ثبت نام دوره حضوری پاییزی جادوی سئو 2018 با ظرفیت محدود آغاز شد

چگونه کمپین های ایمیلی موفق راه بیاندازیم؟

چگونه کمپین های ایمیلی موفق راه بیاندازیم؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/06/15 0 نظر 276 بازدید

در این مقاله قصد داریم ایمیل مارکتینگ را از صفر تا صد بررسی کنیم و به شکل مرحله‌به‌مرحله خواهیم دید که چگونه می‌توانیم یک کمپین موفق بازاریابی ایمیلی به راه‌بیانذازیم. حتی اگر تجربه اول‌مان باشد.

آیا می‌دانستید کاربران ایمیل سه برابر بیش‌تر از کاربران فیسبوک و توییتر هستند؟ یا این‌که احتمال برقراری ارتباط از طریق ایمیل شش برابر بیش‌تر از توئیتر است؟
به عنوان یک بازاریاب زیرک، احتمالاً گزارش‌هایی که نشان می‌دهند ایمیل بالاترین بازده سرمایه‌گذاری در میان کانال‌های بازاریابی موجود دارد را مشاهده کرده‌اید و شاید به استفاده از آن برای هدایت فروش و درآمد کسب‌و‌کار خود علاقه‌مند شده‌اید. اما چگونه آغاز به کار می‌کنید؟ مراحل مورد نیاز برای ایجاد و اجرای ایمیل و اطمینان از موفقیت کمپین‌های شما کدامند؟
دراین نوشته، شما را با روند شروع بازاریابی ایمیلی آشنا می‌کنیم تا مطمئن شوید اولین کمپین شما موفقیت‌آمیز خواهد بود.
 
ایمیل مارکتینگ
 

مرحله 1: اهداف خود را پایه‌گذاری کنید

وارد شدن به یک ابزار بازاریابی ایمیلی مانند کمپین‌مانیتور و شروع ارسال اولین کمپین شما وسوسه‌کننده است. اما قبل از اقدام عجولانه، بهتر است یک دقیقه درباره اهداف خود و آن‌چه می‌خواهید با ایمیل به دست آورید فکر کنید، زیرا این موضوع نوع کمپین‌هایی که ارسال می‌کنید، افرادی که هدف شما هستند، محتوایی که در آن قرار می‌دهید و چگونگی اندازه‌گیری موفقیت را تعیین خواهد کرد.
اصل مهم برای پایه‌گذاری اهداف صحیح برای بازاریابی ایمیل، این است که آنها را با اهداف گسترده‌تر شرکت و شاخص‌های عملکرد خود هم‌تراز کنید. ببینید آیا این هدف برای هدایت ورودی‌های جدید به محصول شماست؟ برای فروش‌ بهتر تیم فروش شماست؟ برای جذب شرکت‌کنندگان بیشتر به رویداد شماست؟یا برای اخذ کمک‌های بیشتر است؟
بازاریابی ایمیلی تنها کانال قدرتمند برای رسیدن به مخاطبان شماست و می‌توان از آن برای دستیابی به برخی از اهداف مختلف استفاده کرد. بنابراین صرف وقت برای فکر کردن در مورد آن‌چه می‌خواهید، قبل از هر گونه اقدام عجولانه‌ای ارزشمند خواهد بود.
 
در این‌جا چندین مثال از چگونگی استفاده از بازاریابی ایمیلی توسط مشتریان کمپین‌مانیتور ارائه شده است:
 
BuzzFeed: این وب‌سایت اخبار و سرگرمی محبوب، درآمد خود را از طریق فروش تبلیغات روی سایت خود به دست می‌آورد، بنابراین هدف اصلی تیم بازاریابی آن‌ها، ایجاد ترافیک بیشتر است. با در نظر گرفتن این موضوع، BuzzFeed خبرنامه‌های منظمی شامل پیوندهایی به مطالب روی وب‌سایت خود را با هدف افزایش تعداد بازدید ماهیانه و افزایش میزان درآمد، ارسال می‌کند.
 
