این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

* نام شما:
* آدرس ایمیل دوست خود را بنویسید:

اطلاعات شما نزد مدیر وب کاملا محفوظ می باشد

6 نکته برای بهینه سازی  ایمیل مارکتینگ در تلفن‌های همراه print send-to-friend

۶ نکته برای بهینه سازی ایمیل مارکتینگ در تلفن‌های همراه

چکیده :

تلفن‌های همراه به‌ویژه موبایل‌ها و تبلت های هوشمند که در چند سال اخیر رشد بسیار زیادی داشته‌اند در حال تغییر روش‌های قدیمی تجارت ایمیلی (Email Marketing) هستند به‌خصوص که ایمیل‌ها ارتباط نزدیکی با موبایل‌ها دارند و می‌توانند محتوای ایمیل‌ها را به‌سرعت برای مشتریان نمایش دهند که با این قابلیت، مشتریان دیگر نیازی نیست که حتماً به یک کامپیوتر یا لپ‌تاپ احتیاج داشته باشند و با کمک موبایل‌ها و تبلت ها می‌توانند در هر جا و هرزمانی به این ایمیل‌ها دسترسی داشته باشند.
 

۱۳۹۴/۰۴/۱۵ ۷

این موارد باعث شده است تا تغییری بسیار زیاد در صنعت ایمیل مارکتینگ ها حاصل شود.

اگرچه ارسال متن از طریق SMS یا مسنجرها رایج و عمومی هستند، اما همچنان مشتریان و مصرف‌کنندگان بر روی ایمیل‌ها که از قدیمی‌ترین راه‌های ارتباطی در تکنولوژی به شمار می‌روند، به‌عنوان فرم اصلی ارتباطات با برندها تکیه کرده‌اند. کمپانی‌ها نیز ایمیل‌ها را برای ارتباطات و اطلاع‌رسانی‌های خود در اولویت قرار می‌دهند.

حالا با توجه به اهمیت بالای ایمیل‌ها در حفظ رضایتمندی مشتریان، این ضروری است که شرکت‌ها محتوای ایمیل‌هایشان را مطابق با دستگاه‌های موبایل مشتریانشان تطبیق داده و برای این دستگاه‌ها بهینه‌سازی کنند.

طبق نتایج به‌دست‌آمده، تقریباً اغلب کاربران موبایل‌های هوشمند ایمیل‌هایشان را از طریق موبایلشان چک می‌کنند. اما نکته‌ای که وجود دارد این است که کاربران این کار را در موبایل‌ها خیلی سریع‌تر انجام می‌دهند. درواقع آن‌ها بیشتر پیام‌های دریافتی در ایمیل خود را اسکن می‌کنند تا بررسی شود. درنتیجه، بهینه کردن ایمیل‌ها برای موبایل‌ها مستلزم این است که عنوان و محتوای ایمیل‌ها خیلی سریع باعث جلب‌توجه کاربران شود و برای آن‌ها خوشنود کننده نیز باشد. پس این محتوا باید سریع‌تر برگزاری شوند، راحت‌تر قابل‌درک باشند، خواناتر باشند و خیلی ساده و واضح موارد نیاز برای اقدام را به اطلاع برسانند.
در ادامه به بررسی بیشتر 6 روش برای دستیابی به موفقیت درزمینهٔ ایمیل مارکتینگ از طریق موبایل‌ها می‌پردازیم.


1. یک استراتژی بهینه‌سازی برای کارتان پیاده‌سازی کنید.

شما چه بخواهید چه نخواهید تعداد افرادی که از موبایل‌هایشان برای مطالعه و چک کردن ایمیل‌هایشان استفاده می‌کنند رو به افزایش است.
کمپانی‌های مختلف از دو نوع ارسال ایمیل برای کاربران استفاده می‌کنند. این دو نوع با عنوان auto-responders و manual-responders شناخته می‌شوند. در حالت اول یعنی Auto-responders ، پیغام‌هایی حاوی پیام‌های خوش‌آمد گویی، اطلاع‌رسانی‌های حساب‌ها و ... که به‌صورت خودکار و ماشینی و در کسری از ثانیه پردازش و ارسال می‌شوند هستند. ایمیل‌های Manual-responders ایمیل‌هایی حاوی اطلاعات و متن‌های تایپ‌شده توسط انسان می‌باشند که خبرهای جدید یا پاسخ به ایمیل‌های کاربران می‌باشند.
یکی از لازمه‌های حفظ Open and Click-through Rates یا بازخوردها و بازدیدهای از طریق کلیک‌ها این است که این‌گونه ایمیل‌ها برای کاربران ایمیل‌های اسپم قلمداد نشده و برای آنان خواندنی باشند. برای این کار شما باید این ایمیل‌ها را بهینه‌سازی کنید. در نگارش این ایمیل‌ها باید به نکات مختلفی مثل استفاده صحیح از متون، استفاده صحیح از نگارش متن، نوشتن متن به‌صورت خلاصه با ترفندهای خلاصه‌نویسی، ایجاد کادر و چارچوب‌های منظم، استفاده از عکس‌ها در سایزهای معین و در اندازه‌های مناسب و ... دقت کرد.


2. ایمیل‌هایتان را با متدهای آسان کلیک خور کنید.

ایمیل‌های بهینه‌سازی شده باید در عین واحد هم به‌اندازه کافی زیبا و مجذوب‌کننده باشند و هم محتوای آن‌ها در سریع‌ترین حالت ممکن برگزاری شده و قابل‌دسترس کاربران باشد.
محتوای ساده و مفهومی می‌بایست حاوی لینک‌هایی کلیک خور (Clickable) باشند تا گیرنده را تشویق به دریافت اطلاعات بیشتر و درنتیجه شانس بیشتر خرید و سودآوری برای شما کند.
برای اینکه ایمیل ارسالی خود را با این پارامترها تطبیق دهید بهتر است از فونت‌های مناسب در اندازه‌های مناسب (نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک) استفاده کنید. سایز مناسب فونت برای محتوای کلیک خور چیزی حدود 14 پیکسل برای متون و 20 الی 22 پیکسل برای عناوین هست.
یک نکته و راهنمایی دیگر این است که لینک‌های کلیک خور اغلب نباید به‌صورت ردیفی یا پشت‌هم باشند چون در این صورت برخی از کاربران در شناسایی لینک‌ها گیج می‌شوند و در صورت باز کردن لینک اشتباه، باید دکمه بازگشت را زده و به جعبه دریافتی پیام‌ها بروند و این یعنی دوباره باید وارد پیام شما شوند. شاید تعداد زیادی از کاربران علاقه‌ای به چنین کاری نداشته باشند.


3. از موضوعات (عناوین) کوتاه استفاده کنید.

نتایج رسمی حاکی بر این هستند که عناوین ایمیل بلند بازخوردهای به‌مراتب بدتری داشته‌اند. نکته‌ای که قبلاً گفتیم را فراموش نکنید. برای تأکید دوباره می‌گوییم، کاربران برای مطالعه ایمیل‌هایشان متکی به عناوین آن‌ها برای انتخابشان هستند. پس‌کاری که آن‌ها می‌کنند اسکن کردن موضوعات یا موضوع ایمیل‌ها هست. مسلماً هر موضوعی که طولانی باشد به‌طور ناخودآگاه توسط مغز به دسته‌ای با عنوان " بعداً در فرصتی دیگر بررسی شود " ارسال خواهند شد. حالا فرض کنید مدت‌زمان این چک کردن ایمیل‌ها در موبایل‌ها خیلی کمتر هم هست. پس برای بهینه کردن یک ایمیل برای موبایل‌ها، استفاده از موضوعات کوتاه از اهمیت دوچندانی برخوردار می‌شود. عناوین و موضوعات ایمیل‌های مهم با مقادیر کمتری از کلمات همراه هستند و در زمان بسیار کمتری توجه گیرنده ایمیل را به خود جلب می‌کنند. چراکه در زمان و مقدار کمتر، محتوای کلی و چکیده متن ایمیل را بازگو می‌کنند.
به‌طور استاندارد و ایده آل ، 4 الی 5 کلمه برای موضوعات کافی است. اگر مجبور هستید که مقدار بیشتری کلمه در قسمت موضوع وارد کنید، حداقل کاری که باید بکنید این است که 4 الی 5 کلمه اول را کلمه‌های مرکزی واصلی قرار داده و بر روی آن‌ها تمرکز کنید.


4. ایمیل‌هایتان را سبک نگه‌دارید.

موردی که در رابطه با موضوع ایمیل (Email Subject) در مورد 3 گفتیم، در مورد 4 نیز صدق می‌کند. کلاً ایمیل‌ها و محتواهای سبک و ساده به‌مراتب خواندنی‌تر و محبوب‌تر هستند. دلایل فراوانی برای سبک‌تر بودن ایمیل‌ها در بهینه‌سازی آن‌ها در موبایل‌ها وجود دارد. احتمالاً اولین دلیل سرعت اینترنت موبایل‌ها هست. همه می‌دانیم که سرعت اینترنت موبایل‌ها تحت هر شرایطی نسبت به اینترنت دستگاه‌های کامپیوتری و لپ‌تاپ‌ها پایین‌تر است. حداقل می‌توان این‌طور گفت که نوسان سرعت در موبایل‌ها ده‌ها برابر نوسان سرعت در کامپیوترها هست.
دلیل دوم را می‌توان در نوع استفاده از موبایل‌ها دانست. موبایل‌ها دستگاه‌هایی هستند که همه‌جا با مردم می‌باشند. پس احتمالاً مقدار بی‌شماری از افراد هستند که از زمان‌های شلوغ و زمان‌هایی که وقت زیادی ندارند، ترجیح می‌دهند در زمان سریع‌تر با موبایلشان ایمیل‌هایشان را چک کنند. مسلماً این‌گونه افراد هیچ میلی به صبر کردن برای برگزاری طولانی‌مدت ایمیل‌ها ندارند.
سایز ایده آل برای ایمیل‌ها طبق استانداردهای mobile-optimized emails زیر 20 کیلوبایت هست.
اگر از عکس در ایمیل‌هایتان استفاده می‌کنید و متن ایمیل اهمیت خیلی بیشتری نسبت به‌عکس ها دارد، سعی کنید آن‌ها را نادیده بگیرید. در غیر این صورت عکس‌هایتان را نیز باید بهینه‌سازی کنید. می‌توانید سایز عکس‌ها و کیفیت آن‌ها را کاهش دهید تا حجمشان نیز کم شود و یا اگر مایلید که کیفیت عکس‌ها کم نشود، می‌توانید آن‌ها را فشرده کنید تا حجمشان کاهش یابد.


نکتۀ بسیار مهم :

شما بهتر است یک ایمیل متنی (فقط متن یا text-only) بسازید. چراکه یکی از قابلیت‌های موبایل‌ها نمایش ایمیل‌ها به همین صورت (text-only) است و بسیاری از کاربران نیز برای کاهش استفاده ترافیک اینترنت و افزایش سرعت برگزاری این قابلیت را فعال می‌کنند. در این صورت شما هم باید با این استاندارد فرعی کنار بی آیید.


5. مراقب اندازه عرض (پهنای) ایمیل‌ها باشید.

ایمیل‌ها هم مثل صفحات وب و عکس‌ها دارای استانداردهایی در بخش فریم بندی‌هایشان هستند. ایجاد قالب‌های بزرگ‌تر از این اندازه شکل و شمایل ایمیل‌ها را افتضاح می‌کند!
600 پیکسل برای عرض قالب‌ها در ایمیل‌ها به نظر ایده آل ترین اندازه هست. این اندازه به‌خوبی در دستگاه‌های دسکتاپی و تبلت ها اجرا می‌شود. اما برای موبایل‌ها می‌توانید از قابلیت تغییر خودکار سایزها استفاده کنید (با استفاده از کد if/then) و یا اینکه از سایز استاندارد برای موبایل‌ها بهره‌مند شوید. اندازه عرض یا پهنای پیرابندها در موبایل‌ها باید چیزی حدود 300 الی 400 پیکسل باشد. اگر با این موارد آشنا نیستید، می‌توانید چند ایمیل نمونه از کمپانی‌های مختلف را به‌عنوان نمونه‌بردارید و ابعاد آن‌ها را بررسی کنید و یک اندازه میانگین و مناسب و استاندارد از مقادیر آن‌ها به دست بیاورید.


6. به آزمایش کردن ادامه دهید.

طراحی‌ها و ایمیل‌های خود را در دستگاه‌های مختلف و در زمان‌های مختلف مورد آزمایش قرار دهید تا در صورت مشاهده مشکل یا نقص بتوانید سریعاً آن‌ها را در ایمیل‌های بعدی برطرف کنید.
سعی کنید اجازه ندهید که کاربران مشکلات ایمیل‌های شمارا بازگو کنند. نگاه کردن سریع به ایمیل‌ها کافی نیست و شما باید تمام بخش‌های لازم مثل مطمئن شدن از اجرای قالب و فریم ایمیل‌ها، فشرده بودن عکس‌ها، حجم کم محتوا و از همه مهم‌تر قابلیت کلیک خور بودن لینک‌ها را نیز بررسی کنید.
برای این کار بهتر است ایمیل‌های شخصی خود و دوستانتان را هم در لیست ایمیل‌های گیرنده قرار دهید تا ایمیل‌ها را دقیقاً همان‌طوری که کاربران در دستگاه‌هایشان می‌بینند ببینید تا از همه جوانب مطلع باشید. این آزمایش‌ها را در بازه‌های زمانی مختلف انجام داده و هیچ‌وقت متوقف نکنید.

 

مشاهده نسخه PDF مقاله: 6 نکته برای بهینه سازی  ایمیل مارکتینگ در تلفن‌های همراه

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 27

مهران منصوری فر
نویسنده : مهران منصوری فر

کارشناس فناوری اطلاعات گرایش تجارت الکترونیک هستم، از سال 85 در زمینه فروش آنلاین فعالیت می کنم و چندین فروشگاه موفق را پیاده سازی کرده ام. همچنین در زمینه راه اندازی کسب و کار اینترنتی و طراحی وب سایت های تجاری نیز تجربه دارم. اکنون به مشاوره در زمینه طراحی و پیاده سازی تجارت های آنلاین و آموزش های تخصصی در زمینه مدیریت وب سایت از طریق مدیر وب مشغول هستم.

فیس بوک گوگل پلاس اینستاگرام لینکدین ایمیل مشاهده رزومه کامل

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از محصولات زیر نیز استقبال کرده اند

دوستانی که این مطلب را مطالعه کرده اند، از مطالب زیر نیز استقبال کرده اند

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید

captcha Refresh
captcha Refresh
منصوره طرفی:
۱۳۹۵/۰۳/۳۱
0upvote


من خودم مقاله نویس در زمینه ی شهری هستم چطور میشه که فعالیتم را در کار اینترنتی تبلیغ کرد و وارد کار اینترنتی شد؟پاسخ

مدیر وب پاسخ داده:
۱۳۹۵/۰۴/۰۱
0upvote

سلام

لطفا ویدیو های رایگان سایت را مشاهده نمایید

پاسخ

منصوره طرفی:
۱۳۹۵/۰۳/۳۱
0upvote

سلام.چطور میتوان کار دوم از راه اینترنتی را شروع کرد؟کجا اسم نویسی کنیم؟پاسخ

مدیر وب پاسخ داده:
۱۳۹۵/۰۴/۰۱
0upvote

سلام دوست عزیز

ابتدا ویدیو های رایگان سایت را مشاهده نمایید و سپس محصول کسب و کار اینترنتی را تهیه بفرمایید و سپس باقی قدم ها برای شما باز خواهد شد

موفق باشید

 

پاسخ

رضا شهابیان:
۱۳۹۵/۰۳/۱۵
0upvote

سلام ، باتشکر از مدیر سایت بابت مطالب خیلی خوب و اقعا اگه بشه من سیستم فروشگاه سنتی خودمو تبدیل به فروشگاه اینترنتی آنلاین کنم عالی میشهپاسخ

dariush:
۱۳۹۴/۰۸/۰۱
0upvote

خیلی عالی بود. مرسی از سایت خوبتون

پاسخ

javad:
۱۳۹۴/۰۶/۱۷
0upvote

باعرض سلام
چگونه ایمیل مارکتینگ میل چیمپ راخریداری کنم
باتشکراززحمات شماپاسخ

مدیر وب سایت پاسخ داده:
۱۳۹۴/۰۶/۲۰
0upvote

با سلام

فقط نیاز به یک مستر کارت دارید که شرکت هایی زیادی در ایرانی نیز ارایه می کنند و پی از آن به راحتی از سایت خود میل چیمپ اقدام به خرید کنید

پاسخ

amirmasomi:
۱۳۹۴/۰۵/۱۰
0upvote

با سلام مطلبتون در موردایمیل جالب بود ، متشکرم

پاسخ

زلیخا تندیس
زلیخا تندیس:
۱۳۹۴/۰۴/۱۶
1upvote

سلام خسته نباااشید.خیلی مطالب خوب و مفیدی بود.سپاسگذارم.پاسخ

كپی برداری از مطالب مدیر وب در وب سایت ها و وبلاگ ها به صورت متن کامل یا بخشی از آن از نظر قانونی و شرعی حرام بوده و مدیر وب هیچگونه رضایتی در این مورد ندارد.

وب سایت مدیروب حق استفاده از محصولات را تنها به کسانی می دهد که نسخه اصلی را تهیه و بابت آن پرداخت نموده اند و این افراد اجازه استفاده گروهی این محصولات و یا فروش به هر طریقی (از جمله خرید گروهی) را نخواهند داشت.

خرید، دانلود و استفاده از کلیه نسخه های کپی شده از لحاظ قانونی و شرعی حرام می باشند.

در صورتیکه تاکنون از نسخه کپی شده ای استفاده نموده اید،‌جهت کسب رضایت صاحب اثر می توانید هزینه آن را از طریق صفحه پرداخت به حساب برای آقای منصوری فر واریز نمایید.