هفت ترفند برای بازاریابی با نظرات مشتریان

هفت ترفند برای بازاریابی با نظرات مشتریان
چکیده این مطلب : انتشار : 1396/10/04 0 نظر 530 بازدید

در این مقاله قصد داریم 7 ترفند مهم برای بازاریابی از طریق کاربران و مشتریان را به شما آموزش دهیم، طبق آمار و ارقام بدست آمده می توان گفت این نوع بازاریابی تاثیر بسیار زیادی بر روی کسب و کار شما خواهد داشت. در ادامه درباره این موضوع توضیح بیشتری خواهیم داد.

 چه چیزی بهتر از این ‌که مشتریان راضی شما با روایت تجربه موفق خود برای شما تبلیغ کنند. نزدیک به 70% افراد پیش از خرید یک محصول به نقد و بررسی یا نظرات مشتریان اعتماد می‌کنند. به همین خاطر توصیه می‌شود برای بازاریابی برند خود در کانال ‌های مختلف از نقد و بررسی یا نظرات مشتریان به زبان خودشان استفاده کنید.

 بازاریابی

به اشتراک گذاشتن تجربه خریداران در وب سایت، وبلاگ و یا صفحات شبکه اجتماعی نشان از تعهد برند شما در دنیای واقعی است. یک نقد و بررسی مثبت از زبان مشتری می‌تواند کاری برای شما انجام دهد که به‌احتمال فراوان سایر ابزارهای بازاریابی قادر به انجام آن نیستند.

به این آمارها توجه کنید:

88% مردم از خواندن نقد و بررسی یا نظرات مشتریان برای تعیین کیفیت یک کسب و کار استفاده می‌کنند.
72% مصرف‌کنندگان معتقدند یک نقد مثبت باعث اعتماد آن‌ها به یک کسب و کار می‌شود.
88% مصرف‌کنندگان به نقد و بررسی‌های آنلاین مانند توصیه‌های شخصی اعتماد دارند.
قابل‌اعتماد بودن (27%)، مهارت (21%) و حرفه‌ای‌گری (19%) مهم‌ترین ویژگی‌های شهرت یک کسب و کار است.
همه این‌ها حاکی از اهمیت نقد و بررسی مشتریان برای بازاریابی کسب و کار و برندینگ در بازار فوق رقابتی دنیای امروز است.

نقدها می‌توانند یک برند را بسازند یا کاملاً خرد کنند. حتماً شما هم مثال‌هایی از کسب و کارهایی که با تکیه بر نقد و نظرات مشتریان بزرگ و قدرتمند شده‌اند در ذهن دارید. از سوی دیگر بسیاری کسب و کارها با بی‌توجهی به اهمیت نظرات مشتریان رو به نابودی رفته‌اند و اکنون حتی اسمی از آن‌ها در میان نیست.

تشویق کردن مشتریان راضی به اشتراک گذاری تجربه مثبت خود به صورت آنلاین، به‌خصوص در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به تأیید اجتماعی خدمات کارآمد آن کسب و کار کمک کند.

خواندن یک نقد خوب اعتماد خریدار را نسبت به کیفیت و اعتبار محصول یا خدمات شما جلب می‌کند. درواقع نظرات مثبت می‌تواند به مردم کمک کند تا بفهمند محصولات شما چطور می‌تواند زندگی آن‌ها را بهبود بخشد. به‌علاوه وقتی مشتریان شما نقدی مثبت در شبکه‌های اجتماعی درباره شما بنویسند شانس افزایش ترافیک روی وب سایت شما بالا می‌رود و چه چیزی مهم‌تر از ترافیک بیشتر برای یک کسب و کار اینترنتی است. افراد برای خواندن نقد چه در وب سایت شما، چه در خبرنامه ایمیلی یا شبکه‌های اجتماعی وقت می‌گذارند.

بازاریابی

در ادامه 7 ترفند برای افزایش کارایی بازاریابی با نظرات مشتریان به شما معرفی کنیم که می‌تواند خیلی برای کسب و کار اینترنتی شما مفید باشد.

1. از نظرات مشتریان برای حسن شهرت استفاده کنید:

بهترین نقدهایی که مشتریان شما نوشته‌اند بدون ویرایش در محلی که خوب دیده شود روی وب سایت قرار بدهید. سعی کنید متن آن به صورت بولد و جذاب باشد. با این کار می‌توانید بازدیدکنندگان را به خرید محصول یا خدمات خود ترغیب کنید.

اضافه کردن نام و تصویر مشتریان می‌تواند مقبولیت و باورپذیری بخش نظرات مشتریان را بالا ببرد؛ اما مطمئن شوید پیش از انتشار تصویر یا نام مشتریان از آن‌ها اجازه گرفته‌اید. این کار را می‌توانید در صفحه خانگی یا در تمام صفحات وب سایت خود انجام دهید.

می‌توانید یک صفحه مجزا مخصوص نقد و بررسی و نظرات مشتریان درست کنید یا مجموعه‌ای از نظرات مشتریان برای گذاشتن در وبلاگ خود تهیه کنید. جدا از این‌که نقد و بررسی مشتریان، اعتبار سایت را بالا می‌برد، می‌تواند به سؤالات بازدیدکنندگان درباره کیفیت محصولات کمک کند. به‌علاوه آن‌ها را به بررسی شبکه‌های اجتماعی برند شما ترغیب می‌کند.

بازاریابی

2. به نقدها به ‌سرعت پاسخ بدهید

به مشتریان خود نشان دهید که برایشان ارزش قائل هستید. چه نقد مثبت باشد و چه منفی باید برای شما مهم باشد. نقدها و نظرات مشتریان را دنبال کنید و به سرعت به آن‌ها پاسخ دهید.

ممکن است شما هم ازجمله افرادی باشید که دوست دارند تمام نظرات منفی را به سرعت حذف کنند. در این صورت باید بدانید این کار نه تنها مشکلی را رفع نمی‌کند بلکه می‌تواند مشکل‌ساز باشد. از طرف دیگر اشخاص وقتی تمام نظرات نسبت به یک محصول مثبت باشد معمولاً حس اعتماد کم‌تری خواهند داشت.

در معرض عموم از مشتریان بخواهید تا مستقیماً با شما تماس بگیرند تا بتوانید در مورد مشکلات آن‌ها صحبت کنید. نشان بدهید که دوست دارید هر کاری از دستتان برمی‌آید برای رفع مشکل آن‌ها انجام دهید. این کار باعث می‌شود مشتریان به شما اعتماد کنند و شما از رقبایتان متمایز شوید. حتی اگر شخص دیگری نیز این نظر را بخواند متوجه می‌شود که شما قصد داشته‌اید تا این مشکل را برطرف کنید.

در حقیقت پاسخ دادن به بازخوردها و نظرات مشتریان نه تنها برای مشتریان فعلی مفید است بلکه برای نشان دادن شخصیت مثبت شما برای کسانی است که هنوز مشتری شما نشده‌اند.

بازاریابی

3. نوشتن نقدها و نظرات را برای مشتریان راحت کنید

سعی کنید فرآیند نوشتن نقد و بررسی یا نظرات درباره محصول یا خدمات شما تا جای ممکن راحت و سریع باشد. بدین ترتیب محصولات و خدمات شما نمره‌های بیشتری می‌گیرد و نقدهای بیشتری جذب می‌کند.

نباید مشتریان در حال پر کردن یک نظر برای شما احساس کنند این کار به آن‌ها تحمیل شده است. توصیه می‌شود که تا جای ممکن فرم‌های نظرسنجی کوتاه باشد تا با کم‌ترین کلیک انجام شود. به‌علاوه خیلی خوب است که فرآِیند کار تا حد امکان سرگرم‌کننده باشد.

می‌توانید از یک پلتفرم نظرات آنلاین برای ارسال ایمیل به مشتریان استفاده کنید. پس از هر خرید به صورت خودکار یک ایمیل جهت درخواست نظرات مشتریان به آن‌ها ارسال می‌شود. مشتریان باید احساس کنند که شما مشتاق هستید بازخورد آن‌ها را بدانید و از رضایت آن‌ها اطمینان حاصل کنید. همچنین می‌توانید برای جمع‌آوری نظرات مشتریان از نظرسنجی روی وب سایت یا صفحات شبکه‌های اجتماعی خود استفاده کنید.

4. مشتریان را به سفیری برای برند خود تبدیل کنید

با وجود محتوای فزاینده‌ای که در فضای وب وجود دارد می‌توان به صورت منظم محتوایی تولید نمود که اشخاص مختلف را مجذوب و سرگرم کند. به همین علت به مشتریان خود به‌عنوان سفیر نیاز دارید.

با داشتن گروهی از مشتریان به‌عنوان سفیر برند می‌توانید با صدای قابل اعتماد آن‌ها در قلب‌ها نفوذ کنید. این صدا متفاوت، موثق و از همه مهم‌تر واقعی است. این نوع بازاریابی با نام بازاریابی مبتنی بر طرفداران (Advocate Marketing) شناخته می‌شود. می‌توانید مشتریانی داشته باشید که در وبلاگ خود برای شما مطلب قرار می دهند یا در توئیتر راجع به شما پست منتشر می کنند.

بازاریابی

5. به صورت منظم وب سایت‌های نقد و بررسی را بررسی کنید

وب سایت‌های نقد و بررسی اساساً مکانی برای به اشتراک گذاشتن تجربه افراد درباره برندها و کسب و کارها است. با جست‌وجوی نام یک کسب و کار، برند یا محصول، بازدیدکنندگان می‌توانند لیست نقد و بررسی‌ها و نمرات مرتبط را مشاهده کنند.

این روش یکی از راه‌های آسانی است که اشخاص می‌توانند در مورد برند و کسب و کار شما اطلاعات کسب کنند. سایت‌های مختلفی برای این کار وجود دارند که می‌توانید با درست کردن حساب در آن‌ها کاری کنید که بهتر دیده شوید.

به‌علاوه پیشنهاد می‌کنیم که در این وب سایت‌ها تبلیغات انجام دهید. برای مثال یکی از سایت‌های نقد و بررسی خارجی به نام Yelp به کاربران اجازه می‌دهد تا بهترین نقد و نظرات مشتریان خود را انتخاب و آن را در کنار نام رقبا در لیست نمایش دهند.

بازاریابی

6. از نظرات مشتریان در ایمیل‌های پیشنهاد ویژه استفاده کنید

طبق برخی از آمار بیش از 294 میلیارد ایمیل در هر روز ارسال می‌شود. درواقع هر شخص به‌طور متوسط روزانه 72 ایمیل دریافت می‌کند و مقداری از زمان کاری فرد در هر روز به بررسی ایمیل‌ها اختصاص دارد.

به‌طور قطع این تعداد ایمیل بسیار بالاست. درنتیجه بسیار مهم است که مشتریان شما ایمیل شما را دوست داشته باشند. با استفاده از نظرات مشتریان در ایمیل‌های اعلام پیشنهاد ویژه می‌توانید آن‌ها را به خرید تشویق کنید.

بازاریابی

7. نقدها و نظرات مشتریان را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید

شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس‌بوک، اینستاگرام و لینکداین مکان‌های محبوبی برای تبادل نظر مشتریان و قرار دادن نقد و تجربه کاربری آن‌ها از محصولات یا خدمات یک کسب و کار است. در صفحات مربوط به این شبکه‌های اجتماعی از نقد و نظرات مثبت مشتریان خود استفاده کنید و آن‌ها را به اشتراک بگذارید.

اضافه کردن یک تصویر یا ویدیو که نشان دهد چرا مردم کسب و کار شما را دوست دارند به کار شما اعتبار ویژه‌ای می‌بخشد.

نکته آخر

به یاد داشته باشید این‌که به افراد بگویید کسب و کار شما در بازار بهترین است آن‌ها را به خرید از شما ترغیب نمی‌کند؛ اما شنیدن این پیام از دیگر مشتریان می‌تواند آن‌ها را به این کار وادار کند. پس اگر از نقد و نظرات مشتریان برای حمایت از برند خود در استراتژی بازاریابی‌تان استفاده نمی‌کنید الآن وقت تغییر است. زمان را برای بازگشت برندتان به شهرت از دست ندهید.

آِیا روش‌های دیگری برای بازاریابی با نظرات مشتریان وجود دارد؟ شما چطور فکر می‌کنید؟ نظرات خود را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید!

 

مشاهده نسخه pdf مقاله: هفت ترفند برای بازاریابی با نظرات مشتریان

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

مرداب سایت های ایرانی (وب سایت های محکوم به شکست)

مرداب سایت های ایرانی (وب سایت های محکوم به شکست)

15 نکته طلایی که اگر آنها را ندانید وب سایت شما محکوم به شکست خواهد بود! بسیاری از وب سایت های شکست خورده با بودجه و برنامه ریزی کار خود را شروع کرده اند اما چرا وب سایت ها به درآمد پایدار نمی رسند؟ مهمترین عامل اصلی شکست ایده های عالی چیست؟ چرا پس از سالها تلاش وب سایت ها شکست می خورند؟

دوره آموزشی تولید محتوای دیجیتال حرفه ای

دوره آموزشی تولید محتوای دیجیتال حرفه ای

تولید محتوای دیجیتال نیاز امروزی هر کسب و کاری محسوب می شود و برای ایجاد محتوای دیجیتال حرفه ای نیاز به تخصص و ابزار می باشد، در این دوره  همه ی آن تخصصی که برای تولید محتوای دیجیتال نیاز دارید به طور کامل آموزش داده شده است.

دوره آموزشی راه  اندازی کسب و کار اینترنتی

دوره آموزشی راه اندازی کسب و کار اینترنتی

راه اندازی کسب و کار اینترنتی 100% توسط خودتان بدون نیاز به حتی 1 خط کدنویسی و بدون نیاز به هیچ دانش فنی و تخصصی! شاید این عنوان برای خیلی ها بیشتر شبیه به یک رویا باشد اما واقعیت این است که با پیشرفت تکنولوژی دیگر نیازی نیست که شما متخصص باشید، فقط کافیست راه انجام کار را بدانید.

دوره آموزشی تصویری جامع بازاریابی ایمیلی

دوره آموزشی تصویری جامع بازاریابی ایمیلی

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی می باشد، که با استفاده از آن می توان فروش آنلاین و همچنین بازدید سایت را افزایش داد. در دوره بازاریابی ایمیلی شما خواهید آموخت چگونه یک سیستم ایمیل مارکتینگ راه اندازی کنید و به کمک آن بتوانید به بهبود مستمر فروش آنلاین و ایجاد سیستم مشتریان وفادار بپردازید.

دوره آنلاین 100 نکته طلایی بازاریابی اینترنتی

دوره آنلاین 100 نکته طلایی بازاریابی اینترنتی

دوره 100 نکته طلایی بازاریابی اینترنتی یک دوره آنلاین صوتی می باشد که در آن به نکات بسیار کلیدی در بازاریابی اینترنتی اشاره شده است و هر فایل به مدت چند دقیقه به توضیح یک نکته و مزیت های انجام آن می پردازد.

چگونه با اینستاگرام کسب و کار خود را رونق دهیم؟

چگونه با اینستاگرام کسب و کار خود را رونق دهیم؟

در این فایل آموزشی به بیش از 20 نکته مهم در بازاریابی از طریق اینستاگرام آموزش داده شده و هر کدام به طور کامل توضیح داده شده است. پس از مشاهده این آموزش می‌توانید بازاریابی خود را برای کسب و کارتان از طریق اینستاگرام آغاز کنید.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

(SMM) بازاریابی در شبکه های اجتماعی چگونه مارا به هدفمان می رساند؟

(SMM) بازاریابی در شبکه های اجتماعی چگونه مارا به هدفمان می رساند؟

SMM یا بازاریابی در شبکه های اجتماعی را می توان راه حلی سریع برای برند سازی دانست که با وجود سایتی خوب برای فعالیت می تواند نتیجه مطلوب تری را ایجاد کند. در ادامه به توضیح بیشتری در رابطه با SMM و نکات مهم در رابطه با آن می پردازیم.

6 نکته برای داشتن بهترین استراتژی در بازاریابی محتوا

6 نکته برای داشتن بهترین استراتژی در بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا را می توان مهم ترین عامل محبوب کردن برند به صورت آنلاین دانست. بازاریابی محتوا برخلاف دیگر انواع بازاریابی تحت خطر تکانه های اقتصادی و ... قرار نمی گیرد. در این مقاله سعی کرده ایم تا 6 نکته مهم برای کسب موفقیت در استراتژی های بازاریابی محتوا را معرفی کنیم.

20 راه برای توسعه ایمیل مارکتینگ های موفق

20 راه برای توسعه ایمیل مارکتینگ های موفق

تجارت با ایمیل یا Email Marketing ابزاری گران‌بها و مؤثر درزمینهٔ مارکتینگ می‌باشد که هدف اصلی آن ایجاد روابط بلندمدت با مشتریان شما می‌باشد. با یک هدف معین و مشخص ، بازاریابی و تجارت با ایمیل می‌تواند به‌طور مؤثر تلاش‌های تجارت شمارا پشتیبانی کرده و آن را با مقدار کمی بودجه و هزینه راه اندازی کند.
   

ارتباط بازاریابی محتوا با سئو دقیقا چیست؟

ارتباط بازاریابی محتوا با سئو دقیقا چیست؟

در این مقاله ما به بررسی «سئو» و «بازاریابی محتوا» می پردازیم و‌ می‌خواهیم بدانیم این دو، در چه زمینه‌هایی با هم تفاوت دارند و کجاها همکار یکدیگر می‌شوند.

10 روش بهبود تجربه کاربری برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی

10 روش بهبود تجربه کاربری برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی

متخصصان در زمینه تجربه کاربری و تجارت الکترونیک، برترین ایده های خود برای القای حس لذت به کاربران، حفظ آنها و ترغیب ایشان برای خرید از وبسایت تان را در این مطلب با شما در میان می گذارند.

9  روش آسان برای لینک سازی هدفمند

9 روش آسان برای لینک سازی هدفمند

لینک سازی یا ساخت بک لینک برای وب سایت همیشه امری ضروری تلقی شده است و موتورهای جستجو نیز به این موضوع اهمیت بالایی داده اند. روشهای سریع و آسانی را در این مقاله برای ساخت بک لینک با شما مطرح خواهیم کرد.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

دوره آنلاین 100 نکته طلایی بازاریابی اینترنتی

دوره آنلاین 100 نکته طلایی بازاریابی اینترنتی

دوره 100 نکته طلایی بازاریابی اینترنتی یک دوره آنلاین صوتی می باشد که در آن به نکات بسیار کلیدی در بازاریابی اینترنتی اشاره شده است و هر فایل به مدت چند دقیقه به توضیح یک نکته و مزیت های انجام آن می پردازد.

دوره آموزشی راه  اندازی کسب و کار اینترنتی

دوره آموزشی راه اندازی کسب و کار اینترنتی

راه اندازی کسب و کار اینترنتی 100% توسط خودتان بدون نیاز به حتی 1 خط کدنویسی و بدون نیاز به هیچ دانش فنی و تخصصی! شاید این عنوان برای خیلی ها بیشتر شبیه به یک رویا باشد اما واقعیت این است که با پیشرفت تکنولوژی دیگر نیازی نیست که شما متخصص باشید، فقط کافیست راه انجام کار را بدانید.

تبلیغات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید