پیشنهاد رایگان

چطور با زیاده‌روی یا افراط کسب و کار خودمان را نابود کنیم؟

چطور با زیاده‌روی یا افراط کسب و کار خودمان را نابود کنیم؟

یکی از مهمترین کارهایی که ما برای موفقیت در کسب و کارمان باید به آن توجه کنیم، پیدا کردن خط تعادل در کارهای تکراری می باشد! دو مورد واقعی که اخیرا با آنها برخورد داشتم باعث شد تا تصمیم به ضبط این ویدیو بگیرم و نکات مهمی که در این کسب و کارها باعث نابودی آنها خواهد شد را با شما در میان بگذارم.

مدیر وب مقالات مقالات اختصاصی مصاحبه مجله شبکه با مهران منصوری فر

مصاحبه مجله شبکه با مهران منصوری فر

مصاحبه مجله شبکه با مهران منصوری فر
چکیده این مطلب : زمان مطالعه : 11 دقیقه 7 نظر 16,894 بازدید

متن و ویدیو کامل مصاحبه مجله شبکه با مهران منصوری فر به مواردی می پردازد که قبلا هرگز به این وضوح در هیچ جای دیگر منتشر نشده است.

 

مهران منصوری‌فر، متولد 1366 تا مقطع کارشناسی ارشد در حوزه تجارت الکترونیک تحصیل کرده ‌است، اما به دلیل اینکه مباحث دانشگاهی را بسیار تئوریک می‌داند، اخیراً از تحصیل در مقطع ارشد انصراف داده است. وی در این باره می‌گوید: «متوجه شدم تحقیقاتی که خودم انجام می‌دهم، خیلی بهتر است.»
او در کارنامه خود، تجربیاتی در زمینه راه‌اندازی کسب‌وکار الکترونیک، طراحی سایت، مشاوره بازاریابی و کمپین‌های تبلیغاتی و بازاریابی دارد. همچنین در زمینه تدریس این مباحث و تولید ویدیوهایی در این دو حوزه فعال بوده است.

 

از چه زمانی کسب‌وکار در حوزه تجارت الکترونیک را شروع کردید؟

با وجود سن کم، اولین تجربیات من از سال 1383 شروع شد که اولین سایتمان را که در زمینه دانلود بود، به نام «بهترین نرم افزارها» راه‌اندازی کردیم. با چند تن از دوستانم شریک بودم. این کار به شکست انجامید. سایت بعدی را هم با یکی از دوستانم راه‌اندازی کردم که باز هم به مشکل برخورد.

 

عمده‌ترین مشکل در سایت‌هایی که از سال 83 تا 88 راه‌اندازی می‌کردم، این بود که به پول نمی‌رسیدم؛ در واقع سایت‌هایی را راه‌اندازی می‌کردم و کارهایی انجام می‌دادم، اما چون نمی‌توانستم هزینه‌ها را جبران کنم، سایت‌ها از بین می‌رفتند. سال 88 به این نتیجه رسیدم که احتمالاً من راه و روش کار را نمی‌دانم و شروع کردم به مطالعه.

 

یکی دو سال مطالعه کردم. اولین چیزی که یاد گرفتم، بازاریابی از طریق ایمیل (Email Marketing) بود. آن زمان من یک سایت فروش لوازم خانگی داشتم به نام فروشگاه پارسیان با دامنه Parsshop.biz. با کمک ایمیل مارکتینگ به‌تنهایی توانستم فروش خوبی داشته باشم. سفارش‌ها به 70 تا 90 عدد در روز رسیده بود و پنج نفر را استخدام کردم.

 

نشانی‌های ایمیل را از کجا به دست می‌آوردید؟

به افرادی که از طریق تبلیغات گوگل و مانند آن وارد سایت من می‌شدند، پیشنهاد تخفیف کالا می‌دادم و ایمیل آن‌ها را می‌گرفتم. بعد از چند ماه، چند هزار ایمیل در اختیار داشتم. بعد از مدتی متوجه شدم که با این شیوه، در همین سطح می‌مانم. برای ارتقای کار،‌ سرمایه‌گذاری زیادی روی تبلیغات گوگل انجام دادم که متأسفانه حدود یک ماه بعد از آن، تبلیغات گوگل در ایران بسته شد و به مشکل برخوردم. متوجه شدم این شیوه کسب‌وکار هم مشکل دارد... 

