چرا کار کردن با وردپرس سخت است ولی با اوپن کارت خیلی راحت می‌توان کار کرد؟

رسانه مدیر وب
قسمت:
0
(0)

چرا کار کردن با وردپرس سخت است ولی با اوپن کارت خیلی راحت می‌توان کار کرد؟

مثلاً اگر یک تمپلیت اوپن کارت خرید می‌کنید، تمپلیت دقیقه مانند همان پیش‌نمایش است و ما فقط کافی است عکس و کلمات را عوض کنیم. ولی وقتی تمپلیت وردپرس خریداری می‌کنیم، فقط صفحات خالی یا اسلاید شو را می‌بینیم.

باید بگویم وردپرس، دارای ضعف های زیادی است.من همیشه میگویم، دقیقا چیزی که برای وردپرس اتفاق افتاده این است که: ما از یک پیکان اندازه مثلاً یک پورشه ماکان کار می‌کشیم. وردپرس اصلاً برای این موضوع ساخته نشده است.

حتما می پرسین چرا این‌همه قالب‌ها، تمپلیت‌های مختلف و ماژول‌های متعدد، برای وردپرس وجود دارد؟ چرا خیلی از افراد دنبال این هستند که سایت خود را با این سیستم بالا بیاورند؟و از طرفی سایت بزرگ و موفقی هم نمی‌بینیم که سیستم وردپرس داشته باشد؟

واقعیتی که وجود دارد این است که اوپن کارت، یک فروشگاه است یعنی یک صفحه محصول، یک صفحه category یا دسته‌بندی محصول، صفحه basket یا سبد خرید و صفحه اصلی دارد. مشخص است که این سیستم چگونه است. برای همین می‌توان تمپلیت این سیستم را خیلی راحت طراحی و پیاده‌سازی کرد.

قالب وردپرسی که شما می‌گیرید مثلاً 115 ایندکس برای 115 بیزنس مختلف هست. مثلا یک سری از قالب‌های وردپرس، گالری دارند و یک سری ندارند. یک سری صفحات آماده دارند و یک سری ندارند. یک سری از قالب‌های وردپرس shop دارند و یک سری ندارند. همین موضوع آن‌قدر گیج‌کننده است که به‌سختی می‌توان یک تمپلیت (قالب) خوب برای این سیستم پیاده کرد. چون این سیستم برای انجام یک کار تخصصی نیست.

تأکید دارم برای یک سایت شرکتی، برای یک سایت بلاگی، برای یک سایت مثلاً فروش کالای دیجیتال تا حد خیلی زیادی وردپرس می‌تواند خوب باشد. ولی برای یک سایت فروشگاهی، مانند فروشگاه عطر و ادکلن، خوب نیست، بک‌اند (Backend) و پتانسیل آن را ندارد.

هرکسی هم که فکر می‌کند وردپرس برای سایت فروشگاهی مناسب است، احتمالاً بک‌اند سایت‌هایی مثل اوپن کارت و مجنتو را ندیده است. یعنی اگر بدانید که در ادمین این سایت‌ها چه امکاناتی وجود دارند، آن موقع تازه متوجه می‌شوید که وردپرس در ایکامرس به‌پای این سیستم‌ها نمی‌رسد.

این سوال یکی از کاربران است که در « ازمن بپرس فصل دوم (قسمت دوم) » پرسیده شده‌است. اگر می‌خواهید دیگر سوالات و پاسخ آنها را ببینید روی لینک آن کلیک کنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوهای بیشتر
triboon