،

انتخاب کلمه کلیدی و 10 نکته‌ای که در این زمینه باید بدانید

انتخاب کلمه کلیدی

دسترسی سریع به محتوای این مقاله

4.7
(369)

کلمه کلیدی؛ قلب تپنده محتوای بهینه‌شده در موتورهای جست‌وجو

کلمه کلیدی عبارتی است که به محتوای آنلاین اضافه می‌شود تا رتبه‌بندی موتورهای جستجو را برای آن عبارت ارتقا دهد. اکثر کلمات‌ کلیدی‌ در طول فرایند تحقیق کشف شده و بر اساس ترکیبی از حجم جستجو، رقابت و هدف تجاری انتخاب می‌شوند. با ما در این مطلب از وب‌سایت مدیر وب همراه باشید تا به بررسی کامل مفهوم کلمه کلیدی‌ و نقش آن در سئوی محتوای وب‌سایت‌ها بپردازیم.

 

Keywords چیست؟

Keywords ها کلمات کلیدی سایت شما هستند. اینکه شما با جستجوی چه کلماتی در Serp (صفحه ای که به عنوان نتایج جستجو مشاهده می کنیم) نمایش داده شوید با استفاده از این کلمات صورت میگیرد. انتخاب کلمات کلیدی قدم صفر سئو است.
زمانی که تصمیم به انجام سئو می گیرید مهم ترین و اولین کاری که باید انجام دهید انتخاب کلمات کلیدی مناسبی است که بتوانید عملیات سئو را به کمک آن ها پیش ببرید. دقیقا مثل ساختن یک ساختمان. زمانی که شما می خواهید یک ساختمان بسازید مهم ترین قسمت در ساخت ساختمان پایه های ساختمان است. می توان گفت در سئو هم مهم ترین بخش انتخاب کلمه کلیدی است زیرا پایه کار شماست.

 

انتخاب کلمه کلیدی مناسب

 

چرا کلمات کلیدی برای سئو مهم هستند؟

زمانی که محتوای خود را در مورد کلمات و عباراتی بهینه می‌کنید که کاربران جستجو می‌کنند، وب‌سایت شما رتبه بالاتری برای آن عبارات در موتورهای جست‌وجو به دست می‌آورد. بر همین اساس نیازی به گفتن نیست که رتبه بالاتر در SERP می‌تواند ترافیک هدفمند بیشتری را برای وب‌سایت شما ایجاد کند. به همین دلیل یافتن کلمه کلیدی جستجو شده توسط افراد، اولین مرحله برای سئو محتوا به‌شمار می‌آید.

بر همین اساس مهم‌ترین اهمیت کلمه کلیدی در سئو عبارت‌اند از:

  • غیر ممکن بودن سئو بدون کلمات‌ کلیدی‌
  • کشف ساختار وب‌سایت
  • برنامه‌ریزی صفحات محصول و دسته‌بندی
  • نوشتن محتوا برای پست‌های وبلاگ و ویدئوهای یوتیوب
  • بهینه‌سازی صفحات فرود و صفحات فروش

 

مبانی اصلی برای تحقیق کلمه کلیدی مرتبط با محتوا

برای انتخاب کلمه کلیدی سه عنصر اصلی وجود دارند که باید به آن‌ها توجه شود. توجه به این نکات ضمن کمک به بهینه‌سازی محتوای وب‌سایت‌ها، در کاهش هزینه‌های تبلیغات نیز موثر است. بر همین اساس در ادامه به معرفی مبانی اصلی برای تحقیق کلمات کلیدی اشاره می‌کنیم.

 

چرا کلمات کلیدی برای سئو مهم هستند؟

 

ارتباط کلمه کلیدی با نوع محتوا

گوگل محتوا را از نظر ارتباط رتبه‌بندی می‌کند. اینجاست که مفهوم هدف جستجو مطرح می‌شود. محتوای شما تنها در صورتی برای یک کلمه کلیدی رتبه‌بندی می‌شود که نیازهای جستجوگران را برآورده کند. علاوه بر این، محتوا باید بهترین منبع برای پرس‌و‌جو باشد.

