بنر سئو ابری بدون تخفیف
مدیر وب مطالب اعضای ویژه بهینه سازی و سئو روش‌های استفاده از funnel در گوگل آنالیتیکس که اطلاعات عجیبی از مشتریان‌ به شما می‌دهد

روش‌های استفاده از funnel در گوگل آنالیتیکس که اطلاعات عجیبی از مشتریان‌ به شما می‌دهد

روش‌های استفاده  از funnel در گوگل آنالیتیکس که اطلاعات عجیبی از مشتریان‌ به شما می‌دهد
چکیده این محصول : 0 نظر 2,848 بازدید

یکی از قابلیت‌های کاربردی و قدرتمند گوگل آنالیتیکس برای شناسایی ایرادات موجود در فرآیند سفر و تجربه مشتری، امکان تعریف و نظارت بر Funnel ها یا قیف‌های فروش است. در این مطلب با این قیف‌ها و انواع آن‌ها و همچنین شش قابلیت و ابزار کاربردی آنالیتیکس در این زمینه آشنا خواهید شد.

یکی از موارد بسیار مهمی که برای بهبود نرخ تبدیل، یعنی افزایش درصد تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل باید انجام داد، به زیر ذره‌بین بردن فرآیند سفر مشتری (Customer Journey) است؛ اما چطور می‌توانید این فرآیند را به روش کارآمدتر و مفهوم‌تری زیر نظر بگیرید؟ پاسخ، استفاده از چیزی موسوم به funnel یا «قیف» است. 
طبیعتاً به منظور استفاده از این روش و ارزیابی بهتر فرآیند سفر مشتری به ابزارهای خاصی نیاز خواهید داشت. یکی از بهترین ابزارهایی که امکان نظارت بر قیف فروش را با جزئیات دقیق فراهم می‌کند و مشکلات و نقطه‌ضعف‌های احتمالی را نشان می‌دهد، قابلیت Funnel tracking گوگل آنالیتیکس است.
در این مطلب شش روش استفاده از قابلیت‌های funnel محور گوگل آنالیتیکس را به شما می‌آموزیم که به وسیله آن‌ها با درک نقاط تزلزل مشتری بالقوه در فرآیند سفرش می‌توانید نرخ تبدیل خود را افزایش بدهید.
اما از آنجایی که شاید مفهوم funnel یا قیف در گوگل آنالیتیکس برای شما کاملاً روشن نشده باشد، بهتر است این مطلب را با پاسخ به این پرسش آغاز کنیم که: funnel یا قیف در گوگل آنالیتیکس چیست و چه اهمیتی دارد؟
 
 funnel یا قیف در گوگل آنالیتیکس
 

 

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

گوگل ادسنس چیست و چگونه می‌توان از آن درآمد کسب کرد؟

گوگل ادسنس چیست و چگونه می‌توان از آن درآمد کسب کرد؟

گوگل ادسنس چیست و چگونه کار می‌کند؟ آیا می‌توان از طریق آن درآمد مناسبی کسب کرد؟ با مطالعه این راهنما با این ابزار گوگل و نحوه استفاده از آن آشنا خواهید شد.

گوگل درایو چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟

گوگل درایو چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟

گوگل درایو چیست؟ گوگل درایو "Google Drive" نام سرویس ابری گوگل، برای ذخیره سازی اطلاعات دیجیتال توسط کاربران است. در این مقاله به معرفی و چگونگی استفاده از گوگل درایو می پردازیم.

گوگل تگ منیجر (GTM) و آموزش کار با آن

گوگل تگ منیجر (GTM) و آموزش کار با آن

گوگل تگ منیجر یکی از ابزارهای کاربردی گوگل است که استفاده از آن به‌خصوص برای وب‌سایت‌های بزرگ ضرورت دارد. با مطالعه این مطلب با این ابزار کارآمد و اصول استفاده از آن آشنا خواهید شد.

راهنمای کامل ردیابی کمپین‌ها در گوگل آنالیتیکس

راهنمای کامل ردیابی کمپین‌ها در گوگل آنالیتیکس

ردیابی کمپین‌ها در گوگل آنالیتیکس دقیقا به اندازه راه‌انداری‌ آنها مهم است، چرا که اطلاعاتی که به شما می‌دهد، در شناخت هر چه بهتر و بیشتر مشتریان و کاربرانتان، کمک می‌کند. این نوشته را بخوانید تا با فرایند ردیابی کمپین‌ها بیشتر آشنا شوید.

نظرات

از من بپرس فوتر

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید
whatsapp