Rip Curl: برند گشت‌و‌گذار جهانی درآمد خود را از طریق فروش لباس‌های غواصی، تی‌شرت‌ها، شلوارک‌های اسکی روی آب و دیگر تجهیزات موج‌سواری به دست می‌آورد. هدف تیم بازاریابی آن‌ها افزایش فروش است، بنابراین آن‌ها از ایمیل برای تبلیغ محصولات جدیدی که در حال راه‌اندازی آن‌ها هستند استفاده می‌کنند تا مردم را برای خریداری محصولات خود به فروشگاه‌های آنلاین یا فیزیکی هدایت کنند.
 
UNICEF: سازمان خیریه جهانی، کمک‌های انسان دوستانه و کمک به مادران و کودکان در کشورهای در حال توسعه در سراسر جهان را فراهم می‌کند. موفقیت تیم بازاریابی دیجیتال آن‌ها در افزایش مبالغ اهدا شده‌است، بنابراین از بازاریابی ایمیلی برای رسیدن به رسالت خود(کمک کردن)، آگاهی‌بخشی در مورد پروژه‌های کمک‌رسانی که یونیسف متحمل می‌شود و درخواست کمک‌های مالی، استفاده می‌کنند.
SXSW, Inc: این سازمان کم‌سود برخی از رویدادهای شناخته شده جهانی را سازماندهی می‌کند، از جمله رویداد فیلم SXSW، موسیقی و جشنواره‌های تعاملی که هر ساله در آستین و تگزاس برگزار می‌شوند. هدف تیم بازاریابی آن‌ها افزایش فروش بلیت‌ها و شرکت‌کنندگان این رویدادهاست، بنابراین از بازاریابی ایمیلی برای به‌روز نگه‌داشتن مشتریان استفاده می‌کنند.
Soho House: این باشگاه معتبر پاتوقی برای افراد مشهور در سراسر دنیاست. هدف تیم بازاریابی آن‌ها نگه داشتن عضو خود در باشگاه و استفاده منظم از امکانات است، بنابراین آنها از بازاریابی ایمیلی برای به‌روز نگه داشتن اعضای خود در مورد رویدادها و عملیاتی که می‌توانند در آن‌ها شرکت کنند، استفاده می‌کنند.
همان‌طور که از این مثال‌ها متوجه شدید، برنامه‌ریزی آن‌چه که می‌خواهید با ایمیل به دست آورید قبل از ارسال کردن به شما کمک می‌کند تا کمپین های ایمیلی متمرکز و کارآمد ایجاد کنید که موجب دستیابی به اهداف بازاریابی شما می‌شود.

 

بازاریابی ایمیلی 

 

مرحله 2: فهرست ایمیل خود را بسازید

اکنون که اهداف خود و آن‌چه را که می‌خواهید از بازاریابی ایمیلی به دست آورید، تعیین کرده‌اید، زمان آن است که فهرست ایمیل خود را بسازید تا بتوانید کمپین‌های آن اهداف را آغاز کنید.
دو روش مختلف برای ساختن فهرست ایمیل وجود دارد اما روش مناسب برای هر کمپین به واقع به اهدافی که در مرحله اول پایه‌گذاری کرده‌اید، بستگی دارد.
 

الف) فهرستی از مخاطبین شناخته‌شده ایجاد کنید.

اگر قصد استفاده از ایمیل برای برقراری ارتباط با مشتریان موجود را دارید، بنابراین فهرست ایمیل شما می‌تواند با وارد کردن اطلاعات مشتریان به ابزار بازاریابی ایمیل‌تان ساخته شود.
برای مشتریان کمپین‌مانیتور، می‌توانید فهرست موجود (برای مثال از یک فایل اکسل) را به طور دستی بارگذاری کنید یا می‌توانید حساب کمپین‌مانیتور خود را به ابزاری که اطلاعات مشتری شما در آن قرار دارد (از جمله سی.آر. ام.، حسابداری، ابزار تجارت الکترونیک و صدها ابزار دیگر) متصل کنید و به طور خودکار اطلاعات مشتری خود را با حساب کمپین‌مانیتور همگام‌سازی کنید.
قبل از وارد کردن هرگونه مخاطبی، مطمئن شوید که مجوز کافی برای ارسال ایمیل به این مشترکین را دارید. اگر مطمئن نیستید، راهنمای مجوزها را بررسی کنید یا با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.
 

ب) فهرستی از مخاطبان جدید ایجاد کنید

اگر می‌خواهید از ایمیل برای برقراری ارتباط با مخاطبی که آدرس ایمیل او را ندارید، استفاده کنید، بنابراین باید آدرس‌های ایمیل را به دست آورید و فهرست خود را از نو بسازید.
 
خوشبختانه، یک فرمول 2 بخشی برای ساختن فهرست ایمیل وجود دارد که توسط بسیاری از موفق‌ترین بازاریابان ایمیل استفاده می‌شود. فرمول عبارت است از:
یک انگیزه با ارزش + فرصت‌های اشتراک ساده = فهرست ایمیل بزرگ
 صرف نظر از این‌که چه تعداد فرصت‌های اشتراکی را به بازدید کننده ارائه می‌دهید، بعید است که آن‌ها بدون داشتن انگیزه قوی کاری که شما می‌خواهید را انجام دهند. پس سؤال اصلی این است که چه چیزی باعث ایجاد انگیزه حیرت‌آور می‌شود و شما چگونه می‌توانید این کار را انجام دهید.
 
در این‌جا به برخی از انگیزه‌هایی که می‌توانند برای جلب افراد به پیوستن به فهرست ایمیل شما تاثیر‌گذار باشند، اشاره می‌کنیم:
محتوای متقاعدکننده- اگر بلاگی دارید یا روی وب‌سایت خود محتوا تولید می‌کنید، بنابراین پیشنهاد ارسال بهترین مطالب از طریق ایمیل به مشترکین، یک انگیزه قوی برای پیوستن آن‌ها به فهرست شما است.
تخفیف‌های اولین سفارش- اگر از طریق فروشگاه‌های آنلاین کالایی را به فروش می‌رسانید، بنابراین پیشنهاد تخفیف اولین خرید آن‌ها در صورتی که مشترک فهرست ایمیل شما شوند، یک انگیزه شگفت‌انگیز است. نه تنها این امر افراد را به اشتراک تشویق می‌کند، بلکه به آن‌ها انگیزه‌ای برای خرید نیز می‌دهد.
• ارسال سریع یا رایگان- امکان ارسال سریع یا رایگان برای خرید، یک انگیزه بزرگ برای پیوستن به فهرست شما است. 
 
 
کمپین ایمیل مارکتینگ
 

مرحله 3: نوع کمپینی که می‌خواهید ارسال کنید را انتخاب کنید

انواع مختلفی از بازاریابی کمپین‌های ایمیلی وجود دارد و نوعی که انتخاب می‌کنید به واقع به اهدافی که در مرحله 1 پایه‌گذاری کرده‌اید، بستگی دارد.
بیایید نگاهی به انواع مختلف کمپین‌ها و این‌که چگونه می‌توانند به شما کمک کنند تا به اهداف خود دست یابید، داشته باشیم.
 

خبرنامه

یک خبرنامه، کمپین ایمیلی است که به طور منظم توزیع می‌شود و عموماً در مورد یک موضوع اصلی است.
Airbnb یکی از مشتریان کمپین‌مانیتور است که به طور منظم یک خبرنامه عالی به شبکه عکاسان مستقل خود ارسال می‌کند. کمپین به‌طور ماهانه ارسال می‌شود و حاوی محتوایی حول یک موضوع خاص است، مثلا نکات و گزارش‌های عکاسی.
اگر هدف شما حفظ ارتباط با فهرستی از افرادی است که از قبل می‌شناسید (برای مثال مشتریان موجود)، خبرنامه نوع بی‌نظیری از کمپین برای ارسال است. این امر موجب به‌خاطر سپردن کسب‌و‌کار و محصولات شما در ذهن افراد و هدایت آنها به وب‌سایت شما می‌شود.
 

پیشنهاد بازاریابی

یک ایمیل پیشنهاد بازاریابی، اساساً هر کمپینی است که شما با هدف هدایت پاسخ مستقیم ارسال می‌کنید.
این امر می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد که عبارتند از:
کمپین نمایش برخی از آخرین سهام‌‌ها و تشویق مردم برای خرید آنها
کمپین ارائه تخفیف یا تبلیغات ویژه در مورد محصولات یا خدمات شما
یک نمونه عالی از یک کمپین پیشنهاد بازاریابی، این ایمیل از پیتزا هات مشتری کمپین‌مانیتور است:
این کمپین یکی از محصولات خود را به قیمت ویژه و تبلیغاتی ارائه می‌دهد و گزینه تماس مستقیم به منظور خرید را دارد- دکمه سبز "الان سفارش بده".
ایمیل پیشنهاد بازاریابی در صورتی تاثیرگذار است که هدف ایمیل شما هدایت مستقیم فروش باشد. یک محصول یا پیشنهاد تخفیف را ارائه می‌دهد و شرایط تماس مستقیم افراد به منظور ورود به وب‌سایت شما و اقدام به خرید را مهیا می‌کند.
 

اطلاعیه

کمپین اطلاعیه یک ایمیل ارسال شده به مشترکین شما است که کالا، ویژگی یا خدمات جدیدی را معرفی می‌کند.
نمونه ساده از یک کمپین اطلاعیه این ایمیل از شوتایم مشتری کمپین‌مانیتور است که راه‌اندازی نمایش جدید پنی وحشتناک را اعلام می‌کند.
اگر می‌خواهید مشترکین را در مورد آخرین محصولات یا ویژگی‌های خود به روز نگه دارید (به عنوان مثال مشتریان موجود)، ایمیل اطلاعیه بسیار عالی است. در حالی‌که به اشتراک‌گذاری اطلاعات، هدف اصلی است، ایمیل ممکن است مزایای بیشتری در جهت هدایت افراد به فروشگاه یا وب‌سایت شما داشته باشد.
 

دعوت به رویداد

ایمیل دعوت به رویداد، یک کمپین طراحی شده برای افزایش آگاهی از رویداد شما و تشویق افراد به حضور در آن است.
در این‌جا یک نمونه عالی از لینکولن موتورز مشتری کمپین‌مانیتور ارائه شده است.
 کمپین مشترکین را به راه‌اندازی MKX 2016 دعوت می‌کند و حاوی جزئیاتی راجع به تاریخ، زمان و مکان رویداد و همچنین اطلاعاتی در مورد نحوه پاسخ دادن به آن است.
همانطور که قبلاً اشاره شد، نوع کمپین ایمیلی که ارسال می‌کنید به طور کل به اهداف شما از ارسال ایمیل بستگی دارد. اگر به دنبال هدایت مستقیم به خرید هستید، ارسال کمپین‌های پیشنهاد بازاریابی و اطلاعیه بهترین نتایج را خواهند داشت، با این حال، اگر به دنبال به‌ٰروز‌ نگه‌داشتن مشتریان موجود در مورد آخرین پروژه‌ها، محصولات یا تحولات شرکت خود هستید، ارسال خبرنامه منظم بهترین روش برای دستیابی به این منظور است.
 
