مدیر وب محصولات بهینه سازی و سئو آموزش کار و تحلیل حرفه‌ای با سرچ کنسول گوگل

آموزش کار و تحلیل حرفه‌ای با سرچ کنسول گوگل

آموزش کار و تحلیل حرفه‌ای با سرچ کنسول گوگل
چکیده این محصول : 5 نظر 6,242 بازدید

سرچ کنسول گوگل مهمترین ابزار یک وب‌مستر است که باید کامل نحوه کار کردن و تحلیل سایت خود را در این ابزار را یاد گرفته و پیوسته سایت خود را بررسی و با تحلیل‌های حرفه‌ای مسیر آینده خود را پیدا کرده و سئو سایت را بهبود دهد.

 
599,000 تومان

برای یک نفر روی ویندوز یا مک

فایل آموزشی تصویری

زمان : 6 ساعت و 15 دقیقه

خرید دانلودی محصول

 

این دوره 4 آپدیت جدید دارد، آخرین آپدیت مهرماه سال 1400 می‌باشد

آپدیت چهار: بررسی و آموزش رفع خطاهای بخش (coverage) در سرچ کنسول (9مهر ماه)

این جلسه به قسمت Coverage می‌رویم و به چهار قسمت اصلی آن می‌پردازیم، از دلیل ایجاد شدن این بخش در سرچ کنسول و توقعی که گوگل از ما به عنوان مالک سایت در این بخش دارد صحبت را آغاز می‌کنیم و سپس به سراغ قسمت‌های مختلف این بخش می‌رویم.

دلیل وجود 4 بخش اصلی Error, Valid with warning, Valid, Excluded را بررسی می‌کنیم و خطاها و هشدارهای گوگل را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم تا بدانیم کدام خطاها را باید رفع کنیم و با بقیه آنها باید چه کنیم.

دلیل وجود Impressions در این قسمت و نحوه بررسی سایت و پیدا کردن مشکلات واقعی را بررسی می‌کنیم و در مورد خطاهای اصلی بخش Excluded که مربوط به Canonical‌ می‌باشد صحبت می‌کنیم و نحوه رفع این مشکل را نیز مطرح کرده‌ام.

مدت زمان آپدیت دو: 38 دقیقه می‌باشد.

 

آپدیت سه: بررسی بخش Search Console Insights و تحلیل اطلاعات (3 مرداد 1400)

بخش جدیدی به سرچ کنسول اضافه شده است که اطلاعات بسیار جالبی با ترکیب اطلاعات سرچ کنسول و گوگل آنالیتیک به ما ارائه می‌کند، در این جلسه ابتدا این بخش را فعال می‌کنیم تا اتصال آن با سرچ‌ کنسول و گوگل آنالیتیک متصل شود و سپس اطلاعاتی که در این بخش ارائه می‌شود را مورد تحلیل و بررسی قرار می‌دهیم تا درک کنیم چرا این بخش اضافه شده است و چگونه می‌تواند برای ما به عنوان صاحب کسب و کار آنلاین مفید باشد و به بهبود فرآیند سئو و تولید محتوای سایت کمک کند.

مدت زمان آپدیت دو: 23 دقیقه می‌باشد.

 

آپدیت دو: بررسی بخش Core Web Vitals و استاندارهای جدید (26 اردیبهشت 1400)

بخش Core Web Vitals که با استاندارهای جدید گوگل تغییر کرده است را در این جلسه بررسی می‌کنیم و مشکلاتی که در PageSpeed Insights باعث خطا شده است را بررسی می‌کنیم و اهمیت رتبه بالا داشتن در این قسمت را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

همچنین نحوه بررسی سرعت واقعی سایت با PageSpeed Insights از طریق کامپیوتر خودمان را بررسی می‌کنیم و با سرعت بررسی شده توسط گوگل مقایسه می‌کنیم.

مدت زمان آپدیت دو: 10 دقیقه می‌باشد.

 

آپدیت یک: معرفی و آموزش بخش جدید Page Experience (26 اردیبهشت 1400)

بخش جدیدی به سرچ کنسول اضافه شده است به اسم Page Experience که در این جلسه به آن می‌پردازیم. اینکه چرا این بخش به سرچ کنسول اضافه شده است و دلیلی که گوگل این موضوع را یکی از سیگنال‌های سئو در نظر گرفته است را بررسی می‌کنیم.

قسمت‌های مختلف این بخش را بررسی و تحلیل می‌کنیم تا بدانیم قرار است چه چیزهایی را در اینجا بررسی کنیم و بهبود دهیم. در ادامه به بخش Core Web Vitals می‌رویم که یکی از سیگنال‌های بهبود تجربه کاربری در گوگل است و این بخش را نیز مورد بررسی قرار می‌دهیم.

مدت زمان آپدیت یک: 9 دقیقه می‌باشد.

 

اگر این دوره را قبلا تهیه کرده اید برای دیدن بروز رسانی‌ها نیازی به پرداخت هزینه مجدد نیست و می توانید آن را رایگان دریافت کنید.

 

اگر بخواهیم از اهمیت سرچ کنسول گوگل بگوییم، مهمترین ابزاری که بعد از کار کردن با پنل سایت‌ خودتان، باید به آن مسلط باشید، سرچ کنسول گوگل است! می‌پرسید چرا؟ زیرا سرچ کنسول راه ارتباطی شما با گوگل مهمترین موتور جستجوی جهان است که قرار است به‌زودی ترافیک هدفمند و رایگانی را به سمت سایت شما هدایت کند.

گوگل توقع دارد شما به عنوان صاحب یک کسب و کار اینترنتی توانایی اتصال سایت خودتان و مدیریت آن در سرچ کنسول را داشته باشید و افرادی که نمی‌توانند با سرچ کنسول گوگل کار کنند فرصت بسیار مهمی را از دست می‌دهند که می‌تواند ضرر بزرگی برای آنها محسوب شود.

سرچ کنسول گوگل کمک می‌کند تا سایت خود را به گوگل متصل کنید، متوجه خطاهای سایت خودتان شوید و نگاه گوگل را به سایت خودتان بررسی کنید و زمانی که کاربران از طریق گوگل وارد سایت شما می‌شوند متوجه شوید دقیقا با جستجوی چه کلمه‌ای و به کدام صفحه سایت شما وارد شدند.

آموزش کار با سرچ کنسول گوگل

این دوره دقیقا شامل چه مواردی می‌شود؟

این دوره از دو بخش تشکیل شده است، آموزش کامل همه بخش‌های سرچ کنسول گوگل که از ابتدای کنسول آغاز می‌شود و با جزییات همه موارد و دلیل وجود آنها و نحوه کار با همه ابزارها آموزش داده می‌شود و در بخش دوم به تحلیل با سرچ کنسول خواهیم پرداخت، ما می‌توانیم با این ابزار تحلیل‌های فوق العاده‌ای انجام دهیم، می‌توانیم کلمات کلیدی جدیدی برای تولید محتوا پیدا کنیم و یا بفهمیم گوگل تمایل دارد ما در چه زمینه‌ای تولید محتوا کنیم تا به ما رتبه‌های بهتری بدهد.

در این دوره تحلیل‌ها بسیار ارزشمند هستند و با روش‌های مختلفی که فقط با تجربه می‌توان کسب کرد، این تحلیل‌ها انجام خواهد شد! شما با خرید این دوره به هر دو بخش دسترسی خواهید داشت و ابتدا نحوه کار با همه بخش‌های سرچ‌کنسول را آموزش خواهید دید و سپس تحلیل‌ها آغاز خواهد شد و در آن بخش با تحلیل‌هایی کاملا تجربی که در هیچ جای دیگر نمی‌توانید آنها را پیدا کنید متوجه قدرت ترکیب سرچ‌کنسول با تجربه خواهید شد!

بله همه تحلیل های انجام شده از تجربه سالها کار کردن با سرچ کنسول و مشاوره های خصوصی به کسب و کار های آنلاین مختلف بدست آمده است که هیچ آموزشی برای آنها ساخته نشده است یا حداقل من ندیدم!

برای رسیدن به این تجربیات نیاز است سالها روی سایت‌های مختلف کار کرده باشید تا بتوانید با تحلیل‌های تجربی به نتایج فوق‌العاده شگفت‌انگیزی برسید.

این تحلیل‌ها که در طی سالها در جلسات خصوصی اجرا شده، می‌تواند سرنوشت یک سایت را کاملا تغییر دهد و نتیجه آنها نیز تاثیر زیادی در کسب و کارهای آنلاین داشته است،‌ یک تحلیل حرفه‌ای می‌تواند پاسخ سوالاتی را برای شما پیدا کند که هرگز نمی‌توانید فقط با یادگیری ابزارهای موجود در سرچ کنسول به آنها دست پیدا کنید.

 

سوالات متداول

 

این دوره چه زمانی ضبط شده است و آخرین ابزارهای سرچ کنسول در آن آموزش داده شده است؟

این دوره در ابتدای سال 2021 میلادی ضبط شده است و همه ابزارهای سرچ کنسول تا این تاریخ در آن آموزش داده شده است.

 

دوره سرچ کنسول چگونه ضبط شده است آیا مدرس را مشاهده می‌کنیم یا به صورت عملی است؟

 • این دوره به صورت کامل از مانیتور فیلم‌برداری شده است و همه موارد به صورت عملی آموزش داده شده است و کلیه تحلیل‌ها در یک سایت واقعی که سئو سایت با مشکلات جدی روبرو است انجام شده است.
 

آیا به محض خرید دوره می‌توان به فیلم‌های آمورشی دسترسی داشت؟

 • بله شما پس از تهیه این دوره می‌توانید همان لحظه به ویدیوهای آموزشی دسترسی داشته باشید. این ویدیوها برای یک نفر روی سیستم عامل ویندوز یا مک در دسترس خواهد بود.
 

آیا این دوره بروزرسانی خواهد شد و دسترسی به بروزرسانی‌ها رایگان خواهد بود؟

 • قطعا بله! هر دو بخش دوره بروزرسانی خواهد شد، در بخش اول ابزارهای جدید و مواردی که ممکن است نیاز شرکت‌کنندگان باشد مانند روش‌های حل مشکلات خاصی که در سرچ کنسول رخ می‌دهد آموزش داده خواهد شد و همچنین موارد تخصصی دیگر نیز می‌تواند در آپدیت‌های بعدی ارائه شود. در بخش دوم نیز که تحلیل‌های تخصصی است به شما قول بروزرسانی را خواهد داد، تحلیل‌های زیادی می‌توان انجام داد که در ادامه به دوره اضافه خواهد شد و دسترسی به همه بروزرسانی‌ها رایگان می‌باشد.
 

آیا این دوره نیاز به پیش‌نیاز خاصی دارد؟

 • نیاز است سایت داشته باشید و بتوانید با یک پنل مدیریتی کار سایت کار کنید، باقی موارد کاملا واضح و قدم به قدم توضیح داده شده است.
 

تحلیل‌های آموزش داده شده در دوره برای چه سایت‌های کاربردی است؟

 • برای هرنوع سایتی که بخواهد از گوگل ورودی داشته باشد کاربرد دارد، سایت‌های شرکتی، آموزشی، فروشگاهی و... می‌توانند با تحلیل‌های آموزش داده شده به نتایج فوق‌العاده‌ای دسترسی پیدا کنند.
 

من قبلا در دوره‌های جادوی سئو شرکت کرده‌ام، آیا این دوره برای من مفید است؟

 • بله! اگر در دوره‌های قبل از 2019 شرکت کرده‌اید این دوره می‌تواند برای شما یک بروزرسانی مفید باشد و اگر در دوره‌های 2019 و یا بعد از آن شرکت کرده‌اید نیز بخش‌هایی از دوره برای شما جدید است، همچنین تحلیل‌هایی که در دوره آموزش داده شده است و در بروزرسانی‌ها ارائه خواهد شد می‌تواند برای شما مفید باشد.
 

چرا این دوره بخشی از دوره جامع جادوی سئو نیست و جداگانه ارائه شده است؟

 • به دو دلیل! دلیل اول اینکه این دوره قرار است یک دوره جامع دیگر در خصوص سرچ کنسول باشد و در زمان 40 ساعته دوره‌های جادوی سئو با توجه به محدودیت زمان و حجم بالای محتوای ارائه شده، امکان تمرکز بیش از این برای بخش سرچ کنسول نیست. البته که سرچ کنسول در دوره جادوی سئو کامل آموزش داده می‌شود و تحلیل‌های بسیار خوبی هم ارائه شده است اما زمانی که یک دوره مستقل برای آن ایجاد می‌شود می‌توانیم به موارد بسیار دیگری نیز بپردازیم و دوره را پیوسته توسعه دهیم. شایان ذکر است که این دوره به علت همپوشانی‌هایی که با دوره جادوی سئو دارد و ارزشی که برای جادوگران سئو قائل هستیم با تخفیف بسیار ویژه‌ای به افرادی که قبلا در دوره‌های جادوی سئو شرکت‌ کرده‌اند ارائه خواهد شد که در صفحه همین دوره نحوه دسترسی به دوره با تخفیف توضیح داده شده است. دلیل دوم نیز این است که درخواست‌های زیادی برای آموزش مجزای سرچ کنسول داشتیم و افرادی هستند که تمایل دارند فقط آموزش کار با سرچ کنسول را تهیه کنند.

 

سرچ کنسول گوگل چه امکاناتی را در اختیار ما قرار می‌دهد؟

 • می‌توانیم سایت خود را به گوگل معرفی و متصل کنیم تا در نتایج دیده شویم.
 • می‌توانیم بررسی کنیم که آیا مطالب جدید سایت توسط گوگل ایندکس می‌شوند؟
 • مطالبی که نمی‌خواهیم گوگل آنها را ببیند، از آنجا حذف می‌کنیم.
 • مشکلات امنیتی سایت را در آنجا می‌بینیم و رفع می‌کنیم.
 • از اینکه با جستجوی چه کلماتی وب سایت ما نمایش داده می‌شود آگاه می‌شویم.
 •  از اینکه کدام سایت‌ها به سایت‌مان لینک داده‌اند، مطلع می‌شویم.
 • می‌توانیم نقشه سایت خود را به گوگل متصل کنیم تا همیشه گوگل متوجه بروزرسانی سایت ما بشود.
 •  لینک‌های شکسته و خطاهای سایت را در گوگل مشاهده و رفع می‌کنیم.
 • گوگل از طریق سرچ کنسول با ما ارتباط مستقیم دارد و هرآنچه نیاز است برای ما ارسال می‌کند.
 • اضافه کردن یک لینک جدید برای ایندکس شدن سایت، از این پنل صورت می‌گیرد.
 • وضعیت ایندکس شدن صفحات سایت را مشاهده می‌کنید.
 • مشکلات ریسپانسیو صفحات در اینجا نمایش داده می‌شود.
 • ساختار لینک‌سازی‌های داخلی سایت نیز در اینجا مشخص می‌شود.
 • میزان بازدید سایت‌تان را از طریق نتایج طبیعی گوگل مشاهده می‌کنید.
 • آمار دقیق از تعداد کلیک‌ها و رتبه هر صفحه از سایت را بررسی و مشاهده می‌کنید.
 • و موارد بسیار دیگری که گوگل در اختیار ما قرار داده است.

 

مدرس این دوره کیست؟

مهران منصوری فر مدرس سئو

من (مهران منصوری فر) از سال 1383 در وب فعال هستم و بعد از یکسال عملیات سئو را برای سایت خودم آغاز کردم، از همان زمان با سرچ کنسول گوگل کار کردم و در همه بروزرسانی‌های آن تجربه‌های خوبی بدست آوردم، گوگل پیوسته توسعه پیدا کرد و من نیز تجربه‌های جدیدی با سرچ کنسول بدست آوردم. وقتی سایتم با مشکلاتی مواجه شد که دلیل آنرا نمی‌دانستم و متوجه راه‌حل نشدم، متوجه شدم می‌توان با سرچ کنسول به پاسخ‌های صحیح رسید اما نیاز است آنرا کامل یاد بگیرم و تحلیل‌های تخصصی و گزارشات سفارشی طراحی کنم. همه آن تجربه‌ها و تحلیل‌ها را قرار است در این دوره با شما به اشتراک بگذارم.

نکته : با خرید دانلودی این محصول

1. 10% مبلغ پرداختی، خرید دانلودی، به کیف پول شما اضافه می گردد که می توانید برای خرید دیگر محصولات دانلودی سایت از آن استفاده نمائید.

2. بعد از دانلود به سرعت قابل استفاده می باشد.

3. مهمتر از همه در صورتی که در آینده مطلبی به صورت تصویری، صوتی و یا نوشتاری به این محصول دانلودی اضافه شود بدون پرداخت هیچگونه هزینه ای می توانید با استفاده از لینک آن در قسمت "سفارشات من" آن را دانلود نمائید.

599,000 تومان

برای یک نفر روی ویندوز یا مک

فایل آموزشی تصویری

زمان : 6 ساعت و 15 دقیقه

خرید دانلودی محصول

توجه : بعد از خرید محصول دانلودی، لینک های دانلود در پروفایل شما (با همان نام کاربری که آن محصول را خریده اید وارد شوید) در قسمت "سفارشات من" برای همیشه موجود می باشد و می توانید هر زمان که خواستید با استفاده از آنها، فایل مورد نظر را دانلود نمائید.

نظرات

محمود
۰۰
پاسخسلام و درود
بخاطر مشکلات رسپناسیو کلیه صفحات محصولات از نتایج موبایل پاک شده ولی در نتایج دسکتاپ وجود داره
خواستم بدونم در این بسته نحوه حل مشکل از طریق سرچ کنسول و بازگردانی نتایج رو توضیح دادین؟
مدیر وب
۰۰

سلام وقت بخیر 

دقیقا حل این مشکل خاص توضیح داده نشده ولی در مورد خطاهای سرچ کنسول مفصل آموزش داده شده

یاسین رایان
۰۰
پاسخسلام . فکر میکنم آموزش خیلی خوبی باشه . من قبلا اموش سئو شما رو تهییه کرده بود و واقعا راضیی بودم از خریدم
gilankesht.ir
۰۰
پاسخسلام
ممنون آقای منصوری فر عزیز
من تازه ثبت نام کردم میدونم مثل همیشه این دوره هم عالیه
مدیر وب
۰۰

سلام وقت بخیر 

ممنون از محبت شما موفق باشید

از من بپرس فوتر

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید
whatsapp