چرا باوجود پخش شدن رایگان نرم‌افزارهای مایکروسافت، این شرکت ورشکست نشده است؟

رسانه مدیر وب
قسمت:
0
(0)

چرا باوجود پخش شدن رایگان نرم‌افزارهای مایکروسافت، این شرکت ورشکست نشده است؟

هیچ کمپانی با نرم‌افزارهایی که در اینترنت share می‌شوند ورشکست نمی‌شود. مگر ما شدیم؟

اکثر دوره‌های ما را release (منتشر) و رایگان ارائه می‌کنند.

مگر کمپانی‌هایی مثل envato ورشکست شده‌اند؟ مگر udemy ورشکست شده است؟ مگر برای سایت‌هایی elearning این اتفاق افتاده است؟

با پخش شدن نرم‌افزارها، این اتفاق (ورشکستگی) نمی‎افتد و این موضوع به محبوبیت آن برند هم کمک می‌کند. بزرگ‌ترین سایت آموزشی سایت lynda.com بود که توسط لینکدین خریداری شد و هیچ اتفاقی هم برایش نیفتاد.

همه آموزش‌های این سایت در اینترنت هست، اما خود من هرماه به این سایت پول پرداخت می‌کنم و آپدیت می‌گیرم. به خاطر اینکه آموزش‌ها را بروز می‌گیرم و برای من مهم است که حتماً پول یک کالایی را بدهم.

و این را در نظر بگیرید که: بزرگ‌ترین مجموعه غیرقانونی دنیا برای فیلم‌های هالیوودی و فیلم‌های روز دنیا است که دانلود می‌شوند. و پرفروش‌ترین کالاهای دیجیتال دنیا هم همین فیلم‌ها هستند. خیلی نگران این موضوع نباشید که پخش شدن یک کالای دیجیتال می‌تواند به یک مجموعه ضرر بزند.

سرویس‌های saad یا soft ware as service (سیستم‌های پرداخت به ازای دریافت سرویس)، همه کمپانی‌ها را از این موضوع نجات می‌دهد.

آفیس 360، نسخه آفیسی هست که شما ماهانه پرداخت می‌کنید و بابت پرداخت ماهانه، می‌توانید از این سرویس استفاده کنید. یعنی همه این‌ها به حالت ابری تبدیل‌شده‌اند و جلوی این موضوع را خواهند گرفت.

مایکروسافت حجم بالایی از نرم‌افزارهای خود را به کمپانی‌هایی مانند dell، ibm، asus و lenovo می‌فروشد. مایکروسافت، قراردادهای بزرگ با این مجموعه‌ها بسته است و حجم بالایی از ویندوزش را به این کمپانی‌ها می‌فروشد و قطعاً نسخه اورجینال و آپدیت‌ها این برنامه‌ها آن‌قدر ارزشمند است که همه می‌خرند.

قیمت‌های این محصولات را هم نگاه نکنید که 700 دلار و 1000 دلار است. این محصولات در آف‌ها با قیمت‌های خیلی پایین و تعداد خیلی بالا به مردم هم به صورت retail یا تک‌فروشی فروخته می‌شود و اصلاً چیزی نمی‌تواند، مایکروسافت را منهدم کند.

مگر اینکه سایتی سرویس بهتر از مایکروسافت ارائه کند که این موضوع هم خیلی سخت اتفاق می‌افتد.

این سوال یکی از کاربران است که در « ازمن بپرس فصل دوم (قسمت دوم) » پرسیده شده‌است. اگر می‌خواهید دیگر سوالات و پاسخ آنها را ببینید روی لینک آن کلیک کنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوهای بیشتر
100-billion-per-month-with-seo1