این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

* نام شما:
* آدرس ایمیل دوست خود را بنویسید:

اطلاعات شما نزد مدیر وب کاملا محفوظ می باشد

چه محتوایی را در وب سایتمان قرار دهیم؟ print send-to-friend

چه محتوایی را در وب سایتمان قرار دهیم؟

چکیده :

تولید محتوا برای وب سایت یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام داد، اگر محتوای وب سایت شما از دید کاربران و موتورهای جستجو مفید باشد وب سایت شما می‌تواند به سرعت رشد کند.

۱۳۹۳/۰۸/۰۳ ۷

وقتی صحبت از محتوای سایت می‌شود، اولین چیزی که به ذهن شما می‌رسد مطالبی است که باید در سایت قرار گیرد، در همین ابتدا از شما می‌خواهم ذهن اگر تا کنون اینگونه فکر می‌کردید پس از خواندن این مقاله تصور دیگری به محتوای سایت خواهید داشت.

محتوای وب‌سایت چیست و چه اهمیتی دارد  ؟

در ابتدا می‌توانم به جرئت بگویم محتوا مهم‌ترین بخش یک وب سایت محسوب می‌شود و اگر بخواهیم یک وب‌سایت را از نظر اهمیت بخش‌های مختلف آن بخش‌بندی کنیم، بخش محتوا حدوداً 90% درصد اهمیت را به خود اختصاص می‌دهد و 10% باقی‌مانده هم به بستر مورد نیاز برای درج محتوا اختصاص می‌یابد!

شاید برای شما سؤال شود که چطور چنین چیزی ممکن است؟ شما قطعاً سایت‌های زیادی را می‌شناسید که محتوای زیادی در آن‌ها دیده نمی‌شود و مربوط به شرکت‌ها یا اشخاص مهمی نیز هستند، اما باید در اینجا به شما بگویم اگر همان وب‌سایت‌ها را به عنوان یک سایت باکیفیت بررسی کنید متوجه خواهید شد که هرگز دارای بازدهی مناسبی نخواهند بود.

محتوای سایت نشان دهنده هویت وب سایت شما می‌باشد و با توجه به آن ارزش وب سایت شما مشخص می‌گردد، هرچه مطالبی که در سایت شما درج می‌گردد مفید تر و با کیفیت  تر باشد باعث می‌گردد ارزش سایت شما از دید مخاطب و رتبه جهانی بهبود یابد.

محتوای یک وب سایت شامل کلیه مطالبی می‌باشد که شما با فرمت‌های مختلف در وب سایت خودتان قرار می‌دهید، مانند مقالات و اخبار تخصصی و یا فایل‌های مالتی مدیا صوتی و تصویری همگی محتوای وب سایت شما را تشکیل می‌دهند.

مهم‌ترین بخشی که مخاطبان شما و موتورهای جستجو نیز به آن اهمیت می‌دهند همین بخش می‌باشد و اگر بتوانید محتوایی اختصاصی تولید کنید خیلی سریع در میان مخاطبان و موتورهای جستجو رشد خواهید کرد.

از این رو می‌توان گفت بخش تولید محتوا نیز مهم‌ترین کاری است که در وب سایت شما باید انجام شود پس باید قبل از شروع به تولید آن دقیقاً از اصول و نحوه تولید محتوای استاندارد آگاه باشید و بدانید چطور محتوایی را ایجاد نمائید که در ابتدا مخاطب از مشاهده آن لذت برده و برای آن سود آور باشد و سپس موتورهای جستجو آن را به عنوان یک محتوای استاندارد و اختصاصی تشخیص داده و در نتایج جستجو به کاربران نمایش دهند.

چه محتوایی را در وب سایتمان قرار دهیم؟

بدون اینکه در نظر بگیریم در چه زمینه ای تخصص داریم و می‌خواهیم در چه خصوص مطالب سایت را ایجاد نمائی‌ام، اصولی پایه در خصوص محتوایی که باید در سایت درج شود وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید.

برای تأمین محتوای سایت راههای بسیاری وجود دارد و شما به راحتی می‌توانید یک سایت را در عرض چند روز با محتوای بسیاری پر کنید و هزاران مطلب را در آن قرار دهید اما آیا این کار می‌تواند مفید باشد و برای پیشرفت یک وب سایت کار درستی است؟

خیلی‌ها تصور می‌کند درج مطالب بسیار زیاد در یک وب سایت کمک می‌کند تا آن‌ها در نتایج جستجو در همه زمینه‌های مطالب درج شده نمایش داده شوند و بازدید خوبی را به سایت خودشان سرازیر کنند، در اینجا باید به شما بگویم اگر 10 سال پیش این کار را می‌کردید شاید می‌توانستید بازدهی مناسبی بدست آورید اما اکنون دیگر با انجام این کار نه تنها به نتیجه مطلوبی نمی‌رسید بلکه ممکن است برای همیشه از نتایج موتورهای جستجو حذف شوید و دیگر نتوانید به روی سایت خود حسابی باز کنید، می‌پرسید چرا؟ پاسخ واضح است موتورهای جستجو امروزه بسیار پیشرفته شده‌اند و براحتی تشخیص می‌دهند یک محتوا دقیقاً و اولین بار توسط چه وب سایتی در وب منتشر شده است و همه امتیاز آن محتوا را برای وب سایت مرجع لحاظ می‌کنند، حال اگر شما سعی در انتشار مجدد همان مطالب در وب سایت خودتان بکنید فوراً در لیست سایت‌های اسپم قرار خواهید گرفت و موتورهای جستحو شما را در دسته سایت‌های غیر مجاز قرار می‌دهند و حتی اگر قبلاً در نتایج جستجو نمایش داده می‌شدید اکنون به نتایج پائین تر می‌روید و کم کم از لیست نتایج حذف خواهید شد.

فکر می‌کنم با مطالعه توضیحات بالا تا حدودی به اهمیت محتوای اختصاصی پی برده باشید، اما کار به اینجا ختم نمی‌شود!

یک محتوای کامل و با ارزش می‌تواند برای وب سایت شما منافع خیلی بیشتری داشته باشد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

مزیت‌های تولید محتوای اختصاصی چیست؟

مطالب مفید و کاربردی نه تنها می‌تواند اعتماد موتورهای جستجو را به شما جلب نماید بلکه از آن مهم‌تر باعث می‌شود مخاطبان شما نیز به سایت شما به عنوان یک مرجع نگاه کنند و بدانند که مطالبی که در سایت شما مشاهده می‌کنند را در هیچ جای دیگر نمی‌توانند بیابند.

اگر در وب سایت خودتان خبرنامه داشته باشید و محتوای اختصاصی تولید کنید مخاطب‌های شما با اعتماد بیشتری در خبرنامه سایت عضو می‌شوند، زیرا می‌دانند که شما قطعاً متخصص هستید و تمایل دارند مطالب شما را فوراً مشاهده نمایند.

و در نهایت سایت خودتان را با یک مجله تخصصی چاپی رایگان مقایسه کنید و تصور کنید هر ماه مطالب دیگر مجلات رایگان را در آن قرار می‌دهید و مجدد منتشر می‌کنید، آیا تصور می‌کنید کسی حاظر است مجله شما را بخواند؟

مطالب مفید و اختصاصی مهم‌ترین بخش یک وب سایت است و اگر بیشترین زمان خود را به روی تولید محتوا بگذارید هیچ وقت پشیمان نخواهید شد.

منابع تولید محتوای اختصاصی را چگونه بیابیم؟

زمانی که یک وب سایت برای خودتان ایجاد می‌کنید، مسلماً با ایجاد آن هدف خاصی را دنبال می‌کنید، اگر یک متخصص هستید تا مدتی می‌توانید بدون داشتن منابع به تولید محتوا بپردازید اما اگر تمایل دارید در زمینه خاصی فعالیت کنید باید به کسب اطلاعات در آن زمینه بپردازید و منابع تولید کننده محتوای آفلاین و آنلاین در زمینه تخصصی خودتان را بیابید.

موردی که در اینجا مطرح می‌شود این است که شما می‌توانید از منابعی که به زبان دیگری در وب منتشر شده‌اند نیز استفاده کنید، اگر شما یک مقاله انگلیسی را ترجمه کنید و به زبان فارسی آن را بازنویسی کنید شما منبع اصلی آن مقاله در زبان فارسی خواهید بود، این هم از دید مخاطب و هم از دید موتورهای جستجو مورد استقبال قرار خواهد گرفت.

البته منابع دیگری همچون مجلات و روزنامه‌ها به صورت آفلاین مطالب خود را منتشر می‌کنند نیز می‌توانند برای تهیه محتوا بسیار مفید باشند، شما می‌توانید با مطالعه کتاب‌های مختلف در زمینه تخصصی خودتان محتوای بسیار مفید و جذابی را برای وب سایتتان تأمین کنید.

 

مشاهده نسخه PDF مقاله: چه محتوایی را در وب سایتمان قرار دهیم؟

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 26

مهران منصوری فر
نویسنده : مهران منصوری فر

کارشناس فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک هستم، از سال 85 در زمینه فروش آنلاین فعالیت می کنم و چندین فروشگاه موفق را پیاده سازی کرده ام. همچنین در زمینه راه اندازی کسب و کار اینترنتی و طراحی وب سایت های تجاری نیز تجربه دارم. اکنون به مشاوره در زمینه طراحی و پیاده سازی تجارت های آنلاین و آموزش های تخصصی در زمینه مدیریت وب سایت از طریق مدیر وب مشغول هستم.

فیس بوک گوگل پلاس اینستاگرام لینکدین ایمیل مشاهده رزومه کامل

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
امیر صادقی مهر:
۱۳۹۵/۰۳/۱۸
0upvote

مطالب بسیار خوبی در رابطه با محتوا عنوان کردید.فقط سوالی داشتم از حضورتان.وب سایتی می تواند فقطبر تکیه بر تولید محتوای بکر آینده روشنی داشته باشد؟در رابطه با نحوه لینک سازی , منظور کجا و در کدام سایت لینک بسازیم و اینکه اگر تعداد لینک های فالو و نوفالو برابر نباشند اتفاقی رخ می دهد؟
با تشکر از شما جناب منصوری فرپاسخ

مدیر وب پاسخ داده:
۱۳۹۵/۰۳/۱۹
0upvote

سلام

بله دوست عزیز درآمد های بسیار بالایی در تولید محتوا و وب سایت های تولید کننده محتوا قابل کسب است.شما می توانید از انجمن ها و هر وب سایتی که بتوانید به سایت خود لینک دهید کمک بگیرید.
 

پاسخ

قرآن مدیا:
۱۳۹۵/۰۲/۳۱
0upvote

سلام . ممنون از مطالب مفیدتون . به نظرتون تولید و عرضه ی دانلودی کلیپ های مذهبی می تونه محتوای مناسبی برای یک سایت قرآنی باشه ؟ و موجب درآمد زایی بشهپاسخ

سارا ایزدی:
۱۳۹۴/۱۱/۲۸
0upvote

ببخشید نظرات و نمیخونیدپاسخ

مدیر وب سایت پاسخ داده:
۱۳۹۴/۱۱/۲۸
0upvote

با سلام

کلیه نظرات بررسی می شوند

همانطور که قبلا هم عرض شد سوالات مربوط به دوره های اموزشی در فایل های آپدیت محصولات فقط برای خریداران دوره ارائه خواهد شد

موفق باشید

پاسخ

سارا ایزدی:
۱۳۹۴/۱۱/۲۶
1upvote

سلام جتاب منصوری فر
شما از کدوم افزونه وی ای پی در استفاده کردین؟
ببخشید که بی ربط بود
منتظر جوابتون هستم
ممنونپاسخ

مریم صانعی:
۱۳۹۴/۰۸/۱۷
0upvote

سلام سپاسگزارم از مطلب مفیدی که به اشتراک گذاشتید اما من یک سوالی داشتم ما یک ازانس تبلیغاتی هستیم که وبسایتمون در حال حاضر دی اکتیو شده برای طراحی یک وبسایت جدید که بتوانیم متفاوت از شرکتهای همکار باشد شما چه پیشنهادی میتوانید بدهیدپاسخ

اکبر قره باغی:
۱۳۹۳/۱۰/۳۰
3upvote

سلام، ممنون از مطالب خوبتون : )
یه سوال!
نظرتون در مورد اینکه محتوای منابع آفلاین رو عینا در وب سایت تایپ و منتشر کنیم چیه؟
یه جورایی میشه گفت که مطالب اختصاصی نمیشه ولی از این مطلب در وب سایت های دیگه که نیست! پس از نظر گوگل مطلب تازه و اختصاصی ایی هست! و همچنین مخاطبان وب سایتمون!
یا نظر شما چیه؟!
بازم ممنون : )پاسخ

مهران منصوری فر
مهران منصوری فر پاسخ داده:
۱۳۹۳/۱۰/۳۰
2upvote

این موضوع از نظر گوگل مورد تائید خواهد بود و منتشر کننده مبدا محتوا خود شما هستید، البته در صورتی که وب سایت نشریات آن مطالب را قبلا منتشر نکرده باشند. اما ممکن است از جانب نشریات مورد پیگیری و شکایت قرار بگیریدپاسخ

اکبر قره باغی پاسخ داده:
۱۳۹۳/۱۱/۰۲
2upvote

خب با این اوصاف شما توصیه میکنید که مثلا منابع آفلاین رو ما مطالبه کنیم و چیزی که خودمون متوجه شدیم ازش رو منتشر کنیم در سایت؟پاسخ

مهران منصوری فر
مهران منصوری فر پاسخ داده:
۱۳۹۳/۱۱/۰۴
6upvote

بهترین حالت انتشار مجدد مطالب فارسی مطالعه و انتشار برداشت خودتان به همراه اضافه کردن اطلاعات جدید و کاربردی به مقاله می باشدپاسخ

محمد مسعودیان:
۱۳۹۳/۰۸/۰۳
5upvote

سلام علیکم
ممنون عالی بودپاسخ

كپی برداری از مطالب مدیر وب در وب سایت ها و وبلاگ ها به صورت متن کامل یا بخشی از آن از نظر قانونی و شرعی حرام بوده و مدیر وب هیچگونه رضایتی در این مورد ندارد.

وب سایت مدیروب حق استفاده از محصولات را تنها به کسانی می دهد که نسخه اصلی را تهیه و بابت آن پرداخت نموده اند و این افراد اجازه استفاده گروهی این محصولات و یا فروش به هر طریقی (از جمله خرید گروهی) را نخواهند داشت.

خرید، دانلود و استفاده از کلیه نسخه های کپی شده از لحاظ قانونی و شرعی حرام می باشند.

در صورتیکه تاکنون از نسخه کپی شده ای استفاده نموده اید،‌جهت کسب رضایت صاحب اثر می توانید هزینه آن را از طریق صفحه پرداخت به حساب برای آقای منصوری فر واریز نمایید.