گزیده های از من بپرس

آیا قرار دادن ویدئو برای دانلود به سئو سایت کمک می‌کند؟

آیا قرار دادن ویدئو برای دانلود به سئو سایت کمک می‌کند؟

آیا قرار دادن ویدئو برای دانلود به سئو سایت کمک می‌کند؟ گفتند که یک سری آموزش‌های ویدئویی در زمینه عمران دارم که برای دانلود قرار دادم تا راحت دانلود شود. آیا این در سئو تأثیری دارد؟ آیا دانلود کردن Bounce Rate را کاهش می‌دهد؟   من پیشنهاد می‌کنم اگر هدف شما این است که روی این موضوع کار کنید، برای گرفتن این ویدئوها، ابتدا یک ایمیل دریافت کنید. کاربرها را عضو کرده و پنل ایمیل مارکتینگ بگیرید و ویدئوهای جدید را به کاربران اعلام کنید. و دوم اگر می‌خواهید فرآیند بانس ریت به‌طور کامل از بین برود. حالت درست آن این است که: وقتی کاربر روی دانلود می‌زند، باید وارد صفحه دیگری شود و در آن صفحه لینک دانلود باشد و در صفحه جدید کلیک کرده و دانلود کند. اینکه همان‌جا روی دانلود بزنند و دانلود انجام شود، این به معنای از بین رفتن بانس ریت نیست. این، عملی است که فقط در همان صفحه اتفاق افتاده است و هیچ تغییری در این صفحه‌ ایجاد نکرده است. بنابراین اگر می‌خواهید دانلود، بانس ریت را از بین ببرد، یک صفحه جدید بسازید و لینک را در صفحه جدید قرار دهید و کاربران را به آن صفحه هدایت کنید. یا اینکه به کاربر بگویید: ایمیل خودتان را بدهید و وقتی ایمیل گرفتید، آن‌ها را به صفحه دیگری هدایت کرده تا در صفحه جدید ویدئوی شما را دانلود کنند. در این حالت، هم شما ایمیل می‌گیرید، هم بانس ریتتان پایین می‌‎آید.

1,764 بازدید مشاهده کنید
آیا انتشار ویدئوهای یوتیوب با زیرنویس فارسی به سئو لطمه می‌زند؟

آیا انتشار ویدئوهای یوتیوب با زیرنویس فارسی به سئو لطمه می‌زند؟

آیا انتشار ویدئوهای یوتیوب با زیرنویس فارسی به سئو لطمه می‌زند؟ گفتند که من یک سایت ویدئو دارم. ویدئوهای آموزشی یوتیوب را زیرنویس می‌کنم و داخل سایتم قرار می‌دهم. آیا این کار درست است یا نه؟ چون بازدید من خیلی کم است.   اولاً وقتی شما یک ویدئویی را از یوتیوب دانلود کرده و روی آن زیرنویس فارسی قرار می‌دهید، این‌یک مطلب جدید است. چون عنوان آن را هم فارسی کردید. اگر شما عنوان فیلم را فارسی کنید و یک متن فارسی روی آن بنویسید و حتی خود فیلم را هم انگلیسی بگذارید، یک مطلب جدید به‌حساب می‌آید. با این روش، در رتبه گیری شما اتفاقی نمی‌افتد؛ یعنی آسیبی ازنظر سئو نخواهید دید. اینکه بازدید شما پایین است به‌این‌علت است که شما احتمالاً روی کلمات خوبی سئو نیستید یا روی کلمات خوبی تولید محتوا نکرده‌اید. انتخاب کلمات کلیدی برای محتواهای شما، کلمات پربازدیدی نبوده‌اند یا اینکه اگر این کلمات پربازدید هستند، رتبه‌های شما، خوب نیست. هر متنی که فارسی شود، متن جدید است. اگر یک ویدئو وسط متن قرار دهید، حتی اگر این ویدئو را از یوتیوب لود کنید و وسط متنتان قرار دهید، باز به سئوی شما لطمه‌ای نمی‌زند. شما می‌توانستید به این صفحه اعتبار بدهید و برای آن رتبه بگیرید.

