چگونه یادگیری فتوشاپ می‌تواند سود مالی داشته باشد؟

چگونه یادگیری فتوشاپ می‌تواند سود مالی داشته باشد؟

اگر فکر می‌کنید مبلغ سرمایه‌گذاری در این دوره زیاد است! این ویدیو را ببینید

مدیر وب محصولات کسب و کار اینترنتی دوره آموزش فتوشاپ برای مدیران سایت

دوره آموزش فتوشاپ برای مدیران سایت

دوره آموزش فتوشاپ برای مدیران سایت
چکیده این محصول : 14 نظر 11,717 بازدید

فتوشاپ ابزاری است که باید آنرا بیاموزیم، در این دوره یاد میگریم چطور از فتوشاپ برای طراحی سریع و ساده عکس‌های سایت خودمان استفاده کنیم.

799,000 تومان

برای یک نفر روی ویندوز یا مک

آموزش پروژه محور

3 ساعت

اضافه به سبد خرید

همین ابتدا باید بگویم که من نه گرافیست هستم و نه چیزی از گرافیک می‌دانم! من یک وبمستر هستم که فتوشاپ را در حد رفع نیاز یاد گرفتم و در این دوره می‌خواهم همین تجربه‌ها را به شما هم آموزش بدهم تا برای طراحی یک اسلایدر یا بنرسایت و یا طراحی یک پست و استوری برای اینستاگرام منتظر گرافیست نباشیم.

ویدیوی معرفی دوره آموزش فتوشاپ برای مدیران سایت را مشاهده کنید:

 

چرا باید به عنوان مدیرسایت فتوشاپ یاد بگیریم؟

این موضوع را با یک مثال ساده توضیح می‌دهم، ساعت 9 شب است و شما تصمیم دارید یک محصول یا دسته‌ای از محصولات را در تخفیف ویژه قرار دهید تا نرخ تبدیل سایت را بررسی کنید، اولین چیزی که احتیاج دارید چیست؟ یک اسلایدر تخفیف؟ یک بنر برای کنار سایت؟ یک پست و استوری؟ بله همه را نیاز دارید و کی باید آنرا انجام دهد؟ گرافیست! پس تا صبح صبر کنید و در میان مشغله‌های فردا اگر هنوز یادتان بود که دیشب می‌خواستید چه کنید به گرافیست پیام بدید و اگر او در دسترس بود و سرش خلوت بود کار شما را روز بعدی تحویل دهد و دیگه سرد شده‌اید... باشد فرصتی دیگر این تحلیل را انجام می‌دهم امشب خیلی خسته هستم.

مثال بالا و مشکلات مالی دو دلیل اصلی بود که من را مجبور کرد فتوشاپ را یاد بگیرم، اما هرگز تصمیم نداشتم یک گرافیست حرفه‌ای بشوم و یا طرح‌های سه‌بعدی بسازم، بلکه هدف من این بود که کارهایی که به ذهن‌ام می‌رسد منتظر طراحی گرافیست نماند و مشکل بعدی در ابتدای کار مسئله مالی هم بود، برای طراحی یک بنر یا اسلایدر باید هزینه زیادی پرداخت می‌کردم و اگر هر روز می‌خواستم در اینستاگرام فعالیت کنم بهتر بود یک گرافیست را استخدام کنم تا اینکه بخواهم دورکاری ادامه بدهم، زیرا هزینه و زمان زیادی را به این شکل از دست می‌دادم.

 

آموزش فتوشاپ برای مدیران سایت

 

من دقیقا چقدر فتوشاپ را یاد گرفتم و چه نفعی برایم داشت؟

راستش را بخواهید من همه چیز را تجربی یاد گرفتم، اولین باری که مجبور شدم سایز یک عکس را تغییر دهم، یا دور یک عکس را ببرم و سفید کنم با تجربه و جستجوهای مختلف در زمانی حدود 15 سال آهسته یاد گرفتم که چطور گلیم خودم را از آب بیرون بکشم، اما نکته‌ای که بعد متوجه شدم این بود که برای همه آن کارها، راه ساده‌تری هم وجود داشته و من معمولا راه سخت را انتخاب کردم.

البته همین الان هم مطمئنم از چیزی که در این دوره آموزش داده‌ام نیز راه ساده‌تری برای انجام همه این کارها وجود دارد و هرگز این مسیر پایانی نخواهد داشت، اما خوب برای یادگیری آن نیاز است که یک گرافیست حرفه‌ای بشوم که این انتخاب من نیست و پیشنهاد می‌کنم اگر شما هم یک وبمستر هستید زمانی که می‌خواهید برای حرفه‌ای شدن در گرافیک صرف کنید برای یادگیری سئو و دیجیتال مارکتینگ بگذارید.

من ابزارهای فتوشاپ را یاد گرفتم و اگر نیاز داشته باشم یک اسلایدر یا بنر برای سایت‌ام طراحی کنم، عکس‌های محصول را درست کنم، عکس‌های هدر کانال در یوتیوب یا آپارات را طراحی کنم و یا برای اینستاگرام پست یا استوری طراحی کنم، از پس کار خودم برمی‌آیم.

همین‌جا دیگر کافیست، باقی کارها را اگر بخواهم حرفه‌ای انجام شود به متخصص آن می‌سپارم، شاید 5 سال یکبار بخواهم قالب سایت‌ام را عوض کنم، دلیلی برای یادگیری چیزی که 5 سال یکبار نیاز می‌شود پیدا نکردم، یا شاید یک فایل متحرک بخواهم که در یک مقاله استفاده کنم، معمولا برای یک فایل متحرک عجله‌ای نیست، پس آن را هم به متخصص خودش می‌سپارم.

چیزی که نیاز دارم مواردی است که بالا به آن اشاره کردم و موارد دیگری مثل نوشتن یک متن زیبا روی عکس یا ساخت عکس‌هایی برای بین متون سایت و یا طراحی یک عکس برای پستی در لینکدین، همه اینها را مستقل و خودم انجام می دهم و در این دوره قرار است آنها را به شما هم آموزش بدهم.

 

آموزش فتوشاپ برای مدیران سایت

 

چرا این دوره را ساختم؟

یکی از کارهایی که من انجام می‌دهم مشاوره به کسب و کارها است، زمانی که می‌خواهیم تبلیغات را آغاز کنیم، مشکل اصلی ما در اجرای کمپین‌ها همین موضوع گرافیک است که همیشه باعث می‌شود کارها یا متوقف شوند و یا دیرتر از زمان انتظار به نتیجه برسد.

همیشه این سوال را می‌پرسم: مگر قرار است دقیقا چکار کنند که یک روز زمان می‌برد؟ من کار گرافیست‌ها را زیر سوال نمی‌برم و می‌دانم یک طراح خیلی خوب نیاز به آزادی فکر و زمان دارد ولی موضوع این است که اکثر کمپین‌ها، پست‌ها و اسلایدرها نیاز به یک طرح خیلی خوب ندارند!

در ضمن می‌توان طرح‌های خیلی خوب آماده را از گرافیست‌ها به صورت لایه‌باز گرفت و با تغییر رنگ و و عناوین آنها مجدد برای یک کمپین دیگر استفاده کرد، البته به شرطی که در حد کار کردن با یک طراح لایه‌باز و ویرایش آن فایل، فتوشاپ را بلد باشید! این دقیقا همان چیزی است که در این دوره آموزش داده‌ام.

 

در این دوره دقیقا چه چیزی آموزش می‌دهم؟

فکر می‌کنم بهترین پاسخی که می‌توانم به این سوال بدهم این باشد که، آموزش ابتدایی فتوشاپ از صفر تا حدی که بتوان یک اسلایدر، بنر یا پست و استوری‌های اینستاگرام را خودمان طراحی کنیم. اما خوب قطعا سوال بعدی این است که اینها می‌تواند خیلی ساده یا خیلی حرفه‌ای طراحی شوند و من نمی‌دانم این دوره تا چقدر پیش رفته است؟ پاسخ آنرا با قراردادن عکس‌های نهایی طراحی شده در این دوره به شما می‌دهم.

اینها عکس‌هایی هستند که در طول ساخت این دوره طراحی کرده‌ام، اگر می‌توانید تا این حد طراحی با فتوشاپ انجام دهید، این دوره برای شما مفید نخواهد بود، اما اگر طرح‌های زیر برای شما جالب است و دوست دارید بدانید عکس‌های ابتدایی آنرا چطور پیدا کردم و در نهایت چگونه به اینجا رسیده است و نسخه بهینه برای وب را در زیر قرار داده‌ام، این دوره برای شما مناسب است.

عکس‌هایی زیر همه در این دوره ساخته شده و آموزش داده می‌شوند:

 

آیا این دوره تمام شده یا آپدیت می‌شود؟

قطعا بله آپدیت می‌شود! زمانی که این دوره را ساختم به یادگیری بیشتر فتوشاپ علاقه‌مند شدم اما بازهم تاکید می‌کنم در حد نیاز یک مدیرسایت نه بیشتر! قرار نیست گرافیست باشیم، برای ساخت طرح‌های  بهتر، تجربه‌های بعدی را نیز به صورت آپدیت‌های رایگان روی همین دوره برای شما منتشر خواهم کرد.

البته شاید شما هم درخواست‌هایی داشته باشید، مثل طراحی یک پست اینستاگرام محصول یا اسلایدر ویژه یک رویداد خاص، آنجا هم می‌توانم این آموزش‌ها را به این دوره اضافه کنم.

 

سوالات متداول:

 

از کدام نسخه فتوشاپ در این دوره استفاده شده است؟

نسخه Photoshop CC 2019 ورژن 20

 

آموزش‌های این دوره برای چه کسانی مفید است؟

برای کسانی که هیچ چیزی از فتوشاپ نمی‌دانند و یا اگر می‌دانند نمی‌توانند عکس‌هایی مانند نمونه‌های این صفحه طراحی کنند.

 

آیا آموزش نصب و راه‌اندازی فتوشاپ هم گفته شده است؟

خیر، آموزش از شروع کار با فتوشاپ آغاز می‌شود و نیاز است شما فتوشاپ و قابلیت فارسی نویسی روی سیستم خود داشته باشید.

 

آیا در مورد کیفیت استاندارد عکس‌ها برای وب و فشرده‌سازی صحبت شده است؟

بله در این مورد کامل در دوره صحبت شده است و نحوه فشرده‌سازی عکس‌ها و بهینه‌سازی برای وب آموزش داده شده است.

 

آیا در مورد فرمت‌های مختلف عکس‌ها و استفاده بهینه از آنها صحبت شده است؟

بله در مورد فرمت‌های JPG, PNG, GIF و استفاده بهینه از آنها صحبت می‌شود

 

آیا در مورد منابع پیدا کردن عکس‌های مورد نیاز برای طراحی صحبت شده است؟

بله در مورد منابع و نحوه جستجو و دانلود عکس‌های خام آموزش داده شده است.

 

آیا فایل‌های لایه باز دوره در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد؟

بله شما می‌توانید به فایل‌های لایه‌باز آموزش داده شده در دوره دسترسی داشته باشید.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

وبینار چیست و چگونه می‌توان آن را برگزار کرد؟

وبینار چیست و چگونه می‌توان آن را برگزار کرد؟

آیا می‌دانید که وبینار چیست، چه انواعی دارد و چگونه به بهترین شکل ممکن می‌توانید یک وبینار برگزار کنید؟ در این مطلب پاسخ این پرسش‌ها را درخواهید یافت و با زیر و بم وبینار آشنا می‌شوید.  

نظرات

Alireza Yaghoobi
۰۰
پاسخسلام وقت بخیر ٫ خسته نباشید.
ببخشید من نرم افزار فتوشاپ فقط ورژن 2018 جواب میده رو کامپیوترم ٫ میخواستم بدونم برای این دوره حتما باید ورژن 2019 باشه ؟ یعنی منظورم این هست با ورژن 2018 این نرم افزار میشه این دوره رو نگا کرد؟؟
مدیر وب
۰۰

سلام وقت بخیر 

نه فرقی نمی کنه از چه ورژنی استفاده می کنید یه سری موارد کلی گفته شده که هر مدیروب سایتی لازمه از فتوشاپ بلد باشه که بتونه کارهای سایتش رو انجام بده 

رانا سافت
۰۰
پاسخ

شاید به نظر خیلی ها عجیب بیاد که شما آموزش فتوشاپ منتشر کردید ولی برای منی که نمیخوام برای این چیزها هزینه کنم و وقت و پوله دوه های طولانی فتوشاپ هم ندارم دقیقا همین فکر کنم خوب باشه.

مدیر وب
۰۰

خیلی ممنون از نظر خوب شما، دقیقا مخاطب هدف نیست افرادی مانند شما هستند که وقت برای گذراندن دوره‌های جامع فتوشاپ ندارد و نمی‌خواهند برای طراحی عکس‌های سایت و یا شبکه‌های اجتماعی منتظر فرد دیگری باشند یا هزینه‌های اضافه پرداخت کنند.

رحیم صادقی
۰۰
پاسخ

این طرح ها رو با برنامه های طراحی آنلاین هم میشه زد؟ یا حتما باید فتوشاپ نصب کنم؟

مدیر وب
۰۰

برای اجرای آموزش‌های این دوره نیاز به نصب فتوشاپ دارید، همه آموزش‌های این دوره در نرم‌افزار فتوشاپ انجام می‌شود.

شاهین سلیمی
۰۰
پاسخ

من معرفی دوره رو دیدم ولی یه سوالی دارم که شما فقط همین چند تا بنر رو یاد میدید یا دوره آپدیت هم میشه؟؟؟

مدیر وب
۰۰

هدفی که از ساخت این دوره بود آموزش طراحی توسط خود مدیر سایت بود که با همین موارد اکثر موارد مورد نیاز مطرح شده است، اما این اطمینان را می‌دهیم که دوره با موارد طراحی دیگر نیز بروزرسانی خواهد شد. برای این دوره بنرها و طرح‌های جدیدی در نظر گرفته می‌شود و مراحل طراحی انها نیز قدم به قدم آموزش داده خواهد شد و به دوره اضافه می‌شود.

hodA
۰۰
پاسخ

سلام خیلی ممنون از دوره خوبتون. سوالی که دارم اینه که فایل های لایه باز این دوره هم بهمون می دید؟

مدیر وب
۰۰

سلام ممنون از نظر شما بله فایل‌های لایه‌باز همه طراح‌ها در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد.

بهزاد حسینی
۰۲
پاسخچقدر جای همچین آموزشی خالی بود واقعا
من خودم همیشه از پاورپوینت برای طراحی بنر استفاده میکنم! فرصت یادگیری فتوشاپ هم نداشتم، ولی این دوره دقیقا همون چیزیه که به عنون یک مدیر سایت بهش نیاز داشتم تا یک قدم توی کارم رشد کنم
دمتون گرم استاد منصوری فر عزیز
من این محصول را خریده ام
مدیر وب
۰۰

جناب حسینی عزیز، خیلی ممنونیم از اینکه در دوره شرکت کردید و نظرتون رو با ما اشتراک گذاشتید و خیلی خوشحالیم که دوره برای شما مفید و کاربردی بوده است.

مسعود
۰۱
پاسخواقعا اسلایدرهایی به این سادگی طراحی کردن کاری داره که این قیمت و روی دوره گذاشتید؟!!
مدیر وب
۰۰

اگر طراحی آنها برای شما ساده است، مخاطب این دوره نیستید.. در معرفی و توضیحات دوره نیز این موضوع ذکر شده است، چیزی که برای شما ساده است ممکن است برای دیگری آنگونه نباشد و نیاز به آموزش داشته باشد. مبلغ دوره نیز کاملا منطقی است و برای توضیح آن یک ویدیوی مجزا در همین صفحه قرار داده شده است.

برای مثال: جهت برون‌سپاری طراحی عکس‌های خروجی این دوره شما باید بیشتر از مبلغ دوره فقط برای یکبار طراحی پرداخت کنید، کافیست کلمات قیمت طراحی اسلایدر، قیمت طراحی بنر یا قیمت طراحی پست و استوری اینستاگرام را جستجو کنید.

از من بپرس فوتر

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید
whatsapp