دوره رپورتاژ آگهی

پیشنهاد رایگان

سنتی 1000 ساله که در استارت آپ های موفق دیده می شود!

سنتی 1000 ساله که در استارت آپ های موفق دیده می شود!

این فایل صوتی در مورد مهمترین عامل برای بقای یک استارت‌آپ یعنی ایجاد سود بیشتر است! روشی را معرفی می‌کنیم که 1000 قدمت دارد ولی هنوز برای ایجاد سود بیشتر کارساز است.

 
مدیر وب مقالات بهینه سازی و سئو لینک های فالو و لینک های نوفالو چه کاربرد هایی دارند؟

لینک های فالو و لینک های نوفالو چه کاربرد هایی دارند؟

لینک های فالو و لینک های نوفالو چه کاربرد هایی دارند؟
چکیده این مطلب : زمان مطالعه : 7 دقیقه 7 نظر 10,528 بازدید

لینک های فالو و لینک های نوفالو کمک خواهند کرد که سئو کلاه سیاه را به صورتی که گوگل شما را جریمه نکند انجام دهید. اما قبل از آن باید بدانید که لینک های فالو و لینک های نوفالو چه نوع لینک هایی هستند و چه کاربردهایی دارند.

لینک های فالو و لینک های نوفالو

قبل از تعریف دقیق از لینک های فالو و نوفالو باید با مفهوم لینک سازی کمی آشنا باشید تا این دو موضوع برایتان قابل درک شود. سئو و بهینه سازی سایت عملیاتی است که به کندی مراحل آن انجام می شود ولی در مدت زمان چند ماهه بیشترین تأثیر را بر روی هر کسب و کاری خواهد گذاشت. اما اگر بخواهیم این روند با سرعت بیشتری انجام گیرد باید از لینک سازی استفاده کنیم. علاوه بر سرعت بخشیدن به سئو سایت می توان با لینک سازی کاری کرد که اگر رقیب قدرتمندی در حوزه کاری خود داریم به آن برسیم و اگر هم رقیبی نداریم، در سطر اول صفحه SERP (صفحه ای که در آن نتایج جستجو را مشاهده می کنیم) جای خود را محکم کنیم.
لینک سازی به دو صورت انجام می شود: لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی. 
 

لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی به کمک انکر تکست ها و لینک کردن انکر تکست به دیگر قسمت های سایت انجام می شود. کاربرد لینک سازی داخلی افزایش بازدید و بیشتر نگه داشتن کاربر در سایت است که سبب افزایش رتبه سایت در نظر گوگل خواهد شد. اگر در سایت مقالات مختلفی وجود داشته باشد می توان با کمک انکر تکست ها بین متن ها ارتباط برقرار کرد و این ارتباط به معنی لینک سازی داخلی است.
follow-and-nofollow-links

لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی لینک گرفتن از سایتی است که آدرسی متفاوت با سایت لینک شده دارد. با روش های مختلفی می توان لینک سازی خارجی انجام داد مثل لینک گرفتن از سایت ها، انجمن ها و فروم ها به صورت (رپورتاژ آگهی، تبلیغات بنری و کلیکی و گذاشتن لینک سایت در بخش نظرات).
لینک سازی خارجی می تواند به رشد سریع تر سایت در سئو کمک کند که آن را عمده‌ترین جزء عملیات Off page SEO می دانند. لینک سازی خارجی باعث می شود که سایت لینک دهنده مقداری از اعتبار خود را به سایت لینک شونده بدهد. در نتیجه گوگل نیز به سایتی که لینک گرفته است توجه بیشتری خواهد کرد. فرض کنید که شرکتی دارید و قصد دارید نیروی جدیدی را استخدام کنید. در همین زمان یکی از دوستان شما فردی را به عنوان شخصی ماهر در حوزه‌ی کاری شما معرفی می کند و می گوید که این فرد را برای کار، کاملاً تضمین می کند.
نیروی معرفی شده برای مصاحبه به شرکت شما می آید و هنگام توضیح دادن از خودش متوجه می شوید که مدرک تحصیلی دانشگاهی ندارد و تا دیپلم بیشتر درس نخوانده است و از مسیر دوری مثلاً با 2 ساعت فاصله زمانی با شرکت شما زندگی می کند. 
در چنین شرایطی آیا به آن فرد اعتماد می کنید که در شرکت شما شروع به فعالیت کند؟ اگر در همین زمان دوست دیگری به عنوان فرد دوم، آن نیرو را تائید کند باز هم خیالتان راحت تر نمی شود؟ 
قطعاً برای موتورهای جستجو هم همین شرایط وجود دارد. یعنی اگر سایت های دیگری یک سایت را تائید کنند گوگل به آن سایت اعتبار بیشتری خواهد داد و در نتیجه به سایت در صفحه SERP (صفحه ای که در آن نتایج جستجو را مشاهده می کنیم) رتبه بهتری خواهد داد. 
اما لینک ها همیشه هم خوب نیستند! این که از چه سایت، وبلاگ و انجمنی لینک می گیرید مهم است و اگر از جای درستی لینک نگرفته باشید نه تنها تأثیر مثبت نخواهد گذاشت بلکه باعث پنالتی شدن سایت هم خواهد شد.
برای بر طرف کردن مشکلات لینک های اسپم از سایت های کم ارزش قطعاً باید راه حلی وجود داشته باشد، یا حتی ممکن است که بخواهید به سایتی لینک دهید ولی از اعتبار سایت شما به آن سایت چیزی تعلق نگیرد در چنین شرایطی باید از لینک نوفالو استفاده کرد.
 
follow-and-nofollow-links

لینک نوفالو چیست؟

لینک نوفالو لینکی است که در نحوه نوشتن آدرس لینک تنها با قرار دادن یک ویژگی یا attribute در آدرس لینک، لینک را از حالت فالو به نوفالو تبدیل می کند.
follow-and-nofollow-links

این تغییرات در صفحه نمایش قابل رؤیت نیستند و تنها برای ربات های موتور جستجوگر گوگل کارایی خواهند داشت. ربات ها یا (crawler) لینک های سایت را با دقت پیمایش می کنند و مسیر داده شده توسط لینک ها را به عنوان مسیر رفت و آمد خود انتخاب می کنند. درگذشته پیج رنک معیار گوگل برای امتیاز دادن به لینک ها بوده است، اما در حال حاضر Domain Authority و Page Authority  معیار اصلی برای امتیاز دهی به لینک ها می باشند. ربات های گوگل به خوبی قادر به امتیاز دهی به لینک ها و تعیین پیج رنک برای لینک ها هستند و زمانی که یک سایت از لینک نوفالو برای لینک دهی استفاده می کند به ربات های گوگل می فهماند که نباید برای این لینک ها امتیاز یا پیج رنکی اختصاص دهد. 

آیا لینک های نوفالو بر سئو سایت تأثیر می گذارند؟

بله قطعاً لینک های نوفالو هم بر سئو سایت تأثیر خواهند گذاشت. با قرار دادن rel=”nofollow” در تگ لینک تنها مانع انتقال اعتبار به سایت لینک گرفته می شویم که منظور اضافه نشدن پیج رنک به سایت لینک گرفته است. در نتیجه پیج رنک با سئو متفاوت است و لینک های نوفالو هم مانند لینک های فالو بر سئو سایت تأثیر مثبت می گذارند. نوفالو بودن لینک ها باعث نمی شود که ربات های گوگل نتوانند به سایت لینک شده دسترسی داشته باشند بلکه فقط اعتباری به سایت لینک شونده داده نمی شود.
اگر سایتی تمام لینک های خود را به صورت فالو قرار دهد و سایت های دیگری را لینک کند گوگل کاملاً احساس می کند که این سایت قصد فروش بک لینک داشته و سایت را اسپم خواهد کرد. در نتیجه با وجود حساسیت گوگل برای جلوگیری از تخلفات لینک سازی، بک لینک نخرید و خودتان به صورت اصولی با تعداد کنترل شده شروع به ساختن لینک های خارجی کنید. 
حتماً توجه داشته باشید که از چه سایت هایی لینک می‌ گیرید. سایت های غیر مرتبط و اسپم در صورت لینک دادن به سایت شما باعث پنالتی شدن سایت خواهند شد. 
اگر قصد داشتید که از سایتی لینک بگیرید، حتماً به میزان پیج آتوریتی سایت توجه کنید و در صورتی که سایت امتیاز خوبی نداشت به هیچ وجه از آن سایت بک لینک نگیرید. 
اگر این لینک ها به صورت نوفالو قرار گیرند باز هم تأثیر گذار خواهند بود به شرطی که از سایت هایی لینک گرفته شود که میزان ورودی بالایی دارند و قطعاً در صورتی که بنر و یا رپورتاژ در آن ها قرار دهید کلیک بالایی خواهد خورد و ورودی سایت را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.
 
follow-and-nofollow-links

فالو بودن و نوفالو بودن لینک ها با دو روش قابل تشخیص است:
 

1. View source در chrome و Mozila

با کلیک راست بر روی صفحه و انتخاب گزینه view source می توان تمامی کدهای هر صفحه از سایت را دید و برای دیدن لینک های نوفالو کافی است که با فشردن کلیدهای Ctrl + F کلمه‌ی No Follow را وارد کنید تا تمامی تگ های نوفالو را مشاهده کنید.
 

