،

ادمین اینستاگرام ؛ یکی از پولسازترین مشاغل با درآمد عالی

ادمین اینستاگرام

دسترسی سریع به محتوای این مقاله

4.2
(428)

اگر آگهی‌های استخدامی و کاریابی را بررسی کرده باشید؛ حتما با موقعیت‌های شغلی مانند ادمین اینستاگرام ، استخدام ادمین غیر حضوری ، ادمین پیج اینستاگرام ، ادمین شبکه های اجتماعی و مواردی از این قبیل برخورد داشته‌اید. اینستاگرام اپلیکیشن محبوبی است که علاوه بر ایجاد فضای تفریحی و سرگرمی؛ از جنبه درآمدزایی نیز مورد توجه قرار گرفته است.
از این جهت جای تعجب ندارد که افرادی که با این اپلیکیشن محبوب و قدرتمند آشنایی کامل دارند؛ بتوانند از این فرصت استفاده کرده و به درآمد های بالا دست پیدا کنند. اگر در حال حاضر جایی مشغول به کار نیستید یا اینکه به دنبال شغل دوم هستید؛ این مقاله یک شغل عالی برای درآمد زایی را به شما نشان خواهد داد. در ادامه شما را به صورت کامل با شغل ادمین اینستاگرام آشنا خواهیم کرد.

 

ادمین اینستاگرام

 

ادمین اینستاگرام کیست ؟

اولین سوالی که باید در ابتدا به آن پاسخ دهیم این است که ادمین اینستاگرام یعنی چی ؟ قبل از هر چیز دقت داشته باشید که بهتر است به جای به کار بردن کلمه ادمین اینستاگرام ، از ادمین پیج اینستاگرام استفاده کنیم. چون ادمین اینستا به کارمندان شرکت فیسبوک اطلاق می‌شود که به صورت مستقیم این اپلیکیشن را مدیریت می‌کنند.
ادمین پیج اینستاگرام یا (Instagram page Admin) کسی است که با اصول و تکنیک‌های اینستاگرام آشنا بوده و طبق یک قرارداد، مدیریت پیج اینستاگرام را بر عهده داشته و وظیفه دارد که به رشد آن کسب‌و‌کار کمک کند.

آیا استخدام ادمین پیج اینستاگرام ضرورت دارد؟

همه به خوبی می‌دانیم که کار کردن با اینستاگرام، نیاز به دانش خیلی زیادی ندارد. این اپلیکیشن به گونه‌ای طراحی شده که هر فردی با کمی صرف زمان به آن مسلط خواهد شد. با این وجود چه لزومی دارد که یک نفر به استخدام ادمین اینستاگرام روی آورد؟ دقت کنید که کسب درآمد از اینستاگرام، نیاز به مقدمات زیادی مانند تولید محتوا دارد.
شما باید با اصول تولید محتوا، روش‌های افزایش فالور و خیلی نکات دیگر آشنا باشید. از سوی دیگر افرادی که صاحب کسب‌و‌کار بوده و قصد دارند که از اینستاگرام به عنوان شعبه مجازی بهره بگیرند؛ شاید زمان لازم را برای انجام این کار نداشته باشند. بنابراین استخدام یک ادمین پیج اینستاگرام به صاحبین کسب‌و‌کار کمک می‌کند که علاوه بر راه‌اندازی شعبه مجازی در اینستاگرام، به دیگر کارهای مهم خود نیز برسند.

 

ادمین اینستاگرام

 

دایرکتور اینستاگرام کیست ؟

دایرکتور اینستا از دیگر اصطلاحاتی است که شاید به آن برخورد داشته و گمان کرده‌اید که معنای دیگر ادمین اینستاگرام است. دقت داشته باشید که منظور از دایرکتور اینستاگرام ، فردی است که در شبکه های اجتماعی به کامنت‌ها و سوالات پاسخ می‌دهد. این افراد معمولا به صورت دورکاری فعالیت کرده و باید با اصول مذاکره و روانشناسی فروش آشنایی نسبی داشته باشند.
دقت کنید که ممکن است یک نفر تمامی کارهای مدیریت پیج اینستاگرام را انجام دهد. مثلا هم تولید محتوا انجام دهد و هم وظیفه دایرکتوری اینستاگرام. اما گاهی هم به دلیل حجم  زیاد کارها مخصوصا در پیج‌های بزرگ ، معمولا چندین ادمین فعالیت کرده و هر کدام وظایف مختلفی دارند.

 

مزایای شغل ادمین پیج اینستاگرام

می‌توانید در خانه کار کنید

اینکه بدون بیرون رفتن و در خانه بتوانید به درآمد‌های خوب برسید؛ رویایی است که افراد زیادی به دنبال آن هستند. اگر کمی به دنبال موقعیت‌های شغلی در این زمینه باشید؛ با عناوینی مانند استخدام ادمین اینستاگرام غیر حضوری یا استخدام ادمین اینستاگرام دورکاری برخورد خواهید کرد.

 

ادمین پیج اینستاگرام

بازار کار عالی

کسب درآمد از شبکه های اجتماعی امروزه یک فرصت طلایی بوده و به همین دلیل آگهی‌های استخدام ادمین اینستاگرام افزایش چشمگیری داشته است. اصلا دغدغه این را نداشته باشید که این بازار در حال حاضر اشباع شده است. به این دلیل که کلی پیج وجود دارد که به دنبال استخدام ادمین پیج اینستاگرام غیر حضوری هستند. از سوی دیگر هر چه توانایی و مهارت شما افزایش پیدا کند؛ با پیج‌ های معروف‌تر و با دستمزد بالاتر کار خواهید کرد.

 

شروع کار با حداقل سرمایه

اگر آگهی های استخدام ادمین پیج اینستاگرام را دنبال کرده باشید؛ تأکید کارفرماها بیشتر به مهارت، خلاقیت و مسئولیت‎‌پذیری است. شما می‌توانید کار خود را با یک گوشی شروع کنید و نیاز به هیچ وسیله دیگری ندارید. این یکی از مزایای شغل ادمین پیج اینستاگرام بوده که قابل توجه است.

همزمان روی چند پروژه کار کردن

ادمین‌های حرفه‌ای معمولا چندین پیج اینستاگرام را با هم مدیریت می‌کنند. البته این کار مستلزم این است که شما در کار خود مهارت پیدا کرده و البته زمان کافی را نیز داشته باشید. در ضمن اگر پشتکار خوبی داشته باشید؛ می‌توانید یک تیم درست کرده و پروژه‌‌های بیشتری دریافت کرده و شما فقط کارهای مدیریتی را بر عهده بگیرید.

 

ادمین پیج اینستاگرام

 

آشنایی با وظایف ادمین اینستاگرام

طراحی و انتشار پست

ادمین اینستاگرام وظیفه دارد که کارهای ایده پردازی، طراحی، ساخت، آپلود و انتشار محتوا را داخل پیج انجام دهد. این محتوا می‌تواند به دو صورت عکس و ویدئو و برای استوری یا پست باشد. امروزه اهمیت استوری اگر از پست بیشتر نباشد؛ کمتر نیست. بنابراین یکی از وظایف ادمین اینستاگرام ، این است که باید به صورت منظم محتواهای جذاب و خلاقانه برای پیج تولید کند.
اینکه محتوا باید به چه صورتی باشد تا توجه مخاطب را جلب کند یا اینکه در چه زمانی منتشر شود؛ به این بستگی دارد که شما تا چه میزان با پرسونای مخاطبین خود آشنایی دارید.

تولید محتوای جذاب حرفه ای

هیچ پیجی بدون تولید محتوا به موفقیت و درآمد‌زایی نخواهد رسید. وظیفه یک ادمین پیج اینستاگرام این است که به صورت حرفه‌ای اقدام به تولید محتوای یونیک و منحصر به فرد کند. شاید در ابتدا لازم باشد که از پیج‌های موفق الگو بگیرید، اما کم کم باید سبک خودتان را در تولید محتوا پیدا کنید. استفاده از عکس ، فیلم و جملات جذاب باعث موفقیت شما در تولید محتوای حرفه‌ای خواهد شد.

 

افزایش فالوور، یکی از اصلی ترین وظایف ادمین اینستاگرام

لازم به توضیح نیست که هر چقدر فالورهای یک پیج در اینستاگرام بیشتر باشد؛ به موفقیت و درآمد بالایی نیز خواهد رسید. یکی از اصلی‌ترین مهارت‌هایی که یک ادمین پیج اینستاگرام باید به آن آشنایی داشته باشد؛ تکنیک های افزایش فالوور است. در حال حاضر خیلی از افراد از فالوور های فیک استفاده می‌کنند. درست است که این کار دارای اثراتی است؛ اما در طولانی مدت کمک خیلی زیادی به جذب مخاطب نخواهد کرد.
امروزه خیلی از پیج‌های اینستاگرام به دنبال فردی هستند که روش‌های افزایش فالورهای واقعی را بداند. اگر شما این مهارت را به خوبی یاد بگیرید؛ بدون شک موقعیت های شغلی بهتری را نیز دریافت خواهید کرد.

 

ادمین پیج اینستاگرام

 

افزایش لایک و کامنت

این مورد نیز در حال حاضر با ربات‌ها در حال انجام است و افراد زیادی در قبال گرفتن پول، این کار را برای شما انجام می‌دهند. اما دقت داشته باشید که یک ادمین موفق، کسی است که با خلاقیت و مهارت خود، کاری کند که مخاطب، پست را لایک کرده و کامنت هم بگذارد.
شما باید به گونه‌ای عمل کنید که مخاطب را به لایک کردن و کامنت گذاری ترغیب کند. ایجاد چالش‌های مختلف یا استفاده از محتوای طنز، از روش‌های خوب برای انجام این کار است.

حفظ امنیت پیچ

تاکنون چندین پیج معروف را در اینستاگرام دنبال می‌کردم که بعد از مدتی فهمیدم آن پیج هک شده است! بعد از این اتفاق لازم است تا شما بار دیگر مخاطبین خود را پیدا کرده و باعث اتلاف زمان شما خواهد شد. پس بهتر است که از قبل، برای حفظ امنیت پیج خود اقدام کنید. یکی از وظایف ادمین اینستاگرام این است که برای حفظ امنیت پیج، اقدامات لازم را انجام داده تا از هک شدن جلوگیری شود.

مهارت های ادمین پیج اینستاگرام

تسلط کامل به اپلیکیشن اینستاگرام

شاید با خود بگویید اینستاگرام که چیز خاصی برای یاد گرفتن ندارد. ما هم با شما موافق هستیم؛ اما همانطور که می ‌دانید اینستاگرام امکان تحلیلی پیج را نیز در اختیار کاربران قرار داده است که بایستی بر آن مسلط شوید. از سوی دیگر به مرور زمان اینستاگرام آپدیت‌های جدیدی را اضافه می‌کند که باید به عنوان ادمین اینستاگرام زودتر از دیگران آن‌ها را یاد بگیرید. این کار نیز مستلزم این است که مدام مقالات آموزشی در مورد اینستاگرام را بخوانید. به صورت خلاصه نباید چیزی در مورد این اپلیکیشن وجود داشته باشد که شما ندانید.

 

قدرت خلاقیت و ایده پردازی

در دنیای اینستاگرام پیج‌های زیادی وجود داشته و در حال فعالیت هستند. اگر می‌خواهید که به عنوان یک ادمین موفق شناخته شوید؛ باید قدرت خلاقیت خود را افزایش دهید. این خلاقیت باید در زمینه‌های گوناگون مانند تولید محتوا، ایجاد چالش یا مسابقه، درگیر کردن مخاطب، کپشن نویسی و غیره باشد.

 

افزایش قدرت خلاقیت

 

کار با نرم افزارهای گرافیکی

اینستاگرام شبکه اجتماعی بوده که با محتواهای بصری عجین شده است. فرقی نمی‌کند که از فیلم استفاده می‌کنید یا عکس. محتوای شما باید جذاب باشد؛ به گونه‌ای که در وهله اول مخاطب را جذب خود کند و برای موفقیت در این کار هم چاره‌ای ندارید که با نرم افزارهایی مانند فتوشاپ تسلط نسبی پیدا کنید.

 

تحلیل و الگو گرفتن از پیج‌های موفق

پیج‌های موفق بدون دلیل به محبوبیت نرسیده‌اند. به عنوان ادمین اینستاگرام، باید این پیج‌ها را پیدا کرده و از آن‌ها ایده بگیرید. البته باز هم تکرار می‌کنم که در این راه از قدرت خلاقیت و ایده پردازی خود غافل نشوید.

فن بیان خوب

فرض کنید که ادمین یک پیج با چندین هزار فالور هستید؛ آیا می‌توانید به خوبی جلوی دوربین صحبت کنید؟ البته این کار فقط به خوب صحبت کردن نیست؛ بلکه باید بتوانید آن‌ها را با فن بیان خودتان، طوری قانع کنید تا کار مورد نظر شما را انجام دهند.

مهارت تبلیغ نویسی

یک محتوای تبلیغاتی عالی، علاوه بر اینکه دارای تصاویر عالی است؛ متن‌های جذابی نیز دارد. یک پست بدون کپشن یا استوری‌هایی که فقط شامل عکس است؛ اثرات خیلی زیادی ندارند. پس شما باید با اصول کپشن نویسی به خوبی آشنا باشید و بتوانید جملات ترغیب کننده بنویسید. این کار نیز با یاد داشتن کپی رایتینگ امکان پذیر بوده و شما باید با فرمول های تبلیغ نویسی آشنا شوید.

 

مهارت تبلیغ نویسی

 

برنامه ریزی دقیق برای تولید محتوا

اگر در حوزه دیجیتال مارکتینگ فعالیت کرده باشید؛ محال است که در مورد تقویم محتوایی چیزی نشنیده باشید. تقویم محتوایی به ما کمک می‌کند که فرآیند تولید محتوا را به صورت منظم و سازماندهی شده انجام دهید. به نظرم هر کسی که به نوعی با تولید محتوا درگیر است؛ باید از تقویم تولید محتوا استفاده کند.

 

چگونه یک ادمین پیج اینستاگرام شویم؟

اگر تصمیم خود را گرفته‌اید که تبدیل به یک ادمین پیج اینستاگرام موفق شوید؛ پیشنهاد می‌کنیم که مراحل زیر را دنبال کنید:

یادگیری مهارت

اولین گام برای ورود به شغل ادمین اینستاگرام ، این است که این مهارت را به خوبی یاد بگیرید. هر چند این کار می‌تواند برای شما هزینه داشته باشد؛ اما با درآمدی که به دست می‌آورید؛ جبران آن هزینه کار مشکلی نخواهد بود.

 

پیج اینستاگرام

 

داشتن یک نمونه پیج موفق

هیچ چیز به اندازه نمونه کار موفق شانس شما را برای استخدام به عنوان ادمین اینستاگرام و تولید محتوا افزایش نخواهد داد. این پیج به منزله رزومه ادمین اینستاگرام بوده و به کارفرما این اطمینان خاطر را می‌دهد که شما در کار خود مصمم و حرفه‌ای هستید.

درخواست کار بدهید

زمانی که مهارت ادمین پیج اینستاگرام را فرا گرفتید؛ نباید دست روی دست بگذارید. باید آگهی های استخدام ادمین اینستاگرام را دنبال کرده و برای کارفرماها رزومه و نمونه کارهای خود را ارسال کنید. در این کار باید استمرار داشته باشید و مطمئن باشید که به موفقیت خواهید رسید.

نقاط قوت خود را بولد کنید

هنگام رزومه فرستادن حتما به نقاط قوت خود اشاره کنید. یعنی به کارفرما بگویید که به عنوان ادمین اینستاگرام ، چه خدماتی می‌توانید به کارفرما ارائه داده و به رشد پیج او کمک کنید. به عنوان مثال اگر به تکنیک های افزایش فالور مسلط هستید؛ حتما آن را قید کنید. شاید هم با تبلیغ نویسی آشنا بوده و توانایی نوشتن متون جذاب را دارید. در هر حال حتما به این موارد اشاره کرده تا توجه کارفرما را به خود جلب کنید. ولی دقت کنید که چیزی را بنویسید که واقعا به آن تسلط داشته باشید.

 

بولد کردن نقاط قوت

 

قرارداد ادمین پیج اینستاگرام

درست است که اکثر ادمین های پیج اینستاگرام به صورت دورکاری کار می‌کنند؛ اما بهتر است که یک قرارداد بین شما و کارفرما منعقد شود. این قرارداد تعیین کننده مسئولیت‌هایی بوده که بر عهده ادمین و کارفرما است. حضور موارد زیر در قرارداد ضروری است:

 • وظایف ادمین اینستاگرام و کارهایی که باید انجام دهد. شاید یک پیج چندین ادمین داشته باشد؛ در این هنگام باید دقیقا مشخص باشد که هر کدام چه وظایفی دارند.
 • ساعت کاری، میزان حقوق و اینکه به چه صورت پرداخت می‌شود.
 • تعهد به عدم فاش کردن اطلاعات محرمانه از سوی ادمین اینستاگرام.
 • تولید محتوای منظم و مرتبط با موضوع پیج.
 • پاسخ منظم به سوالاتی که از طریق دایرکت پرسیده می‌شود.
 • تعامل با کاربران از طریق پاسخ به کامنت‌ها و روش‌های دیگر.
 • ارائه گزارشات منظم به کارفرما و بررسی میزان پیشرفت پیج اینستاگرام.

حقوق ادمین اینستاگرام چقدر است؟

با بررسی آگهی های استخدام ادمین اینستاگرام با حقوق‌های متفاوتی مواجه خواهید شد. علاوه بر اینکه میزان حقوق در شهرهای مختلف متفاوت است. مثلا میزان دستمزد ادمین پیج اینستاگرام در شهر تهران به مراتب بیشتر است. بنابراین امکان ارائه یک مبلغ مشخص برای دستمزد ادمین پیج اینستاگرام وجود ندارد. اما عوامل زیر در تعیین میزان حقوق تاثیر دارد:

 • میزان مهارت شخص در اینستاگرام مارکتینگ.
 • داشتن تجربه و سابقه کاری موفق در زمینه ادمین اینستاگرام و تولید محتوا.
 • میزان ساعات کاری.
 • حجم وظایفی که بر عهده ادمین گذاشته شده است.

البته دقت داشته باشید با برعهده گرفتن ادمینی پیج اینستاگرام و میزان موفقیت، افزایش حقوق را نیز تجربه خواهید کرد.

 

حقوق ادمین اینستاگرام

 

چند نکته برای تبدیل شدن به یک ادمین موفق

توجه به اصل پارتو

ادمین اینستا باید بداند که به چه صورت بین محتوای مرتبط با پیج و تبلیغات تناسب برقرار کند. برای این کار استفاده از اصل پارتو و نسبت 20 به 80 مناسب به نظر می‌رسد. یعنی اینکه 80% از محتوای شما باید مرتبط با پیج باشد و 20% تبلیغاتی.
فرض کنید که پیج اینستاگرام شما در زمینه آموزش برنامه نویسی فعالیت می‌کند. ممکن است که بعدا بخواهید که از طریق فروش دوره آموزشی و شاید هم تبلیغات، کسب درآمد کنید. در این هنگام 80% از محتوای شما باید به آموزش برنامه نویسی و 20 نیز مربوط به معرفی دوره‌های آموزشی و تبلیغات باشد.

 

اصل پارتو

مخاطبینِ تبلیغ کننده داشته باشید

اینکه فالوور هایتان، شما را تبلیغ کنند؛ یک فرصت عالی برای دیده شدن است. پس باید کاری کنید تا فالوورها، پست شما را اشتراک‌گذاری کرده و محتوایتان را برای دیگران ارسال کنند. به عنوان مثال انجام برنامه‌های قرعه کشی و جایزه دادن، یک تکنیک خوب برای انجام این کار است. در ضمن بهتر است که در انتها نام افرادی که جایزه گرفته‌اند را در استوری معرفی نمایید.

 

کارهای خودتان را مدیریت کنید

پیش‌تر اشاره کردیم که یک ادمین پیج اینستاگرام ، می‌تواند چندین پیج را با هم مدیریت کند. اما دقت کنید که این کار نباید به بهای از دست دادن کیفیت تمام شود. یعنی باید به میزانی پروژه قبول کنید تا کارهای تمامی پیج‌هایی که بر عهده دارید؛ با کیفیت انجام شود. شاید قبول کردن تعداد زیادی پیج برای شما درآمد خوبی داشته باشد؛ اما کیفیتِ پایین باعث از بین رفتن اعتبار شما خواهد شد.

 

مدیریت زمان
سخن آخر

تبدیل شدن به ادمین اینستاگرام یک فرصت عالی برای کسب درآمد است. اگر در ابتدای کار هستید؛ پیشنهاد می‌شود که مهارت اینستاگرام مارکتینگ را یاد گرفته و آن را برای یک پیج پیاده کنید. این کار باعث می‌شود که آن مهارت را زودتر یاد گرفته و در ضمن یک نمونه کار موفق هم داشته باشید. من خودم کسی را می‌شناسم که با وجود سن کم این مهارت را یاد گرفته و در حال حاضر با تیم سازی، درآمد‌های بالایی را از طریق مدیریت پیج‌های مختلف کسب می‌کند.
نظر شما در مورد ادمین پیج اینستاگرام چیست؟ آیا این شغل پتانسیل درآمدی خوبی دارد؟ میزان حقوق ادمین اینستا در شهر شما حدودا چقدر است؟ لطفا نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

میانگین امتیاز 4.2 / 5. تعداد آرا: 428

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *