،

22 روش قطعی و تضمینی برای افزایش لیست ایمیل وب سایت

روش‌های تضمینی افزایش لیست ایمیل

دسترسی سریع به محتوای این مقاله

3.8
(388)

لیست ایمیل مجموعه‌ای از آدرس‌هایی است که توانسته‌اید از بازدیدکنندگان به روش‌های مختلف کسب کنید. در واقع بازدیدکنندگان تصمیم گرفته‌اند از طریق به اشتراک گذاری آدرس ایمیل خود، به محتواهای آپدیت و مناسب دسترسی داشته باشند. به مجموعه آدرس ایمیل کاربران، لیست ایمیل می‌گویند.
گاهی اوقات کسب و کارها نسبت به پتانسیل‌های عظیمی که در ایمیل مارکتینگ نهفته است و می‌توان از آنها به بهترین شکل استفاده نمود غافل هستند. به همین دلیل همگام با بزرگتر شدن کسب و کار، لیست ایمیل افزایش پیدا نمی‌کند یا بعد از مدتی، افراد عضویت ایمیلی خود را لغو می‌کنند.
روش‌های مختلفی برای افزایش لیست ایمیل وجود دارند اما برخی کسب و کارها تصور می‌کنند تنها با گذاشتن کادر عضویت در سایت و خبرنامه در بخش سایدبار، بازدیدکنندگان را ترغیب خواهند کرد. ما در این مطلب ده‌ها روش مطمئن و تضمین شده را به شما آموزش خواهیم داد. با ما همراه باشید.

روش‌های تضمینی افزایش لیست ایمیل

طبق تجربه به این نتیجه رسیده‌ایم که برخی روش‌ها اثربخشی و تأثیرگذاری بسیار بیشتری در جذب مخاطب دارند. در ادامه این روش‌های تضمینی را معرفی می‌کنیم:

• محتوای یونیک برای ایمیل‌ها تولید کنید:

محتوای یونیک که کاملا ساخته و پرداخته خلاقیت ذهنی شماست، تأثیرگذاری بسیار بیشتری روی مخاطب شما خواهد گذاشت. با این کار نه تنها مخاطبین فعلی خود را حفظ خواهید کرد بلکه با تبلیغات و بازاریابی برای شما، تعداد مشترکین لیست ایمیل هم افزایش پیدا خواهد کرد.

 

محتوای یونیک

 

• CTA جذاب و هدفمند بگذارید:

حتما در انتهای متن ایمیل، گزینه به اشتراک گذاری مطلب را قرار دهید و از مخاطبین خودتان بخواهید برای حمایت و دریافت مطالب بیشتر و بهتر، محتوای شما را با دوستان و آشنایان به اشتراک بگذارند. دکمه‌های CTA یا کال تو اکشن کمک زیادی به تعامل واداشتن مخاطبین می‌کنند.

• ارسال ایمیل‌ها براساس پرسونای مخاطبین باشد:

مخاطبین شما زمانی از ایمیل‌های ارسالی استقبال خواهند کرد که ببینند ایمیل‌های دریافتی آنها کاملا مناسب با پرسونا یا شخصیت، نیاز و خواسته آنها نوشته شده است. بنابراین براساس پرسونای مخاطبین در گروه‌های مختلف، ایمیل‌های اختصاصی برای هر گروه از مخاطبین تولید کنید. در چنین شرایطی لیست ایمیل بیشتر خواهد شد و طبق آمار منتشر شده میزان درآمد از ایمیل مارکتینگ تا 76% افزایش پیدا خواهد.

لیست ایمیل

• لیست قدیمی مخاطبین ایمیلی را که حدس می‌زنید کارآمد نیستند، دوباره بررسی کنید:

لیست ایمیل همیشه هم در حال افزایش نیست و گاهی اوقات در این لیست، مخاطبینی را خواهد دید که مدت زمان زیادی است هیچ کار خاصی انجام نداده‌اند و دوره رکود شروع شده است. برای این دسته از مخاطبین ایمیل‌های اختصاصی طراحی کنید. چنانچه تعامل برقرار کردند لیست ایمیل شما افزایش خواهد یافت و چنانچه پاسخی دریافت نکردید آنها را از لیست ایمیل‌ها حذف کنید.