کمپین بازاریابی ایمیلی
 

مرحله 4: اولین کمپین خود را بسازید

اکنون که اهداف خود را تعیین کرده‌اید، لیستی از مخاطبین را ایجاد کرده‌اید و نوع کمپینی که می‌خواهید ارسال کنید را انتخاب کرده‌اید، زمان آن است که ساختن ایمیل خود را شروع کنید.
ابزارهای ارسال ایمیل مانند کمپین‌مانیتور، ایجاد کمپین‌های بازاریابی ایمیلی را به‌طور چشم‌گیری ساده می‌کنند، اما برخی اصول وجود دارند که برای کسب اطمینان از اخذ بهترین نتایج از هر کمپین باید بدانید.
 

1. کمپین خود را برای تسهیل در دیده‌شدن ساختاربندی کنید.

تحقیقات نشان داده‌اند که محدوده توجه بزرگسالان به طور متوسط 8 ثانیه است. با چنین محدوده توجه کوتاهی، می‌توانید فرض کنید که افراد کمپین شما را لغت به لغت نمی‌خوانند و در عوض با اسکن کردن به دنبال چیزهای مورد علاقه خود می‌گردند.
بنابراین، نوشتن ایمیل طولانی با متنی سنگین روش خوبی نخواهد بود. باید ایمیل‌های خود را ساختاربندی کنید تا افراد را به خواندن محتوای خود تشویق کنید و در همین زمان، آن‌ها را به سمت تماس جهت اقدام نیز هدایت کنید.
یک روش مؤثر برای این کار این است که از مدل هرم معکوس استفاده کنید.
ایمیل‌هایی که از این مدل پیروی می‌کنند شامل یک عنوان مختصر هستند که پیام کلیدی این کمپین را نشان می‌دهند و همچنین از اطلاعات و تصاویر استفاده می‌کنند تا خوانندگان را برای کلیک کردن متقاعد کنند. سپس یک دکمه تماس جهت اقدام به خواننده نشان داده می‌شود که قدم بعدی را برای او روشن و واضح می‌سازد.
با استفاده از مدل هرم معکوس برای ساختاربندی ایمیل‌های خود، درصد موفقیت خود را بالا می‌برید.
 

2. مطمئن شوید که کمپین شما به تک تک مشترکین مربوط می‌شود.

بر اساس تحقیقات، کمپین‌هایی که به فهرست‌های جداگانه ارسال می‌شوند و حاوی اطلاعات مرتبط هستند می‌توانند به افزایش درآمد 760% از طریق ایمیل دست یابند.
بنابراین به جای ارسال یک کمپین یکسان به همه، باید فهرست‌های خود را جدا کنید و پیشنهادهای مرتبط را به هر بخش جداگانه ارسال کنید.
شرکت البسه موج‌سواری جهانی ریو کرل، ارزش ارتباط را درک کرده و در خبرنامه‌های ایمیلی خود به خوبی اجرا کرده است.
گرچه ریو کرل لباس‌های موج‌سواری و مایوهای شنای زنانه نیز به فروش می‌رساند، اما می‌داند که مشترکین مرد خود چه کسانی هستند و تنها محصولات و محتوای مرتبط را به آنها ارسال می‌کند.
با استفاده از ویژگی‌های حساب کمپین‌مانیتور، مانند بخش‌ها و محتوای دینامیک، می‌توانید مطمئن شوید که ایمیل‌های شما به تک‌تک مشترکین شما مرتبط هستند و شانس کلیک کردن  و انجام خرید را افزایش دهید.
 

3.مطمئن شوید که کمپین‌های شما با هویت برندتان ساخته‌شده و برای مشتریان قابل اعتماد هستند.

احتمالاً کمپین های ایمیلی تنها راه تعامل مشتریان شما با کسب و کارتان نیستند. در واقع، مشترکین شما ممکن است از وب سایت یا صفحه رسانه‌های اجتماعی شما برای ثبت نام ایمیل خود بازدید کرده‌ باشند.
به همین دلیل، کمپین های ایمیلی باید رنگ‌ها، فونت‌ها و نام تجاری هماهنگی در تمامی نقاط تماس مشترکین داشته باشند.
فرش بوکز مشتری کمپین‌مانیتور، این کار را به طور مؤثر در کمپین های بازاریابی ایمیلی خود انجام داده است؛ فونت‌ها، رنگ‌ها، دکمه‌ها و حتی سبک نمایه‌هایی که روی وب سایت خود استفاده می‌کند، کاملاً در کمپین‌ های ایمیلی‌اش تکرار می‌کند. ایجاد این اطمینان برای مشتریان که کمپین‌های شما در سایر نقاط نیز با همین نام تجاری مشاهده می‌شوند، این اعتماد را به وجود می‌آورد که ایمیل قانونی است و شانس کلیک کردن را افزایش می‌دهد.
 

4. به ریسپانسیو و بهینه بودن کمپین خود در تمامی دستگاه‌ها دقت کنید

با توجه به تحقیقات، 41% از ایمیل‌ها در گوشی‌های موبایل باز می‌شوند، بنابراین اگر کمپین‌های شما در همه دستگاه‌ها بهینه‌سازی نشده باشند، امکان دنبال کردن آن برای مشترکین دشوار است.
 
با اعمال این چهار اصل قادر به ایجاد و ارسال کمپین‌هایی با قابلیت تبدیل بالا بوده و بهترین نتایج را از کسب و کار خود به دست می‌آورید.

 

صفر تا 100 کمپین های ایمیلی

 

مرحله 5: نتایج خود را اندازه‌گیری کنید

با ارسال اولین ایمیل خود و شروع به باز شدن و کلیک کردن توسط مشترکین شما، قادر خواهید بود که موفقیت کمپین خود را پیگیری کنید.
از دو طریق می‌توانید موفقیت کمپین‌های بازاریابی ایمیل خود را دنبال کنید: 1. ابزار بازاریابی ایمیل (مانند کمپین‌مانیتور) و 2. ابزار تحلیلی وب سایت (مانند تحلیل‌های گوگل).
در بخش گزارش ابزار بازاریابی ایمیل، شما به اطلاعاتی نظیر اطلاعات زیر دسترسی پیدا خواهید کرد:
 
تعداد باز شدن‌های خاص- تعداد مشترکین خاصی که کمپین شما را باز کرده‌اند.
تعداد پرش‌ها- تعداد آدرس‌های ایمیلی که کمپین شما به آن‌ها ارسال نشده است (به دلایل مختلف).
تعداد ایمیل‌هایی که باز نشده‌اند- تعداد مشترکین خاصی که کمپین شما را باز نکرده‌اند.
نرخ باز کردن- درصد همه مشترکینی که کمپین شما را باز کرده‌اند.
نرخ کلیک کردن- درصد افرادی که کمپین شما را باز کرده و روی یک لینک کلیک کرده‌اند.
نرخ لغو اشتراک- درصد افرادی که از فهرست ایمیل شما از طریق این کمپین خارج شده‌اند.
شکایات هرزنامه- تعداد (و درصد) افرادی که کمپین شما را با کلیک روی دکمه "علامت به عنوان هرزنامه" در سرویس ایمیل خود (مانند جی‌میل، یاهو میل، اوت‌لوک و...) به عنوان هرزنامه اعلام کرده‌اند.
اشتراکات- تعداد افرادی که کمپین شما را برای دوستان خود ارسال کرده‌اند یا از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند توییتر و فیسبوک به اشتراک گذاشته‌اند.
 
این معیارها به شما یک ارزیابی ویژه از چگونگی تعامل مشترکین با کمپین‌های شما را ارائه می‌دهد و این امکان را می‌دهد که موفقیت یک کمپین را با دیگری مقایسه کنید.
هنگامی که برای تحلیل این‌که افراد چگونه با کمپین ایمیل شما تعامل می‌کنند، وقت می‌گذارید، می‌توانید یک مرحله جلوتر رفته و ببینید که بعد از کلیک کردن و رفتن به وب‌سایت شما چه اتفاقی می‌افتد.
برای انجام این کار، باید ابزار تحلیل وب (مانند تحلیل گوگل) روی وب سایت خود نصب کرده باشید. در این صورت قادر به دیدن جزئیات هر بازدید از کمپین های ایمیل به وب‌سایت خود هستید، که شامل طول مدتی است که آن‌ها در سایت شما صرف می‌کنند، صفحاتی که بازدید می‌کنند، کمپین‌هایی است که از آن وارد شده‌اند و... .
حتی می‌توانید نوار ابزار تحلیل گوگل که برخی آمارهای کلیدی در مورد بازدیدکنندگان ایمیل شما در مکانی قابل استفاده را نشان می‌دهد، دانلود کنید.
بازاریابی ایمیلی یک روش قدرتمند برای فروش و درآمد بیشتر در کسب‌و‌کار شماست و امروزه نسبت به دیگر کانال‌های موجود برای بازاریابان، سود و منفعت بیشتری از سرمایه‌گذاری دارد.
بنابراین این 5 مرحله در این راهنما را دنبال کنید تا به سرعت و سهولت بازاریابی ایمیلی خود را شروع کنید. خواهید دید که ایجاد و ارسال یک کمپین ایمیل ساده است و نتایج بی‌نظیری برای کسب‌و‌کار شما دارد.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

دیکشنری کسب و کار اینترنتی

دیکشنری کسب و کار اینترنتی

اولین کتاب مدیروب منتشر شد! اسم کتاب هست دیکشنری کسب وکار اینترنتی که در سایز کوچک و جیبی با تعداد محدود به چاپ رسیده است. این کتاب اولین لغت نامه تخصصی کسب و کار های آنلاین در ایران می باشد.

دوره آموزشی راه  اندازی کسب و کار اینترنتی

دوره آموزشی راه اندازی کسب و کار اینترنتی

راه اندازی کسب و کار اینترنتی 100% توسط خودتان بدون نیاز به حتی 1 خط کدنویسی و بدون نیاز به هیچ دانش فنی و تخصصی! شاید این عنوان برای خیلی ها بیشتر شبیه به یک رویا باشد اما واقعیت این است که با پیشرفت تکنولوژی دیگر نیازی نیست که شما متخصص باشید، فقط کافیست راه انجام کار را بدانید.

دوره آنلاین 100 نکته طلایی بازاریابی اینترنتی

دوره آنلاین 100 نکته طلایی بازاریابی اینترنتی

دوره 100 نکته طلایی بازاریابی اینترنتی یک دوره آنلاین صوتی می باشد که در آن به نکات بسیار کلیدی در بازاریابی اینترنتی اشاره شده است و هر فایل به مدت چند دقیقه به توضیح یک نکته و مزیت های انجام آن می پردازد.

دوره آموزشی تولید محتوای دیجیتال حرفه ای

دوره آموزشی تولید محتوای دیجیتال حرفه ای

تولید محتوای دیجیتال نیاز امروزی هر کسب و کاری محسوب می شود و برای ایجاد محتوای دیجیتال حرفه ای نیاز به تخصص و ابزار می باشد، در این دوره  همه ی آن تخصصی که برای تولید محتوای دیجیتال نیاز دارید به طور کامل آموزش داده شده است.

قدم صفر کسب و کار اینترنتی

قدم صفر کسب و کار اینترنتی

محصول قدم صفر کسب و کار اینترنتی برای شما که ابتدای مسیر راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستید ساخته شده است و شما را یک وبمستر خواهد کرد.

انتخاب حوزه فعالیت و ایده یابی

انتخاب حوزه فعالیت و ایده یابی

در این محصول آموزشی نحوه تحلیل و انتخاب بهترین حوزه فعالیت آنلاین با استفاده از ابزارهای تخصصی شرح داده شده است و شما بعد از دیدن آن می توانید ایده های جدیدی بیابید و حوزه فعالیتی که بتواند آینده مثبتی داشته باشد را بیابید

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

5 نکته جهت بهبود امنیت سایت

5 نکته جهت بهبود امنیت سایت

در این مقاله به آموزش 5 نکته جهت بهبود امنیت سایت خواهیم پرداخت، با رعایت این نکات می توانید امنیت وب سایت خود را بالا ببرید.

6 نکته برای بهینه سازی  ایمیل مارکتینگ در تلفن‌ های همراه

6 نکته برای بهینه سازی ایمیل مارکتینگ در تلفن‌ های همراه

در این مقاله قصد داریم به آموزش 6 نکته موثر ایمیل مارکتینگ در تلفن های همراه بپردازیم،‌ با رعایت این نکات می توانید ایمیل های خود را برای موبایل بهینه سازی کنید.

8 اشتباه که کسب و کارهای کوچک در شروع تجارت آنلاین  مرتکب می شوند

8 اشتباه که کسب و کارهای کوچک در شروع تجارت آنلاین مرتکب می شوند

در این مقاله به بررسی 8 اشتباهی که کسب و کارهای کوچک در شروع تجارت خود به صورت آنلاین مرتکب می شوند و راه حل هایی برای جلوگیری از این اشتباهات خواهیم پرداخت.

11 روش برای بهبود طبیعی رتبه وب سایت در موتورهای جستجو

11 روش برای بهبود طبیعی رتبه وب سایت در موتورهای جستجو

بهبود رتبه سایت در نتایج طبیعی گوگل نیازمند انجام کارهای مهمی است که باید پیوسته روی سایت انجام شود،‌ در این مقاله 11 نکته کاربردی و بسیار مهم مطرح شده است که کمک مستقیم به افزایش رتبه یک سایت در گوگل  و بهبود تجربه کاربری آن می کند.

بازاریابی با ایمیل دقیقا به چه معناست؟

بازاریابی با ایمیل دقیقا به چه معناست؟

در این مقاله به نکاتی اشاره می شود که معنی دقیقی از بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ را توصیف می کند و موارد نادرستی که به اشتباه با این نام معرفی می شوند را نیز بررسی خواهیم کرد.

5 ترفند برای کسب موفقیت در تجارت آنلاین

5 ترفند برای کسب موفقیت در تجارت آنلاین

در این مقاله به آموزش 5 نکته کاربردی در تجارت های آنلاین پرداخته ایم، با رعایت این نکات می توانید آگاهانه گام بردارید و به سمت پیشرفت حرکت کنید.

نظرات

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

دوره آموزشی تصویری جامع بازاریابی ایمیلی

دوره آموزشی تصویری جامع بازاریابی ایمیلی

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی یکی از مهمترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی می باشد، که با استفاده از آن می توان فروش آنلاین و همچنین بازدید سایت را افزایش داد. در دوره بازاریابی ایمیلی شما خواهید آموخت چگونه یک سیستم ایمیل مارکتینگ راه اندازی کنید و به کمک آن بتوانید به بهبود مستمر فروش آنلاین و ایجاد سیستم مشتریان وفادار بپردازید.

مرداب سایت های ایرانی (وب سایت های محکوم به شکست)

مرداب سایت های ایرانی (وب سایت های محکوم به شکست)

15 نکته طلایی که اگر آنها را ندانید وب سایت شما محکوم به شکست خواهد بود! بسیاری از وب سایت های شکست خورده با بودجه و برنامه ریزی کار خود را شروع کرده اند اما چرا وب سایت ها به درآمد پایدار نمی رسند؟ مهمترین عامل اصلی شکست ایده های عالی چیست؟ چرا پس از سالها تلاش وب سایت ها شکست می خورند؟

تبلیغات

فروشگاه اینترنتی

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید