چگونه در marketplace تولید محتوا و سئو کنیم؟

رسانه مدیر وب
قسمت:
0
(0)

چگونه در  marketplace  تولید محتوا و سئو کنیم؟

در اکثر سیستم های marketplace، وقتی می‌خواهید کالاهای خود را برای فروش لیست کنید، این کالاها در سیستم آنها ثبت شده است و شما فقط به عنوان یک فروشنده جدید به آن اضافه می‌شوید.

اگر بخواهید marketplace مثل ایسام را داشته باشید و سئو کنید، بهترین راهکار این است که شما به فردی که آگهی خود را ثبت می‌کند آموزش دهید؛ مثلا اگر عکسی قرار می‌دهد، حتما برای آن alt تعریف کند (Alternative text ). اگر مطلبی می‌نویسد تگ های h1 , h2 , h3   را داخل متن تعریف کند.

اگر این موارد توسط کاربر انجام شود، مطلب شما سئوی بهتری خواهد داشت و احتمال اینکه سفارش بیشتری بگیرید، وجود دارد. این یعنی اینکه آموزش های اولیه را برای اضافه کردن محتوا  به کاربر بدهید و به او بگویید که با این روش‌ها،  شما می‌توانید مطلبشان را خیلی بهتر انتشار داده و بالا بیاورید؛ مثال ساده آن سایت دیوار است. وقتی شما می‌خواهید مطلبی را در سایت دیوار قرار دهید، اگر با عکس باشد، سه برابر احتمال بیشتری وجود دارد که آگهی شما دیده شده و در این صورت فروش بیشتری هم خواهید داشت.

 

– آیا خود marketplace ها هم، محتوا و محصول برای فروش قرار می‌دهند؟
بله، مانند سایت آمازون. سایت آمازون محصولات خودش را دارد و در کنار محصولات خودش، marketplace هم دارد، یعنی هم خودش می فروشد، هم دیگران می‌فروشند. احتمالا دیجی کالا هم می خواهد Platform خودش را شبیه آمازون کند، بطوری که هم خودش فروشنده کالا باشد و هم دیگران بتوانند کالاهایشان را در دیجی کالا لیست کنند.

چند نمونه در دنیا بودند که shopingهای خیلی موفقی هم بودند و به سمت ورشکستی می‌رفتند، سیستم خود را به سمت marketplace تغییر دادند و رشد خیلی خوبی کردند. marketplace، هزینه های یک فروشگاه مثل دیجی کالا را بسیار کاهش می‌دهد.

این سوال یکی از کاربران است که در «از من بپرس-قسمت هشتم » پرسیده شده‌است. اگر می‌خواهید دیگر سوالات و پاسخ آنها را ببینید روی لینک آن کلیک کنید.

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوهای بیشتر
triboon