 

اعتبار کلمات کلیدی در موتورهای جست‌وجو

گوگل به منابعی اهمیت بیشتر می‌دهد که آن‌ها را معتبر می‌داند. این به آن معنا است که باید تمام تلاش خود را برای تبدیل شدن به یک منبع معتبر با غنی‌سازی سایت خود به‌وسیله محتوای مفید و آموزنده انجام داده و با کمک شبکه‌های اجتماعی و بک‌لینک‌ها، تبلیغ محتوا را انجام دهید.

 

حجم جست‌وجوی کلمات کلیدی

ممکن است برای یک کلمه کلیدی خاص در صفحه اول رتبه‌بندی شوید؛ اما اگر هیچ کس آن را جست‌وجو نکند، ترافیک وب‌سایت شما بالا نمی‌رود. دقیقا مانند راه‌اندازی یک مغازه در وسط کویر است. حجم کلمه کلیدی‌ با حجم جست‌وجوی ماهانه (MSV) اندازه‌گیری شده و به معنای تعداد دفعاتی است که عبارت کلیدی در ماه در بین تمام مخاطبان جست‌وجو می‌شود.

 

حجم جست‌وجوی کلمات کلیدی

 

نحوه استفاده از کلمه کلیدی چگونه است؟

زمانی وجود داشت که می‌توانستید کلمات کلیدی‌ زیادی را به صفحات و پست‌های خود اضافه کرده، کلمات کلیدی قدیمی را بهبود ببخشید و در موتورهای جستجو رتبه‌بندی ‌شوید. بااین‌حال محتوایی با کلمات مشابه زیاد خواندنی نیست و از‌آنجایی‌که کاربران از خواندن مطالب کپی استقبال نمی‌کند، گوگل نیز به خواندن مطالب کپی شده روی خوش نشان نمی‌دهد. به همین دلیل باید با نوشتن محتوای متمرکز، کلمه کلیدی خود را به روشی طبیعی به کار ببرید. بر همین اساس در ادامه به نحوه استفاده از عبارت کلیدی می‌پردازیم.

 

عدم استفاده نامتوازن از کلمه کلیدی

استفاده مناسب از کلمات کلیدی یک اقدام ضروری است. اگر از کلمه ‌کلیدی خود به اندازه کافی استفاده نکنید، رتبه‌بندی برای آن عبارت برای شما دشوار خواهد بود؛ اما اگر از عبارت‌ کلیدی خود بیش از حد استفاده کنید، صفحه شما به هرزنامه تبدیل می‌شود و رتبه‌بندی را نیز سخت‌تر می‌کند. به‌طور‌کلی، اگر عبارت کلیدی شما 1 یا 2 درصد از کل کلمات کپی شما را تشکیل می‌دهد، در این صورت در حال استفاده استاندارد از کلمه‌ کلیدی هستید.

 

از کلمه‌ کلیدی به طور طبیعی استفاده کنید

جدای از تلاش برای اضافه کردن کلمات کلیدی به اندازه کافی، باید مطمئن شوید که آن‌ها را به روشی طبیعی به کار می‌برید. کلمات کلیدی باید بخشی از جملات منطقی و منسجمی باشند که چیزی در مورد آن موضوع به کاربران بگوید. عبارات کلیدی را در جایی که منطقی نیستند یا ارزشی برای خوانندگان شما ایجاد نمی‌کنند، به متن یا عنوان تحمیل نکنید. همچنین مطمئن شوید که کلمات کلیدی به خوبی در سراسر متن شما توزیع شده‌اند. تمام عبارات کلیدی اصلی خود را در پاراگراف اول قرار ندهید؛ به طور طبیعی آن‌ها را در سراسر صفحه یا پست خود پخش کنید.

 

 

از کلمه‌ کلیدی به طور طبیعی استفاده کنید

 

 

روش‌های انتخاب کلمه کلیدی مناسب بر اساس استراتژی تبلیغاتی

چالش مهم بسیاری از مدیران وب‌سایت‌ها و کمپین‌های تبلیغاتی، انتخاب بهترین کلمه کلیدی متناسب با استراتژی‌های بازاریابی آنلاین است. بر همین اساس راهکارهای متنوعی در دسترس هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توان کلمه کلیدی مناسبی را برای نگارش انواع محتواهای متنی استفاده کرد.
این راهکارها عبارت‌‌اند از:
• تهیه کردن فهرستی مرتبط از موضوعات مهم بر اساس نوع کسب‌وکار خود
• تحقیق عبارات کلیدی مرتبط
• آنالیز و ارزیابی برندهای رقیب برای رسیدن به کلمات کلیدی پرتکرار
• انتخاب موضوعات مشخص و تعیین کلمات کلیدی بر اساس آن‌ها
• استفاده از ابزارهای تحقیق کلمه کلیدی

 

علاوه بر راهکارهای گفته شده، روش‌های دیگری نیز در دسترس هستند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها بهترین کلمات کلیدی را متناسب با بازاریابی اینترنتی جست‌وجو کنید. بر همین اساس در ادامه به مهم‌ترین روش‌هایی اشاره می‌کنیم که در این زمینه به شما کمک می‌کنند.

 

روش‌های انتخاب کلمه کلیدی مناسب بر اساس استراتژی تبلیغاتی

 

استفاده از Google Keyword Planner برای متمرکز شدن کلمات‌ کلیدی

در برنامه‌ریز کلمات کلیدی Google،  می‌توانید حجم جستجو و تخمین‌های ترافیکی را برای عبارت کلیدی مورد نظر خود دریافت کنید. از Keyword Planner برای علامت‌گذاری عبارات خود استفاده کنید که حجم جست‌وجوی آن‌ها بسیار کم یا خیلی زیاد هستند. بهتر است قبل از حذف هر کدام از گزینه‌ها، تاریخچه روند و پیش‌بینی‌های آن‌ها را در Google Trends بررسی کنید. این برنامه به شما برای تعیین عبارات کلیدی پرتکرار و افزایش ارزش تمرکز برای کلمه کلیدی انتخابی کمک می کند.

 

اولویت‌بندی کلمات‌ کلیدی‌

اولویت‌بندی کلمات کلیدی فرایندی است که در آن بر اساس اعتبار وب‌سایت خود، عباراتی را برای تولید محتوا به کار می‌برید که برای آن‌ها شانس رتبه‌بندی دارید. کسب‌وکارهای بزرگ معمولا به دنبال کلمات کلیدی با حجم بالا هستند و از‌آنجایی‌که این برندها در حال حاضر به خوبی تثبیت شده‌اند، گوگل معمولا به آن‌ها در مورد بسیاری از موضوعات اعتبار می‌دهد. همچنین می‌توانید کلمه کلیدی را در نظر بگیرید که رقابت کمی دارند. عبارت کلیدی که از قبل دارای چندین مقاله برای کسب بالاترین رتبه نیستند، به طور پیش‌فرض به شما امتیاز می‌دهند.

 

بررسی حجم جست‌وجوی ماهانه (MSV) برای کلمه کلیدی انتخاب شده

حجم جستجوی ماهانه تعداد دفعاتی است که یک عبارت جستجو یا کلمه کلیدی در هر ماه وارد موتورهای جستجو می‌شود. ابزارهایی مانند: searchvolume.io یا Google Trends به شما کمک می‌کنند تا بیشترین جستجوی عبارات کلیدی را از طریق مجموعه‌های کلیدواژه مرتبط به‌صورت رایگان پیدا کنید.

 

بررسی حجم جست‌وجوی ماهانه (MSV) برای کلمه کلیدی انتخاب شده

 

ترکیبی از کلیدواژه‌ها و لانگ تیل (Long Tail) را استفاده کنید

عبارات اصلی کلیدواژه‌هایی به‌شمار می‌آیند که کوتاه‌تر و عمو‌می‌تر هستند که معمولا فقط یک تا سه کلمه دارند. از سوی دیگر، لانگ تیل‌ها،کلیدواژه‌های بلندتری هستند که شامل سه کلمه یا بیشتر هستند. مهم است که ترکیبی از اصطلاحات اصلی و لانگ تیل‌ها داشته باشید تا بتوانید استراتژی‌های مختلف را استفاده کنید.

ارزیابی عملکرد رقبا برای رتبه‌بندی کلمات کلیدی

فقط به این دلیل که یک کلمه کلیدی برای رقیب شما مهم است به این معنی نیست که باید برای شما مهم است. با‌این‌حال، شناخت کلیدواژه‌هایی که رقبای شما در تلاش برای رتبه‌بندی آن هستند، راه بسیار خوبی برای کمک به شما در ارزیابی مجدد لیست کلمات کلیدی به‌شمار می‌آید.
اگر رقیب شما برای کلیدواژه‌های خاصی که در لیست شما هستند رتبه‌بندی می‌کند، منطقی است که روی بهبود رتبه وب‌سایت خود برای آن عبارت کلیدی کار کنید. مواردی را نادیده بگیرید که رقبای شما به آن‌ها اهمیت نمی‌دهند. برای اطلاع از کلیدواژه‌های رقبا نیز کافی است به‌صورت دسته کلمات کلیدی مورد نظرتان را در مرورگر جست‌وجو کنید تا بتوانید موقعیت رقبا را به دست آورید.

 

10 نکته برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب:

 

1. انتخاب کلمه کلیدی از دید مخاطب

خودتان را جای مخاطب قرار دهید. تصور کنید که به خدماتی نیاز دارید که در رابطه به کسب و کار شماست. کسانی که هنوز سایت ندارند و قصد دارد این مراحل را تازه شروع کنند به این نکته توجه کنند. به طور مثال در زمینه فروش املاک کاربران شما هیچ گاه کلمه ی سایت آنلاین فروش املاک ، سایت آنلاین فروش آپارتمان را جستجو نمی کنند. ممکن است شما تصور کنید این کلمات ، کلمات مناسبی هستند و روی این کلمات خودتان را سئو کنید و در آخر می بینید که نتیجه مطلوبی نگرفتید. کلمه ای که مردم جستجو می کنند خرید خانه در جردن ، اجاره ی ارزان خانه و کلمات این چنینی است.
پس کلمه ی کلیدی کلمه ای است که کاربران جستجو می کنند. شما باید به عنوان مخاطب جستجو کنید و کلمات کلیدی را به این صورت پیدا کنید. می توانید با پرس و جو از همکاران ، دوستان و اطرافیانتان کلمات کلیدی پیدا کنید. از آن ها بپرسید اگر در زمینه کسب و کار شما احساس نیاز کنند چه کلماتی را جست و جو می کنند.

 

 

2. لیستی از کلمات

کار دیگری که باید انجام دهید این است که کلمات کلیدی مربوط به خودتان را پس از جستجو کردن لیست کنید و این لیست مخصوص را برای خودتان ایجاد کنید.

 

3. Long tail keywords یا کلمات کلیدی طولانی

بعضی افراد تصور می کنند کلمات کلیدی کوتاه تر بازدهی بیشتری دارد. فقط کافیست کلمات کلیدی را بررسی کنید متوجه خواهید شد که کلمات طولانی تر هدفمندتر هستند وبازدهی بهتری خواهند داشت. به طور مثال باز هم مثال املاک را بررسی کنیم؛ شما می توانید روی کلمه املاک فعالیت کنید و ببینید که نتیجه ای که می خواستید را نمیگیرید و هم چنین می توانید روی کلمات اجاره خانه در جردن و یا هر محله ای که در آن فعالیت می کنید سئو انجام دهید و نتیجه بهتری بگیرید. مشاهده می کنید که این کلمات طولانی تر و 4 بخشی هستند.
با این وجود مزیت اصلی آن ها در مقایسه با کلمات کوتاه این است که سئو روی کلمات طولانی ساده تر است و خواهید دید که خیلی راحت تر به نتیجه خواهید رسید نسبت به یک کلمه ی یک بخشی.
مزیت دیگر کلمات طولانی، دقیق تر بودن آن هاست. شما مخاطبی را به دست می آورید که دقیقا به دنبال خدمات شما می گردد. به طور مثال کسی که خرید خانه در جردن را جستجو می کند دقیقا مخاطب شما است.

 

4. استفاده از ابزار گوگل Adwords

گوگل Adwords ابزار فوق العاده ای برای تبلیغات در سطح گوگل است. ابزاری به اسم keyword planner وجود دارد که در گذشته به اسم keywords tools در گوگل Adwords آن را می شناختیم.
امکانات keyword planner بسیار بیشتر از گذشته شده است.
شما با قرار دادن لیستی که از کلمات کلیدی تهیه کردید در keyword planner متوجه می شوید که این کلمات چه تعداد در ماه و در سال جستجو می شوند و ارزش این کلمات را به طور کامل در می یابید. لیست تهیه شده ی خودتان را با استفاده از ابزار گوگل Adwords بررسی کنید و نتیجه را جلوی کلمات کلیدی یادداشت کنید و در آخر کلمات کلیدی مهم تر را مجزا کنید.

انتخاب کلمه کلیدی مناسب

 

5. آمارگرفتن با گوگل trend

گوگل trends به شما می گوید چه کلمات کلیدی بیشتر جستجو می شوند. این ابزار در زبان فارسی به اندازه ی زبان انگلیسی قوی نیست. شما در گوگل trend برای دریافت اطلاعات کلمات باید خودتان کلماتی را که می خواهید میزان اهمیت آن ها را بدانید وارد کنید و میزان جستجوی آن ها را مشاهده کنید.

 

6. سئو کردن سایت برای صفحات داخلی

این نکته را در نظر داشته باشید که شما نمی توانید تمام کلمات کلیدی مورد نظرتان را برای صفحه اصلی سئو کنید. سعی کنید برای هر کلمه صفحه ای جداگانه تشکیل دهید.
زمانی که می خواهید کلمه ی کلیدی خود را انتخاب کنید، برای این کلمات صفحات جداگانه طراحی کنید مخصوصا زمانی که موضوعات متفاوتی دارید باید زمانی را برای بهینه سازی مجزا برای آن ها اختصاص دهید. بهتر است بدانید صفحات داخلی برای بهینه سازی کلمات کلیدی خیلی بهتر هستند. در نتیجه کلمات کلیدی خود را بر این مبنا انتخاب کنید.

 

7. بررسی سایت رقبا

با جستجوی کلمات کلیدی خود متوجه می شوید که نمونه های سایت شما وجود دارد که آن ها رقبای شما هستند. می توانید به این وب سایت ها سر بزنید. فقط کافیست کمی کد نویسی بلد باشید با مشاهده کد های سایت رقبا متوجه می شوید که رقیبان شما از چه کلمات کلیدی استفاده کرده اند و با قرار دادن آن ها در ابزارهای معرفی شده ی بالا می توانید میزان اهمیت کلمات آن ها را بررسی کنید و اگر نتیجه خوبی داشت شما هم در این کلمات با رقیبانتان رقابت کنید.

 

8. بهترین را انتخاب کنید

افراد متخصص خودشان را درگیر موارد بی اهمیت نمی کنند به جای اینکه 100 کلمه انتخاب کنید 20 کلمه هدفمند و کلیدی انتخاب کنید. افراد متخصص به راحتی هر کلمه ای را انتخاب نخواهند کرد. حتی انتخاب یک کلمه تنها نیز اشتباه است. اینکه سعی کنید تنها در یک کلمه کلیدی به حالت ایده آل برسید باعث شکستتان می شود زیرا میزان ورودی سایت وابسته به کلمات کلیدی مناسبی است که برای صفحات مختلف سایت انتخاب می کنید.
پیشنهاد می کنیم چند کلمه کلیدی مناسب انتخاب کنید این کار خیلی بهتر از انتخاب های زیاد و ضعیف است. اگر تمرکز خودتان را روی تمام کلمات قرار دهید و بخواهید در تمام آن ها بهینه سازی انجام دهید قطعا بازدهیتان بین تمام این کلمات تقسیم میشود.
کلمات کلیدی خیلی با کیفیت را پیدا کنید و تمرکزتان را دقیقا روی این کلمات قرار دهید و سایت خودتان را در این کلمات بهینه سازی کنید. بعدها می توانید کلمات دیگری پیدا کنید و در آن کلمات هم سایتتان را بهبود دهید و به صفحات اول گوگل، سایت خود را منتقل کنید.

 

 

9. هدف

هدف خودتان را از سئو سایت بدانید. آیا قصد دارید در سایت خود فروش داشته باشید؟ آیا تمایل دارید برند سازی کنید؟ آیا تمایل دارید اطلاع رسانی کنید؟
به طور مثال برای برند سازی با جستجوی کلمه ی یخچال سایت LG را مشاهده خواهید کرد. بعد از ورود به سایت می بینید که خرید و فروش زیادی صورت نمی گیرد و آن چیزی که شما می بینید سایت اطلاع رسانی است. به این حالت برند سازی می گویند. LG سعی کرده است برند سازی کند و نماینده فروش جذب کند که بسیار هم موفق بوده.
اما اگر قصد دارید اطلاع رسانی کنید به طور مثال برای اخبار IT باید سایتتان را سئو کنید تا بتوانید خبرهای IT سایتتان را اطلاع رسانی کنید.
و حالت سوم که بیشترین حالت استفاده در اینترنت است ، فروش از طریق اینترنت می باشد. اگر تمایل به فروش دارید حتما در نظر بگیرید که قبل از کلمات کلیدی خود کلماتی مثل خرید و یا فروش را اضافه کنید.
به طور مثال اگر شما فروشنده دوربین های عکاسی هستید بهتر است که وب سایت خود را برای کلمات کلیدی خرید دوربین عکاسی و یا فروش دوربین عکاسی سئو کنید.

 

10. به روز رسانی کردن کلمات کلیدی

نگران انتخاب درست ترین کلمه کلیدی در همین ابتدا نباشید. برای تغییر و انتخاب کلمات کلیدی بهتر و بیشتر همیشه زمان دارید.
شما می توانید آمارگیرهای خیلی قوی روی وب سایت خود نصب کنید و ورودی های سایت خود را بررسی کنید با این کار می توانید ببینید کاربران در سایت شما چه جستجوهایی انجام می دهند. با مشخص شدن این کلمات می توانید کلمه های کلیدی جستجو شده توسط کاربران را هم به لیست کلمات کلیدی خود اضافه کنید و در آینده برای این کلمات هم بهینه سازی انجام دهید.

 

کلمه کلیدی در کدام قسمت‌های محتوا استفاده می‌شود؟

قرار دادن کلمات کلیدی نقطه‌ای است که کار سئوکاران و تولیدکنندگان محتوا را به هم نزدیک می‌کند. این فرایند یک بخش اساسی از سئو داخلی به‌شمار می‌رود. برخی قوانین استفاده از کلمات کلیدی وجود دارند که برای شروع باید از آن‌ها پیروی کنید. کلمه کلیدی منحصربه‌فرد شما باید در هر صفحه از وب‌سایت استفاده شود تا به ربات‌های موتورهای جست‌وجو اثبات کنند که به دنبال چیزی می‌گردید. در ادامه به مهم‌ترین بخش‌هایی اشاره می‌کنیم که کلیدواژه‌ها باید در آن‌ها قرار بگیرند.

 

قسمت URL وب‌سایت

منظور از URL آدرس صفحه وب‌سایت شما است که در نتایج جست‌وجو نشان داده شده و با قابلیت ایجاد پیوند، در نوار آدرس مرورگرها نوشته می‌شود. ‌URLها باید به راحتی خوانده شوند و کلمات کلیدی مورد نظر شما را در برگیرند. بهتر است از همان ابتدا در یک ساختار URL ساده و قابل فهم شرکت کنید تا مانع از ایجاد تغییرات در این مسیر شوید.

 

برچسب‌های عنوان؛ جایی برای استفاده از کلمه‌ کلیدی

تگ‌های عنوان در نتایج جستجو و برگه مرورگر نشان داده می‌شوند. این عناوین صرفا باید برای انسان‌ها نوشته می‌شوند و ربات‌های خزنده موتورهای جست‌وجو مسئولیت بهینه‌سازی آن‌ها را بر عهده دارند. شاید فکر کنید که با ارائه عناوین مبهم وسوسه‌انگیز برای محتوای خود، کلیک‌های بیشتری را جذب می‌کنید؛ اما با پنهان کردن آنچه که صفحه درباره آن است، قصد واقعی صفحه را پنهان می‌کنید و برخی از قدرت کلمات کلیدی را کنار می‌گذارید.

 

برچسب‌های عنوان؛ جایی برای استفاده از کلمه‌ کلیدی

 

کلمه‌ کلیدی در توضیحات متا (Meta Description) باید استفاده شود

توضیحات متا در نتایج جستجو نمایش داده شده، بر رفتار کاربران تاثیر می‌گذارند و توسط گوگل بازنویسی می‌شوند. برای هر صفحه یک توضیحات متای منحصر‌به‌فرد اضافه کنید که حتما کلمه کلیدی مورد نظر شما را نیز داشته باشد.

 

تگ H1 یا عنوان صفحه؛ جایگاه اصلی کلمه کلیدی در محتوا

برچسب‌های H1 در محتوای صفحه شما نشان داده می‌شوند و به ساختار محتوای شما کمک می‌کنند تا برای کاربران قابل فهم باشد و ارتباط موضوع را نیز برای ربات‌های موتورهای جست‌وجو نشان دهد. بر همین اساس برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های تگ H1 عبارت‌اند از:
• نه خیلی طولانی و نه خیلی کوتاه است
• حتما دارای کلمه کلیدی اصلی است
• کاربران با خواندن این عنوان موضوع اصلی محتوا را می‌فهمند
• جذابیت بالایی دارد تا کاربران بتوانند به خواندن محتوا جذب شوند

 

عنوان‌های فرعی H2 و H3

بخشی دیگری که باید دارای کلمه کلیدی باشد، عنوا‌های فرعی است. شما برای افزایش نرخ بازدید حتما باید صفحه خود را برای بازدیدکنندگان خود قالب‌بندی کنید تا بتوانند محتوای شما را مرور کنند و موتورهای جستجو بتوانند بفهمند محتوای شما درباره چیست.

 

بدنه محتوا؛ اصلی‌ترین جایی که کلمه کلیدی باید استفاده شود

بدنه محتوای شما باید به طور طبیعی شامل کلیدواژه مورد نظر شما باشد. صرفا استفاده بی‌دلیل  از کلمات کلیدی بدون توجه به استراتژی‌های تبلیغاتی در صفحه وب‌سایت توصیه نمی‌شود. هدف شما باید ایجاد محتوای قانع‌کننده‌ای باشد. نوشتن محتوای مرتبط با کیفیت بالا، دقیق، منحصربه‌فرد و جذاب برای بازدیدکنندگان، اغلب وقت‌گیرترین و پرارزش‌ترین بخش بهینه‌سازی محتوا برای کلمات کلیدی هدف است.

 

انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای سئو یک موضوع نسبی است

 

آلت تگ تصاویر

استفاده از تگ تصویر اغلب توسط تولیدکنندگان محتوا نادیده گرفته می‌شود. برای بازدیدکنندگان وب‌سایت‌ها که نمی‌توانند تصاویر را ببینند، استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات تصاویر، ارزش بیشتری به محتوا می‌بخشد و ربات‌های خزنده موتورهای جست‌وجو آن محتوا را بیشتر رصد می‌کنند.
انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای سئو یک موضوع نسبی است
بسیاری از مدیران وب‌سایت‌ها یا کمپین‌های تبلیغاتی به دنبال بهترین کلمه کلیدی هستند تا بر اساس آن فرایندهای دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوای خود را ارتقا دهند. هیچ کلیدواژه‌ای با عنوان “بهترین” وجود ندارد؛ مگر آن‌هایی که توسط مخاطبان شما به شدت جستجو می‌شوند با در نظر گرفتن این موضوع بهتر است یک استراتژی قدرتمند بسازید که به شما در رتبه‌بندی صفحات و افزایش ترافیک کمک کند. به‌طورکلی بهترین عبارت کلیدی، ارتباط، قدرت و حجم جست‌وجو را در نظر می‌گیرند.

 

انتخاب بهترین کلمه کلیدی برای سئو یک موضوع نسبی است

بسیاری از مدیران وب‌سایت‌ها یا کمپین‌های تبلیغاتی به دنبال بهترین کلمه کلیدی هستند تا بر اساس آن فرایندهای دیجیتال مارکتینگ و تولید محتوای خود را ارتقا دهند. هیچ کلیدواژه‌ای با عنوان “بهترین” وجود ندارد؛ مگر آن‌هایی که توسط مخاطبان شما به شدت جستجو می‌شوند با در نظر گرفتن این موضوع بهتر است یک استراتژی قدرتمند بسازید که به شما در رتبه‌بندی صفحات و افزایش ترافیک کمک کند. به‌طورکلی بهترین عبارت کلیدی، ارتباط، قدرت و حجم جست‌وجو را در نظر می‌گیرند.

 

ارتقای رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها با آموزش‌های پیشرفته مدیر وب

به‌کارگیری کلمه کلیدی در محتوا و بهینه‌سازی محتوا برای درج در موتورهای جست‌وجو، یک فرایند تخصصی است که بدون یادگیری تکنیک‌ها امکان‌پذیر نیست. بر همین اساس اولین گام برای رشد و ارتقای دیجیتال مارکتینگ، تسلط کامل به اجرای دقیق تکنیک‌های سئو است.
مدیر وب یکی از برترین مراکز آموزش سئو به‌شمار می‌آید که جدیدترین متدهای جهانی را برای رشد جایگاه وب‌سایت شما در گوگل و سایر موتورهای جست‌وجو به کار می‌گیرد. مجموعه ما با برگزاری دوره‌های تخصصی آموزش سئو، دیجیتال مارکتینگ و راه‌اندازی کسب‌وکار آنلاین پشتیبان شما در زمینه تولید محتوای متنی اصولی است. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده دوره‌های مدیر وب، از طریق سایت ما وارد بخش”محصولات آموزشی” شوید.

میانگین امتیاز 4.7 / 5. تعداد آرا: 369

6 دیدگاه برای “انتخاب کلمه کلیدی و 10 نکته‌ای که در این زمینه باید بدانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *