،

 کوتاه کننده لینک چیست؟ بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک کدامند؟

 کوتاه کننده لینک چیست؟
4
(399)

لینک یا URL همان آدرس اینترنتی سایت­ها است که می تواند طول­های متفاوتی داشته باشد. استفاده از لینک برای هر سایت نیازمند پیروی از قوانین خاصی است، برای مثال طول لینک و کاراکترهای آن نباید از یک مقدار تعیین شده کم تر یا بیشتر شود . لینک های طولانی سایت می تواند تاثیر منفی بر سئو بگذارد. کوتاه کننده لینک سرویسی است که به شما این امکان را می­دهد که در موارد خاصی طول لینک خود را کوتاه کرده و کاربران با کلیک بر یک لینک کوتاه تر نیز به سایت شما هدایت شوند.

 

 کوتاه کننده لینک چیست؟

چرا استفاده از کوتاه کننده لینک مهم است؟

اگر ضرب المثل هرچه بیشتر بهتر را درباره لینک سایت خود به کار ببرید، نه تنها به سایت و سئو آن کمکی نکرده اید بلکه برای آن مضر نیز خواهید بود! از نظر سئو هرچه طول لینک و URL سایت کوتاه تر باشد، بهتر است. این مساله دلایل مختلفی دارد. اشتراک گذاری لینک‌­های کوتاه در مقایسه با لینک‌­های بلند بسیار ساده تر است. در صورتی که شما قصد تبلیغات سایت خود را دارید و می‌خواهید URL آن را در صفحات دیگر به اشتراک بگذارید، هرچه طول آن کم تر باشد، برای شما بهتر است.

  • دنیای دیجیتال، دنیای سرعت است و رقابت نه بر سر ساعت‌­ها، بلکه بر سر دقایق و ثانیه­‌ها است. هر چه لینک شما کوتاه تر باشد و شما از یکی از سرویس‌­های کوتاه کننده لینک استفاده کنید، هم شما و هم کاربران برای نوشتن آدرس آن و یا ارسال آن در پیامک یا ایمیل، زمان و انرژی کم تری نیاز خواهند داشت. مطمئن باشید همین مساله نه چندان با اهمیت می‌­تواند تاثیر بسیار زیادی بر سئوی سایت شما و میزان بازدید از آن داشته باشد.

 

 کوتاه کننده لینک چیست؟

 

  • بسیاری از سایت ها دارای محدودیت در تعداد کاراکتر هستند برای مثال اگر نمی خواهید که انتشار محتوا در توییتر به همراه لینک را از دست بدهید باید طول لینک‌ها و تعداد کاراکترها را محدود کنید یا از کوتاه کننده لینک استفاده کنید البته برخی از این سرویس ها خودشان کوتاه کننده لینک دارند و لینک شما را کوتاه می‌کنند اما مزیت استفاده از کوتاه کننده لینک‌ها این است که می‌توانید آمار تعداد کلیک بر روی لینک ها را هم بدست آورید.
  • نکته مهم و قابل توجه آن که استفاده از سرویس‌­های کوتاه کننده لینک رایگان است. شما می­‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه اضافی آدرس اینترنتی سایت خود را کوتاه و بهینه کرده و آن را در سایت‌‌های دیگر به اشتراک بگذارید.
  • عدم نمایش لینک بلند و واقعی به کاربران از دیگر مزایا و دلایل اهمیت استفاده از کوتاه کننده آدرس اینترنتی است. خودتان تنها برای چند لحظه تصور کنید که بالای مرورگر شما یک آدرس طولانی با کاراکترهای بسیار وجود دارد. این حالت را با یک URLکوتاه مقایسه کنید. واکنش و احساس شما بدون شک نسبت به لینک­های ساده‌تر و کوتاه‌‌تر بهتر خواهد بود.

مزایای استفاده از سرویس­‌های کوتاه کننده لینک

در بخش بالا شما با دلایل اهمیت استفاده از سرویس‌­های کوتاه کننده آدرس اینترنتی آشنا شدید، اما علاوه بر این موارد، استفاده از یک لینک کوتاه چه مزایای دیگری برای شما به دنبال خواهد داشت؟ اگر تبلیغات موثر و ارتقای سئوی سایت برای شما مهم است، استفاده از لینک­‌های کوتاه تر می­‌تواند به شما به شکل قابل توجهی کمک کند. بخشی از مزایای استفاده از لینک‌­های کوتاه شامل موارد زیر می‌­باشد.

استفاده راحت تر در صفحات اجتماعی

بسیاری از سایت‌­ها فعالیت خود را تنها به گوگل و موتورهای جست و جو محدود نکرده و در دیگر نرم افزارهای مجازی مانند یوتیوب یا اینستاگرام نیز دارای پیج یا صفحه هستند. برای ارتقای سئو و افزایش بازدید شما می­‌توانید لینک هرکدام از صفحات خود را در آن­ها قرار دهید. برای مثال شما می­‌توانید آدرس یا URL سایت خود را در بخش بیو صفحه اینستاگرامی سایت خود قرار داده تا کاربران اینستاگرامی شما بتوانند تنها با یک کلیک روی لینک وارد صفحه شما در گوگل شوند.

در صورتی که آدرس و لینک سایت شما طولانی باشد، قرار دادن یک آدرس طولانی در بیو هم فضای زیادی از آن را اشغال کرده و هم زیبایی صفحه شما را تحت تاثیر منفی قرار می­‌دهد. شما می­‌توانید با استفاده از یک سرویس کوتاه کننده لینک، آدرس صفحه اینترنتی خود را کوتاه کرده و آدرس کوتاه شده آن را در صفحات مجازی خود قرار دهید.

استفاده از لینک‌های کوتاه شده اختصاصی با سلیقه شما

از دیگر مزایای استفاده از سرویس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های کوتاه کننده لینک آن است که شما می‌­توانید آدرس کوتاه شده و URL را با سلیقه خود انتخاب کنید. این آدرس می­‌تواند با آدرس واقعی سایت شما نیز تفاوت داشته باشد. شما می­‌توانید از یک آدرس زیبا و متناسب با صفحه اینترنتی خود استفاده کنید، البته همانند لینک هر سایت، آدرس کوتاه شده نیز باید یونیک و غیر تکراری باشد.

 

 کوتاه کننده لینک چیست؟

 

 

استفاده راحت تر از لینک­‌های کوتاه در ایمیل مارکتینگ و پیامک‌­های تبلیغاتی

ایمیل مارکتینگ و ارسال پیامک‌­های تبلیغاتی یکی از بهترین و جدیدترین روش­‌های بازاریابی است که می‌­تواند مخاطبان شما را چندین برابر کند. سرویس­‌های مختلفی با دریافت هزینه‌­هایی مناسب، تبلیغات شما را برای گروه‌­های هدف و مورد نظر شما ایمیل کرده یا از طریق پیامک می­‌فرستد، به این ترتیب تبلیغات شما در معرض دید افراد زیادی قرار خواهد گرفت.

استفاده از این روش تبلیغات همانند هر روش بازاریابی دیگر دارای اصول و قواعدی است که عدم توجه به آن­ها باعث کاهش میزان بازدهی خواهد بود. یکی از این اصول مهم استفاده از لینک‌­های کوتاه است. در صورتی که آدرس اینترنتی سایت شما طولانی است، قبل از ایمیل مارکتینگ یا تبلیغ به وسیله پیامک، با استفاده از سرویس­‌های کوتاه کننده لینک، آن را بهینه کنید.

همانطور که می‌­دانید در هر پیامک، شما می­‌توانید حداکثر 70کاراکتر فارسی یا 160 کاراکتر انگلیسی قرار دهید. قرار دادن تعداد بیشتر کاراکتر از طرفی هزینه­‌های شما را بالا برده و از طرف دیگر احتمال از بین رفتن برخی از اطلاعات را افزایش می‌­دهد.

تاثیر بیشتر برای بازاریابی آفلاین

یکی از اصول مهم برای انتخاب نام هر برند، کوتاه بودن و ساده بودن آن است به طوری که افراد بتوانند به راحتی آن را به ذهن بسپارند. همین مساله درباره URL و لینک سایت‌­ها نیز قابل استفاده است. هرچه آدرس سایت شما کوتاه تر باشد، به خاطر سپردن آن نیز ساده تر شده و بازاریابی آفلاین آن نیز با سرعت و کیفیت بهتری انجام خواهد گرفت.

استفاده دائمی از سرویس­‌ها

معمولا برای استفاده از هر سرویس چه در دنیای مجازی و چه در دنیای واقعی شما نیاز دارید که بعد از هر دوره زمانی، سرویس خود را شارژ کنید. انجام این شارژ معمولا همراه با هزینه خواهد بود. همان طور که در بالا نیز اشاره شد، استفاده از سرویس‌­های کوتاه کننده لینک بدون هزینه و رایگان است. نکته مثبت دیگر آن که استفاده از این سرویس‌­ها دائمی بوده و شما نیازی به تمدید و یا شارژ مجدد آن ندارید.

کسب درآمد جداگانه

جالب است بدانید که استفاده از سرویس‌­های کوتاه کننده لینک نه تنها رایگان است، بلکه شرایطی را برای شما ایجاد خواهد کرد که می­‌توانید از طریق آن­ها درآمدزایی کنید. برای انجام این کار بعد از ورود به سایت کوتاه کننده آدرس و عضویت در آن­ها، لینک کوتاه شده سایت خود را در شبکه­‌های اجتماعی و سایت­‌های دیگر قرار می‌­دهید. به ازای هر کلیک روی آدرس کوتاه شده، مبلغی به پنل کاربری شما واریز خواهد شد. بعد از مدتی که این مبلغ به مقدار مشخصی برسد، می‌توانید آن را از حساب خود برداشت کنید.

سرویس­‌های کوتاه کننده URL چه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهند داد؟

استفاده از سرویس­‌های کوتاه کننده آدرس سایت می‌­تواند اطلاعات بسیار جالب و البته مهمی را در اختیار شما قرار داده تا بتوانید از آن­ها برای ارتقا سئوی سایت خود استفاده کنید. این سرویس‌‌ها اطلاعاتی مانند تعداد افرادی که وارد سایت شما شده اند، نوع سیستم عامل و مرورگر آن‌ها، محدوده جغرافیایی و تعداد کلیک‌ها در یک بازه زمانی مشخص را به شما نمایش خواهند داد.

در نهایت این سرویس هابه شما نشان می­‌دهند که هر فایل تبلیغاتی چه تعداد کاربر را به سایت شما هدایت کرده تا بتوانید ضعیف ترین و بهترین تبلیغات خود را بررسی کنید.

بررسی این فاکتورها و اطلاعات به شما این امکان را می‌­دهد که بتوانید با نقاط ضعف و قوت سایت خود آشنا شده و اقدامات لازم را جهت ارتقا سئوی سایت انجام دهید.

 

 کوتاه کننده لینک چیست؟

بهترین سرویس­‌های کوتاه کننده لینک کدامند؟

بعد از آن که با دلایل اهمیت و مزایای استفاده از سرویس­‌های کوتاه کننده لینک آشنا شدید، در این بخش بهترین سرویس‌­ها و ویژگی­‌های آن­ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

سرویس Bitly

یکی از بهترین سرویس­‌های کوتاه کننده لینک که امکانات ویژه‌­ای در اختیار شما قرار می­‌دهد، سرویس بیتلی است. شما می‌­توانید لینک‌­های کوتاه شده را سفارشی سازی کرده و از اطلاعات بسیار دقیقی که سرویس در اختیار شما قرار می­‌دهد استفاده کنید.

نسخه پریمیوم این سرویس دارای امکانات بیشتر و گسترده‌تری است که برای استفاده از آن­ها باید حق عضویت سالانه 29 دلاری را پرداخت کنید. با استفاده از این سرویس می‌­توانید ده هزار لینک کوتاه شده بدون مارک و 500 لینک کوتاه شده مارک دار را ایجاد کنید. در نسخه پرمیوم می‌­توانید از امکانات دیگری مانند گواهی SSL سفارشی، ریدایرکت مسیر­های مارک دار، وارد کردن کلمات کلیدی در انتهای لینک و غیره استفاده کنید.

سرویس Tinyurl

از دیگر سرویس‌­های محبوب کوتاه کننده لینک، سرویس Tinyurl است که می­‌توانید به صورت رایگان و بدون ثبت نام لینک‌­ها را کوتاه کرده و یا آن­ها را سفارشی سازی کنید. لینک­‌های کوتاه شده توسط این سرویس تاریخ انفضا نداشته و همیشگی هستند. البته از معایب این سرویس نیز باید به عدم امکان بازدید آمار کلیک‌­ها اشار‌ه کرد.

سرویس Ouo.io

از دیگر سرویس‌­های محبوب کوتاه کننده لینک، سرویس Ouo.io است که علاوه بر امکانات کوتاه کننده­‌های دیگر، امکان درآمد زایی قابل توجهی را نیز برای شما فراهم خواهد کرد. کسب درآمد از این طریق به این صورت است که هنگام کلیک روی لینک­‌های کوتاه شده، یک فیلم کوتاه تبلیغاتی برای کاربران نمایش داده می‌­شود. به ازای هر کلیک و هر مشاهده فیلم مبلغی به حساب شما واریز خواهد شد.

سرویس Ow.ly

یکی از قدیمی ترین و البته محبوب‌ترین سرویس‌­های کوتاه کننده لینک، سرویس Ow.ly است که دارای مزایا و امکانات قابل توجهی مانند آنالیز دقیق لینک‌­های کوتاه شده در صفحات مجازی و اجتماعی است. این سرویس چند سال بعد از طراحی با سایت بزرگ Hootsuite ادغام شد. این همکاری امکانات بیشتری به این سرویس اضافه کرد. برای مثال با استفاده از این سرویس شما می‌­توانید به صورت مستقیم پست­‌های خود در شبکه‌­های اجتماعی و مجازی دیگر را نیز بررسی و آنالیز کنید.

این سرویس دارای نسخه پریمیوم نیز بوده و شما می‌­توانید با پرداخت حق عضویت سالانه 29 دلاری از امکانات بیشتر و تمامی امکانات سایت Hootsuite نیز استفاده کنید.

 

 کوتاه کننده لینک چیست؟

 

سرویس t.co

تویتر یک لینک کوتاه کننده خودکار داخلی به نام t.co دارد که تمام لینک‌­های قرار داده شده را به تعداد 23 کاراکتر خواهد رساند. یعنی چه تعداد کاراکترهای لینک شما کم تر یا بیش تر از 23 باشد، این لینک آن را دقیقا به تعداد 23 کاراکتر خواهد رساند. مهم‌ترین مزیت استفاده از این سرویس آن است که امنیت حسابتان توسط تویتر تامین خواهد شد، اما با استفاده از آن نمی‌­توانید سایت خود و اطلاعات آن را آنالیز کنید.

سرویس is.gd

یکی دیگر از سرویس­‌های پر قدرت و محبوب کوتاه کننده لینک، سرویس is.gd است که عمده کاربران آن چینی هستند. یکی از ویژگی­‌های بسیار پر طرفدار این سرویس، ارائه QR Code است که باعث می­‌شود لینک کوتاه شده به خوبی در گوشی­‌های هوشمند نیز نمایش داده شود. از دیگر مزایای این سرویس می­‌توان به آنالیز کلیک‌­ها و امکان سفارشی سازی اشاره کرد.

سرویس Bl.Ink

از دیگر سرویس‌­های کوتاه کننده لینک می‌­توان به سرویس Bl.Ink اشاره کرد. این سرویس اطلاعات بسیار مهم و حیاتی مانند نرخ کلیک و تعداد دفعات مراجعه به سایت را در اختیار شما قرار می­‌دهد. این سرویس دارای نسخه پریمیوم با حق عضویت سالانه 12 دلار می‌­باشد.

