تست اولیه کسب و کار را چطور انجام دهیم که بازخورد مناسب بگیریم ؟

رسانه مدیر وب
قسمت:
0
(0)

تست اولیه کسب و کار را چطور انجام دهیم که بازخورد مناسب بگیریم؟

من راجع به این موضوع، ویدیو های خیلی زیادی در مدیر وب ( وبینار عامل موفقیت استارتاپ ها ) قرار دادم، پیشنهاد می کنم این ویدئوها را ببینید. اما اگر به صورت خلاصه بخواهم بگویم: شما نیاز نیست، چند میلیون نفر یا چند هزار نفر را جذب کنید. فیدبکی که می‌گیرید، می‌تواند حتی از 10 نفر یا 20 نفر باشد و اصلا نیازی نیست به قضیه بزرگ نگاه کنید.

من دوستانی دارم که یک شبکه تلگرام و اینستاگرام زدند، خدمات ارائه کردند و بعد از 6 ماه، 60 میلیون، 70 میلیون تومان فروش داشتند و تازه الان آمده‌اند و سایت راه‌اندازی کرده‌اند. یعنی mvp آنها سایت نبوده، بلکه تلگرام بوده است. این موضوع برای من هم جالب بود که این افراد چقدر در سطح پایین‌تری توانسته‌اند فیک بک خوبی بگیرند. نیازی نیست که شما بازاریابی کنید و هزینه های بالای تبلیغات یا سئو را بپردازید.

پیشنهاد من این هست که:

با افراد خیلی کم، در شرایط خیلی ساده، فیدبک  بگیرید. اگر قرار باشد کسب و کاری جواب بدهد، در مقیاس کم هم جواب خواهد داد. نیازی نیست که خیلی بزرگ شود. خیلی راحت 10 نفر، 15 نفر یا 20 نفر از کسانی که در حوزه کاری شما  هستند را  در اینستاگرام پیدا کنید و یا می‌توانید با 200 – 300 هزار تومان، داخل ده پیچ اینستاگرام تبلیغات کنید. به این شکل تبلیغات کنید و آنها را به سمت پیج خودتان جذب کنید، در پیج خودتان، یک آفر خوب بدهید و آنها را داخل کانال تلگرام ببرید، داخل کانال تلگرام می‌توانید نظرسنجی انجام دهید ( از طریق VoteBot یا LikeBot   ) و فیدبک بگیرید. و چنانچه فیدبک بد بود، ادامه ندهید. اگر خوب بود، که خود آنها به شما خواهند گفت که چه کاری انجام دهید بهتر است.

این سوال یکی از کاربران است که در « از من بپرس-قسمت نهم » پرسیده شده‌است. اگر می‌خواهید دیگر سوالات و پاسخ آنها را ببینید روی لینک آن کلیک کنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوهای بیشتر
4500-orders-in-one-month1