بحث هاست و دامین

حسین ارشادی سیسی
با سلام و عرض خسته نباشید میخواستم بدونم که آیا استفاده از سرور اختصاصی ضرورت دارد یا خیر اصلا میشود در ابتدا هاست گرفت و بعد به سرور انتقال داد یا خیر؟؟
با تشکر

برای پاسخ به تاپیک، ابتدا باید وارد سیستم شوید

هومان هرمزدی

به نظر من استفاده از سرور اختصاصی تقریبا هیچ تفاوتی ایجاد نمیکنه...

سرور اختصاصی و مجازی بیشتر برای وبسایتهای دانلود و یا شرکتی های عظیم با فایل های حساس هستش

سرور مجازی بیشتر برای سایتهای فیلم و دانلود هستش که میخوان بدون دانلود و اپلود فایل اون فایل رو از حالت زیپ خارج کنند و دوباره با نام و پسورد خودشون زیپ کنند یا برای فیلم زیر نویس بذارن

و سرور اختصاصی برای شرکتهایی مطرح میشه که میترسن امنیت پایین سرویس های عمومی موجب انتشار عمومی فایل ها و پرونده هاشون بشه

نقل قول 
احسان فهامی

سلام

خب من میخوام الان یه سایت درست کنم که میخوام فایل صوتی یا تصویری هفته ای یک بار در سایتم بگذارم و همچنین مطالبی رو برای دیدن بازدیدکنندگان با این موارد بنظرتون من چه هاستی رو انتخاب کنم؟ اگر با ارزانترین شروع کنم بهتر نیست؟

تاثیری هم بر روی رتبم تو گوگل داره، هاست؟

نقل قول 
مدیر وب

با سلام دوست عزیز

شما در ابتدای کار از هاست های اشتراکی استفاده کنید تا وقتی سرور هشدار داد هاست را ارتقاء بدهید.

سرعت سایت هم بر روی رتبه شما در گوگل تاثیر گذار میباشد.

نقل قول 
حمید رضا یافتیان

با سلام

وب سایت من متاسفانه هک شده. هک شدن آن مربوط به ضعف شرکتی است که هاست را از آنجا خریده ام یا قالب که از وردپرس دانلود کردم؟

نقل قول 
حجت سلطان محمدی

سلام خدمت استاد گرامی

چند تا سئوال دز زمینه انتخاب دامین داشتم

1- آیا خوب هست برای جدا کردن کلمات در دامین از نقطه(دات) استفاده کرد؟ یا بهتر است کلمات بصورت پیوسته باشد؟دلیل اینکه شما می گویید از dash در دامین استفاده نشود چیست در صورتیکه بعضی از دامین سایتها به این صورت است؟

2-بهتر است کدام یک از دامنه های ir -com  به عنوان دامنه اصلی باشد؟

3- بهتراست نام دامنه   نام شرکت -نام برند-کلمه کلیدی اصلی یا کلمه ای که نشان دهنده آن کسب و کار باشد؟

4-با توجه به اینکه گوگل فینگلیش راترجمه نمی کند ایا استفاده از کلمات فینگلیش  برای دامین مناسب هست ؟ آیا اینکار مزیتی دارد؟

5- شما برای یک دامین اصلی چند تا دامین فرعی دیگر را مناسب می دانید؟آیا از دید گوگل مزیت محسوب می شود؟آیا بهتر نیست دامنه اصلی مان برندمان باشد و مابقی دامنه ها کلمات کلیدی بصورت فینگلیش یا انگلیسی؟آیا وجود کلمات کلیدی در زیر دامنه خوب هست یا نه؟

6- آیا ثبت دامین با نام فارسی به عنوان subdomain پیشنهاد می شود ؟ برای اینکار  برندمان را بصورت فارسی ثبت کنیم یا کلمه کلیدی پر رقابت یا کلمه ای که بیشتر سرچ می شود؟

7- آیا وجود چند تا subdomain برای یک سایت مهم است ؟ مگر اطلاعات این زیر دامنه ها با دامنه اصلی سایت یکی نیست پس چه فایدهای دارد؟

8- آیا وجود چند تا دامین ( دامنه های فینگلیش -انگلیسی - فارسی)برای یک سایت duplicate  ایجاد نمی کند؟

9- آبا زیر دامنه ها رو باید در تنظیمات هاست به گوگل بگوییم و آنها را دامین اصلی redirect  کنیم؟ 

نقل قول 
ف شکوه

با سلام- من هم دقیقا سوالات اقای سلطان محمدی رو دارم لطفا جواب بدید .ممنون از شما

نقل قول 

با سلام و احترام

در ابتدا به خاطر مطالب آموزنده تان بسیار ممنونم.سایت شما سایت واقعا تکی هست بدون هیچ اغراقی میگم.

میخواستم از شما کمک بخواهم که  دامنه مناسب ،بامحتوا و کوتاهی برای سایت در زمینه آموزش کسب و کار اینترنتی انتخاب کنم.ابزارهای زیادی برای انتخاب دامنه در نت وجود دارد ولی مهم پیشنهاد کلمه کلیدی است که میخواهم هم اصیل باشد و هم کوتاه هم محتواش با موضوع سایتم بخوره هم تو ذهن هر کسی بمونه .میتونید در این زمینه راهنماییم کنید .سایت شما واثعا دامنه اش عالی هم راحت تایپ میشه هم با محتوا هم تو ذهن هر کسی برای بار اول که به سایتتان مراجعه میکنه میمونه .منم دنبال هم چین چیزی هستم  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.اگر امکان دارد پاسخ را به ایمیلم ارسال کنید.

سپاس فراوان از شما.

نقل قول 
شاپیز لایف

سلام.

برا شروع کار شما اصلا لازم نداری. بستگی به هاستت تا ماه های اول همون هاستای ارزون جوابتو میدن بازدیدت رفت بالا هاست با ریکارنت بالاتر بگیر که پردازنده چند هسته ای و رم بالای 4 گیگ داشته باشه بتونی روزانه چن هزار بازدید بگیری.

اگه فایل حچیم زیادی برا دانلود داشتی هاست دانلود بخری بریز توش لینک بده سایت اصلیت.

در نهایت زمانی که دیگه بازدیدات خیلی زیاد شد(بحث بالای 20000 بازدید در ماه هست) بله قابل انتقال هست و خود هاست براتون انجام میده.

نقل قول 
شاپیز لایف

نقل قول :

حجت سلطان محمدی گفت :

سلام خدمت استاد گرامی

چند تا سئوال دز زمینه انتخاب دامین داشتم

1- آیا خوب هست برای جدا کردن کلمات در دامین از نقطه(دات) استفاده کرد؟ یا بهتر است کلمات بصورت پیوسته باشد؟دلیل اینکه شما می گویید از dash در دامین استفاده نشود چیست در صورتیکه بعضی از دامین سایتها به این صورت است؟

2-بهتر است کدام یک از دامنه های ir -com  به عنوان دامنه اصلی باشد؟

3- بهتراست نام دامنه   نام شرکت -نام برند-کلمه کلیدی اصلی یا کلمه ای که نشان دهنده آن کسب و کار باشد؟

4-با توجه به اینکه گوگل فینگلیش راترجمه نمی کند ایا استفاده از کلمات فینگلیش  برای دامین مناسب هست ؟ آیا اینکار مزیتی دارد؟

5- شما برای یک دامین اصلی چند تا دامین فرعی دیگر را مناسب می دانید؟آیا از دید گوگل مزیت محسوب می شود؟آیا بهتر نیست دامنه اصلی مان برندمان باشد و مابقی دامنه ها کلمات کلیدی بصورت فینگلیش یا انگلیسی؟آیا وجود کلمات کلیدی در زیر دامنه خوب هست یا نه؟

6- آیا ثبت دامین با نام فارسی به عنوان subdomain پیشنهاد می شود ؟ برای اینکار  برندمان را بصورت فارسی ثبت کنیم یا کلمه کلیدی پر رقابت یا کلمه ای که بیشتر سرچ می شود؟

7- آیا وجود چند تا subdomain برای یک سایت مهم است ؟ مگر اطلاعات این زیر دامنه ها با دامنه اصلی سایت یکی نیست پس چه فایدهای دارد؟

8- آیا وجود چند تا دامین ( دامنه های فینگلیش -انگلیسی - فارسی)برای یک سایت duplicate  ایجاد نمی کند؟

9- آبا زیر دامنه ها رو باید در تنظیمات هاست به گوگل بگوییم و آنها را دامین اصلی redirect  کنیم؟ 

پاسخ :

سلام.

1- نقطه که خیر، شما dash استفاده نکن چون کلمات رو گوگل چسبیده به هم حساب میکنه مثلا ننویس Best_cosmetic_shop بلکه از هایفن استفاده کن بنویس best-cosmetic-shop

2- تفاوتی نداره شما دات کام بخری خب اطلاعات مالک سایت مخفی میمونه و برا سایت هایی هست که ممکنه از خارج هم بازدید داشته باشن خب دات ای ار مطرح نیس، ولی شما اگه فروشگاه وبلاگ یا هرچیزی میخوای راه بندازی دات ای ار کارتو راه میندازه حالا با دات کام هم میتونی بخری پارک کنی رو دات ای ارت.

3- بهتره برند خودتون باشه اگه صاحب برند هستین، چون مشهور شدی تحت برند میشناسنت و بهتره زیر 9 حرف بشه مثلا 7 حرف مناسبه.

4- خیر مزیتی نداره. 

5- برا چه بخشی میخواید ساب دامین بزنید؟ از لحاظ سئو بهتره این کارو نکنید زیاد کار جالبی نیست اگه میخواید که مثلا shop یا blog رو ساب دامین کنید، ولی اگه یه سایت کاملا مجزایی میخواید یه بخش کاملا متفاوت با طراحی جدید خب میشه انجام داد.

6- نه حاجی شما رو سئو داخلیت کار کن زیاد فکر این نباش که اسم سایتم کلمه چی بذارم جذبم بالا بره درسته بهرحال کلمتون باید به ذهن بمونه ولی خب دیگه هرچیزی حدی داره شما یه کلمه شیک و تمیز و کوتاه بذار، و رو چیزای دیگه تمرکز کن. کلن فارسی رو بیخیال در این حیطه/

7- در بخش 5 توضیح داده شد. 

8- تمامی دامین ها رو تو دامین اصلی پارک کنید در این صورت همه با یک نام باز میشن و مساله ای نداره.

9- چرا اخه باید یه ساب دامین رو به دامنه اصلی ریدایرکت کنید؟ مثلا دیجیکالا میتونس sytle . digikala رو بزنه ولی خب ترجیح داد کلن یه سایت جدید بزنه و متفاوت باشه.

نقل قول 
ارسال سوال جدید معرفی بخش پرسش و پاسخ

دسته بندی سوالات

محبوبترین سوالات این ماه

payam hdi

استفاده از تگ

مهرداد قائدی

لینک مستقیم سایت درجه به دیجیکالا

فرید آخوندی

چرا رسانه من در دیجی کالا تایید نمیشه؟

مسعود مارشکی

دریافت فیلم ویبینار آموزشی که قبلا ثبت نام کرده ام.

پربازدیدترین سوالات

پشتیبانی مدیر وب

ثبت درخواست موضوعات آموزشی

پشتیبانی مدیر وب

سوالات متداول در بهینه سازی وب سایت

حسین ارشادی سیسی

بحث هاست و دامین

Sajjad Jafarpour

پرده سبز (کروماکی)

برترین پاسخ دهندگان

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید
whatsapp