2. ابزار آنلاین No follow tools

No follow tools ابزاری آنلاین است که با وارد کردن آدرس و URL هر سایت و صفحه ای می توان تعداد لینک های داخلی، خارجی و نوفالو بودن لینک ها را متوجه شویم. 


فالو لینک چیست؟

لینک های فالو لینک هایی هستند که به صورت پیش فرض با ایجاد لینک ساخته می شوند. لینک های نوفالو را خود ما باید به صورت نوفالو ایجاد کنیم در نتیجه هر لینکی که ایجاد می کنیم در ابتدا به صورت فالو ساخته می شود.
با توجه به توضیحاتی که در ابتدا دادیم متوجه مفهوم لینک فالو هم شده اید. لینک های فالو نیز نوعی دیگر از لینک های خارجی هستند که سبب افزایش اعتبار سایت لینک گیرنده خواهند شد. اما به دلیل حساسیت گوگل به این نوع لینک سازی خارجی باید در لینک گرفتن این روش بسیار دقت به خرج داد. 
این که از چه سایتی لینک می گیریم و سایت تا چه میزان با سایت ما مرتبط است از نظر گوگل قابل تشخیص است و معمولاً سایت هایی که لینک می فروشند برای بازه‌ زمانی‌ مشخصی لینک های شما را در سایت خود نگه می دارند و بعد از سپری شدن این زمان لینک ها برداشته می شود. همین کار باعث می شود که گوگل متوجه تقلبی بودن لینک ها شود و سایت را پنالتی کند.
در چنین شرایطی راه حل چیست؟ پیشنهاد می کنیم به جای خرید بک لینک به صورت فالو از لینک های نوفالو استفاده کنید و مطمئن باشید که تگ های نوفالو هم می توانند ورودی سایت را افزایش دهند و همین موضوع بر سئو سایت شما تأثیر خواهد گذاشت.
زمانی از لینک های فالو استفاده کنید که فقط قصد دارید امتیاز پیج رنک و اعتبار سایت را افزایش دهید و در غیر این صورت لینک های نوفالو هم می توانند به سئو سایت کمک کنند.
 
follow-and-nofollow-links

Referring domain چیست؟

برای لینک گرفتن از سایت ها و بلاگ ها هر دامینی تنها یک بار برای سایت شما به عنوان امتیاز محسوب می شود یعنی نباید یک سایت را تنها به عنوان سایت معتبر در نظر بگیرید و در این سایت 100 بک لینک قرار دهید بلکه باید 100 سایت معتبر پیدا کرده و در هر کدام یک لینک فالو یا نوفالو از سایت خود بگذارید.
Referring Domain به معنی لینک از یک دامنه است و اگر از یک دامنه یک یا چند لینک مختلف بگیریم در نهایت فقط یک اعتبار از آن دامنه دریافت کرده ایم و در اصطلاح یک Referring Domain گرفتیم.

نتیجه گیری
گوگل همان طور که لینک سازی غیر طبیعی را پنالتی می کند صریحاً اعلام کرده است که لینک ها را به عنوان یک معیار مهم برای ارزش دادن به سایت ها می داند. اما منظور از لینک سازی به این روش لینک هایی هستند که خود کاربران به دلیل مفید بودن و مرجع بودن سایت ایجاد می کنند نه لینک های مصنوعی. از آن جایی که کاربران نیز این کار را به ندرت انجام می دهند ما نیز برای لینک سازی باید رفتاری مشابه کاربران داشته باشیم؛ یعنی نه همه‌ی لینک ها را به صورت فالو بسازیم و نه همه لینک ها را به صورت نوفالو بسازیم.

 

مشاهده نسخه pdf مقاله: لینک های فالو و لینک های نو فالو چه کاربرد هایی دارند؟

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

صفحه فرود (Landing page) چیست؟

صفحه فرود (Landing page) چیست؟

صفحه فرود (Landing page) مناسب می تواند به قطعی شدن فروش کمک کند. چگونگی طراحی درست صفحات لندینگ، نیازمند یک دانش جزئی است که در ادامه توضیح بیشتری در این رابطه خواهیم داد تا بتوانید از این صفحات بیشترین بازدهی را بگیرید.

5 نکته جهت بهبود امنیت سایت

5 نکته جهت بهبود امنیت سایت

در این مقاله به آموزش 5 نکته جهت بهبود امنیت سایت خواهیم پرداخت، با رعایت این نکات می توانید امنیت وب سایت خود را بالا ببرید.

موبایل مارکتینگ چیست و چطور در آن موفق شویم؟

موبایل مارکتینگ چیست و چطور در آن موفق شویم؟

این مقاله همه آنچه در موبایل مارکتینگ نیاز دارید را توضیح می دهد، در سال 2018 تمرکز به سمت موبایل ها رفته و حتی گوگل نیز ابتدا نسخه موبایل سایت را بررسی می کند، بنابراین دانستن این اطلاعات برای هر فردی ضروری است.

تعریف سئوی کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه خاکستری و تفاوت آنها با یکدیگر

تعریف سئوی کلاه سفید، کلاه سیاه و کلاه خاکستری و تفاوت آنها با یکدیگر

آیا تا به حال چیزی راجع به سئوی کلاه سفید، سئوی کلاه سیاه و یا سئوی کلاه خاکستری شنیده‌اید؟ آیا می‌دانید این عناوین چه مفهومی دارند؟ با مدیروب همراه باشید تا در این مقاله به معرفی و توصیف این مباحث پرداخته و آموزش و نکات مربوط به آن‌ها را به شما توضیح دهیم.

5 اشتباه رایج در زمینه سئو و بهینه سازی سایت

5 اشتباه رایج در زمینه سئو و بهینه سازی سایت

هر انسانی در زندگی روزمره خود اشتباهاتی انجام می‌دهد. اما ممکن است بعضی از اشتباهات قابل‌جبران نباشند. مثلا اشتباهات رایج در سئو ممکن است کل کسب‌و کارتان را نابود کند. در اینجا با 5 اشتباه خطرناک در این زمینه آشنا می‌شوید.

کلود فلر چیست؛ آموزش استفاده رایگان از آن در کمتر از 5 دقیقه

کلود فلر چیست؛ آموزش استفاده رایگان از آن در کمتر از 5 دقیقه

کلود فلر یکی از بزرگترین شبکه های CDN در جهان است. در حال حاضر بیش از 8 میلیون وب سایت، از سرویس Cloudflare استفاده می کنند. این سرویس به امنیت، بهینه سازی و سرعت بارگزاری وب سایت ها کمک می کند. استفاده از این سرویس ابری، بسیار ساده و برای همه رایگان است. در این مقاله سعی داریم بفهمیم که کلود فلر چیست و چه مزایای دارد.

نظرات

فاطمه زارعی
۰۰
پاسخسلام وقت بخیر
سایت من وردپرسی هست و از افزونه ایی استفاده میکنم تا بصورت خودکار همه لینک ها رو نوفالو کنه ... از نظر سئو اینکار صحیح هست؟ میشه راهنمایی کنید؟
ممنونم
محمد
۰۰
پاسخسلام. اگر لینک فالو با انکرتکست (دانلود) باشه و لینک نوفالو با انکرتکست (دانلود) باشه، گوگل چه عکس العملی نشان میده،
خب برای فالو گوگل اعتبار میده و سایتو در سرچ دانلود بالا میاره در صورتیکه برای نوفالو اعتباری قایل نمیشه، آیا این دو تضاد میشن یعنی گوگل چجور عمل میکنه اون یکی نوفالو هست و در سرچ دانلود عقب میبره سایتو ؟
رضا ستاری
۰۰
پاسخسلام استاد
وقتتون بخیر
استاد سیستم هایی مثل لینکیار که توشون میشه از سایت های دیگه به طور مستقیم لینک خرید، استفاده ازشون توصیه میشه؟
مدیر وب
۰۰

سلام وقت بخیر 

در کل ما هیچگونه خرید لینکی رو پیشنهاد نمی کنیم 

خانه هوشمند الفا
۰۰
پاسخبا چه ابزارهایی میشه سایت رو خوب انالیز کرد؟ رایگان هم باشه
مهرداد
۰۰
پاسخدرود به شما
سوالی برام پیش اومد شما برای گذاشتن یک لینک نوفالو از یک کد استفاده کردید و در وردپرس من جایی مطالعه کردم نوشته شده به صورت پیش فرض تمامی لینک هایی که قرار میدیم نوفالو هستند مگر اینکه از کد فالو استفاده کنیم ؟
باید کدوم کار رو انجام داد ؟
سپاس از مقاله خوبتون.
مدیر وب
۰۰
سلام وقت بخیر
اگر شما از سیستمی استفاده میکنید که لینک ها به صورت پیش فرض نوفالو هستند دیگه نیازی نیست که لینک ها رو نوفالو کنید ولی در وردپرس فقط در بخش نظرات لینک ها نوفالو هستند و باقی جاها باید از کد نوفالو استفاده کنید
از من بپرس فوتر

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید
whatsapp
Clicky