 

هنوز به آن رازی که پشت هر سایت موفق هست پی نبرده بودید؟

(اشاره به شعار مدیر وب: پشت هر سایت موفق رازی هست.)

دقیقاً. من سعی کردم به تحصیلاتم ادامه دهم، اما متوجه شدم دانشگاه در این زمینه چیزی به من یاد نمی‌دهد. در وبینارهای انگلیسی و دوره‌های انگلیسی و فارسی شرکت می کردم. به دلیل علاقه فردی به این حوزه، یک یا دو سال درباره تجارت الکترونیک مطالعه کردم. بعد با توجه روش‌هایی که یاد گرفته بودم، مجموعه‌ای از سایت‌ها را مانند آرمانیک، شاپ وار، خودیاد و مدیر وب راه‌اندازی کردم که فعالیتشان تا امروز ادامه دارد.

 

می‌توان گفت که این متدها، همان رازهایی هستند که پشت هر وب‌سایت موفقی وجود دارند؟

بله، البته!

می‌توانیم آن‌ها را با خوانندگان مجله و سایت هم به اشتراک بگذاریم؟ (‌البته اگر مزیت رقابتی نیستند). به عبارت دیگر، تفاوت این دوره از کارتان با دوره‌های قبل که سایت‌هایی راه‌اندازی می‌کردید، اما به ثمر نمی‌نشستند در چه بود؟ این موضوع می‌تواند برای کاربرانی که تازه می‌خواهند کسب‌وکاری برای خود تعریف کنند، جالب باشد. در واقع شما چه توصیه‌ای به آن‌ها دارید؟

اجازه بدهید قبل از پاسخ به این سؤال، موضوع کلی‌تری را مطرح کنم. ما در اینجا برای شرکت‌ها و دوستانی که در ابتدای کار بودند، جلسات مشاوره زیادی برگزار کردیم. در آغاز کار، فکر می‌کردم که همه مانند من، به آن مرحله رسیده‌اند و گره کارشان فقط ایمیل مارکتینگ است.

 

بنابراین اولین محصولی را که در مدیر وب ارائه کردم، ایمیل مارکتینگ بود، اما بعد که جلسات مشاوره شروع شد و صدها نفر برای طراحی سایتشان یا مشاوره خصوصی به دفتر ما آمدند، فهمیدم مشکل اصلی و کلیدی که باعث می‌شود این افراد موفق نشوند، چیست.

 

اولین موضوع این است که این دسته از افراد، رؤیایی در ذهن دارند که به طور کلی با تجارت الکترونیک متفاوت است. شاید بیش از 80 درصد کسانی که من با آن‌ها مصاحبه کردم، فکر می‌کردند که اگر یک لپ‌تاپ بردارند و سایتشان را هم بدهند ما برایشان طراحی کنیم و سایت بالا بیاید، مثل یک شبکه تلویزیونی، خیلی زود معروف می‌شوند و فروششان شروع می‌شود.

اصلاً چنین چیزی نیست. تجارت الکترونیک اگر سخت‌تر از کارهای دیگر نباشد، آسان‌تر هم نیست. کسب‌وکار الکترونیک صبر زیادی می‌خواهد،‌ به محتوا نیاز دارد و زمان و انرژی خیلی زیادی می‌گیرد.

 

پس مزیت آن نسبت به کسب‌وکار سنتی در چیست؟

مزیتش این است که اگر دو سال وقتتان را روی یک کسب‌وکار الکترونیکی بگذارید، بعد از آن به مرحله‌ای می‌رسید که با انجام کارهای تکراری و ساده، می‌توانید درآمد زیادی به دست آورید. اما در کسب‌وکار سنتی معمولاً این گونه نیست؛ اگر مغازه‌ای داشته باشید، باید تا 30 سال بعد هم کماکان سر کار بروید و اگر یک روز همان کارها را نکنید، به مشکل برمی‌خورید.

اما در یک سایت، شاید در چند سال اول مجبور باشید که زمان بگذارید، محتوا تولید کنید و کارهایی از این دست، اما بعد از مدتی، دیگر نیازی نیست کار خاصی انجام دهید. الان در مدیر وب، به عنوان یک نمونه عینی، ما نه تبلیغات داریم و نه بازاریابی؛ هر روز به این فکر می‌کنیم که امروز چه محتوایی مورد نیاز است و چه خلأهایی وجود دارد؛ درباره آن‌ها ویدئو تهیه می‌کنیم و روی سایت می‌گذاریم و تأکید می‌کنم بدون هیچ بازاریابی‌ای، فروشمان پابرجا است؛ یعنی همان فروشی را داریم که یک‌سال پیش با بازاریابی بسیار بالایی داشتیم.

اگر کسی در وهله اول درباره کسب‌وکار اینترنتی تحقیق کند، حوزه درستی را برای فعالیتش انتخاب کند و بعد از این‌ها، برنامه مشخصی برای کار داشته‌ باشد، می‌تواند به این مرحله برسد. در دو سال گذشته، حدود 80 پروژه کلید زدیم که من مشاور آن‌ها بودم. آن دسته از افرادی که از اول می‌دانستند باید چه کار کنند، همگی موفق شدند.

 

 در دو سال گذشته، حدود 80 پروژه کلید زدیم که من مشاور آن‌ها بودم. آن دسته از افرادی که از اول می‌دانستند باید چه کار کنند، همگی موفق شدند.

 

اینکه از اول می‌دانستند چه‌ کار کنند، به معنای این است که الگوی درآمدی‌شان هم مشخص بود؟

یا اینکه فقط می‌دانستند در چه حوزه‌ای می‌خواهند چه‌ کنند؟

فقط می‌دانستند که چه‌ کاری باید انجام دهند و مهم‌تر اینکه به آن کار و حوزه علاقه داشتند. از میان افرادی که به ما مراجعه کرده‌اند، اشخاصی بودند که در حوزه آموزش کار می‌کردند؛ ما سایتشان را طراحی می‌کردیم و تحویلشان می‌دادیم. یک‌سال بعد تماس می‌گرفتیم و پیگیری می‌کردیم.

می‌گفتند که این کار جواب نمی‌دهد و فروش نداریم. وقتی می‌پرسیدیم که چند محصول تولید کرده‌اند، پاسخ می‌دادند که چیزی تولید نکرده‌اند؛ هیچ ویدیویی نساخته بودند، فقط دو یا سه مقاله گذاشته بودند. می‌گفتم که چطور توقع دارید با این وضعیت به فروش برسید؟ اگر صبور باشید و برای بلندمدت تولید محتوا کنید، حتماً موفق خواهید شد. اگر سایتی در یک حوزه درست، برای مدت طولانی محتوای خوب تولید کند، موفقیت آن قطعی است.

 

این مدت طولانی یعنی چه مدت؟

شش‌ماه تا یک‌سال، اگر محتوای درست تولید کنید، به نتیجه می‌رسید. در غیر این صورت یا حوزه فعالیت درستی انتخاب نکرده، یا در زمینه بازاریابی فعالیتی نکرده یا سرویس درستی ارائه نکرده‌اید. از ما می‌پرسند شما چقدر تبلیغ کرده‌اید که ویدیوهایتان این همه معروف شده است. اما من اینجا می‌گویم که این یکی از همان رازهای خیلی مهم است. این که هر جایی که می‌توانید، محتوای تولید شده تان را منتشر کنید. شاید باورتان نشود که در دنیا بیش از پنجاه سایت وجود دارد که می‌توانید ویدیوهایتان را روی آن به اشتراک بگذارید. اما بیشتر افراد دو یا سه سایت معروف یوتیوب، آپارات و نماشا را می‌شناسند.

 

اگر مخاطب ما، سایت خود را ساخته و آماده کار باشد، شما با توجه به تجربیات و مطالعاتتان،

به غیر از بحث علاقه، از نظر تبلیغاتی و فنی چه توصیه‌ای به او دارید؟


اگر بودجه کافی برای تبلیغات دارند، بهترین روش برای کار کردن مبحث سئو است، چون محتوایی که تولید کرده‌اند، باید برای موتورهای جست‌وجو بهینه شود. اگر بودجه کافی ندارند، محتوایشان را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنند.

 

این بودجه باید چقدر باشد، برای چه مدتی؟

در حال حاضر، با توجه به قیمت‌ها، حداقل حدود یک تا دو میلیون تومان در ماه، به مدت شش ماه.

 

چگونه می‌توان از شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ استفاده کرد؟

در بحث شبکه‌های اجتماعی، من روی الگوی بازاریابی ویروسی خیلی تأکید دارم. اگر شما محتوایتان را در شبکه‌های اجتماعی طوری منتشر کنید که افراد، آن را به دیگران پیشنهاد بدهند، بسیار سریع معروف می‌شوید. حدود 20 تا 30 درصد از ویدیوهایی که ما ساختیم، این ویژگی را داشتند. من روی بازاریابی ویروسی تأکید بسیار زیادی دارم؛ چون کار بسیار کم‌هزینه‌ای است. یکی از مشتریان ما تمام ویدیوهایش را از روی مانیتور گرفته است، به همراه فایل های صوتی و توانسته است از همین روش درآمد بسیار زیادی به دست آورد.

 

شما چگونه یک کارزار (کمپین) تبلیغاتی تولید می‌کنید؟

کارزار تبلیغاتی یعنی هدف تبلیغاتی مشخصی را در یک بازده زمانی مشخص، با مبلغی مشخص، به سرانجام برسانید.

 

چه ابزارهایی برای یک کمپین تبیلیغاتی داریم؟

در ایران، اگر پول دارید تبلیغات گوگل و اگر ندارید سئو، همیشه جواب می‌دهد. برای اینکه در صفحه اول نتایج جست‌و‌جو باشید، باید سه ماه وقت بگذارید و در حوزه کسب‌وکارتان تا جایی که می‌توانید، محتوا تولید کنید. اگر تعداد زیادی رقیب داشته باشید، شش ماه تا یک‌سال وقت می‌گذارید، اما تا مدت ها، همان‌جا هستید و مردم وارد سایت شما می‌شوند. من اگر بخواهم یک کمپین را تعریف کنم، دو گروه را در نظر می‌گیرم؛ گروهی که با سرمایه تبلیغات می‌آیند و گروهی که بدون سرمایه می‌آیند.

برای گروهی که با سرمایه تبلیغات می‌آیند، بهترین کار استفاده از تبلیغات گوگل و تبلیغات کلیکی معتبراست؛ چون مردم هدفمند با جست‌وجو به سایت شما می‌آیند. بعد ایمیل مارکتینگ است که باید سرمایه زیادی روی آن بگذارند، چون بازگشت مشتری دارد. گروهی که سرمایه ندارند، با شبکه‌های اجتماعی و سئو، با بازده زمانی بیشتر به همین نتیجه‌ها می‌رسند و باز در نهایت فقط باید ایمیل مارکتینگ کنند.

 

منظور شما از سئو صرفاً یک عملیات فنی است یا تولید محتوای خاص را هم شامل می‌شود؟

ترکیبی از هر دو است. شما باید محتوای خاصی را در حوزه تخصصی خودتان تولید کنید. مثلاً من حدود 40 مقاله نوشتم که همه آن‌ها درباره کسب‌وکار اینترنتی بوده است و در بیشتر از صد سایت مختلف درباره کسب‌وکار اینترنتی صحبت کرده‌ام و به سایتم لینک داده‌ام. این موضوع باعث شده است که وقتی کسب‌وکار اینترنتی را جست‌وجو می‌کنید، مدیر وب را اول یا دوم ببینید.

صرف اینکه ما در مقالاتمان بنویسیم کسب‌وکار اینترنتی یا شبکه، برای سئو کافی است یا باید عملیاتی هم روی آن انجام شود؟
خیلی کار پیچیده‌ای نیست. من در دوره‌های سئو می‌پرسم که اگر به جای گوگل بودید، کدام سایت را در کسب‌وکار اینترنتی در خط اول نتایج قرار می‌دادید؟ حتماً سایتی را که بیشتر درباره کسب‌وکار اینترنتی در مقالاتش صحبت کرده و بیشتر در زمینه کسب‌وکار اینترنتی به آن لینک داده شده است.

مت کات، متخصص گوگل حرف جالبی زده است؛ او می‌گوید: «اگر سایتتان را برای مردم بهینه‌سازی کنید، خودبه‌خود برای گوگل هم بهینه‌سازی می‌شود.» یعنی اگر واقعاً آن چیزی را بنویسید که مخاطب حوزه شما نیاز دارد،‌ خودبه‌خود در نتایج جست‌وجو اول خواهید شد. در واقع هر فردی که می خواهد کسب و کار اینترنتی خود را آغاز کند، کافی است یک وب‌سایت خیلی ساده با حداقل محتوا بسازد، بعد از مردم نظرسنجی کند و چیزی را بسازد که مردم به او می‌گویند. 

 

چرا مردم باید این سایت را ببینند؟ از کجا باید بفهمند چنین سایتی وجود دارد؟

از طریق شبکه‌های اجتماعی، ایمیل مارکتینک و نظر سنجی حضوری و تلفنی از اولین نفراتی که به سایت شما سر می زنند! شاید برای شما این موضوع جالب باشد که اکثر استارت آپ های دنیا به همین طریق بوجود آمده اند. چیزی که شما پرسیدید، مسئله اغلب کسانی است که برای مشاوره پیش من می‌آیند و معتقدند این کار شدنی نیست. می‌گویند که مگر مردم بیکارند درباره من نظر بدهند. در صورتی که همه این کار را می‌کنند. اغلب مردم علاقمندند شما چیزی بشوید که آن‌ها می‌خواهند؛ فقط کافی است از آن‌ها بپرسید.

 

آیا می‌توانید به یکی از کمپین‌های بازاریابی موفقتان اشاره کنید؟

اینکه چه هدفی داشتید و چگونه به آن رسیدید؟

یکی از مشتریان ما 15 سال همایش برگزار می‌کرد. در این مدت توانسته بود حدود 10 هزار شماره تلفن به دست بیاورد. برای بازاریابی یک‌بار به کل ایران پیامک داده بود و چند صد میلیون تومان برای این کار خرج کرده بود. من مدل ایمیل مارکتینگ را به آن‌ها پیشنهاد کردم که هم درآمدشان را افزایش می‌داد و هم هزینه‌هایشان را کاهش می‌داد. آن‌ها بودجه‌ای معادل ده میلیون تومان در ماه، به مدت شش ماه، برای من تعیین کردند که می‌توانستم برای بازاریابی از آن استفاده کنم. از مسئولشان خواستم که یک کتاب در مورد حوزه کارشان بنویسند همچنین یک ویدیو و یک فایل صوتی با عناوینی که گفته بودم، برای من تهیه کنند. ما این سه فایل را به صورت‌ تبلیغات بنری، متنی، ریپورتاژ آگهی و... در تعدادی از صد سایت اول ایران معرفی کردیم.

آن‌ها حدود 10 هزار شماره تلفن داشتند که از قبل و تبلیغات پیامکی به دست آورده بودند. از طریق این شماره‌ها حدود 8 هزار ایمیل به دست آوردیم و شروع به بازاریابی از طریق ایمیل کردیم.. در مجموع از طریق تبلیغات و ایمیل مارکتینگ در حدود شش ماه، به 150 هزار کاربر و حدود دو و نیم میلیارد تومان فروش رسیدیم.

 

برای استارتاپ‌هایی که تازه شروع به کار کرده‌اند، چه توصیه‌ای دارید؟

اگر این مجموعه‌ها نوپا هستند و می‌خواهند کار کنند،‌ قدم صفر کسب‌وکار اینترنتی این است که با محیط وب آشنا شوند. حداقل وبلاگی درست کنند تا بتوانند با مدیریت سایت تا حدودی آشنا شوند. موضوع مهم دیگر این است که حوزه فعالیت درستی را انتخاب کنند.

برای فهمیدن درستی حوزه، باید ببینند که آن حوزه چقدر خواهان دارد. از طریق جست‌وجو در گوگل، نظرسنجی در شبکه‌های اجتماعی و گشت‌وگذار در انجمن‌ها، می‌توان فهمید که آن حوزه چقدر طرفدار دارد. اما باز هم تاکید می کنم که مهمترین عامل موفقیت یک استارت آپ شروع کوچک و سریع و نظر سنجی از اولین مشتریان است، من مطمئن هستم جواب می‌گیرند.

 

اگر در آن حوزه رقبای گردن‌کلفتی وجود داشته باشند!

مثلاً دیجی‌کالا در حوزه تجارت الکترونیک،‌ باید وارد شوند یا به حوزه دیگری بروند؟

اگر مزیت رقابتی متفاوتی دارند، وارد شوند وگرنه هرگز وارد رقابت نشوند. این حرف را من در جلسات مشاوره هم می‌گویم. بیش از 80 درصد کسانی که اینجا آمده‌اند، می‌خواستند سایتی مثل دیجی‌کالا داشته باشند. برای مثال، ‌یکی از دوستان من مشغول راه‌اندازی فروشگاهی در ایران است. مزیت رقابتی‌ای که او دارد، این است که تأمین‌کننده کالاهایش در انگلستان است و به دلیل اینکه به روش خاصی کالا را وارد می‌کند، گمرکی خاصی شامل او می‌شود و می‌تواند جنس را با قیمت بسیار کمتر وارد کند.

به این می‌گویند مزیت رقابتی؛ نه اینکه فکر کنند اگر اسم فروشگاهشان قشنگ‌تر باشد و کارمند و پول بیشتری داشته باشند، می‌توانند موفق شوند. اگر بخواهم خلاصه کنم، اینکه حداقل باید وب‌سایتی داشته باشند، سرویسی ایجاد کنند و بعد با توجه به نظرات مردم آن را توسعه دهند تا به آن جایگاهی که می‌خواهند برسند.

برای بازدید مردم از سایتشان هم می‌توانند از شبکه‌های اجتماعی،‌ بازاریابی ویروسی، سئو و تولید محتوا استفاده کنند. مردم که سایتشان را دیدند و نظراتشان را بیان کردند، می‌توانند از طریق بازاریابی ایمیلی، پیوسته با آن‌ها در ارتباط باشند. بعد از مدتی به جایی خواهند رسید که محصولی را منتشر کنند و با حداقل فعالیت، ‌فروش نسبتاً پایداری داشته باشند.

مشاهده نسخه pdf مقاله:  مصاحبه مجله شبکه با مهران منصوری فر

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

کتاب دیکشنری کسب و کار اینترنتی + لایسنس اپلیکیشن دیکشنری

کتاب دیکشنری کسب و کار اینترنتی + لایسنس اپلیکیشن دیکشنری

اولین کتاب مدیروب منتشر شد! اسم کتاب هست دیکشنری کسب وکار اینترنتی که در سایز کوچک و جیبی با تعداد محدود به چاپ رسیده است. این کتاب اولین لغت نامه تخصصی کسب و کار های آنلاین در ایران می باشد.

دوره تولید محتوای دیجیتال حرفه ای

دوره تولید محتوای دیجیتال حرفه ای

تولید محتوای دیجیتال نیاز امروزی هر کسب و کاری محسوب می شود و برای ایجاد محتوای دیجیتال حرفه ای نیاز به تخصص و ابزار می باشد، در این دوره  همه ی آن تخصصی که برای تولید محتوای دیجیتال نیاز دارید به طور کامل آموزش داده شده است.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

موبایل مارکتینگ چیست و چطور در آن موفق شویم؟

موبایل مارکتینگ چیست و چطور در آن موفق شویم؟

این مقاله همه آنچه در موبایل مارکتینگ نیاز دارید را توضیح می دهد، در سال 2018 تمرکز به سمت موبایل ها رفته و حتی گوگل نیز ابتدا نسخه موبایل سایت را بررسی می کند، بنابراین دانستن این اطلاعات برای هر فردی ضروری است.

کارآفرینی چیست و چطور یک کارآفرین موفق باشیم؟

کارآفرینی چیست و چطور یک کارآفرین موفق باشیم؟

همیشه عنوان کارآفرین برای ما جذابیت خاصی داشته و داستان‌های جالبی نیز از کارآفرینان مشهور دنیا شنیده‌ایم، اما آیا می‌دانید که ملزومات راه کارآفرینی دقیقا چیست و چه مخاطراتی به همراه دارد؟ 

6 نکته مهم برای SEO و بازاریابی در سال 2016

6 نکته مهم برای SEO و بازاریابی در سال 2016

سئو و بازاریابی اینترنتی در سال 2016 تغییراتی داشته است که نیاز است شما نیز همگام با این تغییرات رشد کرده و تغییر کنید. در ادامه به 6 نکته مهم در بازاریابی و سئو خواهیم پرداخت.

چگونه کمپین های ایمیلی موفق راه بیاندازیم؟

چگونه کمپین های ایمیلی موفق راه بیاندازیم؟

در این مقاله قصد داریم ایمیل مارکتینگ را از صفر تا صد بررسی کنیم و به شکل مرحله‌به‌مرحله خواهیم دید که چگونه می‌توانیم یک کمپین موفق بازاریابی ایمیلی به راه‌بیانذازیم. حتی اگر تجربه اول‌مان باشد.

گوگل آلرتس چیست؛ مراحل تنظیم آن در چند دقیقه

گوگل آلرتس چیست؛ مراحل تنظیم آن در چند دقیقه

آیا با یک ابزار ساده و سودمند از گوگل به نام «گوگل آلرتس» آشنایی دارید؟ با مطالعه این مطلب کوتاه بر چمّ و خم این ابزار کاربردی تسلط پیدا خواهید کرد.

معرفی 10 ابزار آنلاین رایگان که هر تجارت کوچکی به آن ها نیاز دارد

معرفی 10 ابزار آنلاین رایگان که هر تجارت کوچکی به آن ها نیاز دارد

در کنار انجام امور اصلی برای راه اندازی یک تجارت آنلاین همیشه نیازمند استفاده از ابزارهای مختلفی برای آنالیز، بهبود روند پیشرفت و شناسایی نقاط قوت و ضعف در کسب و کار اینترنتی هستیم . در این مقاله به معرفی 10 مورد مهم و حیاتی از آن ها می پردازیم.

نظرات

مجید بغیاری
۰۱
پاسخبی نظییییر بود. استفاده کردم ممنون
فقط یه سوال جناب منصوری فر
اگر مقالات خوبی داشته باشیم و اونها رو به صورت صوتی هم منتشر کنیم، به نظر شما برای گوگل اهمیت داره این قضیه و یک مزیت رقابتی محسوب میشه برای سایتمون. همچنین برای بازاریابی ویروسی در شبکه های اجتماعی با صوت مقالات فکر می کنم عالی باشه؟
مدیر وب
۰۰

سلام

بهتره که امکان پخش آنلاین رو بگذارید تا ماندگاری کاربران در سایت بیشتر شود و نسخه متنی آن را نیز منتشر کنید.

گروه تحقیقاتی متا فکر
۰۰
پاسخ

با سلام مطالب وب سایت فوق العاده.از تلاش های بی وقفه تون متشکرم

علی عمادی
۰۰
پاسخسلام و عرض خسته نباشید
من از آذربایجان غربی در بازار سنتی فرش فروشان خوی مغازه داریم
ولی مشکل بزرگی که دارم.متاسفانه برای تبلیغات مشکل فراوان دارم
ولی میخواهم از پتانسیل داشتن مغازه در بازار فرش فروشان استفاده
کنم.
با تشکر علی عمادی
ali alami
۰۰
پاسخباسلام وتشکر ازشما گروه پرامید مدیر وب
ناشناس
۰۰
پاسخسلام. ممنون بابت راهنمایی های خوبت مهران عزیز. من به این روش ها ایمان دارم و حدود دو درصد تجربه راجع به این روش هایی که ذکر شده دارم
گروه تحقیقاتی متا فکر
۰۰
پاسخ

این بهترین مقاله ای بود که روی وبسایت منتشر کردین. با تشکر گروه تحقیقاتی متا فکر | بزرگترین مرجع جملات تاکیدی در جهان

از من بپرس فوتر

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید
whatsapp