سرویس v.ht

در لیست بهترین سرویس­‌های کوتاه کننده لینک، به سرویس v.ht می­‌رسیم که امکان سفارشی سازی و آنالیز دقیق لینک‌­های کوتاه شده را در اختیار شما قرار می­‌دهد. برای استفاده از امکانات این سرویس باید حتما در آن عضو شوید تا بتوانید با استفاده از پنل کاربری خود از امکانات موجود استفاده کنید.

سرویس Shorl.com

سرویس محبوب دیگری که جهت کوتاه کردن لینک های خود می­‌توانید استفاده کنید، سرویس Shorl.com است. یکی از ویژگی‌­های این سرویس این است که شما با استفاده از یک افزونه  که برای مرورگرهای فایرفاکس و کروم قابل استفاده است می توانید لینک‌های خود را سریع‌تر و ساده‌تر کوتاه کنید. از دیگر ویژگی های این سایت نیز می توان به بررسی بازدید لینک های کوتاه شده به صورت خصوصی اشاره کرد.

سرویس Sniply

یکی دیگر از بهترین سرویس­‌های کوتاه کننده لینک، سرویس Sinply است که علاوه بر کوتاه کردن آدرس اینترنتی سایت، نرخ تبدیل آن را نیز افزایش خواهد داد. علاوه بر این مزیت شما می­‌توانید به صورت رایگان اطلاعات مورد نظرتان را در داشبورد اختصاصی خود آنالیز کنید. این سرویس نیز دارای نسخه پریمیوم بوده و برای استفاده از آن باید سالانه 29 دلار پرداخت کنید. این نسخه همچنین امکان ایجاد دو حساب کاربری را به صورت همزمان در اختیار شما قرار می‌­دهد.

سرویس b2n.ir

یکی از بهترین سرویس‌­های کوتاه کننده لینک ایرانی که در مدت اخیر تعداد کاربران زیادی داشته است، سرویس b2n.ir است. این سرویس نیز رایگان بوده و شما بدون نیاز به ثبت نام می‌­توانید از خدمات آن استفاده کنید. امکان سفارشی سازی و آنالیز نرخ کلیک‌­ها از ویژگی­‌ها و مزایای این سرویس به شمار می‌­رود.

سرویس ADF.ly

از دیگر سرویس‌­های کوتاه کننده آدرس اینترنتی سرویس ADF.ly است. این سرویس نیز در کنار استفاده از امکانات کوتاه کننده آدرس سایت، برای شما امکان درآمد زایی را فراهم خواهد کرد. نکته مثبت این سرویس کسب درآمد از آن است که درآمد آن به دلار بوده و شما بعد از کسب درآمد 5 دلار می‌­توانید آن را برداشت کنید.

نحوه استفاده از سرویس‌­های کوتاه کننده لینک

استفاده از این سرویس‌­ها و سایت­‌ها بسیار ساده است. بعد از ورود به آن­ها در صورت نیاز ثبت نام می‌­کنید. این ثبت نام شامل وارد کردن اطلاعات شخصی شما خواهد بود. کافی است در کادری که جهت کوتاه کردن لینک قرار داده شده لینک مورد نظر را قرار دهید و گزینه shorten را انتخاب کنید.

جمع بندی

استفاده از لینک‌­های کوتاه مزایای قابل توجهی برای سایت شما به دنبال خواهد داشت. این مساله هم از نظر سئو، هم از نظر هزینه و هم از نظر تبلیغات برای شما مفید خواهد بود. برای انجام این کار باید از سرویس­‌های کوتاه کننده لینک استفاده کنید که در این مقاله ما بهترین آن­ها را به شما معرفی کرده‌‌‌ایم.

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 399

4 دیدگاه برای “ کوتاه کننده لینک چیست؟ بهترین سرویس های کوتاه کننده لینک کدامند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *