دوره تولید محتوای دیجیتال حرفه ای

پیشنهاد رایگان

وقتی به صفحه اول گوگل برسیم چه اتفاقی می افتد؟

وقتی به صفحه اول گوگل برسیم چه اتفاقی می افتد؟

در این فایل صوتی به سوالی که از جانب کاربران زیادی پرسیده شده پاسخ داده می شود، چرا باید صفحه اول گوگل باشیم و وقتی به این جایگاه برسیم چه اتفاقی می افتد؟

مدیر وب مقالات تولید محتوا 10 درسی که می توان از بهترین وبلاگ نویسان آموخت

10 درسی که می توان از بهترین وبلاگ نویسان آموخت

10 درسی که می توان از بهترین وبلاگ نویسان آموخت
چکیده این مطلب : زمان مطالعه : 4 دقیقه 6 نظر 12,110 بازدید

در این مقاله 10 نکته مهم که در تحقیق روی نویسندگان معروف صورت گرفته به شما آموزش داده می شود، با رعایت این نکات تولید محتوایی مفید و با کیفیت انجام دهید.

یکی از مهمترین بخش های تولید محتوا نوشتن مطالب تخصصی در حوزه فعالیت خودتان است. برای اینکه بتوانید نویسنده خوبی باشید نیاز است تا از تجربه نویسندگان دیگر استفاده کنید. به نکاتی که در این مقاله آموزش دادیم توجه کنید و هنگام تولید محتوا حتما آن ها را رعایت کنید.

متمرکز بمانید و بیشتر بنویسید

در طی یک سال، با مطالعه روی بیش از 90 نفر از بهترین نویسندگان که در مورد فروش محصولات و محتوای خود می نویسند، نتایج زیادی در مورد اینکه چگونه به حواس پرتی ها و سدهای روحی خود غلبه کردند و در هر روز به کار پرداختند بدست آمده است. 
در این تحقیق در مورد فرآیند نوشتنشان از آنها سوال شده است: آنها چگونه شروع به بیان کردن یک جریان می کنند؟ چقدر در یک روز یا یک جلسه ی مشخص مینویسند و چه استراتژی ها، نکته ها و بهره وری های تخصصی در این مسیر یاد گرفتند.

در ادامه به 10 مورد از مهمترین نکاتی که در این تحقیق، نویسندگان آنها را ابراز کرده و به اشتراک گذاشته اند می پردازیم.

آموزش وبلاگ نویسی و آموزش مقاله نویسی


1. از چیزی که به ذهنتان می آید یک یا دو صفحه بنویسید:

چه میشود اگر به جای اینکه هر روز صبح بلند شده و لغات را برای دست یافتن به سهم روزانه ی خود در نوشتن کنار هم قرار دهید، فقط برای گرم کردن ماهیچه های ذهن خود یک یا دو صفحه از جریان تفکرات هوشیارانه خودتان بنویسید؟
Oliver Burkeman، یک مقاله نویس مشهور برای گاردین و نویسنده ی «پادزهر: خوشحالی برای افرادی که نمیتوانند افکار مثبت داشته باشند» اعلام کرد که دقیقاً همینکار را کرده است.

هر روز قبل از شروع به نوشتن روزانه ی خود، بدون توقف وقتی را صرف نوشتن یک صفحه و نیم درباره ی چیزی که به ذهنش میاید میکرد. این یک روش است که او از نویسنده خلاق جولیا کامرون الهام گرفته بود، او (جولیا کامرون) این روش را «صفحات صبحگانه» می نامید.


2. زمان نوشتن برنامه:

جیسون فوکس، رمان نویس فیلم هیجانی جوانا پن است. او روزهایی در تقویم خود را علامت میزد و به داستان نوشتن می پرداخت. در برنامه ی خود روزهایی را برای نوشتن مضامین غیر داستانی مانند پست های بلاگ و فصل های کتاب خود قرار میداد تا بتواند روزهایی که نیاز به کنترل کارهای بیشمار مانند بازاریابی داشت، با تمرکز بیشتری آن کارها را انجام دهد.


3. نوشته ی خود را به قسمتهای کوچکتر بشکنید:

از Shane Snow، موسس Contently و نویسنده ی «Smartcuts سوال شد که : چگونه هکرها و نوآوران با سرعت بیشتری به سمت موفقیت می روند؟» در پاسخ بیان کرده است که: نوشته های خود را به قسمت های کوچک و قطعات قابل هضم می شکنند. او می گوید نتیجه ای که یک نویسنده می تواند از قسمت های کوچکتر یک پروژه ی بزرگ بگیرد، انگیزه مورد نیاز برای حرکت به جلو را فراهم می کند.

در مقاله نویسی نوشته های خود را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید


4. کوتاه بنویسید، دو سرعت به پایان رسیده است:

رمان نویس Monica Leonelle در کتاب خود، «8 عادت دقیق نوشتن»، نویسنده هایی که سعی بر فشردن زمان در برنامه ی شلوغ خود بکنند را تشویق به کامل کردن یک سری از تکه نوشته های 8 دقیقه ای میکند. در حالی که هشت دقیقه ممکن است به نظر زیاد نرسد، با انجام دادن اندک این کار در هر روز، خود را در جایی می بینید که هدف نوشتار روزانه تان را برآوده اید یا از آن پیشی گرفته اید.


5. نوشته ی خود را با خود داشته باشید:

بلاگر داستان های عاشقانه و نویسنده ی Heaving Bosoms از این مهم اطمینان حاصل می کند که همیشه آماده ی دریافت لغاتی است که ناگهان به ذهن او خطور می کنند، او ممکن است هرجایی در این لحظه قرار بگیرد. دست از انجام هرکاری که در حال انجام آن است می کشد، تلفن یا دفترچه ی یادداشت خود را درآورده و شروع به نوشتن می کند. 

آموزش وبلاگ نویسی و نوشتن مقاله


6. خاموش کردن رسانه ی اجتماعی

خیلی از نویسنده هایی که با آنها صحبت کردم، زمانی که نیاز به تمام کردن نوشته ی خود داشتند از رسانه ی اجتماعی استفاده نمی کردند. Sarah Stodoha، نویسنده ی «فرآیند: زندگی نویسندگی نویسندگان بزرگ»، دسترسی به اینترنت را با یک نرم افزار به نام freedom خاموش کرد.


7. یافتن مکان صحیح

مکان های نوشتن، جایگاه برجسته ای در مکالماتی داشت که با نویسنده ها داشتم. Shane Snow حجم زیادی از کتاب «Smartcuts» را در یک استارباکس در انتهای خیابان دفترش در منهتن نوشته است. Joanna Penn دریافت که او بهترین تمرکز خود را در کافی شاپ ها یا در کتابخانه دارد و Joan Dempsey در یک آلونک چوبی به نویسندگی می پردازد که زمانی خانه ی مرغ ها بوده است. 

آموزش وبلاگ نویسی

 

8.  اتصال به موسیقی پس زمینه

چندین نویسنده که من با آنها صحبت کردم به موسیقی پس زمینه یا نوسانات سفید (سروصداهای محیط) در حال نوشتن گوش می دادند. James Scott Bell زمانی که در حال نوشتن رمان خود بود به نمرات فیلم گوش میداد. Mark Vanhoenacker، یک خلبان خطوط هوایی انگلستانی 747 و نویسنده ی «Skyfaring: در سفری با یک خلبان» به موسیقی یک پیانیست ایتالیایی با نام Ludovico Einaudi گوش می داد و Shane Snow دریافت که گوش دادن به یک آهنگ به طور مکرر روی وارد شدن او به حالتی از جریان کلمات و محتوا کمک می کند. 


9. یک ایمیل به پدربزرگ خود بزنید:

اگر یخ زده اید و لغات دست از جریان داشتن برداشته اند، نصیحت Laura Brown  را بپذیرید. پیشنهاد می دهد به این فکر کنید که دارید به یک نفر که با او راحت هستید ایمیل می زنید مانند پدربزرگتان و به همان راحتی شروع به نوشتن کنید.(مخاطبتان پدربزرگتان یا فردی نزدیک باشد تا بتوانید راحت تر بنویسید)


10. روز نویسندگی خود را با شروع بخش اول روز بعد به پایان برسانید:

Danny Oppenheimer، یک پروفسور در دانشکده ی تجارت UCLA’s Anderson، و نویسنده ی «یک مطالعه در مورد فواید نکته برداری» که ارجاع های زیادی به آن داده شده است، اعتراف می کند که اوقات سختی برای شروع کردن پروژه های جدیدش داشته است. 
او توصیه می کند چند خط از موضوعی که به فردا اختصاص دارد را در پایان هر روز بنویسید، تا فردا که شروع به نوشتن می کنید با یک صفحه سفید روبرو نشوید این کار به شما کمک میکند که از خوف «سندروم صفحه ی سفید» که نویسنده ها را آزار میدهد اجتناب کنید.

 

مشاهده نسخه pdf مقاله: 10 درسی که می توان از بهترین وبلاگ نویسان آموخت

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

دوره تولید محتوای دیجیتال حرفه ای (آپدیت‌ آبان 99)

دوره تولید محتوای دیجیتال حرفه ای (آپدیت‌ آبان 99)

تولید محتوای دیجیتال نیاز امروزی هر کسب و کاری محسوب می شود و برای ایجاد محتوای دیجیتال حرفه ای نیاز به تخصص و ابزار می باشد، در این دوره  همه ی آن تخصصی که برای تولید محتوای دیجیتال نیاز دارید به طور کامل آموزش داده شده است.

کتاب دیکشنری کسب و کار اینترنتی + لایسنس اپلیکیشن دیکشنری

کتاب دیکشنری کسب و کار اینترنتی + لایسنس اپلیکیشن دیکشنری

اولین کتاب مدیروب منتشر شد! اسم کتاب هست دیکشنری کسب وکار اینترنتی که در سایز کوچک و جیبی با تعداد محدود به چاپ رسیده است. این کتاب اولین لغت نامه تخصصی کسب و کار های آنلاین در ایران می باشد.

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

معرفی 10 ابزار آنلاین رایگان که هر تجارت کوچکی به آن ها نیاز دارد

معرفی 10 ابزار آنلاین رایگان که هر تجارت کوچکی به آن ها نیاز دارد

در کنار انجام امور اصلی برای راه اندازی یک تجارت آنلاین همیشه نیازمند استفاده از ابزارهای مختلفی برای آنالیز، بهبود روند پیشرفت و شناسایی نقاط قوت و ضعف در کسب و کار اینترنتی هستیم . در این مقاله به معرفی 10 مورد مهم و حیاتی از آن ها می پردازیم.

اینفوگرافیک: تقسیمات بزرگ در بازاریابی محتوایی

اینفوگرافیک: تقسیمات بزرگ در بازاریابی محتوایی

در این فایل آموزشی تصویری قصد داریم درباره آمار هایی از روند بازاریابی محتوایی و راه کارهایی جهت ارتقای سطح کیفی آن صحبت کنیم، در ادامه با ما همراه باشید.

30 خصوصیتی که برای موفقیت در هر تجارت آنلاینی باید داشته باشید

30 خصوصیتی که برای موفقیت در هر تجارت آنلاینی باید داشته باشید

عادات و خصوصیت هایی وجود دارند که شما با توجه کافی به آن ها می توانید قدم های بزرگی به سمت موفقیت در یک کسب‌و‌کار اینترنتی بردارید. در این مقاله 30 نکته اساسی در سه بخش اصلی عادت ها ، خصوصیت ها و رمز و رازهایی که برای موفقیت در یک تجارت آنلاین لازم دارید، را با همدیگر مرور خواهیم کرد.

8 اشتباه که کسب و کارهای کوچک در شروع تجارت آنلاین  مرتکب می شوند

8 اشتباه که کسب و کارهای کوچک در شروع تجارت آنلاین مرتکب می شوند

در این مقاله به بررسی 8 اشتباهی که کسب و کارهای کوچک در شروع تجارت خود به صورت آنلاین مرتکب می شوند و راه حل هایی برای جلوگیری از این اشتباهات خواهیم پرداخت.

10 استراتژی بازاریابی آنلاین که کسب‌وکارتان را رونق می‌بخشد

10 استراتژی بازاریابی آنلاین که کسب‌وکارتان را رونق می‌بخشد

راه اندازی یک کسب‌و‌کار آنلاین، آسان نیست. برای انجام این کار نیاز به استراتژی بازاریابی مناسبی دارید. پس از انتخاب استراتژی‌تان تازه می‌توانید روی مخاطبان خود تاثیر گذاشته و به فکر افزایش فروش باشید. در اینجا با چند نمونه از این استراتژی‌های بازاریابی آشنا می‌شوید. 

 10 ویژگی که یک وب سایت خوب باید داشته باشد

10 ویژگی که یک وب سایت خوب باید داشته باشد

در این مقاله به ویژگی‌های یک وب‌سایت خوب می‌پردازیم و خواهیم گفت که سایت یک کسب‌و‌کار اینترنتی چگونه باید باشد.

نظرات

Zerabom Zerabomi
۰۰
پاسخسلام خسته نباشید فایل pdf این مقاله برای بنده بعد دانلود به صورت صفحه سفید نمایش داده شد،مشکل از گوشی اندرویدی سامسونگ بنده هست یا فایل مشکل داره؟ ان شاءالله موفق و موید باشید
پشتیبانی مدیر وب
۰۰

بررسی شد مشکللی در فایل pdf این مطلب وجود ندارد

ratin
۰۰
پاسخممنون از مقاله مفید و سایت خوبتون
عرفان رحیمی
۱۰
پاسخعالی بود ممنون
حسین مهدوی
۱۰
پاسخممنون از مقاله، ولی خیلی ترجمه ی بدی داشت
گروه تحقیقاتی متا فکر بزرگترین مرجع جملات تاکیدی در جهان
۰۲
پاسخعالیه.ممنونم
گروه تحقیقاتی متا فکر بزرگترین مرجع جملات تاکیدی
www.MetaFekr.com

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 18

به چه موضوعی علاقه مندید؟

محصولات پیشنهادی مرتبط

دوره تولید محتوای دیجیتال حرفه ای (آپدیت‌ آبان 99)

دوره تولید محتوای دیجیتال حرفه ای (آپدیت‌ آبان 99)

تولید محتوای دیجیتال نیاز امروزی هر کسب و کاری محسوب می شود و برای ایجاد محتوای دیجیتال حرفه ای نیاز به تخصص و ابزار می باشد، در این دوره  همه ی آن تخصصی که برای تولید محتوای دیجیتال نیاز دارید به طور کامل آموزش داده شده است.

تبلیغات

از من بپرس فوتر

عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه می توانید از جدیدترین مقالات، اخبار و محصولات سایت در ایمیل خود با خبر شوید...

به جمع کاربر ما بپیوندید
whatsapp