چه محتوایی را در وب سایتمان قرار دهیم؟

چه محتوایی را در وب سایتمان قرار دهیم؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1393/08/03 15 نظر 7,034 بازدید

تولید محتوا برای وب سایت یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام داد، اگر محتوای وب سایت شما از دید کاربران و موتورهای جستجو مفید باشد وب سایت شما می‌تواند به سرعت رشد کند.

وقتی صحبت از محتوای سایت می‌شود، اولین چیزی که به ذهن شما می‌رسد مطالبی است که باید در سایت قرار گیرد، در همین ابتدا از شما می‌خواهم ذهن اگر تا کنون اینگونه فکر می‌کردید پس از خواندن این مقاله تصور دیگری به محتوای سایت خواهید داشت.

محتوای وب‌سایت چیست و چه اهمیتی دارد  ؟

در ابتدا می‌توانم به جرئت بگویم محتوا مهم‌ترین بخش یک وب سایت محسوب می‌شود و اگر بخواهیم یک وب‌سایت را از نظر اهمیت بخش‌های مختلف آن بخش‌بندی کنیم، بخش محتوا حدوداً 90% درصد اهمیت را به خود اختصاص می‌دهد و 10% باقی‌مانده هم به بستر مورد نیاز برای درج محتوا اختصاص می‌یابد!

شاید برای شما سؤال شود که چطور چنین چیزی ممکن است؟ شما قطعاً سایت‌های زیادی را می‌شناسید که محتوای زیادی در آن‌ها دیده نمی‌شود و مربوط به شرکت‌ها یا اشخاص مهمی نیز هستند، اما باید در اینجا به شما بگویم اگر همان وب‌سایت‌ها را به عنوان یک سایت باکیفیت بررسی کنید متوجه خواهید شد که هرگز دارای بازدهی مناسبی نخواهند بود.

محتوای سایت نشان دهنده هویت وب سایت شما می‌باشد و با توجه به آن ارزش وب سایت شما مشخص می‌گردد، هرچه مطالبی که در سایت شما درج می‌گردد مفید تر و با کیفیت  تر باشد باعث می‌گردد ارزش سایت شما از دید مخاطب و رتبه جهانی بهبود یابد.

محتوای یک وب سایت شامل کلیه مطالبی می‌باشد که شما با فرمت‌های مختلف در وب سایت خودتان قرار می‌دهید، مانند مقالات و اخبار تخصصی و یا فایل‌های مالتی مدیا صوتی و تصویری همگی محتوای وب سایت شما را تشکیل می‌دهند.

مهم‌ترین بخشی که مخاطبان شما و موتورهای جستجو نیز به آن اهمیت می‌دهند همین بخش می‌باشد و اگر بتوانید محتوایی اختصاصی تولید کنید خیلی سریع در میان مخاطبان و موتورهای جستجو رشد خواهید کرد.

از این رو می‌توان گفت بخش تولید محتوا نیز مهم‌ترین کاری است که در وب سایت شما باید انجام شود پس باید قبل از شروع به تولید آن دقیقاً از اصول و نحوه تولید محتوای استاندارد آگاه باشید و بدانید چطور محتوایی را ایجاد نمائید که در ابتدا مخاطب از مشاهده آن لذت برده و برای آن سود آور باشد و سپس موتورهای جستجو آن را به عنوان یک محتوای استاندارد و اختصاصی تشخیص داده و در نتایج جستجو به کاربران نمایش دهند.

چه محتوایی را در وب سایتمان قرار دهیم؟

بدون اینکه در نظر بگیریم در چه زمینه ای تخصص داریم و می‌خواهیم در چه خصوص مطالب سایت را ایجاد نمائی‌ام، اصولی پایه در خصوص محتوایی که باید در سایت درج شود وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید.

برای تأمین محتوای سایت راههای بسیاری وجود دارد و شما به راحتی می‌توانید یک سایت را در عرض چند روز با محتوای بسیاری پر کنید و هزاران مطلب را در آن قرار دهید اما آیا این کار می‌تواند مفید باشد و برای پیشرفت یک وب سایت کار درستی است؟

خیلی‌ها تصور می‌کند درج مطالب بسیار زیاد در یک وب سایت کمک می‌کند تا آن‌ها در نتایج جستجو در همه زمینه‌های مطالب درج شده نمایش داده شوند و بازدید خوبی را به سایت خودشان سرازیر کنند، در اینجا باید به شما بگویم اگر 10 سال پیش این کار را می‌کردید شاید می‌توانستید بازدهی مناسبی بدست آورید اما اکنون دیگر با انجام این کار نه تنها به نتیجه مطلوبی نمی‌رسید بلکه ممکن است برای همیشه از نتایج موتورهای جستجو حذف شوید و دیگر نتوانید به روی سایت خود حسابی باز کنید، می‌پرسید چرا؟ پاسخ واضح است موتورهای جستجو امروزه بسیار پیشرفته شده‌اند و براحتی تشخیص می‌دهند یک محتوا دقیقاً و اولین بار توسط چه وب سایتی در وب منتشر شده است و همه امتیاز آن محتوا را برای وب سایت مرجع لحاظ می‌کنند، حال اگر شما سعی در انتشار مجدد همان مطالب در وب سایت خودتان بکنید فوراً در لیست سایت‌های اسپم قرار خواهید گرفت و موتورهای جستحو شما را در دسته سایت‌های غیر مجاز قرار می‌دهند و حتی اگر قبلاً در نتایج جستجو نمایش داده می‌شدید اکنون به نتایج پائین تر می‌روید و کم کم از لیست نتایج حذف خواهید شد.

فکر می‌کنم با مطالعه توضیحات بالا تا حدودی به اهمیت محتوای اختصاصی پی برده باشید، اما کار به اینجا ختم نمی‌شود!

یک محتوای کامل و با ارزش می‌تواند برای وب سایت شما منافع خیلی بیشتری داشته باشد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

مزیت‌های تولید محتوای اختصاصی چیست؟

مطالب مفید و کاربردی نه تنها می‌تواند اعتماد موتورهای جستجو را به شما جلب نماید بلکه از آن مهم‌تر باعث می‌شود مخاطبان شما نیز به سایت شما به عنوان یک مرجع نگاه کنند و بدانند که مطالبی که در سایت شما مشاهده می‌کنند را در هیچ جای دیگر نمی‌توانند بیابند.

اگر در وب سایت خودتان خبرنامه داشته باشید و محتوای اختصاصی تولید کنید مخاطب‌های شما با اعتماد بیشتری در خبرنامه سایت عضو می‌شوند، زیرا می‌دانند که شما قطعاً متخصص هستید و تمایل دارند مطالب شما را فوراً مشاهده نمایند.

و در نهایت سایت خودتان را با یک مجله تخصصی چاپی رایگان مقایسه کنید و تصور کنید هر ماه مطالب دیگر مجلات رایگان را در آن قرار می‌دهید و مجدد منتشر می‌کنید، آیا تصور می‌کنید کسی حاظر است مجله شما را بخواند؟

مطالب مفید و اختصاصی مهم‌ترین بخش یک وب سایت است و اگر بیشترین زمان خود را به روی تولید محتوا بگذارید هیچ وقت پشیمان نخواهید شد.

منابع تولید محتوای اختصاصی را چگونه بیابیم؟

زمانی که یک وب سایت برای خودتان ایجاد می‌کنید، مسلماً با ایجاد آن هدف خاصی را دنبال می‌کنید، اگر یک متخصص هستید تا مدتی می‌توانید بدون داشتن منابع به تولید محتوا بپردازید اما اگر تمایل دارید در زمینه خاصی فعالیت کنید باید به کسب اطلاعات در آن زمینه بپردازید و منابع تولید کننده محتوای آفلاین و آنلاین در زمینه تخصصی خودتان را بیابید.

موردی که در اینجا مطرح می‌شود این است که شما می‌توانید از منابعی که به زبان دیگری در وب منتشر شده‌اند نیز استفاده کنید، اگر شما یک مقاله انگلیسی را ترجمه کنید و به زبان فارسی آن را بازنویسی کنید شما منبع اصلی آن مقاله در زبان فارسی خواهید بود، این هم از دید مخاطب و هم از دید موتورهای جستجو مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

البته منابع دیگری همچون مجلات و روزنامه‌ها به صورت آفلاین مطالب خود را منتشر می‌کنند نیز می‌توانند برای تهیه محتوا بسیار مفید باشند، شما می‌توانید با مطالعه کتاب‌های مختلف در زمینه تخصصی خودتان محتوای بسیار مفید و جذابی را برای وب سایتتان تأمین کنید.

 

مشاهده نسخه PDF مقاله: چه محتوایی را در وب سایتمان قرار دهیم؟

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

دوره آموزشی تولید محتوای دیجیتال حرفه ای

دوره آموزشی تولید محتوای دیجیتال حرفه ای

تولید محتوای دیجیتال نیاز امروزی هر کسب و کاری محسوب می شود و برای ایجاد محتوای دیجیتال حرفه ای نیاز به تخصص و ابزار می باشد، در این دوره  همه ی آن تخصصی که برای تولید محتوای دیجیتال نیاز دارید به طور کامل آموزش داده شده است.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

9  روش آسان برای لینک سازی هدفمند

9 روش آسان برای لینک سازی هدفمند

لینک سازی یا ساخت بک لینک برای وب سایت همیشه امری ضروری تلقی شده است و موتورهای جستجو نیز به این موضوع اهمیت بالایی داده اند. روشهای سریع و آسانی را در این مقاله برای ساخت بک لینک با شما مطرح خواهیم کرد.

چرا پیج رنک گوگل صفر شد؟

چرا پیج رنک گوگل صفر شد؟

سوالی که این روزها ذهن مدیران وب سایت ها را مشغول کرده است دلیل صفر شدن پیج رنک گوگل و یافتن جایگزینی برای آن است! در این مقاله دلیل صفر شدن پیج رنک گوگل و جایگزین آن معرفی می شود.
 

9 نکته مهم و ضروری سئو  برای کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو

9 نکته مهم و ضروری سئو برای کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو

همه ما می دانیم که اولین قدم برای ورود به بازار رقابت تجارت های آنلاین، سر و کار داشتن با مفهوم سئو می باشد. سئو در ظاهر ساده و در باطن بسیار پیچیده است. اولین کاری که باید انجام داد، رعایت مهم ترین اصول مقدماتی سئو است. در این مقاله به 9 نکته مهم و ابتدایی سئو برای کسب رتبه عالی در گوگل اشاره می کنیم.

چطور محتوایی بنویسیم که افراد واقعاً آن را بخوانند

چطور محتوایی بنویسیم که افراد واقعاً آن را بخوانند

کارآفرینان، کسب و کارها، و صاحبان کسب و کارهای موفق چه کار کنند که به خوانده شدن محتوای متن هایشان کمک کند؟ در این مقاله شما با نکات بسیار مهمی در زمینه بازاریابی محتوایی و تولید محتوای ارزشمند آشنا خواهید شد.

4 دلیل برای اینکه چرا باید در تجارت شما روی بازاریابی محتوا سرمایه گذاری شود

4 دلیل برای اینکه چرا باید در تجارت شما روی بازاریابی محتوا سرمایه گذاری شود

از این که بازاریابی محتوا برای تجارت شما مفید است مطمئن نیستید؟ بازاریابی محتوا جزو استراتژی های تجاری با هزینه خیلی کم می باشد و در عین حال پتانسیل بازگشت زیاد سرمایه را دارد.

3 درس مهم که باید در تولید محتوا یاد بگیرید

3 درس مهم که باید در تولید محتوا یاد بگیرید

اگر در بازاریابی محتوایی خود هدفمند عمل کنید قطعا می توانید بازدید و فروش وب سایت خود را خیلی سریع رشد دهید، در این مقاله 3 درس مهم برای بازاریابی محتوایی هدفمند آموزش داده شده است
 

نظرات

راضیه حسینی
۱۳۹۶/۰۶/۲۵۰۰
پاسخسلام وقت بخیر
میخواستم بدونم برای یه سایت بارزگانی تو بخش اخبار سایت چه مطالبی باید قرار بگیره؟ مطالب از روزنامه همشهری و جام جم گرفته بشه اشکالی داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
مجید گلنواز
۱۳۹۵/۱۲/۰۲۰۰
پاسخسلام میخواستم بدونم میتونیم هر نوع مقاله خارجی رو ترجمه کنیم؟ یعنی نیازی نیست بعد از ترجمه منبع رو ذکر کنیم؟ و اینکه نیازی نیست privacy policy اون سایتی که ازش مقاله را میگیریم free باشد؟
امیر صادقی مهر
۱۳۹۵/۰۳/۱۸۰۰
پاسخمطالب بسیار خوبی در رابطه با محتوا عنوان کردید.فقط سوالی داشتم از حضورتان.وب سایتی می تواند فقطبر تکیه بر تولید محتوای بکر آینده روشنی داشته باشد؟در رابطه با نحوه لینک سازی , منظور کجا و در کدام سایت لینک بسازیم و اینکه اگر تعداد لینک های فالو و نوفالو برابر نباشند اتفاقی رخ می دهد؟
با تشکر از شما جناب منصوری فر
مدیر وب
۱۳۹۵/۰۳/۱۹۰۰

سلام

بله دوست عزیز درآمد های بسیار بالایی در تولید محتوا و وب سایت های تولید کننده محتوا قابل کسب است.شما می توانید از انجمن ها و هر وب سایتی که بتوانید به سایت خود لینک دهید کمک بگیرید.
 

قرآن مدیا
۱۳۹۵/۰۲/۳۱۰۰
پاسخسلام . ممنون از مطالب مفیدتون . به نظرتون تولید و عرضه ی دانلودی کلیپ های مذهبی می تونه محتوای مناسبی برای یک سایت قرآنی باشه ؟ و موجب درآمد زایی بشه
سارا ایزدی
۱۳۹۴/۱۱/۲۸۰۰
پاسخببخشید نظرات و نمیخونید
مدیر وب سایت
۱۳۹۴/۱۱/۲۸۰۰

با سلام

کلیه نظرات بررسی می شوند

همانطور که قبلا هم عرض شد سوالات مربوط به دوره های اموزشی در فایل های آپدیت محصولات فقط برای خریداران دوره ارائه خواهد شد

موفق باشید

سارا ایزدی
۱۳۹۴/۱۱/۲۶۰۱
پاسخسلام جتاب منصوری فر
شما از کدوم افزونه وی ای پی در استفاده کردین؟
ببخشید که بی ربط بود
منتظر جوابتون هستم
ممنون
مریم صانعی
۱۳۹۴/۰۸/۱۷۰۰
پاسخسلام سپاسگزارم از مطلب مفیدی که به اشتراک گذاشتید اما من یک سوالی داشتم ما یک ازانس تبلیغاتی هستیم که وبسایتمون در حال حاضر دی اکتیو شده برای طراحی یک وبسایت جدید که بتوانیم متفاوت از شرکتهای همکار باشد شما چه پیشنهادی میتوانید بدهید
اکبر قره باغی
۱۳۹۳/۱۰/۳۰۰۳
پاسخسلام، ممنون از مطالب خوبتون : )
یه سوال!
نظرتون در مورد اینکه محتوای منابع آفلاین رو عینا در وب سایت تایپ و منتشر کنیم چیه؟
یه جورایی میشه گفت که مطالب اختصاصی نمیشه ولی از این مطلب در وب سایت های دیگه که نیست! پس از نظر گوگل مطلب تازه و اختصاصی ایی هست! و همچنین مخاطبان وب سایتمون!
یا نظر شما چیه؟!
بازم ممنون : )
مهران منصوری فر
۱۳۹۳/۱۰/۳۰۰۲
این موضوع از نظر گوگل مورد تائید خواهد بود و منتشر کننده مبدا محتوا خود شما هستید، البته در صورتی که وب سایت نشریات آن مطالب را قبلا منتشر نکرده باشند. اما ممکن است از جانب نشریات مورد پیگیری و شکایت قرار بگیرید
اکبر قره باغی
۱۳۹۳/۱۱/۰۲۰۲
خب با این اوصاف شما توصیه میکنید که مثلا منابع آفلاین رو ما مطالبه کنیم و چیزی که خودمون متوجه شدیم ازش رو منتشر کنیم در سایت؟
مهران منصوری فر
۱۳۹۳/۱۱/۰۴۰۶
بهترین حالت انتشار مجدد مطالب فارسی مطالعه و انتشار برداشت خودتان به همراه اضافه کردن اطلاعات جدید و کاربردی به مقاله می باشد
محمد مسعودیان
۱۳۹۳/۰۸/۰۳۱۵
پاسخسلام علیکم
ممنون عالی بود

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 26

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

دوره آموزشی تولید محتوای دیجیتال حرفه ای

دوره آموزشی تولید محتوای دیجیتال حرفه ای

تولید محتوای دیجیتال نیاز امروزی هر کسب و کاری محسوب می شود و برای ایجاد محتوای دیجیتال حرفه ای نیاز به تخصص و ابزار می باشد، در این دوره  همه ی آن تخصصی که برای تولید محتوای دیجیتال نیاز دارید به طور کامل آموزش داده شده است.

تبلیغات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید