بنر سئو ابری بدون تخفیف

پیشنهاد رایگان

سئو رایگان است! اگر این موارد را بدانید!

سئو رایگان است! اگر این موارد را بدانید!

لایو شماره 2 اینستاگرام در مورد یک عملیات سئو موفق صحبت می کنم و به روشهایی که شما می توانید رایگان یک کلمه را به صفحه اول برسانید اشاره شده است. همچنین یک نمونه که اخیرا با همین متد انجام شده و رتبه های آن صفحه اول هستند را در وبستر تولز خودم نشان داده و بررسی می کنم.

مدیر وب مقالات بهینه سازی و سئو آیا JavaScript و CSS می تواند بر روی ایندکس شدن در گوگل تأثیر بگذارد؟

آیا JavaScript و CSS می تواند بر روی ایندکس شدن در گوگل تأثیر بگذارد؟

آیا JavaScript و CSS می تواند بر روی ایندکس شدن در گوگل تأثیر بگذارد؟
چکیده این مطلب : زمان مطالعه : 4 دقیقه 11 نظر 9,902 بازدید

بروزرسانی جدید وبمستر تولز گوگل و سیستم روبات های جستجوگر آن تغییراتی داشته است و طبق گفته وبلاگ گوگل مسدودسازی استفاده از JavaScript و CSS می تواند بر روی ایندکس شدن ها تأثیر بگذارد!

 

موتور جستجوگر گوگل دستورالعمل‌های بخش وب مستر خود را بروز کرده است. این تغییرات بر روی سایت‌هایی که JavaScript و CSS را بلاک کرده‌اند تأثیر گذار خواهد بود. طبق آخرین تغییرات و گفته‌های وبلاگ اصلی Google’s Webmaster، گوگل با بروز رسانی سیستم Indexing، سعی دارد تا از CSS و JavaScript بهره بیشتری ببرد. هدف گوگل از این تغییرات نزدیک کردن مرورگرها به دنیای مدرن می‌باشد.
گوگل صراحتاً در این تغییرات به روبات‌های جستجوگر خود (Googlebot) اجازه دسترسی به محتوای JavaScript و CSS را در وب سایت‌ها داده است.
گوگل در این دستورالعمل چنین گفته است:
این بروز رسانی به وب مسترها کمک می‌کند تا خیلی بهتر بتوانند محتوای مطالبشان را ایندکس کنند. محدود کردن و مسدود کردن دسترسی روبات‌ها به JavaScript و CSS در robots.txt به صورت مستقیم باعث می‌شود تا الگوریتم‌های ما قادر به رندر کردن و ایندکس کردن مطالب شما نباشند و نتیجه نامناسب آن در رتبه بندی‌های جستجو برای سایت شما نمایان می‌شود.

بیشتر بخوانید: نقشه سایت (sitemap) چیست؟

 

JavaScript-and-CSS

 

پیشنهادات و نصیحت‌های گوگل در مورد Google Indexing جدید و بروزشده

یک سیستم بروز شده و ارتقاء یافته شده نیاز به تغییراتی در همه بخش‌ها برای وب مسترها دارد. گوگل مصرانه به کاربران هشدار می‌دهد تا سبک نمایش محتوای سایتشان را مطابق با نسل جدید مرورگرها کنند. در بخش زیر به برخی از پیشنهادهای ارائه شده توسط گوگل در این مورد اشاره می‌کنیم:

•    موتور بارگذاری صفحات گوگل (Google’s Rendering Engine) تمام تکنولوژی‌ ها را پشتیبانی نمی‌کند. لذا انتخاب‌های صحیح وب مستر ها در این مورد حائز اهمیت است.
•    طراحی و محتوای سایت شما باید به گونه ای باشد که پایبند اصول افزایش مقطعی بوده (بروزرسانی مستمر وب سایت و افزایش گام به گام کیفیت و اصول بهینه سازی) تا موتورهای جستجو را مطمئن کند که می‌توانند از محتوای مناسب و قابل استفاده از سایت شما اطلاعات لازم را کسب کنند.
•    سرعت بارگذاری صفحات همچنان یکی از مهم‌ترین عوامل برای کاربران و همچنین برای ایندکس شدن است. از هر چیزی که برای افزایش سرعت بارگذاری البته به صورت صحیح استفاده می‌شود بهره مند شوید.
•    مطمئن شوید که سرور شما قادر به پشتیبانی از خدمات مبنی بر فایل‌های JavaScript و CSS می‌باشد. در واقع باید مطمئن شوید که Googlebot یا روبات‌های گوگل می‌توانند محتوای ارائه شده توسط سایت و سرور شما را از فایل‌های JavaScript و CSS دریافت کنند.

برای اطمینان از این موضوع راهکارهایی وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.


Fetch & Render در وبمسترتولز چیست و چه کاربردی دارد؟

گوگل در بروزرسانی اخیر، بخش‌های زیادی از وبمسترتولز را آپدیت کرده است. یکی دیگر از این ابزارها که در زمینه ابزارهای Diagnostic Tools یا ابزارهای تشخیص و شناسایی هستند، گزینه ای با عنوان Fetch می‌باشد. این ابزار به وب مسترها این امکان را می‌دهد تا نحوه آنالیز و بررسی گوگل از URL های یک سایت را شبیه سازی کنند.


اما این بخش چگونه کار می‌کند؟ به گفته بخش پشتیبانی گوگل این ابزار در روش‌های مختلفی عمل می‌کند:

وقتی ابزار Fetch Mode در Google tool فعال باشد، روبات گوگل هر URL که مطابق با آن چیزی که شما درخواست داده‌اید باشد را بررسی (Crawl) می‌کند. اگر روبات گوگل در این فرآیند موفق باشند، شما می‌توانید نتیجه واکنش سایت خود را مشاهده کنید.
این عملیات نسبتاً سریع انجام می‌شود و شما می‌توانید در نتیجه آن مشکلات و مسائل مربوط به امنیت (Security) و اتصالات شبکه (Network Connectivity) را پیدا کرده و آن‌ها را اشکال زدایی کنید.

JavaScript-and-CSS

در واقع یکی از کارهای اصلی Fetch & Render این است که به روبات‌های گوگل دستورالعملی بدهند تا آن‌ها صفحات وب سایت شما را طوری بررسی کنند که مرورگرها بتوانند به بهترین شکل محتویات وب سایت شما را به کاربران نمایش دهند.
به عبارت دیگر، روبات‌های گوگل ابتدا تمام منابع مورد نظر URL ها مثل تصاویر، فایل‌های CSS و JavaScript را بررسی می‌کنند سپس آن‌ها را به صورت کد در یک مجموعه جمع آوری می‌کنند تا در نهایت این کدها توسط مرورگرها به صورت واقعی و منظم به نمایش در بیایند.
با این کار می‌توانید متوجه اختلاف و تفاوت بین نمایش سایتتان از نظر روبات گوگل و آنطور که مرورگر شما آن را پردازش می‌کند شوید.

در واقع شما با استفاده از این ابزار می توانید کلیه مشکلاتی که روبات های گوگل در ایندکس کردن سایت شما با آن برخورد می کنند را به صورت دستی انجام داده و متوجه آن بشوید. همچنین پس از Fetch کردن مطالب می توانید برای آنها درخواست ایندکس شدن نیز ثبت نمائید تا گوگل سریعتر به آن مطالب رسیدگی کند.


در ماه می سال 2014 گوگل یک مطلب برای اطلاع رسانی به وبمسترها ارائه کرد. در این مطلب گوگل نمونه‌هایی از مسائلی که وبمسترها با آن‌ها رو به رو شده و راه‌هایی که آن‌ها برای جلوگیری از ایجاد این مسائل امتحان می‌کنند را شرح داد. این نمونه‌ها عبارت‌اند:


•    اگر وب سایت شما JavaScript و CSS را بلاک (مسدود) کرده باشد، سیستم Indexing گوگل قادر به مطالعه و بررسی آن صفحه مثل کاربران معمولی نخواهد بود.
•     اگر سرور میزبان سایت شما فاقد تجهیزات مربوط به بررسی درخواست‌های مختلف به صورت دسته ای باشد ممکن است تأثیرات منفی زیادی بر روی سایت شما اعمال شود.
•     اگر JavaScript به کار گرفته شده در وب سایت شما بیش از حد با کدنویسی های زیاد و مختلف پیچیده شده باشد به احتمال زیاد قابل پردازش و پاسخگویی صحیح نیست.
•    در برخی موارد، ممکن است JavaScript محتوای اضافه نشده (محتوای در حال بررسی و نهایی نشده) را از صفحه حذف کند که این مورد باعث می‌شود که صفحه مربوطه به‌ درستی ایندکس نشود.

در نهایت می توان از این مطلب نتیجه گرفت استفاده از کدهای CSS و JavaScript در وب سایت باید کاملا به صورت صحیح و استاندارد باشد و همچنین نباید دسترسی روبات های گوگل به آنها را مسدود نمود تا بتوان دقیقا نتایجی که کاربران در وبسایت شما می بینند را برای گوگل نیز به نمایش گذاشت.

گوگل با این کار سعی دارد تا هرچه بیشتر بهینه سازی سایت برای کاربران و برای موتورهای جستجو را به هم نزدیک کند تا وبمسترها تنها یک مسیر را برای بهبود وب سایت خودشان در نظر بگیرند و آن بهینه کردن سایت برای کاربران آن وب سایت باشد.

مشاهده نسخه PDF مقاله: آیا JavaScript و CSS می تواند بر روی ایندکس شدن در گوگل تأثیر بگذارد؟

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

دوره راه اندازی یک کمپین موفق در گوگل ادز

دوره راه اندازی یک کمپین موفق در گوگل ادز

چگونه یک حساب گوگل ادز برای خودمان تهیه کنیم و یک کمپین موفق در آن راه‌اندازی کنیم، تبلیغات خود را تعریف کنیم و قیمت کلمات را بهینه‌سازی کنیم.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

راهنمای استفاده از گوگل سرچ کنسول و آموزش جامع و گام به‌گام آن

راهنمای استفاده از گوگل سرچ کنسول و آموزش جامع و گام به‌گام آن

سرچ کنسول گوگل دقیقا جایی است که بین وب‌سایت شما و گوگل ارتباط برقرار می‌کند. شما در آنجا دقیقا می‌توانید بفهمید که گوگل به سایت شما چه نگاهی دارد. در این نوشته با این ابزار و نحوه کاربری آن آشنا می‌شوید

چگونه با استفاده از شبکه های اجتماعی سایت خود را سئو کنیم؟

چگونه با استفاده از شبکه های اجتماعی سایت خود را سئو کنیم؟

SMO همان ‌جایی به کمکتان می آید که سایتتان در سئو پیشرفتی نداشته و ثابت مانده است. با استفاده از محبوبیت شبکه های اجتماعی تأثیرگذار شوید و در صفحات اول گوگل جا خوش کنید. در ادامه تاثیرگذار ترین شبکه های اجتماعی را بررسی خواهیم کرد.

الگوریتم فرشنس گوگل چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

الگوریتم فرشنس گوگل چه تاثیری بر سئو سایت دارد؟

در این مقاله سعی کردیم علاوه بر معرفی الگوریتم فرشنس گوگل و ساز و کار‌های انتخاب محتوا توسط آن، راه کارهایی تئوری و عملی برای سازگاری بیشتر با این الگوریتم معرفی شود. با ما همرا باشید.  

لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی چیست؟

لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی چیست؟

لینک سازی داخلی و لینک سازی خارجی را می توان مهم ترین فعالیت برای بهینه سازی سایت یا سئو دانست. در ادامه به توضیحات بیشتری در این باره می پردازیم تا با استفاده از آن ها به گوگل بفهمانید که سایتی محبوب دارید.

3 گام مهم در سئو که می‌تواند ترافیک سایت‌ها را به‌طور چشمگیری افزایش دهد

3 گام مهم در سئو که می‌تواند ترافیک سایت‌ها را به‌طور چشمگیری افزایش دهد

در این مقاله قصد داریم به 3 گام اساسی برای بهبود سئو سایت بپردازیم و خواهیم گفت چگونه می‌توانید با رعایت این نکات، ترافیک فراوانی را روانه سایت‌تان کنید. پس با ما همراه باشید.

موبایل مارکتینگ چیست و چطور در آن موفق شویم؟

موبایل مارکتینگ چیست و چطور در آن موفق شویم؟

این مقاله همه آنچه در موبایل مارکتینگ نیاز دارید را توضیح می دهد، در سال 2018 تمرکز به سمت موبایل ها رفته و حتی گوگل نیز ابتدا نسخه موبایل سایت را بررسی می کند، بنابراین دانستن این اطلاعات برای هر فردی ضروری است.

نظرات

علیرضا
۰۰
پاسخسلام ..خیلی متشکرم برای این مطلب ...یه سوال فنی داشتم ؟..در قسمت Structured Data > Person ) وب سایتم 1800 خطای Missing: homeLocation هست میشه لطفا راهنمایی کنید برای رفع این خطاها باید چکار کنم
MORTEZA
۰۰
پاسخسلام مرسی بابت مطلب خوبتون
مشکل من اینه که وقتی سایت رو با PAGESPEED گوگل آنالیز میکنم ارور میده که کلی از فایل های جاوا و CSS مسدود شده
Eliminate render-blocking JavaScript and CSS in above-the-fold content
Your page has 26 blocking script resources and 30 blocking CSS resources. This causes a delay in rendering your page.
ROBOT.TXT سایت رو هم به تایید گوگل رسوندم ولی مشکلم رفع نشده ممنون میشم راهنمایی کنید
مدیر وب
۰۰

سلام

مشکل را از برنامه نویس و هاستینگ خود پیگیری کنید

فایل .htaccess رو هم چک کنید

آرش کرمانی
۰۰
پاسخبا سلام
جناب منصوری فر یه سوال ذهن منو مشغول کرده!
چرا نتایج رتبه بندی گوگل تو مرورگر های مختلف متفاوت هست؟
مثلا با یه مرورگر لینک سایتی صفحه اول قرار داره
با یه مرورگر دیگه با همون کلمه کلیدی لینک سایت صفحه دوم یا حتی سوم قرار میگیره
حتی تست زدیم با مرورگر های یه سیستم دیگه هم به همین شکل
ممنون از راهنمایی شما
مدیر وب
۰۱

سلام

این موضوع برمی گرده به کش مرورگرها و کوکی های ذخیره شده در مرورگر ها.

اگر در هر مرورگر به صورت Private Search عمل کنید نتایج یکسان خواهد بود.

sasan
۰۰
پاسخممنون بسیار مفید بود، من مدیر یکی از وب سایت های موسیقی هستم و با خیلی از هنرمندا تو این حوزه همکاری میکنم و اونها اثار خودشون رو مستقیم در اختیار ما قرار میدن برا انتشار در وب سایت و بعد از طریق ما به خیلی از سایتهای دیگه ارسال میشه و قبل از همه سایت های در وب سایت ما قرار داده میشه اما درساعات اولیه که هنوز وب سایتی ارائه نکرده اثر رو در نتیجه جستجو ما اول هستیم، اما بعد از اینکه وب سیات های دیگه ارائه کردن نتیجه ما گاهی به صفحه دوم یا بیشتر میره، چطور اینرو به گوگل متوجه کنیم که ما مرجع اون اثر هستیم و باید این وب سایت رو اولویت اول در نتایج جستجوی مثلا اون آهنگ قرار بده؟
با تشکر
مدیر وب
۰۰

ممکن است رقبای شما قبلا مطلبی با آن عنوان را انتشار داده اند و پس از انتشار شما فقط لینک را به مطلب اضافه کنند.

در سایت های موسیقی این موضوع بسیار دیده می شود.

مطلب دیگر که ممکن است باشد این است که تعداد سایت های به سایت های رقیب شما لینک می دهند از شما بیشتر باشد.

شما با استفاده از fetch در وب مستر تولز و استفاده از مپ و ثبت مپ سایت در وبمستر تولز می تونید تا حد زیادی جلوی این موضوع را بگیرید.

همچنین می توانید از بخش manual action نیز در این خصوص با گوگل در ارتباط باشید

محسن
۰۰
پاسخسلام؛ ضمن تشکر از مطلب بسیار مفیدتون، بنده هم الان دقیقا دچار همچین مشکلی شدم و مطالب سایتم در گوگل ایندکس نمی شوند. براهمین وقتی به وبمسترتولز خود مراجعه کردم متوجه شدم در قسمت Blocked Resources تعداد 125 صفحه از سایتم بلاک شدند و به عنوان منبع مسدود شده شناخته شدند که آدرس این منبع هم سایت میهن همکار بود. با توجه به اینکه بنده مطالب سایتم را از این سایت جهت بازاریابی برداشت می کنم و مهم تر اینکه بنر این سایت را که به صورت جاوا اسکریپت هست در هدر سایت خود قرار دادم (این سایت کدهای جاوااسکریپت و css خود را مسدود کرده است) لذا بنده فکر می کنم با قرار دادن این بنر در سایت خود باعث شده که تمام صفحات اینجانب به عنوان منبع مسدود شده قرار گرفته و به همین خاطر مطالب ایندکس نمی شوند. آیا به نظر شما همینطور است؟؟ حال برای رفع آن باید چه کاری انجام دهم؟ آیا حذف بنر از سایت مشکل بلاک شدن صفحات را برطرف می کند؟؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنون
مدیر وب سایت
۰۰

سلام دوست عزیز

این موضوع نیاز به بررسی بیشتر بر روی سایت شما دارد و با این توضیحات نمیشود به دلیل آن پی برد.

سایت تخصصی برق
۰۲
پاسخسلام.من قبلا جایی خوندم که گفته بود ممکنه از نظر امنیتی بلاک نکردن css وJS مشکل ایجاد کنه .این حرف درسته؟البته خودم نمی دونم چه ربطی داره محض اطمینان پرسیدم.
ناشناس
۰۱
اگر کدنویسی صحیح انجام شده باشه مشکلی ایجاد نخواهد شد
از من بپرس فوتر

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید
whatsapp
Clicky