواهد بود:
● زمان تحویل سایت
● شرح مراحل استارت طراحی سایت تا تحویل آن
● طراحی سایت با توجه به نیاز و خواسته‌های مشتری 
● پرداخت هزینه به چه صورت باشد
در مورد مورد آخری دقت داشته باشید که معمولا شرکت‌ها درصدی از مبلغ را قبل از شروع کار دریافت می‌کنند. مابقی هزینه می‌تواند در زمان تحویل پروژه پرداخت شود که بعضی از شرکت‌ها آن را قسط بندی می‌کنند.
 

وظایف طراح وب چیست؟

دقت داشته باشید که برای طراحی سایت ، دو گروه باید با یکدیگر همکاری و تعامل داشته باشند. گروه اول همان طراحان وب سایت هستند که وظیفه زیباسازی سایت را بر عهده داشته و بیشتر کارهای گرافیکی انجام می‌دهند. این بخش را در علوم کامپیوتر با عنوان Front End  می‌شناسند. اما بخش دیگری نیز وجود دارد که با نام Back End می‌شناسند و توسط برنامه‌نویس‌ها انجام شده و همانطور که گفته شد، برای کاربران قابل مشاهده نیست.
دقت داشته باشید کارهایی مانند تولید محتوا و سئو، مهارت‌های مهمی هستند که متخصصان خاص خود را نیز می‌طلبند و این کارها بر عهده طراح سایت نیست. در واقع این‌ها کارهایی هستند که باید بعد از راه‌اندازی سایت و توسط متخصصین مربوطه انجام شود. 

 

مهارت های طراح وب

یک طراح سایت باید مهارت‌های مختلفی را داشته باشد و بتواند با ابزارهای طراحی سایت به خوبی کار کند. از جمله این مهارت‌ها می‌توان به یادگیری زبان های طراحی وب سایت مانند html و Css اشاره کرد. در ضمن طراح سایت باید با نرم افزارهای طراحی وب مانند Dreamweaver و phpStorm آشنایی داشته و مهارت کار کردن با آن‌ها را بلد باشد. همچنین آشنایی با اصول طراحی سایت و نرم افزارهای بانک اطلاعاتی مانند Mysql از دیگر مهارت‌های یک طراح وب سایت است. 

 

مهارت طراح وب سایت

 

مشاغل مرتبط با طراحی سایت

یک سایت برای موفقیت، نیاز به افراد مختلف و با مهارت‌های متفاوت دارد که در ادامه و به صورت خلاصه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:
یکی از نیازهای اساسی هر سایتی، تولید محتوا است. یعنی فرد محتوا نویس باید مطالب مرتبط با حوزه فعالیت سایت را تولید کرده و درون سایت قرار دهد. 
یک وب سایت برای اینکه به رتبه‌های بهتر گوگل دست پیدا کند؛ به سئو نیاز دارد. بنابراین وب سایت‌ها به یک سئوکار نیز نیاز دارند تا جایگاه سایت را در نتایج گوگل بهبود دهد. 
هرجا که سایتی وجود دارد؛ یک گرافیست نیز باید وجود داشته باشد. طراحی لوگو، عکس‌های اختصاصی برای سایت و اینستاگرام از وظایف مهم طراح گرافیک است.


سخن آخر

همزمان با پیشرفت تکنولوژی نیازهای جدیدی برای مردم به وجود می‌آید که برای رفع این نیازها هم ابزارهای جدیدی در اختیار انسان‌ها قرار گرفته است . استفاده از وب سایت برای راه‌اندازی شعبه آنلاین، یکی از همان ابزارهایی است که هر کسب‌و‌کاری به آن نیاز دارد.
شاید تا مدت‌ها قبل، صاحبین کسب‌و‌کار، برای عدم راه‌اندازی سایت، بهانه‌های خوبی داشتند. مثلا اینکه طراحی وبسایت نیاز به هزینه زیاد داشته و همچنین ما دانش برنامه نویسی نداریم. اما الان با به وجود آمدن نرم افزارهای مدیریت محتوا، راه‌اندازی سایت نیاز به تخصص و دانش خاصی ندارد. به نظر شما اهمیت طراحی سایت در حال حاضر به چه صورت است؟ چه عواملی وجود دارند که موفقیت یک سایت را تضمین می‌کنند؟ 
خوشحال می‌شویم که نظرات خود را در مورد طراحی است با ما در میان بگذارید. 

نظرات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید
whatsapp