1,703 بازدید مشاهده کنید
آیا عنوان مطلب با لینک آن باید یکی باشد؟

آیا عنوان مطلب با لینک آن باید یکی باشد؟

آیا عنوان مطلب با لینک آن باید یکی باشد؟ بله. باید عنوان مطلب با لینک مطلب یکی باشد. اگر عنوان "سئو چیست" است؟ بهترین حالت این است که لینک آن what is seo باشد علامت سؤال هم در لینک قرار ندهید. از کاراکترهایی مانند علامت سؤال و اسلش و ... هم در لینک استفاده نکنید.   بهترین حالت تبدیل کردن عنوان به لینک چیست؟ ما همیشه می‌گوییم که: سواد گوگل به اندازه گوگل ترنسلیت google translate است. بنابراین از سواد خودتان استفاده نکنید، اگر گوگل ترانسلیت اشتباه هم ترجمه کرد، شما عنوان را در گوگل ترنسلیت بنویسید، معادل آن را در لینک قرار دهید. با این روش می‌توانید اعتبار یکسان بودن عنوان و لینک را، کسب کنید.

1,374 بازدید مشاهده کنید
آیا برای شروع می‌توان دو پروژه را به‌صورت موازی پیش برد یا متمرکز باشیم؟

آیا برای شروع می‌توان دو پروژه را به‌صورت موازی پیش برد یا متمرکز باشیم؟

آیا برای شروع می‌توان دو پروژه را به‌صورت موازی پیش برد یا متمرکز باشیم؟ پیشنهاد من این است که: متمرکز باشید. شاید بپرسید که پس چرا خودتان دو پروژه را جلو بردید؟ خود من در پروژه‌هایی که متمرکز بوده‌ام، نتیجه بهتری گرفتم. الآن هم اگر به عقب برگردم و روی یکی از این پروژه‌ها به‌صورت متمرکز کار کنم، نتیجه بهتر خواهد بود. بنابراین پیشنهاد می‌کنم: همیشه متمرکز روی یک کار باشید. تا زمانی آن کار را پیش ببرید که به‌اصطلاح به حالت auto pilot رسیده باشد و بتوانید آن را روی حالت اتوماتیک قرار دهید. بعدازاین مرحله، می‌توانید سراغ پروژه دیگر که عقب‌تر هست، بروید. تا آن زمان، انجام دادن پروژه‌ها را به‌صورت موازی، پیشنهاد نمی‌کنم.

1,269 بازدید مشاهده کنید
بهترین سایت‌ها یا صفحه اجتماعی آموزش دیجیتال مارکتینگ کدم‌اند؟

بهترین سایت‌ها یا صفحه اجتماعی آموزش دیجیتال مارکتینگ کدم‌اند؟

بهترین سایت‌ها یا صفحه اجتماعی آموزش دیجیتال مارکتینگ کدم‌اند؟ من در لینکدین و اینستاگرام یک مطلبی با عنوان "6 نفر که باید حتماً دنبال کنید اگر به سئو علاقه‌مندید" قرار دادم. می‌توانید در لینکدین من را فالو کرده و این مطلب را ببینید یا اینکه وارد اینستاگرام مدیر وب شوید و آن پست را پیدا کنید.   عمده‌ترین چیزی که برای دیجیتال مارکتینگ باید شما دنبال کنید، بحث سئو است. پیشنهاد می‌کنم: سایت searchenginejournal را همیشه بخوانید. یک سایت بسیار خوبی است که من همیشه به دوستان آفر می‌دهم. مطالب سرچ انجین ژورنال، صرفاً برای سرچ انجین‌ها نیست، در حوزه‌های دیگر هم وارد می‌شود. بهترین منبع دیجیتال مارکتینگ و چیزی که چکیده همه آموزش‌ها باشد، مقاله‌های مدیر وب است. اگر شما همه مقالات مدیر وب را خوانده باشید، دیگر نیازی به آموزش دیجیتال مارکتینگ، نخواهید داشت. ما سعی می‌کنیم کاملاً به‌روز و از حدود 40 سایت، بهترین‌ها را در قسمت مقالات مدیر وب قرار دهیم. مطالبی هم که خیلی جدی‌تر باشند، داخل ویدئوها توضیح می‌دهم یا برای آن صوت ضبط می‌کنم. بنابراین اگر شما همه مقالات ما (مدیر وب) را می‌خوانید، باید الآن بتوانید، کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ خیلی حرفه‌ای را، run کنید و دیگر احتیاجی به منبع دیگری نداشته باشید. و اگر مقالات مدیر وب را مطالعه نکردید، حتماً آن‌ها را بخوانید. منبع 1: خود سایت مدیر وب. منبع 2: سایت searchenginjournal. و منبع 3: شبکه‌های اجتماعی و 6 نفری که خدمتتان گفتم.   بعضی از دوستان سؤال می‌کنند که مثلاً فلان کار را چه کنیم؟ من پاسخ می‌دهم که: برای مطلبی که پرسیدید، در سایت مدیر وب مقاله داریم.  آیا شما آن مقاله را خوانده‌اید؟ می‌گوید: نه. بعد می‌پرسم: کجا رفتید و تحقیق کردید و جواب نگرفتید. می‌گوید: که این 6 سایت خارجی را سرچ کردم و خواندم.   چرا ابتدا فارسی را سرچ نمی‌کنیم؟ زبان خودمان را خیلی راحت می‌توانیم بخوانیم. زمانی است که شما می‌گویید: سایتی است که قابل اعتماد نیست و شاید مطلب آن قدیمی باشد. ولی شما سایت مدیر وب و رتبه‌های آن را می‌بینید، وضعیت دیجیتال مارکتینگ آن را می‌بینید، پروژه‌هایی که کار کردیم و موفق بوده‌اند را می‌بینید، مشاور فروشگاه‌هایی بودیم که چند ده هزار سفارش دارند را می‌دانید. مقاله‌هایی که در مدیر وب منتشر می‌شود، عصاره‌های همه آن‌هاست؛ یعنی درنهایت تجربیات و دانش این‌ها، وارد مقالات شده است. پیشنهاد می‌کنم حتماً مقالات مدیر وب را بخوانید. مقالات رایگان هستند و pdf هم دارند و می‌توانید در موبایلتان کپی یا دانلود کرده و در مکان‌های مختلف مطالعه کنید. اگر این مقالات را نمی‌خوانید، مقصر این موضوع خودتان هستید. خواندن این مطالب، هیچ هزینه‌ای برای شما نداشته و فقط مقداری زمان نیاز دارد.

1,390 بازدید مشاهده کنید
آیا برای سایتمان بک لینک بخریم؟

آیا برای سایتمان بک لینک بخریم؟

آیا برای سایتمان بک لینک بخریم؟ من همیشه تأکید می‌کنم که بک لینک (بک‌لینک کوتاه‌مدت و بک لینک بلندمدت)، برای سایتتان نخرید. خرید بک لینک را، کلاً فراموش کنید. چه بک لینک‌هایی که سایت‌های سئو می‌فروشند و می‌گویند که:  من در 15 سایت edu، برای شما لینک می‌زنم. من pbn درست می‌کنم. من لینک شاخه‌ای می‌زنم. من داخل 200 بلاگ، بک لینک می‌زنم. هیچ‌کدام از این موارد را نخرید. اکثر این‌ها مشکل دارند و یا این‌قدر بک‌لینک فروخته‌اند که آن سایت‌ها، به مزرعه لینک تبدیل شده است. اگر نمی‌دانید که مزرعه لینک چیست، مقاله‌ای در مدیر وب هست، مطالعه کنید. مزرعه لینک‌ها، به درد لینک سازی نمی‌خورد. خرید کردن از جایی که به شما بک لینک می‌فروشند، ممنوع است و فراموش کنید.

1,411 بازدید مشاهده کنید
چگونه از تگ ‏h1‎‏ در صفحه اصلی و محصولات استفاده کنیم؟

چگونه از تگ ‏h1‎‏ در صفحه اصلی و محصولات استفاده کنیم؟

چگونه از تگ h1 در صفحه اصلی و محصولات استفاده کنیم؟ آیا می‌دانید تگ h1 چیست؟ مقاله‌ای در رابطه با H1 در سایت مدیر وب هست، مطالعه کنید. و در اینستاگرام مدیر وب هم مطلب خوبی درباره h1 قرار دادم.   گفتند که: آیا h1 در صفحه اصلی، بدون متن قرار دهیم؟ بله مشکلی ندارد. در صفحه محصولات حتماً و حتماً تگ h1 و تگ title، داخل یک تگ باشد. هیچ حالت دیگری را پیشنهاد نمی‌کنم.

1,862 بازدید مشاهده کنید
چگونه برای سایت بک لینک بگیریم؟

چگونه برای سایت بک لینک بگیریم؟

چگونه برای سایت بک لینک بگیریم؟ این سؤال، یکی از سؤالاتی است که معمولاً در مجموعه "از من بپرس" به آن نمی‌پردازم. ولی خیلی از کاربران می‌پرسند. در دوره جادوی سئو، بحث چگونه برای سایت بک لینک بگیریم، شامل 8 ساعت آموزش است. در یک دوره 40 ساعته، تقریباً یک‌چهارم دوره را به این می‌پردازیم که: چطور برای سایت بک لینک بگیریم؟ بنابراین من هرچقدر این 8 ساعت را فشرده کنم، نمی‌توانم در چند دقیقاً توضیح دهم. اما نحوه گرفتن بک لینک به این شکل است که: شما باید یک سری ابزار مانند moz پیدا کنید و با این ابزار، گزارش بک‌لینک‌های رقبا را استخراج کنید. سپس ببینید که رقبا، کجا بک لینک گذاشته‌اند و شما هم بروید آن سایت‌ها را باز کنید و ببینید که چطور و به چه شکل آنجا بک لینک قرار داده‌اند. در نهایت شما هم بک لینک خودتان را به همان شکل قرار دهید. ولی این موضوع (گرفتن بک‌لینک)، به خیلی از موارد دیگری بستگی دارد: مثل اینکه: اسپم اسکور آن سایت، بالا نباشد. آن سایت برای شما مفید باشد یا حداقل مضر نباشد. اینکه لینکتان را چطور و با چه انکرتکستی در آنجا قرار دهید؛ که خود این موضوع را باید، یک ساعت توضیح دهم. در کل، فرآیند گرفتن لینک‌ها به این شکل است که: شما گزارش سایت‌های دیگر را می‌گیرید و همان‌جایی که رقبا لینک گذاشته‌اند شما هم با رعایت یک سری مسائل، لینک سایت خودتان را قرار دهید. گرفتن 10 -15 بک لینک، باعث رتبه گرفتن شما خواهد شد. فرآیندهای پیچیده‌تر لینک‌سازی، باید در فضایی باشد که بتوان در مورد آن صحبت کرد.

1,462 بازدید مشاهده کنید
صفحه‌هایی مثل ثبت‌نام، ورود و فراموشی رمز عبور در سایت مپ باشند؟

صفحه‌هایی مثل ثبت‌نام، ورود و فراموشی رمز عبور در سایت مپ باشند؟

صفحه‌هایی مثل ثبت‌نام، ورود و فراموشی رمز عبور در سایت مپ باشند؟ آیا این‌ها همان صفحات زامبی پیج هستند؟ اگر الآن این صفحات در سایت مپ وجود داشته باشند و بخواهیم آن‌ها را حذف کنیم از remove url سرچ کنسول استفاده کنیم یا کار دیگری باید انجام دهیم؟   اول اینکه صفحه ثبت‌نام، ورود و فراموش کردن رمز عبور و سبد خرید، هیچ‌کدام نباید ایندکس شوند. چون این‌ها صفحاتی هستند که محتوایی ندارند. دوم اینکه، این‌ها زامبی پیج نیستند. زامبی پیج ها صفحاتی مشابه صفحات هدف هستند که گوگل بین این صفحه و صفحه هدف، در حال اشتباه است. این صفحات (زامبی پیج)، محتوای کمی این دارند و به‌طور مرتب ترافیک صفحه هدف را می‌خورند. صفحات زامبی پیج را، باید حذف کنیم.   یا اینکه: تعداد صفحاتی وجود دارند و معلوم نیست که چرا هستند و این صفحات، ترافیک صفحات دیگر را می‌خورند. صفحات ثبت‌نام و ورود و ...، صفحات اضافی هستند که نباید ایندکس شده و نباید در سایت مپ باشند. این صفحات را می‌توانید با remove url هم حذف کنید. ولی اگر از جایی به این صفحات لینک داده باشید، مجدد ایندکس می‌شوند. بنابراین وقتی remove کردید، باید این صفحات را در robots.txt، disallow کنید تا ربات‌های گوگل، این صفحات را نبینند.

2,013 بازدید مشاهده کنید
سایت مپ ایندکس چیست و چرا سایت مپ مدیر وب دسته‌بندی ندارد؟

سایت مپ ایندکس چیست و چرا سایت مپ مدیر وب دسته‌بندی ندارد؟

سایت مپ ایندکس چیست و چرا سایت مپ مدیر وب دسته‌بندی ندارد؟ چرا سایت مپ شما لیست شده ولی سایت مپ های دیگران دسته‌بندی پست‌ها، دسته‌بندی کتگوریها، دسته‌بندی پیج ها وجود دارد این‌که ما داریم "سایت مپ"، آن چیزی که شما می‌گویید "سایت مپ ایندکس" است   تفاوت این‌ها در این است که: زمانی که تعداد پیج‌های شما زیر 5000 باشد، شما می‌توانید از یک سایت مپ ساده استفاده کنید. مثل سایت مدیر وب. اما زمانی که از تعداد صفحات شما از 5000 پیج عبور کرد، یا حجم سایت مپ شما زیاد شد(مثلاً بیش از 10 مگابایت) ، پیشنهاد می‌کنند که سراغ سایت مپ ایندکس بروید. یک سایت مپ، مجموعه‌ای از سایت مپ های کوچک‌تر است. چیزی که شما گفتید، "سایت مپ ایندکس" است و این چیزی که ما در مدیر وب داریم، "سایت مپ" است. اگر برای ما هم از یک حجمی بالاتر برود، حتماً باید به سایت مپ ایندکس تبدیل کنیم.   مزیت ایندکس‌ها این است که: چون سایت مپ ها را به سایت مپ های کوچک‌تر تقسیم می‌کنند، ایندکس شدن مطالب در گوگل، قطعاً سرعت بیشتری دارند و درنتیجه شما زودتر ایندکس می‌شوید و زودتر از رقبا رتبه می‌گیرید. پیشنهاد ما هم، "سایت مپ ایندکس" است.

1,435 بازدید مشاهده کنید
آیا می‌توان کمپین‌های ایمیل مارکتینگ را با پیامک هم اجرا کرد؟

آیا می‌توان کمپین‌های ایمیل مارکتینگ را با پیامک هم اجرا کرد؟

آیا می‌توان کمپین‌های ایمیل مارکتینگ را با پیامک هم اجرا کرد؟ گفتند که کاربرهای ما ایمیل ندارند، آیا سرویسی بزنیم که وقتی کاربر شماره موبایلش را وارد کرد، لینک دانلود برای او sms شود؟ بله می‌شود. یک سری از پلن‌های sms مارکتینگ این سرویس را دارند و شما می‌توانید از آن استفاده کنید. برای سایت خود ما هم به‌صورت اختصاصی طراحی کرده‌اند و طبق فرایندهای خاص، sms هم به همراه ایمیل ارسال می‌شود. انجام شدن این کار با برنامه‌نویسی، صد در صد شدنی است. یک سری از پنل‌های حرفه‌ای شرکت‌های بزرگ مثل فراپیامک یا ملی پیامک، این سرویس‌ها را ارائه می‌کنند. افزونه‌هایی هم برای وردپرس وجود دارد، مانند افزونه smart offer که روی پیج اینستاگرام مدیر وب معرفی کردم. اگر بخواهید می‌توانید آن را به یک پنل پیامک متصل کنید تا پیامک هم ارسال کند. شاید با یک برنامه‌نویسی کوچک یا حتی ماژول برای این کار وجود داشته باشد که بتوانید استفاده کنید. ولی این کار (اجرای کمپین‌های ایمیل مارکتینگ با sms)، شدنی است.

1,289 بازدید مشاهده کنید
آیا از تبلیغات گوگل برای فروش محصولات آموزشی استفاده کنیم؟

آیا از تبلیغات گوگل برای فروش محصولات آموزشی استفاده کنیم؟

آیا از تبلیغات گوگل برای فروش محصولات آموزشی استفاده کنیم؟ اگر شما توانایی نداشته باشید که تبلیغات گوگل را config کنید، الآن با دلار 13000 تومانی، گران‌ترین و بی‌مصرف‌ترین تبلیغ است. ولی اگر توانایی config داشته باشید، ارزان‌ترین و بهترین تبلیغ محسوب می‌شود. بنابراین پاسخ سؤالات راجع به اینکه: آیا از تبلیغ گوگل استفاده کنیم یا نه؟ (حتی برای محصول 45000 تومانی) پاسخ آن این است: اگر توانایی دارید که تبلیغات ادوردز را config کنید، یعنی طوری تنظیم کنید که به‌مرور قیمت‌ها پایین بیاید و اگر توانایی دارید که هرروز به این تبلیغات رسیدگی کنید، طوری که پول کمتری در آن خرج کنید، بله پیشنهاد می‌شود. نه‌تنها برای محصولات آموزشی، بلکه برای همه موارد هم می‌توان استفاده کرد. و اگر مجموعه‌ای دارید که مطمئن هستید این کار (پیکربندی تبلیغات ادوردز) را به‌خوبی برایتان انجام می‌دهند، باز آن‌هم گزینه خوبی است ولی اگر این دو مورد را ندارید، من پیشنهاد نمی‌کنم.

1,286 بازدید مشاهده کنید

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید
whatsapp