اینستاگرام با مغز شما چکار می‌کند؟

رسانه مدیر وب
قسمت: 32
5
(1)

حدود 6 ماه بود که در جستجوی سوالی بودم:

چرا مثل قبل نمی‌تونم مطالعه کنم و زود خسته میشم؟

جواب این سوال در عادت‌ها و اعتیاد‌های روزانه من پنهان شده بود که باعث تغییراتی در مغز من شده بود!

جرقه اول زمانی خورد که بخش‌های از کتاب کار عمیق رو مطالعه کردم و متوجه شدم نوعی از مغز برای کار عمیق وجود داره که می‌تونه در بهترین حالت 4 ساعت در روز به کار عمیق مشغول باشه و این مثل تمرین بدن‌سازی هرچقدر که بیشتر تکرار بشه باعث قوی‌تر شدن مغز در انجام کارهای عمیق خواهد شد.

در ابتدا شاید حداکثر 30 دقیقه هم عالی باشد ولی می‌توان به 4 ساعت کار عمیق دست پیدا کرد، کار عمیق به معنای غرق شدن در کاری است که می‌تواند نتایج بسیار شگفت‌آوری ایجاد کند، اما خوب ساختار مغز ما گویا اینگونه است که نمی‌تواند پیوسته کار عمیق انجام دهد و در کنار آن چندکار سطحی هم انجام دهد!

هرطوری که روزانه پیش می‌رویم مغز ما به همان شکل خودش را تغییر می‌دهد، اگر برای انجام چند‌کار در لحظه مغزمان را تمرین دهیم همان می‌شود و در زمان نیاز به کار عمیق هر عنصری را یک کار دیگر می‌بیند و پیوسته در جستجوی انجام کاری دیگر در کنار آن کار عمیق است و همین باعث می‌شود که هرگز کار عمیقی انجام نشود.

بعد از آن کتاب پیگیر اخبار نباشید، این موضوع را برای من به اطمینان بیشتری نزدیک کرد که بله درست است، افرادی که پیگیر اخبار هستند دیگر توانایی مطالعه طولانی ندارد و زود خسته می‌شوند، این اخبار یا مطالب سطحی می‌تواند در سایت‌های خبری یا پست‌های اینستاگرام و یا ویدیوهای کوتاه یوتیوب باشد.

البته وقتی در حال تحقیق برای یادگیری یک تخصص در دایره شایستگی‌مان هستیم می تواند هرچیزی کمک کند، اما نه اخبار و ویدیو‌هایی که تولید‌کننده آنها به‌خاطر فشار تولید محتوای بیشتر و بیشتر، فرصت تحقیق و ارائه مطالبی ارزشمند و کاربردی‌ را نداشته‌ است، بلکه مطالبی که شاید کوتاه باشند اما از رسانه مورد اعتماد ما هستند و وقت صرف کردن برای آنها می‌تواند واقعا چیز جدیدی به ما آموزش دهد تا کیفیت زندگی یا کسب و کارمان را بهتر کنیم.

در این ویدیو به همین موضوع پرداخته‌ام و امیدوارم نتیجه تحقیق من برای سوال‌ام، که بعد از حدود 6 ماه پاسخ آن را پیدا کردم برای شما هم جالب باشد.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

4 دیدگاه برای “اینستاگرام با مغز شما چکار می‌کند؟

  1. seobyreza گفته:

    عالیه
    واقعا اینستاگرام برای فردی که میخواد مسیر پیشرفت در زندگی رو طی کنه سم محسوب میشه
    به نظرم اگر هم به هر دلیلی از اینستاگرام استفاده می‌کنیم باید هر از گاهی به اون بخشی که زمان فعالیت روزانه ما در این شبکه رو نشون میده سر بزنیم تا بتونیم این زمان رو پایش و کنترل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوهای بیشتر
100-billion-per-month-with-seo1