• جوایز و پیشنهاد در ازای در اختیار قرار دادن ایمیل تعیین کنید:

به عنوان مثال وب سایت‌هایی که در ازای گرفتن آدرس ایمیل کاربران، لینک دانلود رایگان یک ایبوک یا نسخه رایگان یک نرم افزار را ارائه می‌کنند، بسیار موفق‌تر هستند. کاربران همیشه به دنبال نسخه‌های رایگان هستند و در ازای دریافت آن، ارسال آدرس ایمیل ساده‌ترین کار به حساب می‌آید. بنابراین می‌توانید به سادگی لیست ایمیل خود را افزایش دهید.

 

ایمیل مارکتینگ

 

• دسترسی کامل به برخی موارد را در ازای دریافت ایمیل در اختیار کاربر بگذارید:

گاهی اوقات کتابچه‌ها یا مقالات علمی به طور کامل در اختیار کاربران نیستند. در این مواقع کاربران فقط می‌توانند بخش مقدمه مقالات را مطالعه کرده یا دانلود کنند و چنانچه با عضویت، آدرس ایمیل خود را در اختیار وب سایت قرار دهند، دسترسی کامل ایجاد خواهد شد.

• در شبکه‌های اجتماعی پیرامون دریافت دوره یا نسخه رایگان برخی خدمات تبلیغ کنید:

یکی از راه‌های افزایش لیست ایمیل این است که در شبکه اجتماعی مثل اینستاگرام با پست گذاشتن و یا در توییتر به کمک کمپین، به کاربران اعلام کنید می‌توانند در صورت عضویت در سایت، نسخه رایگان یک دوره پرفروش را دریافت کنند.

 

ایمیل مارکتینگ

 

• از تبلیغات انتهای ویدیوهای یوتیوب یا آپارات کمک بگیرید:

در انتهای فیلم‌های یوتیوب و آپارات شما می‌توانید لینک لندینگ پیج مخصوص خود را که برای عضویت کاربران طراحی شده قرار دهید یا از کاربران بخواهید برای دریافت ویدیوها و اخبار جدید به محض انتشار، ایمیل خود را در کادر عضویت داخل سایت ثبت کنند. بنابراین با این روش نرخ تعامل کاربر افزایش پیدا کرده و طبیعتا لیست ایمیل شما هم بیشتر خواهد شد.

• از بخش هدر و تصاویر وب سایت برای ترغیب کاربران استفاده کنید:

اولین بخشی که کاربران به محض ورود به سایت با آن روبرو می‌شوند، بخش بالایی یا هدر است. شما می‌توانید در بخش هدر و تصاویر بالایی کاربران را ترغیب کنید تا ایمیل خود را ثبت کنند. اگر طراحی تصویر به درستی صورت گرفته باشد و CTA جذاب و مناسبی گذاشته باشید، قطعا کاربران زیادی را به سمت خود جذب خواهید کرد.

 

ایمیل مارکتینگ

 

• از بخش توضیحات زیر ویدیو استفاده کنید:

در بخش پایین ویدیوهای یوتیوب یا آپارات بخشی وجود دارد که می‌توانید در مورد ویدیو صحبت کنید. کاربران با مطالعه این بخش متوجه می‌شوند که ویدیو شما در رابطه با چه موضوعی است و نرخ تعامل بیشتر می‌شود. اما شما می‌توانید در انتهای توضیحات با قرار دادن لندینگ پیج مخصوص عضویت کاربران، آنها را ترغیب کنید برای دیدن ویدیوهای بیشتر، آدرس ایمیل خود را وارد کنند.

• لینک لندینگ پیج مخصوص عضویت کاربران را در بیو اینستاگرام قرار دهید:

بیو اینستاگرام اولین قسمتی است که مخاطبین با آن برخورد دارند و آن را مطالعه می‌کنند. شما می‌توانید لینک صفحه عضویت کاربران را در بیو اینستاگرام قرار دهید تا کاربران با عضویت در سایت از ویدیوهای ویژه، تخفیف‌های خاص و شرکت در قرعه کشی‌ها بهره مند شوند. در صورتی که چندین لینک دارید، می‌توانید از سایت‌های خدمات دهنده‌ای که یک لینک جامع در اختیار شما قرار می‌دهند استفاده کنید مثل یک لینک.

 

ایمیل مارکتینگ

 

• از قابلیت درج لینک در استوری‌های اینستاگرام استفاده کنید:

در صورتی که اکانت تجاری صفحه اینستاگرام شما بیشتر از 10K فالوور دارد می‌توانید از قابلیت به اشتراک گذاری لینک در استوری‌ها کمک بگیرید. به عنوان مثال در مناسبت‌های خاص کاربران را ترغیب کنید تا از طریق لینک داخل استوری به وب سایت مراجعه کنند و با ثبت ایمیل، از شرایط ویژه مثل دوره 7 روزه رایگان استفاده از یک ابزار خاص بهره مند شوند.

• از فرم‌های نظرسنجی و ثبت نظرات داخل سایت استفاده کنید:

فرم‌های نظرسنجی انتهای مطالب داخل سایت و ترغیب کاربران به ثبت نظر نه تنها تعامل کاربران را افزایش می‌دهد بلکه سایت را هم برای سایر کاربران معتبر جلوه می‌کند. شما می‌توانید یکی از فیلدهای لازم برای ثبت نظر را آدرس ایمیل قرار دهید. بنابراین کاربران برای ثبت نظر ایمیل خود را وارد خواهند کرد و از این طریق لیست ایمیل شما هم افزایش خواهد یافت.

• فیلدهای عضویت در سایت را کوتاه کنید:

اگر تمامی نکاتی که در این مطلب توضیح داده‌ایم را انجام دهید ولی فرم ثبت اطلاعات وب سایت طولانی باشد، کاربران تمایلی به درج اطلاعات نخواهند داشت. یا اگر فیلدهای کمی برای عضویت در سایت گذاشته باشید اما اطلاعات محرمانه مثل شماره تلفن و کد ملی هم درخواست کرده باشید، کاربران از سایت شما دوری خواهند کرد. بنابراین فقط اطلاعات پایه مثل آدرس ایمیل به همراه نهایتا 3 تا 5 فیلد را برای عضویت کاربران در نظر بگیرید.

 

افزایش لیست ایمیل

 

• در وبلاگ نویسی مهمان CTA برای ثبت ایمیل قرار دهید:

یکی از راه‌های شناخته شدن وب‌سایت، وبلاگ نویسی مهمان است. سایت‌های زیادی در این زمینه وجود دارند که شما می‌توانید برای وبلاگ نویسی مهمان استفاده کنید. حتما در انتهای متن پست‌های خود لینک آدرس صفحه عضویت کاربران را قرار دهید و در ازای ثبت ایمیل، پیشنهاد ویژه مثل ارسال فوری مطالب جدید سایت را بگذارید.

• از تبلیغات بر روی وب سایت‌ها و یا وبینارهای رایگان استفاده کنید:

وقتی با سایر وب سایت‌ها همکاری می‌کنید تا مطالب شما را به مخاطبین خود نمایش دهند یا وبینار رایگان برگزار می‌کنید، در انتهای مطالب و وبینارها از کاربران بخواهید با کلیک بر روی لینک مشخص شده، در سایت عضویت پیدا کنند. با اینکار از فرصت پیش آمده برای تعامل برقرار کردن با تعداد زیادی از کاربران، بهترین استفاده را برده‌اید.

• برنامه‌های رفرال یا اینفلوئنسر مارکتینگ، هزینه بر ولی با نرخ تبدیل بالا هستند:

یکی دیگر از روش‌های افزایش لیست ایمیل این است که در سایر سایت‌های مهم و معروف، تبلیغات ساید بار انجام دهید و از کاربران بخواهید ایمیل خود را برای عضویت وارد کنند. زمانی که سایر وب سایت‌های مهم شما را تبلیغ می‌کنند کاربران اعتماد بیشتری دارند. طبق تحقیقات در این حالت بیش از 75% کاربران حس خوبی دارند و از این تعداد حدود 84% آنها به احتمال زیاد عضویت پیدا می‌کنند. بخش کوچکی از برنامه‌های اینفلوئنسر مارکتینگ کسب و کارتان را می‌توانید به نرخ تبدیل کاربران برای عضویت در سایت قرار دهید.

تبلیغات ساید بار

• در لحظه خروج یا ورود کاربر برای اولین بار، فرم عضویت در سایت را نشان دهید:

یکی از روش‌هایی که لیست ایمیل سایت را بیشتر می‌کند، نشان دادن فرم عضویت در سایت در لحظه‌ای است که کاربر برای اولین بار وارد سایت می‌شود یا از آن خارج می‌گردد. توجه کنید این فرم فقط باید دارای یک فیلد و آن هم فیلد ثبت ایمیل باشد. به این نوع فرم های پاپ آپ (Exit-Intent Pop-up) گفته می شود. طبق بررسی‌های انجام شده نرخ تبدیل در این روش به 10% می‌رسد.

• از کوییز یا سؤالات مرتبط با نیاز کاربر استفاده کنید:

اگر شما سایت فروش کتاب هستید می‌توانید در سایت نظرسنجی یا کوییز (مسابقه کوتاه) قرار دهید تا کاربران در ازای ثبت ایمیل وارد مسابقه‌ای از سؤالات شوند و در انتها جواب آن را مشاهده کنند. توجه کنید در این حالت عنوان مسابقه شما باید مرتبط با فعالیت سایت شما (در این مثال فروشگاه کتاب) باشد. به عنوان مثال «میزان مطالعه شما زیاد است؟ با شرکت در این مسابقه کوتاه متوجه شوید».

 سوالات مرتبط با نیاز کاربر

• از پادکست‌ها غافل نشوید:

محبوبیت پادکست‌ها روز به روز در حال افزایش است. شما می‌توانید در انتهای پادکست از کاربران بخواهید با ثبت ایمیل و عضویت در این بخش، زودتر از همه از آپلود پادکست‌های جدید خبردار شوند. یا می‌توانید در ازای عضویت پادکست‌های ویژه را با تخفیف عالی در اختیار کاربران قرار دهید.

 

• از کمپین‌های گیمیفیکیشن استفاده کنید:

یکی از جالب‌ترین و موفق‌ترین ایده‌ها در زمینه افزایش لیست ایمیل وب سایت، قرار دادن گردونه شانس در کنار فرم عضویت در سایت است. به کاربران اعلام کنید با عضویت در سایت می‌توانند گردونه شانس را بچرخانند و از تخفیف یا موارد ویژه آن استفاده کنند. حتما به گزینه‌هایی که در گردونه شانس قرار می‌دهید دقت کنید. این موارد باید به اندازه کافی جذاب باشند و از طرفی ارزش و سرمایه‌ای که در ازای دریافت ایمیل کسب می‌کنید با گزینه‌هایی که در اختیار کاربران قرار می‌دهید، فاصله زیادی نداشته باشد.

 

• از Social Proof غافل نشوید:

برای افزایش لیست ایمیل وب سایت باید کاری کنید که کاربران دلیل کافی برای ثبت ایمیل خود داشته باشند. یکی از روش‌های مؤثر برای ترغیب کاربران استفاده از محبوبیت و جایگاه اجتماعی کسب و کارتان است. به عنوان مثال صحبت کردن در مورد تعداد فالوورهای شبکه‌های اجتماعی و نرخ تعامل کاربران، تعداد کاربران عضو در سایت، تعداد کاربران فعال روزانه و فعالیت‌های مختلفی که دارید به کاربران دلیل کافی برای ثبت ایمیل خواهد داد.

کلام آخر:

افزایش لیست ایمیل پروسه ساده‌ای نیست و باید کاربران دلیل کافی برای به اشتراک گذاری ایمیل خود پیدا کنند و شما هم انگیزه‌های لازم را ایجاد کنید. در این مطلب تلاش کردیم تا کلیه نکات و تکنیک‌هایی که ما از آن نتیجه گرفته‌ایم و در منابع معتبر خارجی توصیه کرده‌اند را با شما به اشتراک بگذاریم. در انتها خوشحال خواهیم شد اگر نظر خود را در این رابطه مطرح کنید. شما از کدام روش‌ها استفاده کرده‌اید؟ از کدام روش‌ها نتیجه گرفته‌اید؟ روش‌های دیگری هم هستند که به عنوان یک روش مؤثر پیشنهاد کنید؟

میانگین امتیاز 3.8 / 5. تعداد آرا: 388

6 دیدگاه برای “22 روش قطعی و تضمینی برای افزایش لیست ایمیل وب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *