،

30 خصوصیتی که برای موفقیت در هر تجارت آنلاینی باید داشته باشید

تجارت انلاین

دسترسی سریع به محتوای این مقاله

4.8
(446)

شکی در این نیست که هر فرد موفقی عادت ها و ویژگی های خاصی دارد. این عادات و خصوصیت ها با تمرین و تکرار و البته علم کافی و الگوبرداری های مناسب برای هر کسی دست یافتنی خواهد بود. مهمترین بخش این قضیه تمرکز کردن می باشد. 80% افراد موفق به جای اینکه روی مسائل مختلف وقت بگذارند، فقط بر روی رسیدن به یک هدف تمرکز می کنند. این اصلی ترین رمز موفقیت است.

همچنین خوشبین بودن و ایجاد یک طرز فکر مثبت در ذهن نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. باور داشتن به خود و حفظ روحیه مثبت یکی از کلیدی ترین رمزهای موفقیت می باشد. متعهد بودن به هدف و جرأت به خرج دادن و انجام اقدامات لازم از دیگر خصوصیت های مهمی هستند که شما باید به منظور کسب موفقیت آن ها را در خودتان پرورش و گسترش دهید. چیزی که شما را به خوبی در این مبحث کمک می کند، اضافه کردن عادات خوب و حذف عادات بد می باشد.

در ادامه 10 خصوصیت، 10 عادت و 10 رمز مهم (در مجموع 30 نکته) که کلیدهای موفقیت شما در هر کاری خواهند بود را به صورت خلاصه وار شرح می دهیم. این نکات برای فعالیت های تجاری در زمینه های مختلف کارساز هستند. از جمله این تجارت ها، بازاریابی آنلاین می باشد.

 

کسب موفقیت

 

خصوصیت هایی که برای موفقیت در یک کسب‌و‌کار اینترنتی باید داشته باشید

1. تمرکز

شما نمی توانید همه کارها را در یک زمان و با همدیگر انجام دهید. بنابراین، بهتر است در هر زمان فقط روی یک فعالیت تمرکز داشته باشید. در اولویت بندی فعالیت ها نیز مواردی را که نتایج بهتری به دنبال داشته و شما را سریع تر به اهدافتان نزدیک تر می کنند سرلوحه کار قرار دهید. این مورد در زمینه تجارت آنلاین نیز صدق می کند.

بیش از 62% از افراد موفق اهداف ماهیانه یا سالیانه تعیین می کنند. 67% از این افراد اهداف خود را یادداشت می کنند.

2. مثبت اندیشی

هر چه که شد، فقط خوش بین باشید و خوش بین باقی بمانید. اما با این وجود فراموش نکنید که واقع گرا باشید. تلفیق این دو مورد ساده است. بر باور به اینکه به موفقیت دست پیدا می کنید پایبند باشید و با خودتان تکرار کنید که زود یا دیر، بالاخره این اتفاق خواهد افتاد.

3. انعطاف پذیری

دنیا دائماً در حال تغییر است. اهداف شما نیز می توانند تغییر کنند. با این حساب، انعطاف پذیری و واکنش درست به تغییرات یکی از لازمه های اصلی برای تطبیق پیدا کردن با روند روز است. این موضوع حتی اگر شما را مجبور به انجام کاری کند که پیش از این درست برعکس آن را انجام می دادید باید صورت بگیرد. مثلاً در زمینه بازاریابی اینترنتی ، شما باید همواره با متدهای روز و تغییرات جدید همگام شوید. این تغییرات می توانند شامل خیلی چیزها از جمله تغییرات و بروزرسانی های الگوریتم های گوگل باشند.

4. جرأت به خرج دادن

اگر ریسکی نباشد، پاداشی نیز نخواهد بود. شما باید قبل از هر چیزی به قدری شجاعت داشته باشید که کار خود را شروع کنید و با علم به اینکه چالش های بیشتری در مسیر شما قرار خواهند گرفت، جرأت این را داشته باشید که با آن ها مقابله کرده و با قدرت ادامه دهید. جرأت و شجاعت همان چیزی است که افراد موفق را سر پا نگه می دارد.

5. داشتن شور و اشتیاق

در مورد هر کاری که انجام می دهید شور و اشتیاق داشته باشید. باید از اینکه فعالیت های قدم به قدم شما منجر به دستیابی به موفقیت و هدف شما خواهند شد اطمینان داشته باشید. اشتیاق و انرژی چیزهایی هستند که شما را مجاب به ادامه دادن می کنند.

6. تعهد

خالصانه به کاری که می کنید اعتقاد داشته باشید. بدون داشتن باور به خود، کارها برای شما سخت تر به نظر می رسند و درنتیجه ممکن است شما نیروی کافی برای ادامه دادن پیدا نکنید. تعهد حکم یک کاتالیزور را برای حرکت دادن شما به سمت جلو دارد.

 

تعهد

 

7. اعتماد به نفس

شما باید به کاری که می کنید اشراف کامل داشته باشید. این موضوع باعث می شود تا در مواقع حساس بتوانید تصمیم های ریسک دار را بهتر مدیریت کنید. به تمام آنچه که در گذشته به دست آورده و یا از دست داده اید توجه کنید و از آنها درس بگیرید. سپس با علم و تجربه بیشتر، به سمت موفقیت گام بردارید.

8. بینش و نگرش

نگرش چیزی نیست که بتوان آن را به راحتی شرح داد. فقط کافیست به غرایز خود اعتماد کنید. اگر از اینکه کاری که در صدد انجام دادن آن هستید درست است مطمئنید پس تردید نداشته باشید و آن را انجام دهید.

9. پیاده سازی و اجرا

برنامه ریزی کردن خوب است اما اینکه فقط راجع به آن ها صحبت کنید و برنامه ریزی های خود را عملی نکنید هیچ کمکی به شما در رسیدن به هدفتان نمی کند. پس وقت این است که کاری کنید. ممکن است اگر منتظر موقعیت عالی و مناسب باشید این موقعیت ها هرگز سراغ شما نیایند بنابراین باید خودتان آن ها را ایجاد کنید. همچنین به بهانه هایی که ممکن است کار شما را تحت الشعاع قرار دهند توجهی نکنید. فقط اقدام کنید و کارهای خود را شروع کنید.

10. تیم کاری خود را از اهداف خود باخبر کنید

اهداف خود را برای تیم و همکاران خود به وضوح روشن کنید. برای آن ها از نتایج احتمالی صحبت کنید و آن ها را با پروسه رسیدن به هدف تعیین شده آشنا کنید تا بتوانند خودشان را تطبیق دهند.

 

موفقیت در تجارت

 

عادت هایی که برای موفقیت در یک کسب‌و‌کار اینترنتی باید داشته باشید

11. با خودتان صحبت کنید

اگر فرصت کافی برای صحبت کردن با شخصی دیگر یا فرصتی برای به اشتراک گذاری افکار و نگرانی های خود ندارید، با خودتان صحبت کنید! این مورد می تواند به شما در غلبه کردن به استرس ها کمک کند. لازم نیست چیزی را پیچیده کنید. از نام واقعی خودتان و یا ضمیر “تو” برای صحبت با خودتان استفاده کنید.

12. مدیتیشن

تمرینات مدیتیشن یکی از عادات بسیار مناسب برای هر آدمی می باشد. جلسات کوتاه مدیتیشن را در لیست کارهای روزانه خود قرار داده و هر روز آن ها را تمرین کنید. حتی اگر در جایی ساکت بنشینید و به افکار خود فرو بروید تا بتوانید آن ها را مدیریت کنید نیز در واقع در حال انجام نوعی مدیتیشن خواهید بود.

13. یک دفتر یادداشت بسازید

یک مجله ایجاد کنید و تمامی افکار و احساساتی که لازم به نوشتن آن ها دارید را در آن بنویسید. این کار باعث می شود تا به مقدار بسیار قابل توجهی از احساسات منفی و استرس دور شوید. اگر جلوی نگرش های منفی را نگیرید می توانند شما را متوقف کنند. یکی از راه های جلوگیری از آن ها، یادداشت برداری های روزانه از افکار شما می باشد.

 

14. روتین ها و فعالیت های صبحگاهی خود را گسترش دهید

برای خودتان یک عادت روزانه ایجاد کنید. فرقی نمی کند که این عادت دقیقاً چگونه باشد. کافیست به قدری مثبت و شاداب باشد که مود روزانه ی شما را به حالت خوب شروع کند. لازم نیست الگوی خاصی را دنبال کنید. فقط کافیست چیزی که به شما حس و حال خوبی می دهد را هر روز صبح انجام دهید.

 

فعالیت های صبحگاهی

 

15. تمرین های روزانه

همه ما در مورد مزیت های تمرین (ورزش و نرمش) روزانه بارها و بارها شنیده ایم. دلیل این همه مکررات این است که واقعاً چنین گزینه ای عملکرد بی نظیری در انسان ها دارد. این مورد نه تنها از لحاظ روحی بلکه از لحاظ علمی نیز ثابت شده است که شما باید به همان مقدار که از ذهن خود کار می کشید، از بدن خود نیز کار بکشید تا تعادل برقرار باشد. با توجه به نتایج به دست آمده، بیش از 57% افراد موفق کم و زیاد شدن کالری بدن خود را شمارش می کنند.

16. گشت و گذار کنید

اگر فرصت کافی داشتید، به بیرون بروید و گشت و گذار کنید و تمام روز خود را در محل کار یا خانه سپری نکنید. با بیرون رفتن محیط خود را تغییر می دهید و این به خلاق تر شدن شما کمک مهمی می کند. همچنین با گشت و گذار تجربه کسب می کنید و با تجربه می توانید استراتژی مناسب خودتان را کشف کنید. حتی می توانید از این فرصت برای بررسی رقبایتان استفاده کنید.

17. تجسم کردن و تصویرسازی

در مورد اهدافی که ایجاد کرده اید، به صورت روزانه فکر کنید. از آن ها تصویرسازی کرده و تجسم کنید که چطور و با چه شرایطی به اهداف خود نزدیک می شوید. با این کار نه تنها امیدواری و ذوق و شوق خود را برای رسیدن به هدف افزایش می دهید، بلکه با این کار برنامه ها و اقدامات آینده خود را شفاف سازی می کنید.

18. ابتدا با سخت ترین امور سر و کار داشته باشید

سخت ترین کارها و امور را اولویت قرار داده و آن ها را از سر راه بردارید. با این کار فکر شما مشغول آن ها نخواهد شد و می توانید مابقی طول روز را به خوبی و با آرامش سپری کنید.

 

کسب موفقیت

 

19. مطالعه کنید

سعی کنید مطالعه کردن را به یکی از عادت های روزانه خود تبدیل کنید. روزانه چند صفحه مطالعه کردن زمان زیادی نمی گیرد. چیزی بخوانید که به آن علاقه دارید در غیر این صورت مطالعه نه تنها سودی برای شما نخواهد داشت بلکه باعث خستگی و دلزدگی شما نیز می شود.

طبق آمار به دست آمده، 86% آدم های موفق مطالعه را جزوی از کارهای روزمره خود کرده اند. به گفته 88% از این افراد، مطالعه نقش مهمی در خودسازی و بهبود نگرش ها دارد.

20. صبح ها زود از خواب بیدار شوید

زود بیدار شدن فرصتی بی نظیر برای شروع یک روز کامل و موفقیت آمیز را فراهم می کند. یکی از دلایل این مورد این است که ذهن انسان ها در ساعات اولیه روز قدرت به مراتب بیشتری در فراگیری چیزهای جدید یا پردازش های مختلف دارند. زود بیدار شدن همچنین به شما در داشتن بدنی سالم کمک می کند و باعث تقویت عملکردهای ذهنی و جسمی شما خواهد شد.

44% افراد بزرگ سه ساعت زودتر از زمان شروع کار خود بیدار می شوند تا برای کار کردن آماده شوند.

 

رمز موفقیت

 

رمز و رازهایی که باید بدانید

21. در مورد موارد کوچک خودتان را بیش از حد حساس نکنید

بهتر است به جای موارد کوچک و کم اهمیت، توجه خود را معطوف امور سنگین و مهم تری کنید که مزیت های بیشتری برای شما دارند.

22. چیزهای جدید را امتحان کنید

اگر چیزهای جدید را تست نکنید، چیزی نخواهید دانست و اطلاعات جدید به دست نمی آورید. تجارب جدید می تواند در شما احساسات، افکار و ایده های جدید ایجاد کند. اینکه این تجربه ها از کجا باشند زیاد مهم نیست، مهم کشف چیزهای جدید است.

23. زمان مناسب برای خروج خود را انتخاب کنید

اگر وارد کاری شده اید که از نتایج آن اطمینان ندارید و در حال شکست خوردن پشت هم می باشید بهتر است این کار را متوقف کنید. شما باید بین ریسک کردن های جاه طلبانه و دنبال کردن قابلیت ها و توانایی ها به طور منطقی تعادل ایجاد کنید.

24. آدم های خوب و تأثیرگذار را در اطراف خود جمع آوری کنید

شما باید از اینکه افراد اطراف شما انرژی مثبتی داشته و برای هدف شما تأثیر مثبت دارند اطمینان حاصل کنید. مزیت های گروه های اجتماعی شما باید بر معایب آن ها سنگینی کند. مثلاً در بحث تجارت های آنلاین شما وارد فعالیت های گوناگون در رسانه های اجتماعی می شوید. در این صورت باید سعی کنید که با افراد مثبت اندیش تعامل داشته باشید.

 

25. فرصت ها را از دست ندهید

شما همواره باید منتظر این باشید که در جا و زمان مناسب، فرصت ایده آل پیش بیاید. باید برنامه ای فراهم کنید که در صورت به دست آمدن فرصت، بتوانید از آن استفاده کنید. البته این در مورد فرصت های اندکی است که ممکن است برای هر کسی پیش بیاید. این مورد را یک مورد جایگزین بدانید چرا که اگر کل زمان و انرژی خود را برای به دست آوردن یکی از این فرصت ها صرف کنید بازنده خواهید بود.

26. اولویت بندی ها را درست ایجاد کنید

با توجه به شرایط و زمان ببینید کدام یک از امور اولویت بیشتری دارند. اولویت های شما نباید حتماً بخشی از مسائل کاری و شغلی شما باشند. موفقیت در گرو لذت بردن از زندگی می باشد و اولویت های زندگی دسته بندی های ثابتی ندارد. بنابراین اولویت ها را در شرایط مشخص تعیین کنید.

27. از هر چیزی که در دسترس دارید استفاده کنید

انسان ها همیشه به دنبال ابزارها و چیزهای بیشتری برای خود هستند. اما اگر این طرز فکر ملکه ذهن باشد، موفقیت از شما دور و دور تر می شود. شما باید از هر چیزی که در حال حاضر در اختیار دارید به نحو احسن بهره مند شوید.

آرتور اش، قهرمان تنیس آمریکایی: از جایی که هستید شروع کنید، از چیزی که دارید استفاده کنید و آنچه که می توانید را انجام دهید

 

کسب موفقیت

 

28. غر نزنید

گله کردن و غر زدن های بی پایه و اساس شما را به جایی نمی رسانند. اگر جایی مشکلی دیدید تلاش خود را بکنید تا آن مشکل را برطرف کنید تا اینکه در مورد آن صحبت کنید و آن را یک مانع برداشته نشدنی بدانید.

29. از مواردی که حواس شما را پرت می کنند پرهیز کنید

موارد زیادی در روزمرگی هر انسانی وجود دارد که ایجاد حواس پرتی می کنند. بی توجهی به این موارد و مانع نشدن در مقابل آن ها می تواند یک مسیر بد برای شما ایجاد کند که به آن حواس پرتی ها عادت کنید. این حواس پرتی ها شامل ابزارهای دیجیتالی امروزی از جمله موبایل ها، بازی ها، شبکه های اجتماعی و … می شوند.

30. منحصر به فرد باشید

در حالی که صدها راه و روش برای نزدیک تر کردن شما به موفقیت ارائه شده اند، اما یکی از آن ها از همه مهمتر است: خودتان باشید! سعی کنید معتبر و منحصر به فرد باشید. شخصیت شما چیزیست که شما را در مسیر موفقیت قرار می دهد. این یعنی از تلاش کردن برای شباهت پیدا کردن با دیگران دست بردارید و خودتان را بسازید.

 

این نکات با ارزش توسط بسیاری از افراد مشهور و موفق در زمینه های مختلف گردآوری شده است. ویژگی مهم این نکات این است که با سبک کار و شغل شما هر چه که باشد، این نکات برای شما کاربرد دارند. تعداد زیادی از افرادی که این خصوصیت ها و نکات را بازگو کرده اند در حوزه تجارت آنلاین فعالیت دارند و به گفته آن ها، این نکات با ارزش و کاربردی، برای تحقق بخشیدن به اهداف و موفقیت ها به کار برده می شوند.

 

میانگین امتیاز 4.8 / 5. تعداد آرا: 446

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *