ثبت نام دوره زمستانی جادوی سئو 2018 آغاز شد (آخرین دوره امسال)

کارآفرینی و موفقیت در آن

کارآفرین به کسی اطلاق می شود که دارای استعداد های خاصی است و پیشگام یک سری تغییرات اساسی می باشند و با توجه به این دو خصصیه می تواند تولید  کار و ایجاد فرصت های شغلی کند. این روزها کارآفرینی بسیار بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گرفته و شاید با توجه به وضعیت اقتصادی این روزهای جامعه نیاز به وجود افرادی با چنین خصوصیاتی بیشتر حس  شود. در یک تعریف کلی می توان اینگونه نوشت که مفهوم  کارآفرینی در واقع   توسعه یک کسب و کار می باشد.توسعه ای همراه با تدبیر که بتوان امیدوار بود در آینده ای مشخص کاری که شروع شده تبدیل به یک کسب و کار پر در آمد خواهد شد.

در تئوری،شاید تعریف کردن کلمه کارآفرینی کار زیاد دشواری نباشد اما در عمل بسیار دشوار تر از آن چیزی است که فکرش را خواهید کرد و باید افراد با داشتن خصوصیات خاص پیشگام در این زمینه شوند.

در واقع یک کارآفرین باید دست به اکتشاف بزند و بتوانید مدیریت ریسک بالایی داشته باشد و با شناخت کافی از تمامی جوانب کار دست به عمل بزند. یک کارآفرین باید بتواند به خوبی فرصت های مختلف را شناسایی کرده و منابع لازم برای رسیدن به هدفش را پیدا کند. منابعی همچون بودجه و ابزار لازم و افراد کار آمد برای انجام آن کار.اگر شما هم می خواهید کارآفرینی کنید باید دقت داشته باشید که کارآفرینی موفق بسیار متفاوت تر از چند کلمه تئوری در مورد آن است.
بسیاری بر این  باورند که یک کارآفرین همه آن چیزی که برای کارش در حال انجام است تنها با یک ایده به دست آورده و دیگر هیچ. البته این شاید بخشی از کار باشد اما مهم تر از آن این است که بتوان با شناخت فرصت های مختلف و با در نظر گرفتن نیازهای یک جامعه اقدام به عمل نمود.
اما در این بخش می خواهیم به برخی از خصوصیت های افراد کارآفرین اشاره کنیم .این خصیصه ها را تنها در موفق ترین کارآفرینان می توان یافت :
1-برای داشتن یک کارآفرینی موفق قطعا نیاز است که بتوانید برنامه ریزی انجام دهید . پس داشتن قابلیت برنامه ریزی برای انجام کار ها را می توان اولین و مهم ترین خصوصیت افراد کارآفرین عنوان کرد.
2-یک کارآفرین باید دارای مهارت های ارتباطی بسیار بالایی باشد تا بتواند در مبحث های فروش و بازار و محصولات موفق عمل نماید.
3-مهارت های بازاریابی نیز یکی دیگر از خصوصیت های افراد کارآفرین است. کارآفرینی که دارای مهارت های بازاریابی لازم نباشد چگونه می تواند مدعی شود که می تواند برای سایرین تولید فرصت های شغلی نماید.
4-مهارت های مربوط به مدیریت عمومی نیز یکی دیگر از خصوصیات افراد کارآفرین محسوب می شود.

 

نظرات

کارافرینم
۱۳۹۵/۰۸/۱۴۰۰
پاسخسلام.مامیتوانیم شعارماست پس دست به دست هم میدیم وتلاش میکنیم سپاس از مطالب خوب وپربارتون من حسینی هستم ازبوشهرفعال درحوزه کارافرینی ازشماتقاضای کمک وهمفکری رو در حوزه کارافرینی دارم طرح ایجاددهکدهای کارافرینی رودارم نیازبه راهنمایی دارم.09175956737
امیر صادقی مهر
۱۳۹۵/۰۴/۲۹۰۰
پاسخسلام در این نوشته حدود 7-8 غلط املائی وجود داشته که به دلیل تند تایپ کردن ایجاد شده.لطفا غلط های موجود را اصلاح کرده تا خواننده از خواندن مطلب لذت ببرد.راستش از سایت آقای منصوری چنین توقعی نداشتم , همیشه کامل و بدون نقص بوده
مدیر وب
۱۳۹۵/۰۵/۰۱۱۰

سلام

بله حق با شماست این مطلب توسط یکی از افراد تازه کار ما به اشتباه روی سایت قرار گرفته است و به زودی اصلاح خواهد شد

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

به چه موضوعی علاقه مندید؟

تبلیغات

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید