دوره بهینه سازی تجربه کاربری حرفه‌ای
مدیر وب فایل های تصویری پخش زنده اینستاگرام با مغز شما چکار می‌کند؟

اینستاگرام با مغز شما چکار می‌کند؟

5 نظر 700 بازدید

دانلود رایگان اینستاگرام با مغز شما چکار می‌کند؟

حدود 6 ماه بود که در جستجوی سوالی بودم:

چرا مثل قبل نمی‌تونم مطالعه کنم و زود خسته میشم؟

جواب این سوال در عادت‌ها و اعتیاد‌های روزانه من پنهان شده بود که باعث تغییراتی در مغز من شده بود!

جرقه اول زمانی خورد که بخش‌های از کتاب کار عمیق رو مطالعه کردم و متوجه شدم نوعی از مغز برای کار عمیق وجود داره که می‌تونه در بهترین حالت 4 ساعت در روز به کار عمیق مشغول باشه و این مثل تمرین بدن‌سازی هرچقدر که بیشتر تکرار بشه باعث قوی‌تر شدن مغز در انجام کارهای عمیق خواهد شد.

در ابتدا شاید حداکثر 30 دقیقه هم عالی باشد ولی می‌توان به 4 ساعت کار عمیق دست پیدا کرد، کار عمیق به معنای غرق شدن در کاری است که می‌تواند نتایج بسیار شگفت‌آوری ایجاد کند، اما خوب ساختار مغز ما گویا اینگونه است که نمی‌تواند پیوسته کار عمیق انجام دهد و در کنار آن چندکار سطحی هم انجام دهد!

هرطوری که روزانه پیش می‌رویم مغز ما به همان شکل خودش را تغییر می‌دهد، اگر برای انجام چند‌کار در لحظه مغزمان را تمرین دهیم همان می‌شود و در زمان نیاز به کار عمیق هر عنصری را یک کار دیگر می‌بیند و پیوسته در جستجوی انجام کاری دیگر در کنار آن کار عمیق است و همین باعث می‌شود که هرگز کار عمیقی انجام نشود.

بعد از آن کتاب پیگیر اخبار نباشید، این موضوع را برای من به اطمینان بیشتری نزدیک کرد که بله درست است، افرادی که پیگیر اخبار هستند دیگر توانایی مطالعه طولانی ندارد و زود خسته می‌شوند، این اخبار یا مطالب سطحی می‌تواند در سایت‌های خبری یا پست‌های اینستاگرام و یا ویدیوهای کوتاه یوتیوب باشد. 

البته وقتی در حال تحقیق برای یادگیری یک تخصص در دایره شایستگی‌مان هستیم می تواند هرچیزی کمک کند، اما نه اخبار و ویدیو‌هایی که تولید‌کننده آنها به‌خاطر فشار تولید محتوای بیشتر و بیشتر، فرصت تحقیق و ارائه مطالبی ارزشمند و کاربردی‌ را نداشته‌ است، بلکه مطالبی که شاید کوتاه باشند اما از رسانه مورد اعتماد ما هستند و وقت صرف کردن برای آنها می‌تواند واقعا چیز جدیدی به ما آموزش دهد تا کیفیت زندگی یا کسب و کارمان را بهتر کنیم.

در این ویدیو به همین موضوع پرداخته‌ام و امیدوارم نتیجه تحقیق من برای سوال‌ام، که بعد از حدود 6 ماه پاسخ آن را پیدا کردم برای شما هم جالب باشد.

 

نظرات

omid asghari
۰۰
پاسخدرود
ویدیو مفیدی بود و با صحبت هاتون موافقم. اما وقتی میبینی این مدلی کار کردن تو اینستا جواب میده طبیعیه که منه تولید کننده محتوا ادامه میدم. اما سعی میکنم حضور شخص خودم کم باشه و بیشتر کارو تیم انجام بده. اما به عنوان مصرف کننده قطعا نباید باشیم
رضا کیا
۰۰
پاسخدرود
وقتتون بخیر
مطلب مفیدی بود.
دقیقاً همینطوره، پیگیری مداوم اخبار مخصوصاً اخبار زرد و تلخ باعث میشه مغز قدرت تشخیصش رو از دست بده.
از اون بدتر، اون زمانی هست که باید صرف بشه تا بتونی به جای قبلی برگردی
سید سعید عبداللهی
۰۰
پاسخبا سلام بسیارعالی .اخیرا خودم هم همین مشکل رو در خودم احساس کردم .کمک بزرگی کرید.تشکر تشکر
علی جولائی
۰۰
پاسخفوق العاده خوب بود، جزو معدود خبرنامه هایی که بدستم رسید و لذت بردم از دنبال کردن محتواش
09392832756 سلیمی
۰۰
پاسخسلام ویدئو های آموزشی رایکان را بیشتر کنید ممنون
از من بپرس فوتر

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید
whatsapp