در مورد سیستم جامعcustomer club ‎‏ توضیح بفرمایید

رسانه مدیر وب
قسمت:
5
(1)

در مورد سیستم جامع ‏customer club ‎‏  توضیح  بفرمایید

Customer club  یا همان باشگاه مشتریان، مجموعه ای از مشتریان یک شرکت هستند که در یک گروه جمع شده و به هم join می‌شوند. و در این میان از امتیازات ویژه ای برخوردار می گردند. هم اکنون قوی‌ترین باشگاه مشتریان، متعلق به بانک ملت است که شما با هر خرید آنلاین، امتیاز دریافت می‌کنید. مثلا در زمان‌های مختلف، مسابقه برگزار می‌کنند و شما رو مدام درگیر می‌کنند. چای گلستان نیز کار مشابهی انجام داده است. شما با استفاده از کارت جایزه، در باشگاه مشتریان ثبت نام می‌کنید و امتیاز خود را بالا می‌برید.

در کل سیستم باشگاه مشتریان، سیستم بسیار خوبی است، و فکر می‌کنم استقبال خیلی خوبی هم از آن شده است. اما علت اینکه در کشور ما به سمت اتوماسیون نمی‌روند، این است که خود شرکت‌ها این کار را انجام نمی دهند. یعنی شاید دانش یا توانایی راه اندازی این کار را نداشته و یا بودجه کافی برای راه اندازی در اختیار ندارند. اگر این سه عامل را داشته باشند، حتما جواب خواهند گرفت.

Customer club موضوع خیلی جذابی است و من فکر نمی‌کنم ارتباطی به فرهنگ غالب کشور یا سیاست‌ها داشته باشد.

باشگاه مشتریان برای یک شرکت تازه تاسیس نیست و برای شرکتی است که دو سه سال از فعالیت آن می‌گذرد، برای شرکتی است که بالای 100 هزار user دارد و با آنها در ارتباط است و return customer برای آنها بسیار مهم است.

در اکثر کسب و کارهایی که return customer مهم است، صحبت Customer club هم به میان می‌آید. شما در Customer club، افراد را درگیر کسب و کار خودتان می‌کنید، به آنها امتیاز می‌دهید، آفر می‌دهید و  پیشنهاد خوب ارائه می‌کنید. به همین علت مشتریان بخاطر امتیاز و رتبه ای که کسب کرده اند، به کسب و کار شما وفادارتر می‌شوند.

این سیستمی است که باید توسط سازمان‌ها اجرا شود، نه توسط زیرساخت کشور یا ارگان خاص دولتی. هر سازمانی می تواند این کار را انجام دهد، مثل رایتل، ایرانسل و یا همراه اول. یعنی اینکه در مکان‌های مختلف گردهمایی برگزار کنند، جایزه‌ و آفرهای خیلی خوب بدهند

همه این موارد در Customer club، وفاداری مشتری را زیاد می‌کند. من فکر می‌کنم در آینده این سیستم، برای هر سازمانی لازم و ضروری است. راه‌اندازی این سیستم، یک استراتژی فروش است، استراتژی وفادار کردن مشتری است و قطعا فیدبک خیلی خوبی هم برای سازمان‌ها خواهد داشت.

این سوال یکی از کاربران است که در «از من بپرس-قسمت هشتم » پرسیده شده‌است. اگر می‌خواهید دیگر سوالات و پاسخ آنها را ببینید روی لینک آن کلیک کنید.

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ویدیوهای بیشتر
triboon