پیشنهاد رایگان

دانلود رایگان یک نمونه تحلیل انجام شده توسط مهران منصوری فر

دانلود رایگان یک نمونه تحلیل انجام شده توسط مهران منصوری فر

یک نمونه تحلیل سایت انجام شده توسط مهران منصوری‌فر را مشاهده کنید، در این تحلیل سئو سایت و کمبود فروش و نرخ تبدیل سایت بررسی شده است.

 
مدیر وب مقالات تولید محتوا چه محتوایی را در وب سایتمان قرار دهیم؟

چه محتوایی را در وب سایتمان قرار دهیم؟

چه محتوایی را در وب سایتمان قرار دهیم؟
چکیده این مطلب : زمان مطالعه : 13 دقیقه 20 نظر 19,407 بازدید

تولید محتوا برای وب سایت یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام داد، اگر محتوای وب سایت شما از دید کاربران و موتورهای جستجو مفید باشد وب سایت شما می‌تواند به سرعت رشد کند.

وقتی صحبت از محتوای سایت می‌شود، اولین چیزی که به ذهن شما می‌ رسد قرار دادن حجم انبوهی از مقالات و مطالب در سایت می باشد، در همین ابتدا به شما اطمینان می دهم اگر تا کنون اینگونه فکر می‌کردید پس از خواندن این مقاله تصور دیگری به محتوای سایت خواهید داشت.محتوا یکی از مهم‌ترین ارکان و سایت و کسب و کار اینترنتی شما است که باید با وسواس و دقت خاصی به دنبال تولید آن باشید. محتوای قرار داده شده در سایت نشان دهنده هویت آن سایت است و ارزش آن را هم از نظر گوگل و هم از نظر مخاطبان شما تعیین می‌کند. برای آن که شما بتوانید یک محتوای مفید و سئو شده تولید کنید، باید به نکات و فاکتورهایی توجه داشته باشید که ما در این مقاله آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

 

تولید محتوا

 

محتوای وب‌سایت چیست و چه اهمیتی دارد؟

در ابتدا می‌توانم به جرئت بگویم محتوا مهم‌ترین بخش یک وب سایت محسوب می‌شود و اگر بخواهیم یک وب‌سایت را از نظر اهمیت بخش‌های مختلف آن بخش‌بندی کنیم، بخش محتوا حدوداً 90% درصد اهمیت را به خود اختصاص می‌دهد و 10% باقی‌مانده هم به بستر مورد نیاز برای درج محتوا اختصاص می‌یابد!

شاید برای شما سؤال شود که چطور چنین چیزی ممکن است؟ شما قطعاً سایت‌های زیادی را می‌شناسید که محتوای زیادی در آن‌ها دیده نمی‌شود و مربوط به شرکت‌ها یا اشخاص مهمی نیز هستند، اما باید در اینجا به شما بگویم اگر همان وب‌سایت‌ها را به عنوان یک سایت باکیفیت بررسی کنید متوجه خواهید شد که هرگز دارای بازدهی مناسبی نخواهند بود.

قبل از آن که به سراغ فاکتورها و راهکارهای تولید محتوای اصولی و مناسب برویم، باید بدانیم که چرا محتوای قرار داده شده در سایت از اهمیت بالایی برخوردار است؟

برای آن که با اهمیت محتوای مناسب برای سایت آشنا شویم، یک مثال ساده برای شما خواهیم زد. اگر سایت خود را مانند یک ماشین در نظر بگیریم، محتوا برای آن مشابه موتور داخلی آن خواهد بود. ممکن است خودرو شما بدنه بسیار زیبایی داشته باشد و یا از نظر فنی قوی باشد، اما اگر موتور خودرو به خوبی کار نکند، ماشین اصلا حرکت نخواهد کرد!

بنابراین یکی از فاکتورهای مهم در موفقیت هر سایتی، تولید محتوای مناسب برای آن است. اگر شما یک کسب و کار اینترنتی دارید، در صورتی که محتوای قرار داده شده در سایت بهینه نشده باشد، موتورهای جست و جو سایت شما را پیدا نکرده و شما نمی‌توانید آن گونه که باید فروش داشته باشید.

پیشنهاد رایگان

بعد از راه‌اندازی یک وب‌سایت چند مطلب در هفته تولید کنیم؟

بعد از راه‌اندازی یک وب‌سایت چند مطلب در هفته تولید کنیم؟

بعد از راه‌اندازی وب‌سایت ، چند مطلب در طول هفته نیاز است که بتوان رتبه خوبی دریافت کرد؟

چرا رتبه‌های این مطالب به‌طور مدام تغییر می‌کنند؟

همچنین اگر محتوای شما اطلاعات مفید و کاربردی در اختیار کاربران قرار ندهد، شما در زمان کوتاهی مخاطبان خود را از دست خواهید داد. گوگل به راحتی متوجه این مساله شده و جایگاه پایین تری در نمایش های خود به سایت شما اختصاص خواهد داد. بنابراین برای موفقیت در دنیای دیجیتال امروز به هیچ وجه اهمیت محتوای مناسب و سئو شده را نادیده نگیرید.

محتوای سایت نشان دهنده هویت وب سایت شما می‌باشد و با توجه به آن ارزش وب سایت شما مشخص می‌گردد، هرچه مطالبی که در سایت شما درج می‌گردد مفید تر و با کیفیت  تر باشد باعث می‌گردد ارزش سایت شما از دید مخاطب و رتبه جهانی بهبود یابد.

محتوای یک وب سایت شامل کلیه مطالبی می‌باشد که شما با فرمت‌های مختلف در وب سایت خودتان قرار می‌دهید، مانند مقالات و اخبار تخصصی و یا فایل‌های مالتی مدیا صوتی و تصویری همگی محتوای وب سایت شما را تشکیل می‌دهند.

مهم‌ترین بخشی که مخاطبان شما و موتورهای جستجو نیز به آن اهمیت می‌دهند همین بخش می‌باشد و اگر بتوانید محتوایی اختصاصی تولید کنید خیلی سریع در میان مخاطبان و موتورهای جستجو رشد خواهید کرد.

از این رو می‌توان گفت بخش تولید محتوا نیز مهم‌ترین کاری است که در وب سایت شما باید انجام شود پس باید قبل از شروع به تولید آن دقیقاً از اصول و نحوه تولید محتوای استاندارد آگاه باشید و بدانید چطور محتوایی را ایجاد نمائید که در ابتدا مخاطب از مشاهده آن لذت برده و برای آن سود آور باشد و سپس موتورهای جستجو آن را به عنوان یک محتوای استاندارد و اختصاصی تشخیص داده و در نتایج جستجو به کاربران نمایش دهند.

بیشتر بخوانید: 5 اشتباه بزرگ در بازاریابی محتوا

 

اهمیت تولید محتوا

 

چه محتوایی را در وب سایتمان قرار دهیم؟

بعد از آن که با اهمیت تولید محتوا آشنا شدیم، می‌خواهیم بدانیم که یک محتوای حرفه‌ای و اصولی باید چگونه نوشته شده و چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

 

محتوای تولید شده باید استراتژی خاصی را دنبال کند

زمانی که شما اقدام به نگارش یک محتوا می‌کنید، در گام اول باید بدانید که شما دقیقا به دنبال چه چیزی هستید و استراتژی شما برای آن چیست؟ اگر شما فکر می‌کنید که تولید محتوا نگارش یک مقاله با ردیفی از کلمات کلیدی است، اشتباه می‌کنید. این روزها افراد بسیاری در زمینه تولید محتوای بازاریابی فعالیت می‌کنند و به شما استراتژی‌های مختلفی ارائه می‌کنند.

شما باید بدانید که هدف شما آن است که مخاطبان خود را تشویق به خرید کنید؟ می‌خواهید آن‌ها را به ثبت نام در یک دوره ترغیب کنید؟ به دنبال آن هستید که سایت شما خلاق و نوآورانه باشد؟ به دنبال ارائه جدیدترین اطلاعات هستید؟  در ابتدای کار هدف خود را برای تولید محتوا مشخص کرده و استراتژی‌های متناسب با آن انتخاب کنید.

 

محتوای تولید شده باید استراتژی خاصی را دنبال کند

 

محتوای نگارش شده باید از نظر نگارشی و املایی صحیح باشد

محتوایی که در سایت خود قرار می‌دهید باید از نظر نگارشی و املایی بدون غلط واشتباه باشد. تصور کنید که شما محتوایی را در یک سایت می‌خوانید که پر از غلط‌های املایی است. در این حالت به طور ناخودآگاه شما اعتماد خود را به صحت و اعتبار سایت و مطلب نگارش شده از دست خواهید داد.

با وجود آن که هنوز مدرک خاصی برای اثبات این مساله که گوگل به مسائل نگارشی توجه می‌کند، وجود ندارد. اما همان طور که می‌دانیم در گوگل ربات‌ها و سرویس‌های مختلفی وجود دارد که به طور مداوم در هر مقاله نوع کلمات و نحوه قرار گرفتن آن‌ها را بررسی می‌کند. بنابراین رعایت اصول نگارشی و عدم وجود غلط‌های املایی می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر بهبود نتایج موتورهای جست و جو داشته باشد.

 

محتوا باید برای کلمات کلیدی اصلی و فرعی بهینه شده باشد

نکته مهم دیگر در تولید محتوای مناسب، بهینه سازی محتوا برای کلمه کلیدی است. تصور کنید که شما در زمینه فروش کیف و کفش چرم فعالیت می‌کنید. مقاله شما باید در راستای این کلمه کلیدی بهینه شده باشد تا موتورهای جست و جو متوجه شوند مقاله شما راجع به چه چیزی است و آن را در نتایج جست و جو به کاربران نمایش دهند. در کنار این کلمه کلیدی شما باید سایت خود را برای دیگر کلمات کلیدی مرتبط نیز بهینه کنید. کسانی که به دنبال خرید کیف و کفش چرم هستند، کلمات دیگری مانند خرید کیف چرم دست دوز، خرید کفش چرم طبیعی، خرید اینترنتی کیف چرم و کلمات دیگر را جست و جو می‎کنند. بنابراین هنگام تولید محتوا باید به این کلمات توجه کنید.

برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط راه‌های مختلفی وجود دارد. ساده‌ترین روش که رایگان نیز هست، کلمات کلیدی مرتبطی است که در پایین نتایج جست و جو گوگل به شما نمایش داده می شود. سایت‌های بسیاری نیز وجود دارند که هم به صورت رایگان و هم با دریافت پول، کلماتی که توسط کاربران جست و جو می‌شود را در اختیار شما قرار می‌دهند.

نکته مهم دیگر در بهینه سازی محتوا برای یک کلمه کلیدی، تعداد آن است. بهینه سازی یک مقاله برای یک کلمه کلیدی به معنای پر کردن مقاله با تعداد زیادی از آن کلمه نیست. در صورتی که شما مقاله خود را بیش از مقدار اصولی با کلمه کلیدی مورد نظر خود پر کنید، گوگل متوجه آن مساله شده و نه تنها به شما امتیاز مثبتی نخواهد داد، بلکه جایگاه شما را پایین‌تر خواهد آورد.

کلمه کلیدی همچنین در نگارش محتوا باید دارای پراکندگی مناسب باشد. در واقع برای بهینه سازی محتوا شما نمی‌توانید برای مثال پاراگراف اول را از کلمات کلیدی پر کرده و دیگر از آن تا انتهای مقاله استفاده نکنید. کلمه کلیدی اصلی و مرتبط باید به شکل منطقی در کل متن پراکنده بوده و در یک بخش یا پاراگراف جمع نشده باشد.

 

کلمات کلیدی اصلی و فرعی

 

اطلاعات جامع و کافی به مخاطبان خود بدهید

در پاسخ به این سوال که چه محتوایی در سایت خود قرار دهید، باید به دنبال آن باشید که یک محتوای کامل در اختیار مخاطب قرار دهید که بتواند به تمامی سوال‌های خود در حوزه نگارش شده پاسخ دهد. به دنبال جدیدترین منابع انگلیسی و فارسی در زمینه مقاله‎ای که می‌خواهید بنویسید باشید.

سعی کنید مقاله‌ای بنویسید که اطلاعات مفیدی در اختیار کاربران قرار دهد. مقاله‌ای که بتواند برای مخاطبان به عنوان یک مرجع به شمار رفته تا برای موضوعات و محتواهای دیگر نیز کاربران به سراغ شما بیایند. به بیان دیگر برای نگارش محتوا قبل از در نظر گرفتن خودتان و وب سایت، کاربران خود را در نظر بگیرید تا بتوانید یک محتوای صحیح و مفید در اختیار آن‌ها قرار دهید.

 

یک عنوان جذاب و گیرا داشته باشد

نکته مهم دیگر برای نگارش محتوا انتخاب یک عنوان جذاب برای آن است. عنوان مانند ویترین یک مغازه است که کاربران را ترغیب می‌کند وارد سایت شما شوند یا خیر؟ سعی کنید یک محتوای جذاب برای محتوا انتخاب کنید که در آن کلمه کلیدی نیز به کار رفته باشد. در انتخاب عنوان برای تولید محتوا به این مساله نیز توجه داشته باشید که عنوان نباید طولانی باشد.

 

محتوای سایت

 

از پاراگراف‌های کوتاه و زیر عنوان‌ها استفاده شده باشد

نکته مهم دیگر در تولید محتوا توجه به تعداد و طول پاراگراف‌ها است. اگر محتوای شما شامل مطالب مفید و به روز باشد اما آن را در یک پاراگراف طولانی بدون هیچ زیر عنوانی بنویسید، در نگاه اول برای خواننده خسته کننده به نظر آمده و ممکن است که اصلا سراغ خواندن آن نرود.

در تولید محتوا سعی کنید از پاراگراف‌های حداکثر 5 خطی استفاده کنید. بعد از هر 2 یا 3 پاراگراف از یک زیر عنوان استفاده کنید که محتوای شما را به بخش‌های مختلف تقسیم کرده و یک متن یک تکه و خسته کننده نباشد.

 

از انواع مختلف محتوا استفاده کنید

ما در این مقاله نکات مهم در نگارش محتوای متنی را در اختیار شما قرار داده‌ایم، اما برای آن که سایت شما یک محتوای کامل و غنی داشته باشد، باید علاوه بر محتوای متنی از محتواهای مختلفی مانند عکس، فیلم، پادکست، انیمیشن و غیره استفاده کنید.

استفاده از محتواهای دیگر در مقاله دو فایده برای سایت شما خواهد داشت. گوگل محتواهایی که در آن علاوه بر متن، تصویر، فیلم و غیره نیز به کار رفته است را ارزشمندتر دانسته و رتبه بالاتری به آن اختصاص می‌دهد.

همچنین استفاده از انواع مختلف محتوا، باعث می‌شود محتوای شما برای کاربران جذاب‌تر بوده و با آن ارتباط بهتری برقرار کنند. یک محتوای متنی بدون هیچ عکس یا فیلمی معمولا برای خوانندگان خسته کننده بوده و تمایلی به خواندن و یا تمام کردن آن ندارند.

 

از انواع محتوا استفاده کنید

 

از بک لینک‌ها استفاده شده باشد

نکته مهم دیگر که در تولید محتوای مناسب و سئو شده به شما کمک بسیار می‌کند، استفاده از بک لینک است. بک لینک در سایت و محتوا به دو گروه بک لینک داخلی و بک لینک خارجی تقسیم بندی می‌شود.

برای استفاده از بک لینک خارجی شما باید از رپورتاژ آگهی و یا درج محتوای تبلیغاتی در سایت‌های دیگر که به حوزه شما مرتبط است، استفاده کنید. با خواندن رپورتاژ در سایت‌های دیگر خوانندگان آن سایت به مطلب نگارش شده شما تمایل نشان داده و از طریق بک لینک وارد سایت شما خواهند شد. گوگل به بک لینک‌های خارجی توجه بسیار زیادی نشان داده و اگر شما از سایت‌های معتبر بک لینک‎های متعدد بگیرید، سایت و مطالب شما را ارزشمند دانسته و شما را در جایگاه بالاتری قرار خواهد داد.

بک لینک داخلی همان طور که از نام آن پیدا است، به مقاله‌های داخلی سایت شما مربوط می‌شود. در تولید محتوا سعی کنید به مقاله‌های مرتبط دیگری که در سایت منتشر کرده‌اید نیز اشاره کرده تا اگر کاربران به خواندن آن نیز علاقه مند هستند، با کلیک بر روی لینک آن وارد صفحه آن مقاله شوند.

 

استفاده از بک لینک ها

 

محتوا با تعداد کلمات مناسب نوشته شده باشد

فاکتور دیگری که در پاسخ سوال چه محتوایی در سایت خود قرار دهم باید در نظر بگیرید، تعداد کلمات محتوا است. در آپدیت‌های جدید الگوریتم‌های گوگل فاکتور دیگری که توسط موتورهای جست و جو قرار می‌گیرد، تعداد و طول محتوا است. اگر شما یک مقاله 500 کلمه‌ای راجع به موضوعی بنویسید که درباره آن مقاله‌های بیش از 2 هزار کلمه وجود دارد، گوگل مقاله‌های طولانی تر را ارزشمندتر ارزیابی می‌کند. برای نگارش هر محتوا سعی کنید مقاله شما حداقل هزار کلمه باشد تا توسط موتورهای جست و جو در کنار مقاله‌های دیگر مورد بررسی و ارزیابی قرار بگیرد.

 

محتوا باید به کاربران برای تصمیم گیری کمک کند

محتوای نگارش شده شما باید به گونه‌ای باشد که به کاربران برای تصمیم گیری کمک کند. علاوه بر آن که محتوای تولید شده باید اطلاعات مفید و جدیدی در اختیار کاربران قرار دهد باید بتواند ابهامات تصمیم گیری را در آن‌ها رفع کند. اگر کاربران شما به دنبال خرید، ثبت نام، دریافت مشاوره یا هر اقدام دیگر هستند، محتوای شما باید بتواند به آن‌ها در تصمیم گیری درست کمک کند.

 

تولید محتوا

 

 هدینگ‌ها در نگارش محتوا رعایت شده باشد

فاکتور مهم دیگر در تولید محتوای متنی استفاده درست از هدینگ‌ها است. هدینگ‌ها باعث می‌شوند که گوگل به اهمیت زیر عنوان‌های شما در متن پی برده و تشخیص دهد که کدام زیر عنوان‌ها زیر مجموعه زیر عنوان‌های دیگر هستند. استفاده از این فاکتور تاثیر بسیار زیادی همچنین در پیدا کردن مقاله شما توسط موتورهای جست و جو دارد. برای تاثیر بهتر از کلمات کلیدی در نگارش هدینگ‌ها استفاده کنید تا گوگل بتواند راحت‌تر و سریع‌تر تشخیص دهد که محتوای شما راجع به چه موضوعی است تا آن را در جست و جوی کاربران به آن‌ها نشان دهد.

مقاله مرتبط: تگ های هدینگ (heading tags) اثر بخش ترین تکنیک برای سئو مقالات

 

 بالت پوینت‌ها به کار گرفته شده باشند

از چه محتوایی در سایت خود استفاده کنیم؟ محتوایی که علاوه بر موارد ذکر شده در بالا در آن از بالت پوینت نیز استفاده شده باشد. بالت پوینت‌ها هم از نظر ظاهری متن شما را زیباتر و جذاب‌تر می‌کند. هم در چند جمله کوتاه اطلاعات مفید و کاربردی به خوانندگان منتقل می‌کند، هم جایگاه و اعتبار محتوا را از نظر گوگل بالا خواهد برد.

 

از پرسش و پاسخ در محتوای خود استفاده شده باشد

طبق داده‌های جدید، محتواهایی که در آن از پرسش‌های رایج کاربران و پاسخ آن‎ها استفاده شده است هم از نظر گوگل و هم از نظر کاربران مفیدتر و جذاب تر هستند. در پایان تولید محتوا می‌توانید پرسش‌های رایج و سوال‌هایی که فکر می‌کنید برای کاربران و خوانندگان پیش خواهد آمد را دسته بندی کرده، بنویسید و به آن‌ها پاسخ دهید. انجام این کار بر متمایز کردن محتوای شما با محتواهای مشابه موجود، چه از نظر کاربران و چه گوگل تاثیر قابل توجهی خواهد گذاشت.

 

محتوا باید قابل فهم و ساده باشد

نکته مهم دیگر در پاسخ به این سوال که چه محتوایی در سایت خود قرار دهیم، ساده و قابل فهم بودن آن است. در نظر گرفتن این مساله تا حد زیادی به میزان تخصصی بودن محتوا بستگی دارد. اما در مجموع شما باید محتوای خود را به گونه‌ای بنویسید که خواننده به راحتی آن را درک کرده و خواندن آن برای او سخت و سنگین نباشد. در غیر این صورت تنها بعد از خواندن چند خط اول کاربر احتمالا سایت شما را برای پیدا کردن یک محتوای بهتر و ساده‌تر ترک خواهد کرد.

 

 

تولید محتوا اختصاصی

 

منابع تولید محتوای اختصاصی را چگونه بیابیم؟

زمانی که یک وب سایت برای خودتان ایجاد می‌کنید، مسلماً با ایجاد آن هدف خاصی را دنبال می‌کنید، اگر یک متخصص هستید تا مدتی می‌توانید بدون داشتن منابع به تولید محتوا بپردازید اما اگر تمایل دارید در زمینه خاصی فعالیت کنید باید به کسب اطلاعات در آن زمینه بپردازید و منابع تولید کننده محتوای آفلاین و آنلاین در زمینه تخصصی خودتان را بیابید.

موردی که در اینجا مطرح می‌شود این است که شما می‌توانید از منابعی که به زبان دیگری در وب منتشر شده‌اند نیز استفاده کنید، اگر شما یک مقاله انگلیسی را ترجمه کنید و به زبان فارسی آن را بازنویسی کنید شما منبع اصلی آن مقاله در زبان فارسی خواهید بود، این هم از دید مخاطب و هم از دید موتورهای جستجو مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

البته منابع دیگری همچون مجلات و روزنامه‌ها به صورت آفلاین مطالب خود را منتشر می‌کنند نیز می‌توانند برای تهیه محتوا بسیار مفید باشند، شما می‌توانید با مطالعه کتاب‌های مختلف در زمینه تخصصی خودتان محتوای بسیار مفید و جذابی را برای وب سایتتان تأمین کنید.

اگر شما برای نگارش محتوای خود از منابع قابل استناد و سایت‌های رسمی استفاده کرده‌اید برای جلب اعتماد بیشتر کاربران می‌توانید منابع خود را ذکر کنید. این منابع می‌تواند مقالات جدید چاپ شده در حوزه مورد نظر باشد، می‌تواند خبرگزاری‌های داخلی یا خارجی باشد‌، می‌تواند یک کتاب معتبر یا هر منبع دیگر باشد. ذکر منابع در پایان محتوا هم بر مخاطبان شما تاثیر گذاشته و هم می‌تواند برای سئو سایت شما نیز مفید واقع شود.

 

تولید محتوای اختصاصی

 

مزیت‌های تولید محتوای اختصاصی چیست؟

مطالب مفید و کاربردی نه تنها می‌تواند اعتماد موتورهای جستجو را به شما جلب نماید بلکه از آن مهم‌تر باعث می‌شود مخاطبان شما نیز به سایت شما به عنوان یک مرجع نگاه کنند و بدانند که مطالبی که در سایت شما مشاهده می‌کنند را در هیچ جای دیگر نمی‌توانند بیابند.

اگر در وب سایت خودتان خبرنامه داشته باشید و محتوای اختصاصی تولید کنید مخاطب‌های شما با اعتماد بیشتری در خبرنامه سایت عضو می‌شوند، زیرا می‌دانند که شما قطعاً متخصص هستید و تمایل دارند مطالب شما را فوراً مشاهده نمایند.

مطالب مفید و اختصاصی مهم‌ترین بخش یک وب سایت است و اگر بیشترین زمان خود را به روی تولید محتوا بگذارید هیچ وقت پشیمان نخواهید شد.

 

جمع‌بندی

تولید محتوا یکی از ارکان مهم در سایت است. در صورتی که شما بر روی این فاکتور سرمایه گذاری نکنید، هیچ گاه روی موفقیت را نخواهید دید. در این مقاله ما به شما گفته‌ایم که در نگارش محتوا باید به چه مواردی توجه کرده و اصطلاحا چه محتوایی در سایت خود قرار دهید.

 

مشاهده نسخه PDF مقاله: چه محتوایی را در وب سایتمان قرار دهیم؟

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

دوره محتوا نویسی برای سایت (کاملا عملی)

دوره محتوا نویسی برای سایت (کاملا عملی)

این یک دوره کاملا عملی است و در آن یاد می‌گیریم که چگونه برای سایت و صفحاتی که نیاز به محتوا دارند، محتوا می‌نویسیم.

دوره تولید محتوای دیجیتال حرفه ای

دوره تولید محتوای دیجیتال حرفه ای

تولید محتوای دیجیتال نیاز امروزی هر کسب و کاری محسوب می شود و برای ایجاد محتوای دیجیتال حرفه ای نیاز به تخصص و ابزار می باشد، در این دوره  همه ی آن تخصصی که برای تولید محتوای دیجیتال نیاز دارید به طور کامل آموزش داده شده است.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

تگ های هدینگ (heading tags) اثر بخش ترین تکنیک برای سئو مقالات

تگ های هدینگ (heading tags) اثر بخش ترین تکنیک برای سئو مقالات

تگ های هدینگ وظیفه‌ی برقراری ارتباط بین بخش های مختلف متن را به عهده دارند، این کار برای معرفی متن به گوگل و بهینه سازی سایت برای کاربر انجام می شود. در ادامه توضیح جامع تری در این رابطه به شما خواهیم داد.

8 نکته  برای تولید محتوا  که در جذب مخاطبان وب‌سایت‌تان معجزه می‌کند

8 نکته برای تولید محتوا که در جذب مخاطبان وب‌سایت‌تان معجزه می‌کند

در این مقاله به ارائه 8 نکته کلیدی برای تولید محتوای جذاب خواهیم پرداخت و خواهیم دید که چگونه با رعایت این نکات کاربران به خواندن محتویات سایت ترغیب می‌شوند.

4 دلیل برای اینکه چرا باید در تجارت شما روی بازاریابی محتوا سرمایه گذاری شود

4 دلیل برای اینکه چرا باید در تجارت شما روی بازاریابی محتوا سرمایه گذاری شود

از این که بازاریابی محتوا برای تجارت شما مفید است مطمئن نیستید؟ بازاریابی محتوا جزو استراتژی های تجاری با هزینه خیلی کم می باشد و در عین حال پتانسیل بازگشت زیاد سرمایه را دارد.

بازاریابی محتوا چیست؛ راهنمای کامل استفاده از آن در کسب‌وکارها

بازاریابی محتوا چیست؛ راهنمای کامل استفاده از آن در کسب‌وکارها

بازاریابی محتوا چیست؟ چطور می‌توانیم با تولید محتوا تجارت اینترنتی خود را دگرگون کنیم؟ در این مقاله جامع به صورت مفصل به این مسئله پرداخته‌ایم. با ما باشید تا در‌این‌باره بیشتر بدانید.

9  روش آسان برای لینک سازی هدفمند

9 روش آسان برای لینک سازی هدفمند

لینک سازی یا ساخت بک لینک برای وب سایت همیشه امری ضروری تلقی شده است و موتورهای جستجو نیز به این موضوع اهمیت بالایی داده اند. روشهای سریع و آسانی را در این مقاله برای ساخت بک لینک با شما مطرح خواهیم کرد.

چگونه از بازاریابی محتوایی برای رشد کسب‌و‌کارمان استفاده کنیم؟

چگونه از بازاریابی محتوایی برای رشد کسب‌و‌کارمان استفاده کنیم؟

حتما می‌دانید که بازاریابی محتوایی چقدر می‌تواند کسب‌و‌کار شما را موفق سازد، اما اینکه چگونه باید از آن در جهت پیشرفت استفاده کنید، موضوعی است که نیاز به دانستن مواردی مهم و کلیدی دارد. این نوشته را بخوانید تا با این نکات آشنا شوید.

نظرات

راضیه حسینی
۰۰
پاسخسلام وقت بخیر
میخواستم بدونم برای یه سایت بارزگانی تو بخش اخبار سایت چه مطالبی باید قرار بگیره؟ مطالب از روزنامه همشهری و جام جم گرفته بشه اشکالی داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
مدیر وب
۰۰

سلام وقت بخیر

پیشنهاد می کنم بخش از من بپرس و ویدئوهای رایگان سایت رو مشاهده کنید 

مجید گلنواز
۰۰
پاسخسلام میخواستم بدونم میتونیم هر نوع مقاله خارجی رو ترجمه کنیم؟ یعنی نیازی نیست بعد از ترجمه منبع رو ذکر کنیم؟ و اینکه نیازی نیست privacy policy اون سایتی که ازش مقاله را میگیریم free باشد؟
مدیر وب
۰۰

سلام وقت بخیر 

پیشنهاد می کنم که ویدئو های دانلود رایگان و بخش از من بپرس را مشاهده کنید در اینباره در بخش از من بپرس توضیح داده شده است

امیر صادقی مهر
۰۰
پاسخمطالب بسیار خوبی در رابطه با محتوا عنوان کردید.فقط سوالی داشتم از حضورتان.وب سایتی می تواند فقطبر تکیه بر تولید محتوای بکر آینده روشنی داشته باشد؟در رابطه با نحوه لینک سازی , منظور کجا و در کدام سایت لینک بسازیم و اینکه اگر تعداد لینک های فالو و نوفالو برابر نباشند اتفاقی رخ می دهد؟
با تشکر از شما جناب منصوری فر
مدیر وب
۰۰

سلام

بله دوست عزیز درآمد های بسیار بالایی در تولید محتوا و وب سایت های تولید کننده محتوا قابل کسب است.شما می توانید از انجمن ها و هر وب سایتی که بتوانید به سایت خود لینک دهید کمک بگیرید.
 

قرآن مدیا
۰۰
پاسخسلام . ممنون از مطالب مفیدتون . به نظرتون تولید و عرضه ی دانلودی کلیپ های مذهبی می تونه محتوای مناسبی برای یک سایت قرآنی باشه ؟ و موجب درآمد زایی بشه
مدیر وب
۰۰

سلام وقت بخیر 

بله می تونه به عنوان محتوای سایت مفید باشه پیشنهاد می کنم دانلودهای رایگان سایت رو مشاهده کنید 

سارا ایزدی
۰۰
پاسخببخشید نظرات و نمیخونید
مدیر وب سایت
۰۰

با سلام

کلیه نظرات بررسی می شوند

همانطور که قبلا هم عرض شد سوالات مربوط به دوره های اموزشی در فایل های آپدیت محصولات فقط برای خریداران دوره ارائه خواهد شد

موفق باشید

سارا ایزدی
۰۱
پاسخسلام جتاب منصوری فر
شما از کدوم افزونه وی ای پی در استفاده کردین؟
ببخشید که بی ربط بود
منتظر جوابتون هستم
ممنون
مدیر وب
۰۰

سلام وقت بخیر 

معمولا ما مورد خاصی رو پیشنهاد نمی کنیم شما با یه سرچ ساده می تونید این افزونه ها رو به راحتی پیدا کنید 

 

مریم صانعی
۰۰
پاسخسلام سپاسگزارم از مطلب مفیدی که به اشتراک گذاشتید اما من یک سوالی داشتم ما یک ازانس تبلیغاتی هستیم که وبسایتمون در حال حاضر دی اکتیو شده برای طراحی یک وبسایت جدید که بتوانیم متفاوت از شرکتهای همکار باشد شما چه پیشنهادی میتوانید بدهید
اکبر قره باغی
۰۳
پاسخسلام، ممنون از مطالب خوبتون : )
یه سوال!
نظرتون در مورد اینکه محتوای منابع آفلاین رو عینا در وب سایت تایپ و منتشر کنیم چیه؟
یه جورایی میشه گفت که مطالب اختصاصی نمیشه ولی از این مطلب در وب سایت های دیگه که نیست! پس از نظر گوگل مطلب تازه و اختصاصی ایی هست! و همچنین مخاطبان وب سایتمون!
یا نظر شما چیه؟!
بازم ممنون : )
مهران منصوری فر
۰۲
این موضوع از نظر گوگل مورد تائید خواهد بود و منتشر کننده مبدا محتوا خود شما هستید، البته در صورتی که وب سایت نشریات آن مطالب را قبلا منتشر نکرده باشند. اما ممکن است از جانب نشریات مورد پیگیری و شکایت قرار بگیرید
اکبر قره باغی
۰۲
خب با این اوصاف شما توصیه میکنید که مثلا منابع آفلاین رو ما مطالبه کنیم و چیزی که خودمون متوجه شدیم ازش رو منتشر کنیم در سایت؟
مهران منصوری فر
۰۶
بهترین حالت انتشار مجدد مطالب فارسی مطالعه و انتشار برداشت خودتان به همراه اضافه کردن اطلاعات جدید و کاربردی به مقاله می باشد
محمد مسعودیان
۱۵
پاسخسلام علیکم
ممنون عالی بود
مدیر وب
۰۰

سپاسگزارم محبت دارید

از من بپرس فوتر

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید
whatsapp