در حوزه تجارت الکترونیک، چه کارهایی بزرگی می‌توان انجام داد؟

رسانه مدیر وب
قسمت:
0
(0)

در حوزه تجارت الکترونیک چه کارهایی بزرگی می‌توان انجام داد؟

باید استارت‌آپ‌های موفق کشورهای دیگر مانند انگلیس و آمریکا را جستجو کنید.

همچنین، غیر از فروشگاه اینترنتی، سایت‌های تخفیف گروهی و سایت‌های مارکت پلیس marketplace مثل اسنپ فود و اسنپ تریپ هم هستند که فروشگاه اینترنتی نیستند، ولی درآمدهای خیلی بالایی دارند.

اما اگر از من می‌پرسید و می‌خواهید موفق شوید،  بهتر است سراغ سیستم‌های  Software as a Service بروید: سیستم‌هایی که ماهانه از شما مبلغی را دریافت می‌کنند و به شما سرویسی ارائه می‌دهند، مانند ابزارهای سئو، سیستم‌های مشاوره، نرم‌افزار حسابداری آنلاین، نرم‌افزارهای CRM آنلاین، نرم‌افزارهای ایمیل مارکتینگ آنلاین، نرم‌افزارهای چت آنلاین.

سیستم‌های SaaS یا  Software as a Service، آینده وب هستند!

این سیستم‌ها در دنیا درآمدهای کلان دارند، سیستم‌هایی که ماهانه پول می‌گیرند.

در ایران هم اگر فردی سراغ این سرویس‌ها برود، می‌تواند درآمد زیادی به دست آورد.

ما قبلا در ایران، subscription payment نداشتیم.

subscription payment سرویسی است که مثلا شما با master card خریدی را از یک سایت انجام می‌دهید (مثلا ماهانه 5 دلار )، از شما می‌پرسد که من مجاز هستم ماه بعد بصورت اتوماتیک این پول را از حساب شما برداشت کنم؟  و وقتی شما تایید می‌کنید، هر ماه این مبلغ، بصورت اتوماتیک از مستر کارت شما کسر می‌شود

من دیدم که در سایت های همراه اول، مخابرات، بانک پاسارگاد و ایرانسل هم این سرویس راه‌اندازی شده است.

یعنی شما یک بار در سایت رجیستر می‌کنید، به شما می‌گوید که هزینه استفاده از این سرویس، ماهانه 10 هزار تومن است و شما تایید می‌کنید که ماهی 10 هزار تومان از حساب شما برداشت کند.

subscription payment سیستم‌های SaaS را  ثروتمند کرد. چون همان قدر که تمدید کردن ماهانه یک سرویس سخت است، لغو کردن آن هم به همان مقدار سخت خواهد بود. چون فردی که حوصله نداشته باشد که سرویسی را تمدید کند، حوصله نخواهد داشت تا آن را هم لغو کند.

بنابراین اگر سیستم های subscription payment در ایران وجود دارند، می‌توانیم یک سرویس Software as a Service ، یعنی سرویسی که ماهانه پرداخت میکند را راه‌اندازی کنیم.

بطور مثال اگر هزار نفر عضو بگیریم که مثلا ماهی 10هزار تومان پرداخت کنند، یک درآمد کاملا ثابت و پیوسته خواهیم داشت.

مثلا من می‌توانم قسمت VIP سایت خودم را تنظیم کنم که ماهی 10 هزار تومان از حساب افرادی که عضو VIP هستند کم کند تا این افراد همیشه از مطالب ویژه سایت من استفاده کنند.

این روش درآمدهای خیلی خوبی را رقم می‌زند.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوهای بیشتر
100-billion-per-month-with-seo1